Vibrace v záběru/pod plynem (vnitřní homokinetický kloub)

Přední i zadní
Sigy - FK

Vibrace v záběru/pod plynem (vnitřní homokinetický kloub)

Příspěvek od Sigy - FK »

Zdarec,
Mam feldu 1,9D a včera mi začla když jedu +- 90-100 km/h a chci volněji zrychlit, tak mi začne vibrovat volant a citím to i v plynovem pedálu. Když zrychluju třeba z 50 km/h na 100 km/h a výše ještě na 4ku a dam potom 5tku, tak mi to dělá meně, spíše až zase pozvolním v tempu a chci zase trochu přidat.
Dale se mi už nějakou dobu při brždění motorem nebo normalním dojezdu ozyva zepředu zvuk, nevím jak bych ho popsal (žadne klepání,...)

Jsem zvyklý na to, že mi jede felinka naprosto hladce, bez jakychkoliv vibraci, cukání, tak mě to zněklidňuje :(
Diablo - FK

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od Diablo - FK »

kdyz za motor vemes tak se zpravidla opre na doraz silentbloku a nema moznost vibrovat, me se stavalo neco podobnyho a delal to silent blok co je nad prevodouvkou, zezhora je ulozena v silentbloku obdelnikovyho prurezu, podivej na nej zda nema vuli
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od mause »

Zkuz se kouknout na brzdy... Měl jsem golfa a podobné problémy jsem měl při obržděných kotoučích.... a taky se koukni zda máš na předku všechna závaží....
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od Dejwis »

Co bych zkouknul:

1) stav kotoučů
2) silentblok převodovky
3) aretační silentblok
4) homoklouby
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
smazany clen - FK

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od smazany clen - FK »

meljsem uplne stejny problem a byl tzo kinetak
Josh123456 - FK

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od Josh123456 - FK »

zkouknul bych nejdříve vyvážení kol. Mohlo by to dělat tohle.. ;)
Sigy - FK

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od Sigy - FK »

Díkes, mrknu na to... :)
smazany clen - FK

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od smazany clen - FK »

presne toto robilo aj mne okolo 90km/hod zacalo vybrovat volantom..nakoniec po celej kontorle sme zisitili ze to bolo v klboch v prevodovke ...vnejsi a vnutorny klouby prevodovky ..kupil som nove a vsetko je okej.....
Návštěvník

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od Návštěvník »

jestli ti to dela i po vyrazeni,tak je to vyvazeni kol,jestli jen kdyz tam mas rychlost,tak jsou to prevodove klouby.ja mel uplne stejny problem.stacilo jen vyvazit kola!!!!!!!!
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od Dedla »

Tipoval bych vnitřní kloub/klouby poloos.
Příčina viz foto:
Obrázek
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
smazany clen - FK

Re: Při zrychlování začíná vibrovat

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dejwis píše:Co bych zkouknul:

1) stav kotoučů
2) silentblok převodovky
3) aretační silentblok
4) homoklouby

5) vyvážení kol včetně zadních
6) čepy řízení
dalibor - FK

trasenie prednej casti

Příspěvek od dalibor - FK »

Ahojte mam problem, ked pri 90 az 100 prydavam plyn tak mi trasie predok.Ked sa kotulam tak je to dobre,ci zo zaradenou rychlostou alebo bez. V servise mi menily simentbloky aj dynamycky stabylyzator,prezul som zymne aj tak to roby, cim by to mohlo byt,trasie to iba ked su vysie otacky,ked radim skorej tak to tak necitit.Diky.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Kuladmin »

Ktere silenbloky ti menily a ktere ne? A co jsou dle tebe vyssi otacky a co mas za motor??
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od DuDe »

Tohle mi to dělalo , než jsem vyměnil zadní silentbloky ramen a uložení tlumičů .
dalibor - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od dalibor - FK »

Vpredu vsetky na motore mam 1.3
smazany clen - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj. Aj mne trasie autom bez ohľadu na to či je zaradený prevodový stupeň alebo nie. Je to také trasenie do sedadla (by som povedal). Myslíte že by to mohlo byť nejakými silentblokmi alebo čím ?!
Inak Felda mi dosť búcha do náprav, keď idem po nerovnostiach. Chcem vymeniť všetky tie silembloky - čo sa dajú na nápravách a aj uloženia tlmičov. nevíte koľko by to mohlo stáť ??
Dík za odpovede ...
BHMartenn

