Lupání a bouchání

Přední i zadní
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Lupání a bouchání

Příspěvek od Velda »

zdarec, mam par otázek, měnil sem spodni kulaky, tlumiče, pružiny, uložení, čepy řízení a vnější homoklouby a když vyrejduju kola (nemusí bejt až nadoraz) a couvnu, tak to odnekad lupne, když pak vytočim na druhou stranu a rozjedu se tak to lupne taky, nebo když vycouvávám z parkovacího místa trochu vyvíšenýho a sjedu z něj tak to rupne taky, další věc je kovové klepání při prejizdeni nerovností, prošel sem všechno napřed s pajcrem a kontroloval vule a pak rukou a zjistil sem že vnitřní kloub na levé poloose má vůli a klepe, druhej má sice taky malou vuli ale neklepe. Ten levej klepe jako by tam byl nasucho, když už se v tom budu hrabat mam ho zkusit napřed naprat homovyzelínou nebo rovnou vyměnit? a stačí vyměnit jen ten vnitřek nebo i to uložení co leze do převodovky?


Díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od ferdamravenec »

bohužel se to mění celý ,

k tomu lupání , mě lupal spodní čep v rameni - resp. nevím jestli stažení ramene na čep bylo dostatečné , nebo tam působí takové síly že dodávaný šroub (závi až k hlavě) to neudrží , nýt totiž vyplňuje všechny díry takže se to nemůže hnout , řešení bylo šrouby s dříkem M8x40 samo zkrátit je
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od Velda »

no vidíš to mě nenapadlo že by to mohlo být toto. Zkusim na to mrknout ale nevim jestli se mi poradi nasimulovat takové síly :D
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od pipo444 »

ferdo - šrob ktorý sťahuje tehlicu na gulový spodný čap ? ono mne to robí toto isté, tie zvuky a na nič som neprišiel. pravda je že tam mám skrutku so závitom do polovice asi, teda závit bude aj v mieste kde je čap. lepšie by bolo ako vravíš dať tam šrob ktorý bude mať závit až na konci.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od 103457 »

pipo nemyslí šroub, který stahuje těhlici na čepu kuláku, ale 3 osmičky šrouby co drží tělo kuláku v rameni
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od pipo444 »

aha, tak tam mám nové šroby ktoré majú závit len na konci a fest zatiahnuté a nemôže as to hnúť. mne išlo skorej o ten šrob čo drží gulák v tehlici. robí to také radny. ale iba keď sa prudšie auto pohne a hlavne keď je trocha rejdu. žeby uloženie ramena na karoserii ?
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od Velda »

103457 píše:pipo nemyslí šroub, který stahuje těhlici na čepu kuláku, ale 3 osmičky šrouby co drží tělo kuláku v rameni


Vím ;)

Edit: aha to nebylo na mě :D
Návštěvník

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim pani,

kedze slovensky feliciaklub je asi definitivne pochovany, obratim sa na vas. Aj tak sem chodi viac ludi a tam uz nikto posledne mesiace nereagoval.

Neviem ci sa to da nazvat lupanim alebo buchanim..skor to je take hlucne trenie. Vychadza to od praveho predneho kolesa. Pre predstavu, je to nieco ako ked mate na bicykli osminu a pravidelne sa vam koleso trie o vidlicu :). Frekvencia toho trenia zavisi od rychlosti. Robi to len obcas, ale kazdodenne, cize nie je to staly zvuk. Zacalo to z nicoho nic.
Co sa tyka napravy, prava strana je komplet vymenena. Najstarsie veci ktore tam su je vonkajsi homokineticky a lozisko..maju zhruba dva roky. Do auta som nikdy nedaval cinu a podobne sracky...vzdy len origo resp. najkvalitnejsie co bolo na trhu.
Nejaky napad co by to mohlo byt? Mal osm to minuly vikend na jame. Manzeta je nova, nic nie je otecene alebo volne. Skusali sme auto zdvihnut na hever a nasimulovat jazdu, ale pri kolesach vo vzduchu tento zvuk nie je pocut.

DIk za kazdu radu
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od pipo444 »

brzdy, alebo krycí plech za kotúčom alebo len že by hučali pneumatiky ? skús vymeniť. ale ak je všetko nové ...
Cako88
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27. čer 2015 6:17:03
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od Cako88 »

kryci plech to nie je..to trenie je citit ako silnejsi material nez nejaky kus tenkeho plechu. Okrem toho bol kontrolovany. Pneumatiky ani disky to nerobia, to uz som skusal vymenit.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od pipo444 »

závažie na poloose by to zrejme nerobilo, no žeby predsa len ložisko ? nehreje sa po dlhšej jazde ? akú značku si tam dával ? stať sa može všeličo
Cako88
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27. čer 2015 6:17:03
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od Cako88 »

ako zistim ci sa hreje? :)

myslim, ze som tam daval znacku FAG

zavazie som tiez kontroloval
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od pipo444 »

teplo z ložiska by sa prenieslo na homokineťák a matku, teda stred kolesa. FAG je dobrá značka
Cako88
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27. čer 2015 6:17:03
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od Cako88 »

tiez mam podozrenie na to lozisko aj ked je relativne nove a dobra znacka, ale nechapem, zeby vydrzalo tak kratko...a hlavne ono nehuci tak ako mi hucalo to predchadzajuce ked odislo..to hucalo stalo..toto je prerusovany zvuk

no uvidime..zajtra to chcem vymenit
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od pipo444 »

a čo prevodovka ? nemôže to ísť od nej ?
Cako88
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27. čer 2015 6:17:03
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od Cako88 »

nemyslim si..ide to z pravej strany a je jedno aky prevodovy stupen resp. neutral mam zaradeny....
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od pipo444 »

napada ma homoklb, ale ten lubi rapotať väčšinou v rejde ale to musí byť aspoň manžeta zlá že by bol KO a suchý...
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od ferdamravenec »

zkus jet tak aby to "dřelo" a levou nohou si lehounce přišlápni brzdu , pokud to přestane je to brzdou

jinak nevěř tomu že když to slyšíš zprava , musí být závada vpravo

neí napsáno jaký máš auto , pokud máš 1,6 , může to být plech kolem kloubu u převodovky
Cako88
Příspěvky: 7
Registrován: sob 27. čer 2015 6:17:03
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a bouchání

Příspěvek od Cako88 »

brzdy boli tiez kompletne menene a to vratane strmenov....
ja mi jasne, ze zvuk sa prenasa, ale viac ludi co som viezol sa ma pytalo co mam s pravym prednym kolesom, tak ma to nejak utvrdilo v tom, ze to ide odtial.
Je tazke nasimulovat jazdu "aby to robilo" lebo aj ked sa dostanem na rychlost kedy sa to vacsinou stava, tak to urobi 4-5 krat a potom to prestane.

Auto je 1,3 r.2000


EDIT: vymenene lozisko, zvuk zmizol :salut:
Odpovědět