Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Přední i zadní
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Mates »

Taky se přidám do klubu manžetářů. nikdy jsem to nedělal, tak prosím o radu jak poznám, jestli už je kloub v haji než se do toho pustím. Manžeta bude v háji už dlouho. Hlavně bych poprosil, zda to není někde ukázaný obrázkama nebo fotky, abych se nepotkal s tím, že to rozdělám a nebudu vědět jak dál.., co popř. stojí v servisu výměna?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Ivarek »

Je to sice na fáčko ale je to defacto jedno a to samý....myšlen teda samotný návod.Manžety budou mít zřejmě jiný číslo.Musíš koupit felďácký.

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=434
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Mates »

ještě k doplnění. když mám vytaženej čep řízení, kulovej čepu spodního ramena, povolenou 30tku matku na náboji, tak už stačí teda jenom kladivo a síla na vyražení? nevím totíž jak po odmontování té 30tky, to vytáhnu celej náboj i s brzdou a dám bokem? nebo jak pls?Musí se oddělávat třem brzdy?

Dík
Naposledy upravil(a) Mates dne sob 10. pro 2011 16:33:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

Není potřeba odmontovávat kloub řízení, ani brzdy, těhlice jde vyhnout a zůstává na autě. Tu není potřeba demontovat zcela z auta. Když povolíš tu 30ku matku, tak poloosa jde úplně volně vytáhnout rukou, bez jakéhokoliv nasílí.
Tu 30ku ovšem musíš povolit úplně první, když ještě auto stojí na zemi a má utažený kolo. Jinak jí nepovolíš, náboj se ti bude protáčet.
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Mates »

no já právě poloosu chci nechat v převodovce a vyrazit jenom kloub tak raději at neco nepo*eru :-)
A ta těhlice když jde vyhnou a zůstává tam drží za tlumič?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

Ano těhlice zůstane viset na tlumiči a čepu řízení. Je tu ale drobnost, pokud máš v blatníku plastové nadkolí, tak je potřeba těhlici srazit i z tlumiče a zůstane viset jen na kloubu řízení a brzdové hadičce. Plastové nadkolí brání v dostatečném vyhnutí tlumiče.
Pak jde poloosa z těhlice vytáhnout a jde z ní i srazit kloub, ale chtělo by to ještě jednoho, kdo ti bude držet poloosu a ty budeš srážet - narážet kloub zpět.
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Mates »

plasty nemám takže v poho. no popravdě ostatní to teda dělají dost komplikovaně, protože čep řízení taky nejde lehce vyrazit a kdxž to není potřeba proč se s tím každej drbe... Viděl jsem i fotku jak někdo přidělal svěrku nebo něco na poloosu a nohama ji držel když vyrážel klou :hlava:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

Dle mého je právě ten čep řízení na tom nejhorší, ale fakt není potřeba ho vyndavat.
Co se týče držení poloosy, tak jde o to, že když to budeš dělat sám, tak je pravděpodobnější, že poškodíš vnitřní manžetu nebo se ti vysypou jehly z vnitřního kloubu. Proto bych doporučoval ještě jedny ruce, které budou poloosu spolehlivě držet. Já osobně cvaknu pásku co drží vnitřní manžetu a vyndavám celou poloosu ( unašeč nechávám v převodovce zasunutej, tím nevyteče olej ), omotám hadrem nebo izolepou vnitřní kloub, abych nepoztrácel jehly a s poloosou pak již bez problémů mohu manipulovat na ponku. Ta sponka na vnitřní manžetu stojí asi 9,-Kč, tak se mi to vyplatí.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Sadra17 »

103457 je dobrý si poloosu vyndat jak říkáš ale potom je dolela boj nasadit tu pásku na vnitřní manžetu ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

sádro proč je to boj?? Je to obyčejná páska, co se zahákne a pak scvakne, aby se zatáhla. Mě to problém nedělá. :o :o Štípačky, šroubovák, za minutu je páska nasazená
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Mates »

a když to nebudu dělat ve svěráku ale přímo na autě tak bych asi zkusil ju tam nechat. Budu schopnej vyměnit vnitřní i venkovní abych nemusel vyndávat poloosu?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

