Homokinetické klouby

Přední i zadní
smazany clen - FK

Homokinetické klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj všichni,
mám dotaz, budu muset měnit homo kloub.

1) je tam nějaká záludnost?

2) Jaké máte zkušenosti s druhovýrobou, kolik vydrží a co popř nebrat. vím že jsou klouby za 300, ale také za 1 tis.

Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Homokinetické klouby

Příspěvek od Dejwis »

Záludnost tak ani ne, nejlepší je mít auto na heveru, lepší manipulace. Samozřejmě měnit oba dva (levej a pravej), manžety, dobře namazat a složit. Jen tak se zeptám jak víš nebo jak se u tebe a co projevilo že to jdeš měnit? Někdy člověk zjistí že to není ůplně jen homokloub ale že to také dělá ten troj kříž, to pak je lepíš dát novou poloosu, která se dá sehnat kolem 1600Kč.

Tady máš třeba vidět originál a náhražku (lidi kupujou zde ten za 600kč a žádnej problém nebyl, žádná reklemačka zatím)

http://autodilykrc.cz/eshop/skoda/felic ... dej=kloub#
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

No když se dostanu na 90km/h na 5ku, tak se mi rozklepe celý předek. A když dám plný rejd do prava a jedu krokem tak cítím jak se mi hýbe volat.
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mám na své feldě taky podezření na poloosy, protože auto celkem vibruje a kolem 100-120 docela dost (samozřejmě kola správně vyvážená) a hlavně při rozjezdech nebo brždění za studena to vždy klepne jako by ta poloosa překonávala nějakou vůli a pak teprve dosedla a klepla. Můj dodat zní, jestli jsou na 1,9d jiné poloosy než na 1,3 a 1,6, nebo ty samé. A pak taky stejně jako kolega co se ptal v úvodu, tedy jaké případně koupit (asi bych měnil komplet poloosu). A docela mě zarazila odpověď že se mají měnit obě najenou, protože v tom nevidím nějaký důvod, jelikož já má problémy stále jen s levou poloosou. Dříve mi dost hlučně klepal vnější kloub po jízdě delší než 100km což bylo způsobeno tím, že se někde ztratila stahovačka na té menší straně manžety, takže to vyprskalo ven vazelinu. Tak jsem tam nacpal spoustu nové a manžetu která byla v pořádku zase stáhnul. A teď to klepnutí při rozjezdu (akceleraci), nebo rždění vidím zase na vnitřní kloub, protože jinak třeba v rejdech to nic nedělá.
Tedy asi bude lepší vyměnit komplet poloosu za novou abych nevyměnil jednu část a za chvíli nedělal novou. Takže jakou poloosu vlastně na 1,9d, protože mi každej říká něco jiného (někdo že jsou na feldy stejné, jiný, že 1,9d má jiné poloosy), a jakou značku koupit. Značky jako starline atd. mi přijdou jako totální šunty, ale ony ani ty jiný druhovýroby nemusí být moc dobrý. A originál zase nemá cenu na takový auto dávat. Jde spíš o to, kolik takový druhovýrobový vydrží (aspoň 20-30tisíc, nebo umřou po 5-ti?, nebo vydrží mnohem víc?)
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zbyšek:Pokud budeš kupovat celou poloosu neoriginál,tak ještě než ji tam dáš,vyměň u ní obě gumové manžety za originální škoda(cca po 60Kč za kus),jinak se ti po cca 4000 km rozpadnou.Vlastní zkušenost,na starém fóru se to už taky řešilo.Jinak není důvod měnit obě poloosy najednou.Kolega asi myslel oba klouby na poloose jedné. Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od Ivarek »

JoS píše:Zbyšek:Pokud budeš kupovat celou poloosu neoriginál,tak ještě než ji tam dáš,vyměň u ní obě gumové manžety za originální škoda(cca po 60Kč za kus),jinak se ti po cca 4000 km rozpadnou.Vlastní zkušenost,na starém fóru se to už taky řešilo.Jinak není důvod měnit obě poloosy najednou.Kolega asi myslel oba klouby na poloose jedné. Obrázek

No obávám se že za 60kč to origo nebude....

http://www.skoda-dily.cz/index.php?acti ... U0.407.283
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

A sakra!No,já to dělal předloni.Ale i tak to doporučuju vyměnit.Je hrozný po pár kilometrch zjistit,že je to v háji........
Ty Číňani to snad ani nedělají z gumy. :(
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od Ivarek »

No snad nebude vadit když sem o tý výměně dám odkaz,je to sice fáčko,ale tak to je skoro stejný....

