Hučení od pravého předního kola

Přední i zadní
ben - FK

Hučení od pravého předního kola

Příspěvek od ben - FK »

Zdravím, už nevím co víc už dělat s mojí feldou. Při jízdě (většinou v přímém směru) mi začne něco hučet od předního pravého kola. Je to zvuk jako když najedete na krajnicovou čáru na dálnici. když přibrzdim, tak to přestane. po puštění brzdového pedálu to zase začne a po chvilce to přestane hučet. po cca. 30ti km se to opakuje. Dále mi občas při zatočení do prava od pravého kola jde slyšet takový hlasity zvuk, jako vrzání.

Vyměněno: obě ložiska, nové kotouče, desky (ferodo), brzdič, hadice, manžety jsou nepoškozený.

když jsem jel nedávno po dálnici, tak jsem slyšel zvuk podobný jako když jedete po poloprázdnym kole. kolo bylo v pořádku jen pravý kotouč úplně rozpálený do ruda. po vyndání destiček jsem zjistil, že vnitřní destička je skoro sjeta, vnější jako nová. brzdič chodil v pohodě, ještě jsem ho pro jistotu rozebral a promazal. po několika km se kotouč celkem hřál, tak jsem dal jiný brzdič. kotouč se už moc nehřeje, ale to hučení nepřestalo.
Nevíte kde hledat chybu? díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení od pravého předního kola

Příspěvek od ferdamravenec »

vyměň brzdový hadice
ben - FK

Re: Hučení od pravého předního kola

Příspěvek od ben - FK »

hadice jsou nový
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení od pravého předního kola

Příspěvek od Kuladmin »

A jde volně zatlačit pístek do brzdiče? A destičky jsou pak volné a hýbou se v držáku?
ben - FK

Re: Hučení od pravého předního kola

Příspěvek od ben - FK »

brzdič je dávanej jinej.. ten co tam byl, tak pístek chodil výborně, ale už sem nevěděl co jinýho vyměnit, tak jsem brzdič dal jiný v supr stavu a furt to občas dělá.. Teda už se nehřeje kotouč, ale to hučení občas je.. při otočení kolem nic nedře..
ben - FK

Re: Hučení od pravého předního kola

Příspěvek od ben - FK »

destičky volné a krásně se hýbou.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení od pravého předního kola

Příspěvek od Kuladmin »

Mě teď napadá co vyvažovací závaží na poloose? drží? nehybe se nebo dokonce neotáčí se? Případně by to pak mohlo jít z převodovky a nebo úplně z jiného kola klidně i zezadu ono se to někdy pěkně rozlíhá - zkontroloval bych i zadní část.
ben - FK

Re: Hučení od pravého předního kola

Příspěvek od ben - FK »

to vyvažovací závaží jsem dělal a nehýbe se. po lehkém sešlápnutí brzdového pedálu to přestane,takže si myslím, že to bude přední kolo. jinak mě napadlo, jestli by po tom zahřátí nemohl být špatnej brzdový kotouč.
Odpovědět