Nevím co myslíš vnitřní a venkovní. Jestli kloub, tak to nejde, k v nitřnímu kloubu se nedostaneš, pokud poloosu nevytáhneš z unašeče. Pokud myslíš jen vnitřní manžetu, tak to ano, to jde, aby jsi nevytahoval poloosu, ale je to naprosto nesmyslné, tu poloosu v unašeči drží právě jen ta manžeta, takže pokud budeš povolovat stahovací pásku vnitřní manžety z důvodu výměny manžety, tak už ti nic nebrání tomu polosu vytáhnout a v pohodě vyměnit manžety mimo auto.
Je to i mnohem jednodušší a čistší práce, pokud poloosu vyndáš, na ponku hezky rozebereš očistíš a umeješ od starého tuku, dáš nové manžety, nové klouby, nový tuk. Takto to dělám já, když něco rozebírám, tak se snažím všechno v okolí vyčistit, repásnout, popřípadě vyměnit. ;)
Mates
Příspěvky: 195
Registrován: úte 22. led 2008 11:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Mates »

jo takhle. nikdy jsem to neměl venku tak nevim co mě tam čeká. A co se týče toho zalepování kuliček atd., co kdyby to náhodou vysipalo, jde to pak jednoduše dát dohromady doufám...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

Nejsou to kuličky, ale jehly a pokud se vysypou, jde je z5 složit, musíš kříž umýt, lehce namazat vazelínou a pak do vazelíny lepit jednu jehlu vedle druhé. Nakonec přes ně navlékneš pokličku-kroužek a ten je jistí proti vysypání.
Ovšem pokud budeš opatrnej při vyndavání, tak se ti nevysypou. Je potřeba po odjistění manžety z unašeče jí trochu přehrnout nebo rovnou rozřezat, pokud budeš dávat novou, pomalu vytahovat poloosu a druhou rukou jistit kroužky, aby nespadly a nevysypaly se jehly.

Je to vidět na obrázku z odkazu vzadu je unašeč, kterej je pomocí pružného kroužku naraženej v převodovce a do něj se zasouvá kloub. To je ten triangl vepředu. Je na něm krásně vidět, jak jsou ty kroužky jištěný ružovou gumičkou, aby nespadly a nevysypaly se jehly. Celej kloub je nasunutej na poloose. Takže budeš vytahovat poloosu i s kloubem z unašeče a rukou budeš suplovat tu gumičku. Když to komplet vyndáš mimo auto, tak na kloub navlékneš třeba tu gumičku, omotáš hadrem nebo izolačkou.
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 3f5e65162a
tajnej
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30. čer 2009 22:58:11

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od tajnej »

Čau, je rozdíl v manžetách na starou a novou tvář felicie?
Někde to rozlišujou jinde zase ne. Tak sem na važkách.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Suri »

tajnej - vonkajšie manžety sa líšia v priebehu 98 roku nie stará a nová tvár a kľudne sú na 98 na jednej poloosy starý typ a na druhej nový typ http://skoda-virt.cz/cz/forum/podvozek- ... 8#p2612348 viac o rozdiele tu
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Dedla »

Když už jsem to nestihl já,tak už konečně někdo najděte nějeké "origo tvrdé plastové" vnější manžety z nějakého vozítka (jako má třeba koncern VW),keré pasují na Feldu a aspoň 10 let vydrží.
Nebylo by to prima? Než téměř preventivně každé dva roky dělat (jak tomu říkám - akci čisté ruce)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Suri »

Dedla - bylo , ale na mne nekoukejte :D
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Vrzavé klepání po výměně vnitřní manžety.