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=434
Jano - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od Jano - FK »

Zdravím,
keď pomaly odbočím a točím (skoro nadoraz) či už do prava alebo do ľava tak na ľavej strane mi to klepe. Treba mi tiež vymeniť homokineticky klb alebo to môže byť v niečom inom? Ďakujem za rady.
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jano píše:Zdravím,
keď pomaly odbočím a točím (skoro nadoraz) či už do prava alebo do ľava tak na ľavej strane mi to klepe. Treba mi tiež vymeniť homokineticky klb alebo to môže byť v niečom inom? Ďakujem za rady.

jojo nejspíš to bude vnější kloub.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od 103457 »

Matias píše:No když se dostanu na 90km/h na 5ku, tak se mi rozklepe celý předek. A když dám plný rejd do prava a jedu krokem tak cítím jak se mi hýbe volat.

Myslím, že by to nemusel být zrovna homokloub, to co popisuješ nejsou moc příznky homokloubu, ale spíš kuláky ramen nebo řízení.
Dej plnej rejt a akceleruj, pokud uslyšíš klepání nebo křupání, mohl by to být kloub. A pokud by ti kloub klepal s celým předkem, tak už by se musel začít rozpadat a viděl by jsi to na roztrhané manžetě.
Co se týče záludností při výměně, tak snad jediné co by se mohlo stát, že pokud by jsi vyndaval poloosu z auta, tak pozor, aby se ti nevysypaly jehly vnitřního kloubu.
Homokloub jde vyměnit i na autě, bez vyndání poloosy, ale chce to ještě aspoň jednu ruku, která ti bude poloosu držet. Pokud seš sám je pohodlnější poloosu vyndat a krásně ve svěráky vyměnit kloub i s manžetama.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od 103457 »

Jano píše:Zdravím,
keď pomaly odbočím a točím (skoro nadoraz) či už do prava alebo do ľava tak na ľavej strane mi to klepe. Treba mi tiež vymeniť homokineticky klb alebo to môže byť v niečom inom? Ďakujem za rady.

Pokud ti to klepe stejně na obě strany, tak to bude nejspíš kulák ramene. Homokloub klepe vždy jen při zatočení na jednu stranu
Jano - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od Jano - FK »

"kulák ramene" znamená zvislý čap???
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 25. led 2008 19:32:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od 103457 »

Není to svislý čep v pravém slova smyslu, tak jak ho znáš ze starých škodovek, tohle je kulový kloub neboli čep ramene.
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 5b65447400
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Homo klouby

Příspěvek od Dejwis »

Čauves klucí, budu měnit homoklouby a rovnou nechám vyměnit i čepy ramen, tak se chci zeptat zda koupit verzi Škoda za 210Kč nebo můžu mít firmu Delphi, co vzít? Thx
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Josh123456 - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od Josh123456 - FK »

no těžko říct, jak je na tom ta kvalita, ale s orig. nebyl zas tak zase nikdy problém. Pořád lepší, než turecký :D :D :D
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Homo klouby

Příspěvek od Dejwis »

Takže asi normál Škoda, jsou u toho standartně ty 3šrouby? Nevíte?
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já je měl k tomu v sáčku,ale Ivarek psal,že mu je k tomu nedali.Ale měl už by to dneska být standard. :roll: :)
miso.r

Re: Homo klouby

Příspěvek od miso.r »

Zdravim
zacalo mi buchat v prednej naprave, docital som sa ze to moze byt homoklb alebo aj kulový klb alebo čap ramena
problem je v tom ze uz mi to nebucha, tak sa chcem opytat, ako zistim ci su zle tie klby, ci sa to da zistit nejak opticky, a na co sa mam sustredit.
Predpokladam, ze to musim rozobrat, ako keby som to isiel menit a prezriet, len neviem ako zistim ze to je zle.
(pred tym nez mi to zacalo buchat som umyval povozok, tak ma napadlo ze to teoreticky mohlo byt aj tym, kedze mi to uz nebucha)
dik za reakcie.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od ka-spel »

Matias píše:No když se dostanu na 90km/h na 5ku, tak se mi rozklepe celý předek. A když dám plný rejd do prava a jedu krokem tak cítím jak se mi hýbe volat.


