Občasné pískání kol

Přední i zadní
xceko - FK

Občasné pískání kol

Příspěvek od xceko - FK »

Ahoj, mám Felicii 1.3MPi, 1997. Dneska jsem při jízdě zjistil, že mi občas pískají kola. Nejsem schopný určit s jistotou, o kterou nápavu se jedná, ale řekl bych, že o zadní. Pokud se opřu nohou na vršek kol u přední nápravy, rozhoupu auto, ale nic jiného se nestane. Když totéž udělám u zadní nápravy, jde slyšet vždy znatelné "prasknutí", "lupnutí", nebo jak to popsat (u obou zadních kol). Šrouby jsem kontroloval a jsou dotažené.

Zatím jsem nevysledoval, při jaké situaci kola pískají. Jediné co mám, že začnou pískat až po nějaké době jízdy, a nepískají pořád, ale jen občas v krátkých intervalech.

V opravách aut jsem naprostý amatér, nechci si to spravovat sám, jen mě zajímá, s čím mohu počítat při návštěvě servisu, případně s jakou částkou.
Děkuji za pomoc.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné pískání kol

Příspěvek od Kuladmin »

Zkus zda to třeba reaguje na přibrždění nebo do zatáček , naklonění auta, zatížení auta apod. Jinak těžko soudit.
ing
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 29. dub 2010 15:18:08
Bydliště: 431 86 Kovářská
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasné pískání kol

Příspěvek od ing »

Mám vyměněná obě přední ložiska a při delší jízdě je občas slyšet pískání z levého kola, ale když zatočím, tak to přestane, může to být málo dotaženým nábojem kola?
Odpovědět