Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Přední i zadní
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

Možná to patří zároveň i do brzd, ale jak jsem byl vlezlej pod autem, tak mimo rezavejch ramen jsem si všiml, že je prohnilá přední nápravnice a je tam i ehm... tak 1 cm díra :D na pravé straně a táhne to při brždění doprava, může to být tím? Za jízdy to lehce táhlo taky doprava, ale tam mechanik vyměnil horní uložení a ještě cosi dotáhl a je to v cajku, jenom při tom brždění to táhne
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Matuhsch »

napravnice proreznout nemůže to je takovej kus zeleza ze tezko. ze je to cely okysly je normalka. Když to tahne do strany tak je bud zarezlej pistek nebo zatuhly cepy na jedne strane, pripadne třeba orezlej kotouc ze destička nebrzdi celou plochou. Nebo vadna hadice na jedne strane.
Nebo taky nebrzdi zadni bubny stejne - to me dělalo ted, a při smyku slo cely auto bokem :)
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

v té nápravnici je fakt díra, to jdu vyfotit, ať mi věříš :D na druhé straně tohle není

Obrázek
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Matuhsch »

to vypadá jak kdyby to spis nějak blbe svarili nebo co jesi myslíš tu díru v tom svaru.. Kazdopadne orezly je to dost hlavně ty ramena tak nebyly ani ty moje po skoro 200tis.. ale mam jednu dle mého názoru to na funkci rostlinare nemá vliv, když to táhne do strany při brždění tak bych hledal v brzdach.
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

Asi mě to mělo napadnout dřív, ale já je kontroloval nedávno tak jsem to nějak neudělal... :oops: omrknul jsem gumy a z pravé je úplnej slick :D takže to bude asi hlavně tím... no a ta rez to bude asi taky tím, že s tím prakticky každej den přes školní rok jezdim do školy, takže to bude asi zimní práce. A ta guma bude asi sjetá víc tím, jak to táhlo při řízení než vyměnil to uložení
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Matuhsch »

tak jestli mas este blbe sjety gumy tak kdo ví co všecko tomu je, možná mas na vrch spatnou geometrii.. buhvi jak sou na tom tlumice, o ramenech ani nemluvím když to vidím :D mam taky všecko orezly jezdim i v zimě :D všecky novy šrouby okolo brzd co sem dával, koncovky hadic atd po roce uplne rezaty i když to ma na sobě zinek...
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

No až na toho slicka by mělo být všechno v cajku, protože když táhlo řízení tak jsem si to všechno v servisu naporoučel tak snad to udělal ten borec :D Ty ramena by asi taky chtěly vyměnit, když se teď dívám jak je tam popraskaná ta guma :D Příští týden mi udělá rozvody + údržba před STK tak mu řeknu ať mi vymění ty gumy za nový (na kolech) a dám vědět, jestli to halplo
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Matuhsch »

hlavně je nejlepší si nakoupit dily sám at ti tam nedá nějakou cinu... cokoli sem koupil cinsky stalo za vyliz prdel :D čínskou civkou zapalování která se poku počínaje a kloubem razeni kterej se za jízdy rozpojil konce...
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

To je v pohodě, mu stačí říct, že nechcu šmejdy a on tam dá třeba origo :D Začnu těma pneumatikama a pak uvidim, co to bdue dělat
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od ferdamravenec »

prohnilou nápravnici jsem už taky viděl , díra cca 5x2cm

jak bylo napsáno výše , brzdy , geometrie , ale pokud je v háji velkej silentblok ramene tak geo můžeš dělat pořád
takže nejdřív najít příčinu ,
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

No však, jak jsem psal, začnu nejsnazším a to tím, že zajistím, aby byly nový pneu, protože jsem se fakt zhrozil, když jsem viděl ten slick napravo
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od ferdamravenec »

no a to je zrovna špatně , tím že dáš nový gumy nic neopravíš a ještě si je zku.... , nepopírám že že je musíš vyměnit , ale nejdřív zkoukni čepy , jestli maj vůli vyměnit pokud ne můžeš je tam nechat(je na tobě kolik do toho můžeš nasypat) , dej nový silenty ramen > geometrii
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Rambo-x »

