Vůle řízení a volantu

Přední i zadní
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Vůle řízení a volantu

Příspěvek od MIKO94 »

Dnes jsem dostal znova ze servisu auto, protože jsem ještě musel nechat dořešit pískající klíňák/ložisko altíku, tak zrovna jsem si nechal dát dohromady i vracení lukase do výchozí polohy při točení volantem.

Nejprve jsem používal auto s původním lukasem a volantem, ale byla potřeba seřídit geometrie. Ta se seřídila. Po časem se musela vyměnit i levý lukas. Později jsem zjistil, (nevím už, v jakém momentě), že když zapnu blikr a točím volantem, lukas se mi nevrací do výchozí polohy.
Před nedávnem jsem nechal dělat geometrii a tak v podstatě asi ani na geo nevěděli, že se lukas nevrací. Poté v servisu mechanik náhodou zjistil, že je volant šejdrem (buď nasazení nebo tyč) a spodek volantu vpodstatě dřel o spodní plastový díl obložení tyče a že zároveň kvůli tomu není blinkr v drážkách. Když zfunkčnil vracení lukase do výchozí polohy, tak mi teď příjde, že se volant na nerovném povrchu točí vlevo/vpravo, podle tahu auta, a že když chci srovnat přesně srovnat volant podle relativně rovné cesty, tak se lehce stáčí doprava.

Kde byste hledali problém? Nemám servo výbavu a volant od doby, co auto mám, je dvojramenné, bez airbagů a původní. V nejhorším bych musel znova na geo, ale aby mi to zas nerozházeli s lukasem :/
Výsledky z geo kdyžtak zde: http://jyxo.info/uploads/CF/cf66b97d9a4 ... 6ae792.jpg
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vůle řízení a volantu

Příspěvek od Chose »

Jestli ti to táhne,nebo se stáčí volant,tak bude geometrie špatně provedená,nebo už sou sjeté pneumatiky a nebo špatné horní uložení tlumičů.Ohledně lukasů,geometrie s tím nemá nic společného,buť to někdo špatně složil nebo je tam jiný problém.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení a volantu

Příspěvek od MIKO94 »

Tak jsem asi na to přišel, levé přední kolo mělo 1,6 barů (jsem ho dofouknul) a zjistil jsem, že mi přes ventil uchází vzduch :/
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení a volantu

Příspěvek od MIKO94 »

Vyskytnul se mi znova problém s lukasem - i když jsem nechal po geometrii srovnat volant (nevracela se páčka do původní polohy), aby nedřel o plastové obložení tyče, a vyměnil páčku blinkru za novou, v posledních dnech zjišťuji, že se mi tlumená světla zase spínají při zapínání dálkových světla. Nevím, jestli to je problém v páčce, protože jsem již vyměnil asi tři páčky (použité i zánovní) a nyní mám úplně novou.

Viz video (mobil): https://youtu.be/TyYK-b01D_I

Zajímalo by mě, kde byste hledali problém, protože mě už napadá jen nějak hnutá/uvolněná tyč řízení, a nechce se mi dávat tři tisíce za novou :(

---------------------------------------------

Jinak měl jsem problém s hučením při spouštění relé v zapalování, občas, při pár stupích pod nulou a dělá to takovýto zvuk: https://uloz.to/!7GSm948pNyOb/a26-11-18-18-33-amr . Čerpadlo je nové.
Nyní zjišťuju, že když ohřeju auto, tak zhruba podobný zvuk se ozývá zpod kapoty, při sešlapávání plynu na volnoběh. Čím vyšší sešlap, tím je to trošičku více slyšet. Měl jste někdo i s tímto zkušenosti?
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení a volantu

Příspěvek od kater »

Zdravím. S tou páčkou som mal ten istý problém ako máš na tom videu.Ak máš pačku zn.Vika overená kvalita ,kto to napísal a používa to pri predaji týchto šmejdov by som mu vyskladal celé auto s Vika dielov.Je to určite tou páčkou.Vymeň ju za originálny diel ,dajú sa ešte kúpiť ja som ju kupoval 3 mesiace spiatky a budeš mať po probléme aj s vracaním páčky lebo ten výstupok na aretáciu je na tej páčke.
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení a volantu

Příspěvek od MIKO94 »

Tak jsem byl v servisu, ta páčka je originál Škoda, takže to vyreklamuje a pak se uvidí, jestli to bude blbnout zas :|
Odpovědět