Strašné vrzání od přední nápravy

Přední i zadní
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Strašné vrzání od přední nápravy

Příspěvek od Rambo-x »

Ahoj,předně než něco začnete říkat tak jsem to tu pročítal a podobnou věc nenašel. Takže problém je následující,od předku z pravé strany se ozývá šílené gumové vrzání,jak při propérování tak při otáčení volantem. Když vytáhnu studený auto z garáže tak nic,postupně jak se jede tak víc a víc a po pár kilometrech je ten zvuk naprosto nesnesitelný,každá sebemenší nerovnost,jako by se třela guma o gumu.
A teď věci co už jsem dělal,předně mě napadlo horní uložení,to jsem vyměnil a nic,tak jsem pátral dále,vyklepl čep řízení,zkusil zahýbat pákou řízení-nic,zkusil jsem otočit jenom s tím tlumičem,otáčí se naprosto lehce bez nějakých zvuků. Vzal jsem konkor a zkusil prostříkat všechna uložení stabilizátoru-nic,silentbloky ramen-nic. Už mě docházejí nápady,nesetkali jste se někdo s něčím podobným?
Ještě doplním že to dělá jenom když se pustí plyn,když je auto v záběru nebo když se brzdí tak nic,ticho. Ale pochybuju že by to byl kloub,to by křupalo,ne vrzalo,to je opravdu čistě gumový zvuk,žádné klepání,křupání nic takovýho
Budu strašně rád za každý nápad
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašné vrzání od přední nápravy

Příspěvek od Paulie »

Měl jsem podobný problém. Půl roku mi občas vrzala pravá strana při propérování......Byl jsem na geometrii. Ptal jsem se jestli to není nějaký čep. Ne není. Nedalo mi to. Zvedl jsem auto v garáží. Vzal silikonový sprej s takovou tou hadičkou....Snažil jsem se všemožnými způsoby dostat pod manžetu kulového čepu....Nastříkal jsem to "horem, dolem" Od té doby klid.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašné vrzání od přední nápravy

Příspěvek od Rambo-x »

Kulový čep je ani ne rok starý,bez vůle,samozřejmě se na něj podívám,manžetky jsou neporušené,když jsem oddělal tu manžetku na čepu řízení,bylo tam maziva dostatek,ještě jsem tam přidal a zadělal,v tom by to být nemělo. Každopádně díky
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašné vrzání od přední nápravy

Příspěvek od Yetti98 »

ještě se číhni hřeben řízení to samé vrzání mi dělal Favorit,jak se to trochu ohřálo apři propérování tozačalo vrzat bylo to příšerný
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašné vrzání od přední nápravy

Příspěvek od Rambo-x »

Pod obě manžety jsem natlačil něco málo A00 vazelíny,i do hřebenu,to bylo beze změny
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašné vrzání od přední nápravy

Příspěvek od Rambo-x »

Napadl mě silentblok ramene,je možný aby to dělalo takový zvuky? že by to bylo třeba natržený..pohledem nic vidět není ale..
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašné vrzání od přední nápravy

Příspěvek od Rambo-x »

Tak byl to opravdu kulový čep,což nechápu protože byl bez vůle a plný maziva :hlava:
Odpovědět