Příspěvek od bosator »

Zdravím vás. Potřebuji poradit, čím by to mohlo být. Včera jsem na felícii měnil obě gufera na převodovce a vnitřní manžetu na krátké (levé) poloose. Postupoval jsem dle postupu, několikrát zde popisovaného, poloosy jsem měl venku. Nejdříve jsem udělat komplet 1 stranu a pak druhou. Problém mám ten, že když jedu nad cca 50km/h začne se teď v některé z poloos ozývat takové jakoby vrzavé klepání, jakoby někde něco drhlo.Za jízdy nepoznám v které. Před rozděláním bylo vše v pořádku, brzdami to není, ložisko v kole si myslím, že jsem také nemohl nějak poškodit, matky na nábojích jsem povolil klasický trhákem, bez nahřívání, nebo mlácení kladivem. Vše je dobře dotažené. Když vyheveruju kola, jde s nimi otáčet lehce a nemají vůli. Jediné co mě napadá, když jsem vyměnil manžetu, nasadil kříž s prstýnky, všechny se otáčely lehce, žádný se nevysypal. Nenapadlo mě ale poznačit si polohu kříže vůči unašeči (druhé části kloubu), takže je dost možně, že kříž je teď pootočený. Myslíte, že by to mohlo vadit, že by se např. teď prstýnky kloubu zadrhávali, když jsou v jiném místě? Nebo, kde by mohl být problém? Poraďte, jak postupovat, jak zjistit, kde je problém. Moc díky za rady.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Ivarek »

Co závaží na poloose u spolujezdce?Nesjelo ti někam dolů a nedrhne?
bosator
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. pro 2009 13:06:19
Bydliště: Čáslav

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od bosator »

Závaží tam není a předtím již několik let nebylo, bez závaží se to chovalo normálně, žádný rozdíl.
JaroslavFojtik - FK

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od JaroslavFojtik - FK »

Potřeboval bych poradit jak nejlepe povolit ty dva šrouby na těhlici (na hoře co svira tlumič a dole co drži kulač ) Měnili jsme u kamošova auta prvni dil vyfuku a zjistili jsme že ma ruplou manžetu u převodovky na kloubu(delši poloosa) da se předpokladat že na to nebylo šahly takže ty šrouby tam budou fest zarzely takže je nejspiš urvu a nebo budu muset uřiznout a vymlatit ten šroub z tehlice ven .Jestli je na to nějaky figl a nebo hruba sila Diky za odpověd
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

Předem to zkus několikrát prostříknout WDčkem, pak poklepat a z každé strany šroubu, na hlavu i na matku nasadit prstýnek nebo golu a stejně zkoušet po kouskách rozhýbat hanoru, dolů. Pokud se povede rozhýbat, tak povolit matku a pokusit se dostat ven starý šroub. Pokud utrhneš obě strany, tak jedině vrtat. :(
PavelZ

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od PavelZ »

Jak dlouho ještě může vydržet vnější homokinetický kloub, pokud praskne manžeta? Jde mi o to, jestli s tou prasklou manžetou můžu ještě nějaký čas jezdit, třeba půl roku. Děkuji za radu
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

To nejde takhle říct, záleží, jak hodně jezdíš a kde jezdíš. Kolo do kloubu nahází písek a prach a potom to jde rychle, kloub se vydže a rozpadne. Ovšem nic ti nebrání s tím jezdit, dokud to půjde. Až ucítíš škubání, tak se blíží konec.
ing
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 29. dub 2010 15:18:08
Bydliště: 431 86 Kovářská
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od ing »

chtěl jsem se zeptat, zda tam ten pojistný kroužek musí bezpodmínečně být, jelikož jsem na poloosu nemohl kloub naklepnout (akorát jsem si zničil závit)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

Poloosa má vůli v unašeči v převodovce, jelikož při propružení musí poloosa zajet do převodovky a při odlehčení zase vyjet. Na kole je to v homokloubu napevno, díky pojitnýmu kroužku, vůli to má jen v té převodovce a je tam spousta vazelíny, aby to neklepalo a nerezonovalo. Pokud nebudeš mít pojistnej kroužek na poloose v homokoubu, tak poloosa bude jezdi sem a tam, což jednak může být hlučné a jednak to bude ve zvýšené míře namáhat manžety. Já bych ho tam dal, ale záleží na tobě. Pojistný kroužky jdou koupit, již jsem ho kupoval a dával nový při výměně homokloubu.
Marek26
Příspěvky: 18
Registrován: ned 04. říj 2015 8:24:32

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Marek26 »