U té devadesátky to může být i špatně vyváženými koly, pokud to klepe i do volantu. Zkoušel si na plný rejd se s tím točit dokola. Pokud to na plný rejd neposkakuje, tak bych to na klouby neviděl.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

U té devadesátky to může být i špatně vyváženými koly, pokud to klepe i do volantu. Zkoušel si na plný rejd se s tím točit dokola. Pokud to na plný rejd neposkakuje, tak bych to na klouby neviděl.[/quote]

No kola to na 100% nejsou, dělalo mi to jak u letních, tak u zimních. :-( Jinak už mi to nedělá. :-) Akorát se mi klepe při max rejdu volant. Minulý týden jsem se dal do výměny silentbloků na rameni, jelikož mi tam něco bouchalo, tak jsem koupil i čep. Byl ještě origo. No a když jsem jel teďka do Mostu, tak jsem chtěl ukázat svojí polovičce, že to opravdu potřebujeme udělat a ono to nedělalo, ať jsem s tím dělal co jsem s tím dělal. Tak se chystám na druhou stranu. A ještě čepy řízení, bo to mlácení mi je odrovnalo. :-( Ale zase bude na chvilku klid. Díky za rady.
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ja osobne bych byl asi pro ty vnitrni klouby : Delalo (a zatim porad dela) mi to, ze pri zaberu kol...kolem 80 - 100 km/h... se auto taky cele rozvibruje (nad a pod touto hranici vse v poho) a kdyz clovek vymackne spojku (nebo ubere plyn), tak to prestane. Myslel jsem, ze to jsou homokinetaky (tedy...vnejsi klouby), ale nejsou - ponevadz jsem je vymenil a dela to porad to stejne. Cepy komplet OK, ulozeni (tzn. veskere, vc. tlumicu, taky OK). Kola nekolikrat prevazene (i nove pneu), tak mi z toho plynou uz jen ty vnitrni klouby.

Byla o tom rec i na foru Favoritklubu...link dodam...ted je tam plno, takze se tam nemuzu dostat...

Jen k linku na navod na vymenu kloubu od Ivarka...vnitrni kluby jsem jeste nemenil...ale ty vnejsi se daji vymenit jen pri shozenem kulaku spodniho ramene a brzd (ty nejsou nutne, ale hodne se uvolni naprava). Na rizeni neni treba vubec sahat. Jinak je to v tom navode stejne, jako na felicii, takze se da s uspechem pouzit.

A posledni pozn. : pokud budete davat neoriginal klouby, dobre bych si rozmyslel, jake manzety nasadit. Mam klouby cca za 700,- , ale ty manzety stoji za ... . Radeji jsem si schoval originaly, protoze vypadaly lepe, nez ty nove neorigo.
smazany clen - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od smazany clen - FK »

feflo píše:J

A posledni pozn. : pokud budete davat neoriginal klouby, dobre bych si rozmyslel, jake manzety nasadit. Mam klouby cca za 700,- , ale ty manzety stoji za ... . Radeji jsem si schoval originaly, protoze vypadaly lepe, nez ty nove neorigo.

Tak to máš úplnou pravdu .Moje vlastní zkušenost.Neorigo klouby po 4000 km v pohodě,ale manžetky obě v háji.Takže u neorigo kloubů vždycky dát origo manžetku. :)
DRKAN

Re: Homo klouby

Příspěvek od DRKAN »

Tak jsem při pátrání proč se mi kolem 90km/h rozkmitá volant (udělaná geometrie, vyvážení kol, výměna tlumičů včetně uložení) pořádně vzal na levé straně za hřídel u vnitřního kloubu a zjistil v něm vůli. Není nijak velká, ale ve srovnání s druhou stranou prostě o poznání větší. Taky jsem si všiml, při otáčení kolem na té samé straně, že hřídel právě u toho kloubu "šmajdá". Žádné zvuky se z kloubu neozývají, manžeta OK. Chci se zeptat jestli jste někdo řešil něco podobného ? Jaké jste měli příznaky při vadném vnitřním kloubu ?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od Suri »

Tiež mám problém a nejako nie je nálada meniť radom všetko možné lebo nie sú na to podmienky

Pri plnom rejde doľava (doprava sa mi to zdá sa neprejavilo) a pri pohýnaní niečo klepe . čepy ramien aj riadenia sú nové , uloženie tlmičov to asi nebude , a na homoklbe sú nové manžety a je namazaný a neprejavuje nejaký problém , z deravou manžetou nejazdil . Ešte musím pozrieť či to nerobia plechy pod motorom (brat búral) tam mi občas pri štarte klepne motor a už som to 2x naprával a furt to začne . Myslíte že to bude klb?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od Suri »

prosím páni , na poloosy nejaký rozpad necítim , skúsim rozobrať klb ešte a omrknúť , nemôže byť chyba v riadení aj pri miernom pohýnaní a natočení volantu to praská , neriešil niekto podobný problém ?
Zaki
Příspěvky: 170
Registrován: pon 17. srp 2009 1:56:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od Zaki »

