Cinkanie brzdy alebo homokĺb

Přední i zadní
Jojo
Příspěvky: 39
Registrován: pon 01. led 2018 22:41:43
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Cinkanie brzdy alebo homokĺb

Příspěvek od Jojo »

Asi pred mesiacom možno viac som robil predné aj zadné brzdy. Na prednej náprave som menil kotúč a platničky ostatne ostalo staré.. Teraz keď idem malou rýchlosťou 15-25km tak začne cinkať kov o kov ide to z pravej strany od spolujazdca. Pri vyššej rýchlosti to nerobí.. Včera mi to spravilo aj pri cúvaní tiež len rozbeh -mala rýchlosť ..
V com môže byt chyba ? Môže byt vtom že som na brzdy nevymenil novy držiak strmeňa tie vodiace čapy a piest..
Pozeral som pod kapotu a na ľavej strane mam prasknutú manžetu polosi ale vazelína je ešte tam to vymením ..
Najradesj by som vymenil obidve polosi komplet nové len na to si ja netrúfnem kúpim a pojde do servisu. A zaskočilo ma že to spravilo aj na spiatočke .. Čo by ste mi odporučili.
Uživatelský avatar
Raito
Příspěvky: 28
Registrován: pon 05. led 2015 19:16:21
Bydliště: Střelná
Kontaktovat uživatele:

Re: Cinkanie brzdy alebo homokĺb

Příspěvek od Raito »

Pokud to jde z pravý strany, zkontroluj si závaží na poloose. Moje bylo volný, poodjelo k volnoběhu a bouchalo o něj lehce. Sice tomu moc nevěřím ale může být.

Jinak nejlepší diagnostika je pak zvednout kolo do vzduchu, sundat a vrtačkou třeba roztočit pomalu brzdu dokud to nezačne dělat a pak už budeš vědět.
Odpovědět