Zdravim.Chcem sa spytat kde presne sa ten poistny kruzok na vonkajsom klbe nachadza.A aka je velkost?
Nedavno kamarat menil tiez manzetu ale na audi A3, islo to dost rychlo ale napr ten poistny kruzok tam nemal.Dik
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

pojistný kroužek je navlečený na polose a na něj se naklepne kloub.
http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-55 ... istny.html
Boris.Bestie
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11. črc 2015 16:50:55

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Boris.Bestie »

Nevíte v čem se liší tyto kroužky?
6U0407297B
a
002409413B

Našel jsem čísla v etce.
U toho s nulama na začátku je napsáno ještě EDS takže u obyč to není? A měl by podle obrázku patřit na poloosu než se zasune do kloubu. Ten první kroužek s číslem 6U0 by měl patřit na kloub a do převodovky je tak?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Maty »

felda nemá jeden druh poloos ... třeba poloosy k EDS jsou silnější tak tam bude i silnější kroužek ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Marek26
Příspěvky: 18
Registrován: ned 04. říj 2015 8:24:32

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Marek26 »

No som premyslal a rozhodol som sa ze nevy,nevymenim len manzetu ale rovno aj kinetak.A ten poistny kruzok akoze co vlastne drzi ?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Maty »

poloosu v převodovce proto vypadnutí ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Marek26
Příspěvky: 18
Registrován: ned 04. říj 2015 8:24:32

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Marek26 »

pockat tak tato sa dava na vnutornu manzetu? Ja myslel ze vonkajsok aj :D lebo ja len vonkajsiu idem menit
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Maty »

pojistný kroužek je na konci poloosy na straně převodovky a nemá nic společnýho s manžetou

... za předpoklaud, že se bavíme o tom samém :D
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Marek26
Příspěvky: 18
Registrován: ned 04. říj 2015 8:24:32

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Marek26 »

Tak je dobre potom, lebo ja idem menit vonkajsiu manzetu a klb teda :D
Marek26
Příspěvky: 18
Registrován: ned 04. říj 2015 8:24:32

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Marek26 »

A este sa chcem spytat.Chcem si kupit aj originalne klieste na spony manziet, len teraz neviem ktore su nato.
Spony su taketo https://mediaserver.berner.eu/External/XXL/17498[TIF]-90.jpg
Teoreticky by klieste mali ist nato bud tieto
http://www.eshopnaradie.sk/specialne-kl ... y-manziet/
alebo
http://www.aamarket.sk/klieste-na-spony ... -6303.html

lebo nasiel som aj taketo http://www.aamarket.sk/klieste-na-spony ... -6301.html
tie ale nemaju v strede to brusko ci co to je :D
p.s.
Příspěvky: 259
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od p.s. »

pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od pipo444 »

ahoj.chystám sa na výmenu oboch manžet na lavej kratšej poloose. Vonjakšiu manžetu som kúpil ako sadu ( 2 manžety, 2 mazivá, 2 velké svorky, 2 malé svorky, 2 poistné krúžky ) značky Spidan - GKN teda origo provýroba čo som rád. Na manžete sú vyrazené znaky a logo GKN a INESPA plus nejaké čísla aj po obvode. to je v poriadku.

Ale objednal som si aj Spidan sadu na vnútronú manžetu, bola tam len jedna a na nej nieje vôbec nič napísané ani vyrazené :?: žeby nejaké prebalenina ? podla mňa to nebude GKN ale nejaká čína :evil: origo manžeta by mala na sebe niečo napísané predsa. a preto ju radšej nebudem montovať, lebo prd to vydrží.

teraz tam mám origo manžety z prvovýroby zo škodadiely.sk už 4 roky a nič im nieje nebyť nebadateľného pretrhnutia automechanikom pri výmene spojky :roll:

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Obrázek
Obrázek
Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od ferdamravenec »

