Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Přední i zadní
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Příspěvek od bosator »

Zdravím vas. Na kombiku jsem zgenerálkoval celou přední náprávu – vyztužená r. 96, ale pokud jedu po horší cestě ( zalepená díra…) stále v nápravě někde něco bouchá, nebo hrká. Jsou vyměněny ramena s novými origo silentbloky a origo čepy, jiné řízení bez vůle + nove origo čepy, nová ložiska v kolech, nové tlumiče + horní uložení, zrepasované brzdiče a zánovní vnější klouby poloos. Vše měněné je dobře dotaženo a všechny použité díly jsou origo, žádná replika.
Máte někdo nějaký nápad, co by tam mohlo ještě bouchat, kde by mohla být vůle, co zkontrolovat???
Předem moc díky za rady.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Příspěvek od ferdamravenec »

co ložiska v horním uložení ?
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Příspěvek od bosator »

Tlumiče s pružinami, ložiskem a ostatníma gumama mají za sebou 35tis km - 3 roky, ale tyhle dorazy jsem teď dal pro jistotu nové http://www.autobyznys.cz/x19856/doraz-t ... -6u0412355 a stejně to bouchá.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Příspěvek od mikka »

Zkus na té horší cestě přišlápnout brzdu. Pokud to přestane, dělají to třmeny brzd na čepech. Může to klepat i u nových brzd, pokud je větší vůle mezi kotoučem a destičkami.
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Příspěvek od bosator »

Díky, vypadá to, že by o mohly být brzdiče, když mírně přibrzdím tak bouchání téměř přestane. Destičky a kotouče byly měněny před 20tis km vše Ferodo - současný stav tak 80%. V čepech ale vůle je? Zkusil jsem abnormální čep, ale ten do žádný díry nenarvu. Mám díry zkusit provrtat a dát abnormální čepy - povede se to? 2. možnost koupit jen nové čepy standarního rozměru - vůli asi nevyřeší? 3. možnost koupit držák třmenu v čínský replice za 220kč. Jaké řešení by ste doporučili, máte vyzkoušené. Díky
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Příspěvek od mikka »

Ta vůle je v čepech axiálně- tj.velká vůle mezi destičkami a kotoučem. Manžeta na pístku je hezky pružná (nová) a po odbrzdění vrací pístek hodně zpět. Můžeš zkusit vší silou sešlápnout pedál brzdy při motoru v chodu, pístky povyjedou trochu víc a po vrácení zůstanou víc vysunuté.
Jinak bych to nechal klepat a neřešil.
Ziberek
Příspěvky: 163
Registrován: sob 26. úno 2011 12:41:00
Bydliště: Svatoslav ( Brno venkov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Příspěvek od Ziberek »

MĚL JSEM PODOBNÝ PROBLEM S BOUCHANÍM V KOLE A DĚLALA TO TA PRUŽINKA CO JE NA BRZDOVE DEŠTIČCE.KDYŽ SEM PŘIŠLAPL BRZDU TAK TO PŘESTALO.
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: Bouchání v přední zrepasované nápravě?

Příspěvek od bosator »

Vyřešeno, už nic nebouchá. Sehnal jsem na vrakáči 2 origo držáky + čepy s min. vůlema. Asi nejrychlejší a nejednoduší řešení, stálo mě to 100. Naštěstí se povedlo vybrat z 6 páru brzdičů jedny použitelný držáky.
Odpovědět