Lupání/praskání od kola (homokinetický kloub)

Přední i zadní
Mikesch - FK

Lupání/praskání od kola (homokinetický kloub)

Příspěvek od Mikesch - FK »

zdravím draci,,,když natočím kola na doraz do prava a začnu couvat tak mi tam začne něco mlátit nebo spíš hlasitě lupat....když ale jedu pri plném rejdu dopředu tak nic...je to homokloub nebo by to mohl být rejdový čep (ten se chystám vyměnit)...Co vy na to?
Mikesch - FK

Re: zvuk při zpátečce

Příspěvek od Mikesch - FK »

nikomu nědělalo něco podobného?
jejda

Re: zvuk při zpátečce

Příspěvek od jejda »

zajímavé, že to dělá pouze na zpátečku..... to lupání muže být způsobeno homokineťákem, zkus natočit plnej rejd a pak zaviklat poloosama.. dopředu i do stran.. jestli tam nejsou nějaké vůle.. pak zkontroluj i ten rejdovej čep jestli se nějak nehýbe.. případně si vem ještě jednoho člověka.. ty budeš couvat s plným rejdem a druhej bude poslouchat odkuď to vychází
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk při zpátečce

Příspěvek od RAIMMI »

Podobný zvuk mi dělal můj bejvalej Favorit, ale dělalo to i při přímém směru když byla kola v plném reidu a byl to homokineťák
Naposledy upravil(a) RAIMMI dne úte 26. srp 2008 18:28:35, celkem upraveno 1 x.
Mikesch - FK

Re: zvuk při zpátečce

Příspěvek od Mikesch - FK »

no právě že pravý čep je v háji, o něm vím. Ale bylo mi divné, aby to dělal on...Když budu dělat ten čep tak, že bych to udělal zároven s homokloubem. Ale dneska zkusím tu poloosu, jak jsi mi radil.
Josh123456 - FK

Re: zvuk při zpátečce

Příspěvek od Josh123456 - FK »

jestli to je při záběru jen v rejdu, tak to bude na 99% kloub homok.
motorengine

Re: zvuk při zpátečce

Příspěvek od motorengine »

pokud je to při pravém rejdu, tak by to měl být homokineťák na levé straně asi ten vnější, ale jistej si tím nejsem
Mikesch - FK

Re: zvuk při zpátečce

Příspěvek od Mikesch - FK »

tak asi budu muset pošetřit...hned po výplatě to udělám..díky moc kluci
maniaX - FK

Klepání/lupání v rejdu (homokinetické klouby)

Příspěvek od maniaX - FK »

Mám jeden dotaz .....nevím vůbec co to může být. Když je celkem zima a chladno a mám auto na parkovišti venku. Tak se mi děje zvláštní věc...když odjíždím a kličkuju mezi autama tak vytáčím kola uplně třeba do stran nebo jen trošku. A většinou nebo vždycky mi někde prostě něco dost klepne a vůbec nevím co to může být. Zkoušel jsem řízení tak to mi trošku klepe ale to co se mi stává tak to je mnohem větší rána...ložiska jsou taky v poho takže nevím co to může být. Tlumiče mám nové...

Díky za rady
Zbysek - FK

Re: Klepání v řízení nebo ložiskách???

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jestli to dělá v krajních polohách při záběru kol, tak by to mohly být homokineťáky
maniaX - FK

Re: Klepání v řízení nebo ložiskách???

Příspěvek od maniaX - FK »

Zbysek píše:Jestli to dělá v krajních polohách při záběru kol, tak by to mohly být homokineťáky

Dobrej nápad ;) zkusím to nějak prozkoumat

Ale pište názory dál pokud s tím už měl někdo problém a vyřešil tak sem s radou :)
stifler1 - FK

Re: Klepání v řízení nebo ložiskách???

Příspěvek od stifler1 - FK »

Tak mne tiez raz dost klepne ked otocim volantom naplno ale capmi to nebude pretoze som ich uz vymenil aj riadenia aj ramenne.
Návštěvník

Re: Klepání v řízení nebo ložiskách???