No , takyto problem mi robilo vymlatene horne ulozenie tlmica. To mozes kludne vymenit len tak preventivne (investicia 3eura a pol hodina roboty, ale to ty urcite vies). Do klbov si dal dost vazeliny? Koleso mas dobre dotiahnute? Ja viem, ze to su take banality, ale stat sa to moze. Sam som si raz zabudol dotiahnut koleso a tyzden som sa divil, co to tam bucha :roll:
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od Suri »

Zaki - uloženie je ok , klb už tiež , vybral som ho a hýbal s ním , pri plnom natočení sa zasekol a nešiel vrátiť - pravá strana , zložil som ho len tak bez vybrania poloosy , rozobral a vymyl , zložil a ešte horšie , v sobotu ráno som ho zase rozobral , odraté dráhy obrúsil šmirglom , namazal a zložil , zatiaľ je ticho a chodí pekne , uťahujem od oka ale tam problém nebude
Standa10121996 - FK

Re: Homo klouby

Příspěvek od Standa10121996 - FK »

má smysl kupovat levné homokinetické klouby, např. za 400-700,-Kč nebo se vyplatí koupit dražší, např. za 1500-2000,-Kč?
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Homo klouby

Příspěvek od Suri »

Standa - záleží na značke nie na cene a na tom koľko chceš aby to vydržalo
Brano

Re: Homo klouby

Příspěvek od Brano »

Len sa podelím o skúsenosť:
Ja som asi rok skúmal čo mi klope v náprave pri miernom zatočení pri rýchlosti od cca 50km/h, najprv sa to prejavovalo pri zatočení doprava a neskôr už aj doľava - postupne som vymenil oba vonkajšie homokĺby a nič, nakoniec to bolo ložisko (nehučalo, vyzeralo OK, len to klopalo)..
Kĺby som dával GLO, a zatiaľ OK, ale ešte nemajú veľa najazdené...

Braňo
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Xyz255 »

Prosím vás, mám typické příznaky vadnejch homo kloubů (mlácení při plným rejdu a tak), takže budou muset nový. Ale mám dvě věci: 1. je potřeba s vnějšíma měnit i vnitřní? Případně jak poznám, že aji vnitřní jsou na odpis? 2. Na škoda-díly jsem našel originální levou polosou, která je osazená obouma kloubama a jako celek je to asi o stovku levnější než kdybych koupil zvlášť vnější a vnitřní origo klouby bez poloosy, takže tady je to asi jasný. Spíš mi jde o pravou poloosu, protože tu nacházím jenom jako neorigo čínu. Už jsem se dočetl, že je potřeba vyměnit manžety, ale spíš mě zajímá (ne)kvalita čínskejch kloubů, aby mi po 20k nevypochodovaly za jízdy. Hodil bych sem odkazy, ale nejednou mi to tu blblo, tak z popisu je to snad pochopitelný.

edit: ještě drobnost: kdyby ten čínskej komplet stál za prd tak koupim zvlášť klouby a vyměním je, ale takhle by to bylo pohodlnější jenom vyšuponout starý a našoupnout nový 8-)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od pipo444 »

vonkajšie vymeň ak budeš brať zo škodadíly.cz majú GLO tie sú fajn akurát ak chceš origo Spidan tie sú drahšie :D na vnútorných by som vymenil preventívne manžety a tuk, na tej stránke majú celú sadu pre vnútorný klb teda manžetu, tuk aj spony aj poistné krúžky.a sú origo ! a vnútorný klb sa prejavuje inak než lupaním v rejdu, skorej vibráciami a mlátením ale to musí mať už vôlu. neviem vnútorné som nikdy nemenil lebo neodišli :D skorej len vonkajšie

na tú čínu by som sa fakt vykašlal, veď maju GLO za 20€ či kolko a to je pohoda. u takýchto silových vecí radšej za mňa nie :D
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Xyz255 »

Já pokud je možnost beru originální díly :D Okej, tak levou půlku vemu celou poloosu :D a na pravou jenom oba klouby... Vezmu to z gruntu, když už v tom budu :lol:
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od pipo444 »

mno ako chceš :) tým pádom máš menej roboty, lavú polos máš zloženú tak len napichnúť :D a pravú komplet rozobrať a dať teda nové klby :)
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Xyz255 »

