jake ramena?

Přední i zadní
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15. úno 2015 7:32:46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

jake ramena?

Příspěvek od matix737 »

Ahoj,jaka dat na feldu ramena? Chtel bych neake lepsi a ne ty co za pul roku mlati. Jake mate zkusenosti?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od 103457 »

Ramena nemlátí, mlátí kulák. Nevím, kolik toho najezdíš, ale já kupuju obyč čínu za cca 70,-Kč kus a vydrží mi 10 tis. km. Vychází mi to přesně na 2 roky, takže bez ohledu na stav kuláku je vyměním vždy před STK. Zatím vždy na STK v pohodě a bez klepání v průběhu těch dvou let. Jednou jsem si chtěl polepšit a koupil moog asi za 290,-kč/ks a už za půl roku byly totálně KO.
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Prcek1 »

Ramena a čepy od MOOGu mě vydržely 5,5 roku, pak umřely naráz. Mám je tam znovu druhým rokem a zatím je klid.
Ty, co jsem montoval dřív, vč. origo, nevydržely od TK do TK.
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15. úno 2015 7:32:46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od matix737 »

Dobry zkusim ty od moogu ja toho najezdim dost minimalne 50 km denne. Mam tam origo ramena cca 4 mesice a uz jsou slyset rany takze chci neco lepsiho a navic k baraku mam sto metru uplne hroznou cestu. Diky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od 103457 »

tak je chyba někde jinde, origo ramena neodejdou po 4 měsících. Leda by jsi jel Dakar.
Uživatelský avatar
matix737
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15. úno 2015 7:32:46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od matix737 »

Dakar nejezdim :D ale ty cesty co jezdim jsou dost brutalni a ramena nejsou jeste uplne na hadry ale uz je zacinam slyset a myslim ze by mely bejt po ctyrech mesicich jako novy a je mi divny ze se uz ozejvaj. Kdovi co mi prodaly za zmetky.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Matuhsch »

To asi nebudou origa.. Ja mam zrepasovany ramena, origo cepy a silenty a po 10tis spokojenost:) nema cenu kupovat cinu...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od 103457 »

Přesně tak, nový kvalitní rameno stojí kolem 2 tisíc.
Nejlepší je vzít svoje rameno, přelisovat silentbloky a koupit novej kulák.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Hele a není nějaká kvalitní kopírka? Já se teď díval, že je mám hezky zrezlý (povrchovka?) tak se poohlížím po novejch a nevim, jestli je to možný, ale myslim jsou buď poůvodní nebo druhý teprv...
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Matuhsch »

Ne ramena zadna kvalitni kopie neexistuje, dokonce i cepy co prodavaj všelikde jako origo stoji za vyliz prdel poslední dobou. Navíc repas ramen origo dilama vyjde na stejny peniz jak cina která ma vule uz když je nova :D orezly nevadi je to poctivy zelezo, a když ti to vadi tak si je nech opiskovat a nakomaxitovat, ale za chvili to chytne lisku znova pokud jezdis v zime :)
Obrázek
Obrázek
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Sruty22 »

pokud stim autem pocitas do budoucna a chces mit na nej spoleh, tak repase origo ramen. Jinak ja pouzivam vsechny kulaky na vsechny auta od moogu a jsem spokojen.
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/

    potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Repase tzn. vyměnit všechno, co se na nich hejbe? Samotnýmu železu nemůže být nic?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Matuhsch »

tak když sem viděl ty tvoje tak i to železo není nic moc :) je třeba vyměnit přední a zadní silenty a cepy.. silenty bych dal origo plus novy domecky bo ty starý se stejne zkurvi při sundavani. a cepy bych dal asi taky moog jak říká sruty, na těch co vydavaj za originál prasknou prachovky po par tis. anebo este muzes zkusit tvrdý silentbloky
Obrázek
Obrázek
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Sruty22 »

pokud je mas fakt zrezle na sracku tak na vrakaci je koupis za par kc, vymenis silentbloky a cepy. ty TRW jak se pry rika origo kvalita tak ja rikam ceska cina a nechci od nich nikdy nic :D moog davam na auta co jsem delal a i na svoje tri filety a jsem snima spokojen. Navic k nim dostanes pevnostni sroubky na uchyceni do ramen ;) Pokud uz si chces stim i pohrat tak si ramena muzes vyztuzit a osadit tvrdyma silentblokama, ale to asi jen v pripade kdyby ses nudil :D
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/

    potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Jak je mám orezlý se můžeš podívat do vlákna, dke řeším, že to táhne do strany, jak je vidim tak se devim, že drží a nerozpadly se :D
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Takže když vezmu tyhle http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp1Eh3X4ZlNBqYzs4FQuEaeLOPeDcR54AETtDTHKvnWle+w5/sj4BA0BoXIOQx2/YLL9sCuC+btx5SoG2+O5cfVtZ9mYkinzscgT+LAsZr22tBJwmVjXQYiE8pqakGVbjpvDhGsN2Z5yVyREBZadhrJYMAJW85gQndCxTSW0XqzRW30bpzDbT57Qh6St19EQ5HLrEI/A6FQy0OFTYWNHMqJkyEqe9rC4Kch+ztsP1+7vq tak nemusím shánět už nic jinýho, dojdou včetně nových šroubů na uchycení, jo? Ale je to pálka za obě ramena skoro 5k panečku... :shock:

Samozřejmě za předpokladu, když buchnu kladivem do starejch a upadnou a tím pádem repas už nepůjde :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Maty »

Odkaz z AK nefunguje ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Ale kurňa, tož tady je screenshot

Obrázek

Je to komplet a je to MOOG, což by mělo vydržet dlouho, jeslti jsem dobře vyčetl
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Maty »

Pochybuji, že ti k tomu daj nový šrouby do kastle.

nevím na jak dlouho feldu plánuješ nebo jak ji využíváš ... nicméně na běžné ježdění jsem měl na autě 2 roky ty nejlevnější kompletní ramena co AK nabízí. Bylo to tam nasazeno od předchozího majitele ... ten s tím skoro 2 roky jezdil, já s tim jezdil 2 roky než jsem je vyměnil za jiný upravený ramena. Akorát jsem na tom vyměnil čepy (vydrželi asi 30tis km) a pohoda ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

No šruty psal, že moog dává na auta a dostane k nim aji šroubky... No feldu plánuju v roce 2027 dát na zelený veteránský značky, takže asi tak :D a z tohoto pohledu bohužel je využívaná celkem dost...
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Maty »

No i když proto jsou možná tak drahý nooo ... ty šrouby samy o sobě nový stojej celkem dost ;) :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Já je vezmu... když budou se šroubkama tak budou, když ne tak šrouby seženu nový a aspoň si něco nadělím pod stromeček :D
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Sruty22 »

ramena - repas origo ramen, sice to vyjde trosku draz nez cinske ramena, ale uz jsem slysel ze se rady trhaji a taky kdyz jsem je meril s origo tak jsou trosku jine rozmerove proste cina. Taky moc nevydrzi silace a kulak. Ja osovne repasnu origo paradna remana, silentbloky bych dat tvrde a kulaky kupuju moog, mas k nim i pevnostni sroubky misto nytu. Mam snima dobrou zkusenost davam je na sve auta i na cizi a nikdo si mi nestezoval a ani ja si na ne nestezuju. U TRW ti zachvili porasknou manzety.
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/

    potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Když se mi podaří sundat rez z těch původních co tam jsou teď tak jak poznám, že jsou origo? I když, jestli vypadají jak vypadají tak asi orig furt budou :D
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Sruty22 »

na ty tvoje se vyser ty jsou v jinem stavu :D kup jine z nejakeho auta na nd, vrakace.... ty repasni a pak to jen vymenis kus za kus. Pokud se nepletu tak je tam znak skody a cislo dilu.
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/

    potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Aha, dobře teda :D A jinak, co se týče výměny, mám to nastudovaný podle DP, ale radši se zeptám, jestli je tam nějakej čertíček na perku schovanej a taky jsem se chtěl informovat co a jak s tím středícím trnem, co je tam zmíněnej...
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Sruty22 »

maximalne zarezle srouby jinak je to cikcik pohoda
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/

    potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake ramena?

Příspěvek od Xyz255 »

Oukej, díval jsem se na to pořádně a krom ramen to chce ještě uložení stabíku, nejjednodušší by bylo vyhodit všechno i s nápravnicí a postavit to znova :D Takže asi prdim na repasi a koupim ty kompeltní moogy, to bude pro mě nejjednodušší...
Odpovědět