Příspěvek od Návštěvník »

A co horni ulozeni tlumicu + pruzin na miskach - proste napruzi se pruzina pri otaceni a pak poskoci.
maniaX - FK

Re: Klepání v řízení nebo ložiskách???

Příspěvek od maniaX - FK »

Návštěvník píše:A co horni ulozeni tlumicu + pruzin na miskach - proste napruzi se pruzina pri otaceni a pak poskoci.

tak to by potom nevadilo no ....
Návštěvník

Re: Klepání v řízení nebo ložiskách???

Příspěvek od Návštěvník »

No nevadilo - jen do te doby nez tam neco krupne a protoci se apod. JE to tam prkotina si stim pohrat. Stacej na to akorad stahovaky pruzin zbytek je brnkacka.
smazany clen - FK

Re: Klepání v řízení nebo ložiskách???

Příspěvek od smazany clen - FK »

JEstli ti to dělá akorát při nižších rychlostech a hlavně po rozjezdu do strany, tak se vsázim na homokineťáky. Dělalo mi to u obou BMM co sme měli.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání v řízení nebo ložiskách???

Příspěvek od Vlada320 »

taky bych to viděl na homokineťáky.a kdyby to mělo bejt tím uložením horním tak to by to nedělalo tohle,jediný co že by se třeba hůř točilo volantem(ztuha)a že by nějak přeskakovala pružina tak to taky ne.sázím na homokineťák
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Pjotr - FK

Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Pjotr - FK »

Mám takový problém který přetrvává už nějakou dobu.Pred časem sem měl auto v servise kvůli praskání a skřípání někde v přední nápravě při jízdě.Byl vadný selen blok,nevím přesně který,auta nejsou úplně me hobby :D .Ten byl vyměněn a ještě mě automechanik říkal že kontroloval komplet celý předek,že je vše ostatní v pořádku.Na nic víc nepřišel.
Nicméně mám tento problémkterý přetrvává.Dojedu třeba na nákup,na parkovišti zaparkuju,právě se to víc projeví při delším zastavení.Když pak vycouvávám z parkingu,hlavně ostřeji,ozve se někde od pravého předního kola rána.K tomu cítím i trošku lupnutí na volantu.Někdy víc,nekdy míň.Efekt je silnější když třeba vyjíždím z vyvýšeného placu,tj.šikmý nájezd na patník,ale zase jen při couvání dolů.To můžu jet i naprosto pomalu a stejně uslyším cvaknutí a taky to ucítím v řízení.Nesetkal jste se s tím už někdo? Na co se zaměřit,co zkontrolovat?
drv.Astor - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od drv.Astor - FK »

homokineticky klouby...
Pjotr - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Pjotr - FK »

Jo to sem chtel zrovna dopsat pri cteni dalsich temat, jelikoz se to vlastne vzdycky projevuje pri vyjizdeni kdyz mam dost vytoceny volant.Tak ze to asi nemusi mit souvislost jen s couvanim jak jsem puvodne myslel.
Tak nejak zacinam zjistovat ze moje vozidlo r.v.1998 (novejsi model) cca. 110.000km bude potrebovat nove tlumice,homokineticke klouby,opravu razeni,sajtra ma uz celkem dost vuli,synchronu prevodovky 1-2 a 2-3, zadnich lemu.. Tak bude to asi beh na dlouhou trat co se tyce financi :cry:
Pjotr - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Pjotr - FK »

Jak si tak procitam dalsi diskuze,muzu si nejak overit ze je to ten kloub?
Vsichni totiz pisi ze jim to klepe pri zataceni,me to ale jen jednou bouchne pri rozjezdu,pak uz nic..
drv.Astor - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od drv.Astor - FK »

me to tak dela taky, hlavne pri couvani...myslim, ze jsou to na 99% homokinetaky, zatim se mi nic neprenasi pri normalni jizde do volantu, tak to neresim...casem je budu muset vymenit
IMO17 - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od IMO17 - FK »

ak to praskne len raz,alebo 2krát pri cúvaní a vytáčaní volantu zároven tak to robia na 100% ložiská..... :o mal som presne to isté.... len to prasklo a bol pokoj.... len som nevedel na to prísť... až raz som odstavil auto s povitočenými kolesami išiel som si zapáliť... oprel nohu o koleso a puklo to.... :) vymenil obe predné ložiská a je pokoj.... :ugeek:

ešte tak prísť na to prečo sa mi chveje volant nad 100km/h a zase by bola felda ako z výroby! :-D
Pjotr - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Pjotr - FK »

