bouchání od spolujezdce za jízdy na volnoběh

Přední i zadní
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

bouchání od spolujezdce za jízdy na volnoběh

Příspěvek od kybrex »

Zdravím,

moc mě nenapadá, čím to je, ale když jedu, tak v záběru je klid, při brždění taky, auto nikam netáhne do strany, jede dobře jak po sametu. Ale když pustím plyn a ani to nebrzdí motorem, ale dostane se to do režimu jízdy, kdy se to uvolní z tahu (motor nepohání kola, ani kola nepohání motor, ale tak nějak je to na volno) tak to začne pobouchávat, jak když vezu brambory nebo kameny na ramenech a ozývají se kovové zvuky. Někdy víc, někdy míň, ale stačí, že se dotknu plynu nebo brzdy a okamžitě to přestane.

Je to nezávislé na rychlosti na otáčkách na zatáčení na plynu i brždění. Dělá to jen v případě, že to jede na volnoběh a nebo to není v záběru.

Mám nové HP Sporting tlumiče s uložením, nové pružiny, ramena s novými silenty a s čepem.
Nikde žádné vůle ani když auto stojí na zemi ani odlehčené na heveru.
Stabilizátor přední nápravy drží, ani se nehne.
Brzdy - tam vidím problém, ale nepřijde mi to jako zdroj bouchání. Levé kolo (na opačné straně, než slyším ty rány) lehce přibržďuje cca 3/4 obvodu. Ale zatím se výrazněji nezahřívá.

Poloosy mají standardní vůli v kloubech, vůle kolmo na osu otáčení je prakticky neznatelná.

Nenapadá vás, co tam může dělat takovéhle bouchání podobné kovovým nárazům, které jsem tipoval skoro s jistotou na uvolněný stabilizátor ze silentboku, který zteřel a vypad?

Díky za nápady a rady
K.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání od spolujezdce za jízdy na volnoběh

Příspěvek od 103457 »

Koukni na uložení výfuku, je možné, že se rozechvěje a klepe někde do podlahy nebo nápravy.
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání od spolujezdce za jízdy na volnoběh

Příspěvek od kybrex »

Tak jsem to taky zkusil a výfuk drží na silentech jak má. Cukal jsem s ním ve všech směrech a nebouchá ani do podlahy ani do zámku páky, silenty vypadají jako nové.
Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 225
Registrován: pon 27. dub 2009 22:27:18
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání od spolujezdce za jízdy na volnoběh

Příspěvek od kybrex »

Rozuzlení: Byly povolené šrouby na kole. Ne úplně, aby to šlo hned poznat, ale moment dotažení byl asi tak poloviční. Měl jsem auto na heveru a s kolem jsem se pokoušel zahýbat a udělit mu i nějaké ty údery z boku přes pneu a nic. Šrouby jsem zkontroloval rukou, jestli některý z nich není skutečně povolený a taky nic. Silentbloky, ramena, tlumiče, čepy i u řízení, jsou všechny nové, takže žádné vůle. Ale až ve chvíli, kdy jsem se rozhodl ještě sundat kolo na pravé straně kvůli lepšímu přístupu k brzdě, jestli tam není problém, tak jsem při povolování zjistil, že první šroub jde lehce. Pokusil jsem se zbylé 3 dotáhnout a šly dotáhnout cca o 90 - 180 stupňů do momentu, na který (odhadem) utahuju. Možná jsem je moc namazal WD-40, když jsem přezouval na zimní obutí.
Odpovědět