Mám stejný názor,když ti něco ničí pneumatiky tak prvně odstraň závadu než dáš nový,jinak si zničíš i ty nový
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

No já to myslel tak, že to táhnutí do strany za jízdy už je odstraněný (cosi bylo povolený) a to táhnutí při brzdění je už způsobený tou jednou sjetou pneu, takže vyměním pneu a když to bude dělat furt (což poznám hned jak do toho sednu nebo ten mechanik, když mu to řeknu) tak se bude bádat dál...

A těma čepama se myslí jaký? U ramen? V DP jsem čep nenašel a tu používám jak hlavní zdroj na názvy a co kde je :) :oops:
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

Tak to bylo nejspíš tou gumou, teď už to skoro vůbec nedělá, ale stejně tu nápravnici seženu lepší nebo nechám vyvařit, protože ta díra mě znervózňuje :D
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Matuhsch »

ja tu dirku tam mam taky... jen na jedne strane :)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Yetti98 »

No nevím o čem se bavíte ale podle fotky bych v první řadě vyměnil ramena a všechny gumoví vložky, :o silentbloky a poté udělat geometrii a co hlavně rozpohybovat brzdy,nápravnici bych obrousil a poté ji stříknout základem apak nějakým antikorozním nátěrem!! :scratch:
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

Tak to jsme dva, co by to vyměnili :D ale asi to nechám až po zimě nebo na leden po zkouškách, teď ještě nemám kde to vyměnit
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Honzis »

Jako prorezla napravnice asi fakt neni problem, ja jsem menil napravnici na transporteru T4, chtel jsem menit silentbloky a pri povolovani sroubu razovym sroubovakem se kus vedle zacalo prasit.. tak jsem sroubovakem vydlabal diru tak 3x5 cm...
jinak vymen vsechno gumovy, budes se divit, jak to pak pojede :-)
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

Tak mě napadá, že asi vzhledem k tomu, aby se nezměnily vlastnosti tak nevařit, ale sehnat novou, že?
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Sruty22 »

dira z vyroby, napravnice neni nic extra jednu jsem ted takovou "repasnul" a po "ocisteni" od koroze byla OK a nebyla prorezla. Prorezla naprava vypada opravdu jinak. Pokud mas obavy ven kladivo a zkus tam udela diru a hned budes vedet na cem ses. Takhle vypadaji napravnice i na 4roky starem aute ;)

kdyz vidim ten roztrhany silentblok tak to muze mit taky vliv na stahovani za jizdy, stejne tak spatna geometrie nebo pribrzduje jedno kolo. zkontrolovat vule na napravach

stahovani pri brzdeni: bud jedno kolo brzdi hodne nebo druhe nebrzdi vubec. Caste zavady zatuhle/zarezle pojezdy brzdy (nemazou se klasickou vazelinou!), zarezle desky, koroze pistu ve trmenu, brzdova hadicka uvnitr rozpadadla. Kdyz to bude rarezle tak koupit komplet opravnou sadu (nestoji moc) a vymenit hned vse a mas klid

Na dalku ti nikdo neurci co tomu presne je, muzem ti rict jen dohady. Bud to zkontroluj a zjistits kde je problem, nebo to dej nekomu kdo tomu rozumi. Vic ti poradit nemuzu
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/

    potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při brždění táhned do strany - nápravnice?

Příspěvek od Xyz255 »

Brzdy jsou po léčení, ty jsou v cajku a je to znát na tom brzdění, mám v plánu dát nový ramena, tak pak by to mělo být v pohodě už, jak jsem si přečetl možnosti a postřehy od vás.
Odpovědět