Lozisko by to taky mohlo byt,to je pravda,ale to bych necitil i cuknuti v rizeni,ne?
IMO17 - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od IMO17 - FK »

praveže to cuknutie v riadení som citil aj ja.... a to som si myslel,že to robí buď klb,alebo diferencial..... a to cuknutie v riadení je teda riadne... teda bolo :lol:
Vyskúšaj a uvidíš.... prípadne poriadne pozry náboje v akom sú stave.... ja som sa tiež nahladal príčiny čo to práska :ugeek:
stifler1 - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od stifler1 - FK »

Takze ked vytocim kolesa uplne napr. do prava a mi nieco klepne tak to znamena ze mam v haji vnutorny homokineticky klb? Pretoze vsetky capy mam menene, takze v tomto to nebude. A ako je to s vymenou je to jednoduche ako mam postupovat nejaky strucny postup(navod) pre vymenu tych homokinetakov vnutornych. DIky
Návštěvník

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj,chci se zeptat,kdyz stojim na miste a mam plny rejt do leva a rozjedu se tak to praskne,to budou asi homoklouby,ze? Dela to i kdyz jedu pomalu a zatacim do prudke zatacky. Tak se chci zeptat jake koupit. Hodne lidi pise SPIDAN ale ty jsou celkem drahe. Budu menit jak na leve tak i na prave strane,tak nejake za rozumnou cenu ale ne zase abych je menil kazdy rok. S jakou znackou mate jake zkusenosti? Dekuji za odpoved.
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Jojin »

Hlavně nekup nějakou levnou čínu ... a bez milosti oba klouby najednou !!!
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Návštěvník

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Návštěvník »

A jakou znacku doporucujete kromne SPIDAN? Co VIKA nebo STARLINE?
smazany clen - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vika jsou Turci,Starline zase bere z Číny.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Tomas6 »

Kloub jedině spidan.Je tam všechno co je potřeba vyměnit i se šroubama a manžetou a jsou kvalitní.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Návštěvník

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem koupil SPIDAN za 775kc tak doufam ze budu spokojen.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od Chose »

Správná volba,v práci montujeme převážně klouby nebo komplet poloosy SPIDAN,jsou fakt kvalitní a ještě sem se nesetkal s žádnou reklamací na tuto značku ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
smazany clen - FK

Re: Prásknutí u předního kola při couvání

Příspěvek od smazany clen - FK »

četl jsem někde, že zrovna homouše od VIKY nejsou špatný, já je teda mám a dobrý ;)
aRmiS

Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od aRmiS »

zdarec v poslední době jsem zaznamenal že když vyjíždím z parkoviště a vytočím víc volant tak mě rupne někde u nápravy nesetkal ste se stím někdo nebo nevíte co to je.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od Kuladmin »

To bude jeden z vnejsich homokinetickych kloubu doporucuji velmi rychle opravit pac kdyz se rozpadne tak stojis a budes rad kdyz te pujde odtahnout jen na lane.
Stefi74 - FK

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od Stefi74 - FK »

:mrgreen: a nebo si ho kup a jak rupne tak na stranu a hura na vyměnu de to celkem snadno kdyš to de všechno povolit ale musiš vozit i nařadi :P ;)
Goofy - FK

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od Goofy - FK »

jj...pravdepodobne to budou kynetaky...ale zalezi spis na zvuku-vetsinou je to takovy lupani dokud se kola nevrati do roviny...pak by to mohly byt kulove cepy...
Pantheria - FK

Asi klouby?