O to mi šlo, když je jednodušší možnost a levnější tak proč si neušetřit práci, že :D Akorát teda bdue crcanda s tou pravou no, ale tak co nadělám, lepší než čína
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od pipo444 »

tak to hej :) inač ak chceš môžeš preventívne vymeniť aj guferá diferenciálu keď budú klby vonku :D
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Xyz255 »

Jaj, aby se z původní výměny kloubů nestala rekonstrukce přední nápravy :D ale okej, když to chcu pořádně tak aji to
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Xyz255 »

Jo a ještě mě napadá... když budu vytahovat tu poloosu tak napřed jednu a pak druhou, aby se nevysypal diferenciál a vypustit aji olej z převodovky, že?
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Foglik »

Nic neni treba vypouštět s klidne obě poloosy najednou muzou ven
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od pipo444 »

no fakt vypúšťať nemusím, vytečie len trocha tak si daj pod prevodovku len nejakú nádobu aby to tam stieklo a potom naleješ naspak :D inak povery o diferáku sú všelijaké, niekto vytiahol obe poloosy a v pohode niekto zas vytiahol a spadlo to :D takže osobne som nechcel mať viac roboty tak som po jednom vymenil najprv jednu stranu a potom druhú ;) každopádne dá sa to vymeniť aj na zdviháku čo som zistil a nieje to také zlé. najprv ale povoliť stredovú matku náboja tuším orech/očkový klúč 30 tá je fest zatiahnutá a treba ju tak zatiahnuť znova :D
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Xyz255 »

Okej, já když jsem se díval do DP tak se mi zdálo, že buď to vypustim já nebo to vyteče, jak vytáhnu poloosu z diferáku :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od 103457 »

pipo444 píše:tak to hej :) inač ak chceš môžeš preventívne vymeniť aj guferá diferenciálu keď budú klby vonku :D

Proč bude měnit gufera, když to není třeba? Je to spousta práce navíc. Bude muset vyndavat unašeče z převodovky, vyteče mu olej, kterej zase bude muset nalejt zpět, aby ho mohl nalejt, musí rozebrat náhon rychloměru a to všechno jen pro nějakou prevenci? když jsou gufera dobrý a netečou, tak to nechat být a nešťourat do toho. Jen šmikni sponu co drží manžetu na uinašeči na převodovce a polosu vytáhni. Vyměň manžety, venkovní kloub a dej zpátky. není to nic co se za chvíli zase rozbije. Pokud chceš být pečlivej nedávej gumový manžety, ale neoprenový. Manžeta pak přežije auto a kliub už bude navždy hezky ve vazelíně, takže je mizivá šance, že ještě někdy odejde. Kloub odejde skoro vždy, když se na něj dostane voda a písek, buď prasklou manžetou nebo málo staženou sponou na poloose.

http://www.aci.cz/9900p94-roztahovaci-n ... 17506.html
https://www.youtube.com/watch?v=S_c6x2DGS9k

Více zde: viewtopic.php?f=26&t=5223
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Xyz255 »

Pečlivej být chcu, proto uvažuju i o těch vnitřních kloubech :) o kterých toho tady ale moc není :?
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od pipo444 »

máš pravdu ak netečú tak meniť netreba. ja som menil, síce sa nezdalo no trocha vlhký klb bol a po vytiahnutí poloosy z prevodovky som ostal prekvapený. škoda že som nespravil foto. niekto zasilikonoval cele gufero lebo tieklo a bolo na volno :o :lol: miesto toho aby ho vymenil :roll: chvalabohu že som pre istou kúpil dve origo guferá a teraz je pokoj
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11152
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od 103457 »

Vnitřní kloub netřeba měnit, stačí, aby měl vazelínu a je v pohodě. kdyby jsi měl najeto půl mega, tak to stojí za zvážení, jinak ne. Proto tu o nich moc není, protože se nemění.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od Xyz255 »

Dobře dobře, vemu jenom ty vnější a bez gufer :D díky
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokinetické klouby

Příspěvek od pipo444 »

no vidíš, načo meniť klby ak su dobré teda tie vnútorné. vravím ak máš popraskané manžety radšej vymeň veď nebudeš to hádam znova rozoberať ak náhodou na nejaký čas odíde manžeta na vnútornom náhodou :D toto je tá správna sada. http://www.skoda-diely.sk/eshop/6u04982 ... torne.html ako píše kolega, tie klby sa moc nekazia sú robustné a tolko sa nehýbu do strán keď točíš ako vonkajšie preto aj dlhšie vydržia :)
Odpovědět