Mini trhlinka v manžetě,poloosa "šmajdá"

Přední i zadní
Hondza
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. lis 2013 17:48:34
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Mini trhlinka v manžetě,poloosa "šmajdá"

Příspěvek od Hondza »

Zdravím.Při levém rejdu jde od pravého kola hučení,nebo spíš vrčení.Tak jsem se na to koukal a zjistil jsem podběh celý umaštěný,v manžetě je trhlinka ani ne centimetr a když točím poloosou tak se netočí rovně,jakoby šmajdá.A ted babo raď..Je jednoznačný že odešel homokloub a díky tomu jakoby šmajdá poloosa?Jestli je to teda možné že by šmajdala a nebo odešel kloub proto,že je poloosa křivá?Celá ta anabáze je v tom,že mě byl měněn motor a před výměnou s nápravou nebylo nic..A já mám podezření,že si při výměně motoru někdo ten motor o tu poloosu opřel a zkřivil jí..Tím by mohl odejít i kloub (si myslím)..Protože ta trhlinka v manžetě je fakt mini..No nicméně tam před tím nebyla,podběh byl úplně suchý.Poraďte chlapi,chci to reklamovat..Jedná se o tu dlouhou poloosu napravo
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini trhlinka v manžetě,poloosa "šmajdá"

Příspěvek od 103457 »

Nějak si nedovedu představit, co to je" poloosa šmajdá"
Znamená to, že je ohlá poloosa a ta hází nebo, že není rovně s osou poloosy nasunutý homokloub?
Poloosa může být ohlá, ale to by jsi cítil při jízdě silné vibrace. Homokloub nemůže být nasunutý křivě, není tam žádná vůle a navíc je vpředu stažený matkou. Nemůže být jen tuk v manžetě nahrnutý na jedné straně, manžeta je nafouklá a působí to dojmem, že to hází? Pokud by cokoliv bylo křivé, tak by to bylo znát při jízdě.
Hondza
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. lis 2013 17:48:34
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini trhlinka v manžetě,poloosa "šmajdá"

Příspěvek od Hondza »

Když točím kolem ve vzduchu tak vidím poloosu že se neotáčí rovně,kolem své osy,ale vybočuje,prostě se tam lehce mrdlá..za jízdy to nějak necítím,jen kravál při rejdu..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini trhlinka v manžetě,poloosa "šmajdá"

Příspěvek od 103457 »

Tak odešel kloub, ale pokud jsi si nenechal dávat novej, tak není co reklamovat.
Hondza
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. lis 2013 17:48:34
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini trhlinka v manžetě,poloosa "šmajdá"

Příspěvek od Hondza »

Takže se točí křivě kvůli kloubu?To jsem potřeboval vědět,abych nedržkoval že mám zkřivenou poloosu..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini trhlinka v manžetě,poloosa "šmajdá"

Příspěvek od 103457 »

Hele, to ti takhle od PC neřekne nikdo, ty jsi pod autem, tak to musíš vidět sám. Pokud to dělá bordel v rejtu, tak je to kloub. Pochopitelně může být ohlá i poloosa, ale spíš od nějaké nehody než od špatné demontáže/montáže. Ale i to jde zjistit, zklepnout klouby a poloosu upíchnout do soustruhu, uvidíš hned, jestli hází.
Hondza
Příspěvky: 33
Registrován: stř 27. lis 2013 17:48:34
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini trhlinka v manžetě,poloosa "šmajdá"

Příspěvek od Hondza »

Jak jsem psal výše,byl měněn motor a závada byla až po té výměně,předtím bez problému..Tak jestli to neohnul při montáži nebo demontáži motoru...
Odpovědět