Příspěvek od Pantheria - FK »

Zdravím,
včera jsem zaznamenal takvý divný zvul od levého předního kola. Dopředu upozorňuji, že mám asi chycený kloub, protože se mi občas při pomalém rozjíždění a velkém rejdu ozve zdola takové kovové lupnutí. To asi bude kloub. Jenže včera se k tomu v rychlostech na 40 km přidal ještě takový nepravidelný mlaskavý zvut. Jakoby o něco ťukal plast. Namám pocit, že to má frekvenci závislou na otáčkách kola. ta frekvence je cca od 0,5 vteřiny až do cca vteřiny, než se to znovu ozve. není to ani nijak moc hlasité. Připomíná to zvuk, jako mlasnutí jazyka o patro. Co to můžýe být?
Bolthorn - FK

Re: Asi klouby?

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Koukni se jestli nemáš kamínek v pneumatice..
Pantheria - FK

Re: Asi klouby?

Příspěvek od Pantheria - FK »

Kdyby to bal kamínek, tak by to bal pravidelný zvuk, který by se opakoval úměrně rychlosti. Kamínek to nejspíš nebude. Spíš je nějak víc cycené to ložisko kloubu a ťuká to podle toho, jak se zrovna ty kuličky natočí. Možná je ten zvuk podobný i tikání hodin.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi klouby?

Příspěvek od Kuladmin »

pokud se to projevuje tak ze cim rychleji jedes tim se stupnuje to cvakani tak to muze by proste neco zarazenyho v gume treba sroub hrebik apod. Ten pak hezky klape. Nebo mrkni na ten homokloub zda ti uz i manzeta nepraskla/nesjela.
komisar
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15. srp 2008 9:53:32
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od komisar »

tak jsem taky tohle křupnutí měl u dcera feldy ,zprvu jsem vyměnil horní ložiska tlumičů i s těmi gumama co jsou nahoře,nakonec i vyměnil komplet vnější homo klouby,prasknutí se už jen ozývá ale o 80% méně jen slabé lupnutí,oproti co bylo předtím.Spodní čepy jsou v pohoděbez vůle a taky promáznuté.Co by to mohlo dělat ještě?
Nebo nakonec vyměnit celé řízení a bude klid.
ŠKODA FELICIE 1,3 50 kW combi 1996
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od lukydm »

ja by som povedal,ze su to čapy riadenia...
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?p=418448#p418448
Stefi74 - FK

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od Stefi74 - FK »

tohle mi dělala i špatně utažena horní matice tlumiče otevřel sem haubnu a točil sem volantem a koukal jak vždicky poskočil v uložení :x
komisar
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15. srp 2008 9:53:32
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od komisar »

matice jsou dotaženy dobře a to jsem měl 2x rozebrané a stále drobet křupne.Pokud by to mělo býti čepem řízení nevím až jej vyměním tak uvidím ,ale pochybuji že by to mohlo toto dělat.Jen aby to nebyly zbytečně vyhozené prachy jako za ty homo klouby.Ty by ještě vydržely rok
ŠKODA FELICIE 1,3 50 kW combi 1996
Stefi74 - FK

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od Stefi74 - FK »

teď mi tam taky občas lupne v zatačce přimo pod nohou a to prošlo technickou :? podezřivam uložení stabilizatoru nebo skrytou vuly v silembloku ramene :!: :(
komisar
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15. srp 2008 9:53:32
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od komisar »

jenže u mne se to projevuje jen při plném rejdu na místě tedy za klidu ,během jízdy nic
ŠKODA FELICIE 1,3 50 kW combi 1996
komisar
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15. srp 2008 9:53:32
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od komisar »

Tak jsem včera vyměnil spodní čepy a čepy řízení ,volant jde točit s menší námahou to už mne hlásila dcery .Jen budu čekat zda to bude lupat jak to dělalo.
ŠKODA FELICIE 1,3 50 kW combi 1996
tgfh - FK

Re: Při větším vytočením volantu praskne někde u nápravy

Příspěvek od tgfh - FK »

Nebude, bylo to kulovýma čepama.
Odpovědět