:D origo prvovýroba , takový zaklínadlo kdejakýho prodejce (taky jsem na to nechal napálit u brzdových válečků)
na 100% to origo prvovýroba není ,
když prachovky tak neopren co vyzdvihuje kolega 103457 , těžko říct jestli se origo dá sehnat , koupil jsem takový co jakože dobře vypadaly a vydržely cca dva roky
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od pipo444 »

ako hej :D prišlo to normálne v krabici WW škoda a aj tuk bol označený tak isto a na manžete tak isto znaky. a čuduj sa manžety držia už vyše 4 roky ! ano vraj neoprenové sú lepšie no k dostaniu u nás málokde. aj tak dobrá výdrž. niekomu vydržia tie z prvovýrobu čo sú ešte odvtedy na aute dlho :)
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Honzis »

Mám na autě druhé manžety všude. První zteřely, když bylo autu myslím 10 let. Tak nějak všechny najednou. Tehdy je ještě vyměnili borci v autorizáku. A světe div se, teď jsem byl pod autem a manžety jsou všechny v nejlepším pořádku...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od 103457 »

ferdamravenec píše::D origo prvovýroba , takový zaklínadlo kdejakýho prodejce (taky jsem na to nechal napálit u brzdových válečků)
na 100% to origo prvovýroba není ,
když prachovky tak neopren co vyzdvihuje kolega 103457 , těžko říct jestli se origo dá sehnat , koupil jsem takový co jakože dobře vypadaly a vydržely cca dva roky



Má pravdu předsedo......

manžeta mi odešla asi 4 letech, co jsem auto koupil, koupil jsem ho 2006 a r.v. je 1997. Takže to nejspíš byly původní z výroby (auto je dovoz ze španělska, kde bylo do r. 2003, nikdy nepoznalo zimu ani sůl). Koukal jsem na zbylé manžety a nebyly nic moc, tak jsem se rozhodl vyměnit všechny najednou, sháněl jsem něco lepšího a doporučili mi Rubena. V obchodě povídali echt český, kvalitní guma, žádná lisovaná tma z číny. Manžety vypadaly po cca 2 rocích, jako nové, ale jedna měla trhlinku asi 1cm na vrchním ohybu harmoniky. Než přišel víkend a měl jsem čas na opravu, tak už byla škublá skoro celá dokola. Poradily mi pak ty neoprenový a mám je už 19.3. 2013 a ty jsou opravdu furt nový, měkký a pružný. Sice je jedna manžeta dražšší o 200,-Kč než obyčejná, ale pro mně se to vyplatí, ta práce s výměnou je pro mne mnohem dražšší.
viewtopic.php?f=16&t=14&hilit=103457&start=50#p542302
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Pawlick »

Já jsem před dvěma lety vyměnil za origo Škoda ze skoda-dily.cz a zatím vypadají suprově. Čas od času je navíc postříkám silikonovým olejem.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od pipo444 »

zdarec. včera som na krátkej poloose vymenil obidve manžety. všetko som poskladal a nahodil na auto. potom neskorej som si všimol že v starej manžete na vnútornom kĺbe (pri prevodovke) ostal akýsi plastový krúžok, ktorý som tam zabudol :oops: :? nezistil som akú má funkciu, ani som ho nenašiel v ETKE. nebude vadiť že som ho tam nedal ? bol nasadený na kĺbe na konci a na to s dala manžeta. neskôr pridám aj foto. díky

Obrázek

Obrázek

Obrázek
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od mikka »

V dílenské příručce se to jmenuje Doraz, v knížce "Jak na to" se tomu říká Upevňovací deska.
Jakou to má funkci jsem nikde nezjistil. Možná to má pokud možno udržet vazelínu uvnitř kloubu, aby neutíkala do manžety. Tuhle jsem to tam taky zapomněl dát, ale pro jistotu jsem to hned rozdělal znovu.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od pipo444 »

zajtra pôjdem jazdiť bez toho, predsa to bude fungovať aj tak :D
ale keď najbližšie vytiahnem poloos von tak to tam vrátim
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od Dedla »

Kosmetický - technologický kroužek.
Pouze jistí "triangl" proti jednoduchému samovolnému axiánímu vysunutí (i rozpadnutí) při manipulaci s demontovanou poloosou. ;)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá manžeta homokinetického kloubu

Příspěvek od pipo444 »

takže de facto pri normálnej prevádzke tam byť nemusí :) a zasa nevyťahujem poloos z auta každú sobotu.
Odpovědět