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od BHMartenn »

takze mam podobny problem.... dneska jsem vymenil pneu za letni... jel jsem na nakupy.... ujel jsem tak 25km.. vsechno ok.. kdyz jsem se vracel tak jsem zjistil, ze pro rychlsoti nad 80km/h kdyz pridavam plyn, tak se mi rozklepe predek... vidim i jak kmita zleva doprava radicka... vubec nechapu co to je...to rozkmitani je docela silny a prijde mi ze se to zhorsuje,, s tim souvisi i to, ze jsem zacal slyset z prave strany takove chroupani pri volne jizde, obcasne.. nejdriv jsem myslel ze neco tluce pri nerovnostech, ale delalo to i na rovne vzovce... co myslite ? mohl by takhle rozklepat auto vadny stejnobezny kloub na naprave ? zajimavy je ze to kmita jen kdyz pridam plyn.. pokud pojedu 100km/h a sundam nohu z plynu je to v poradku.. zacnu pridavat a v tu ranu se to cely rozkmitava, diky za nazory a rady.
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od DuDe »

chroupání by mohl způsobovat homokineták . Nebo z vlastní zkušenosti mi to chroupání dělalo ložisko předního kola . Samozřejmě to může mít spojitost s kmitáním .
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Tomas6 »

Dělá mi to samý.Letní,zimní,silentbloky a čepy ok.Přisuzuju to vnitřnímu kloubu na poloose.Něco podobného se nám dělo na boxeru,po výměně kloubu ok,takže ho asi časem vyměním.Spíš teda celou osu. ;)
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Ahmed - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Ahmed - FK »

ahoj, mám přesně ten problém co tady popisujete... rychlost mezi 80 až 110, noha ny plynu, třesení ze strany na stranu... nejsem odborník ale myslím jestli by to nemohla být nějak ohnutá nebo pohnutá poloosa ?!?
BHMartenn

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od BHMartenn »

já to cítím jen pří záběru.... to znamená při zrychlování nebo při podřazování, při podřazování je to nejsilnější právě když se pouští spojka a motor brzdí... bude to něco od kola čo poloosy... lehce to cítím i při rychlosti 40-50km/h ale to je ještě nic... při te 90km/h a výš tam stačí začít přidávat plyn a celý auto brní a klepe se, řadička lítá ze strany na stranu. když držím plyn jen lehce tak se s tím dá jet... z kopce mohu jet na volnoběh třeba 120km/h a nic.. jakmile začnu přidávat tak to je síla.. čím vyšší rychlost tím je to pak při záběru intenzivnější. něco tam bude na té poloose kmitat (vibrovat) a jakmile se vytvoří pevné spojení přes spojku k motoru a převedovce tak se to asi přenáší na motor a ten když se rozkmitá tak jak je težký tak to už hýbe celým autem... já zkusím ještě přehodit kola. zda se to nějak změní, protože mi to začalo dělat asi po ujetí 20km od výměny na letní pneu-- jinak to vídím, že si objednám klouby na poloosu a vyměním. stejně jsem pravou stranu ještě nedělal co feldu mám.. no a když to tím nebude tak to bude teprve peklo :-O
Ahmed - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Ahmed - FK »

ahoj kluci, tak jsem vypátral příčinu toho třesení... zjistil jsem že mám přibržděné levé přední kolo! bylo to jen trošku vlivem zatuhlého pístku a taky samostav se mi nevracel jak mě, z toho důvodu mi kolo půl otáčky přibržďovalo a půl jelo normálně... když jsem šlápl na plyn ve zvýšené rychlosti diferenciál to nestíhal pobírat a přenášel sílu vždy jen na to kolo které mělo menší odpor... včera večer jsem si s tím hrál a je to mnohem mnohem lepší... dnes večer to si vyměním celé kotouče i třmeny za nové a bude 100% klid...
BHMartenn

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od BHMartenn »

tohle se mi nezdá, že by to bylo tím.... dej pak vědět.
Ahmed - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Ahmed - FK »

máš pravdu, není to tím... ale výrazně se to zlepšilo! řekl bych že třesení je minimálně o 50% slabší... tak co je teda tou příčinou? vůbec netuším co s tím dál dělat... další na řadě bude vnitřní kloub na poloose!
BHMartenn

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od BHMartenn »

ja hci zkusit jeste prohodit kola , predek zadek..... jinak udelam poloosu + kulaky, stejne jsem to mel v planu.... kazdopadne u me to jde od kola. cim jedu rychleji tim je to horsi... pri 90km/h katastrofa. zvlastni je ze pri zatahu nic... dam nohu s plynu a klidek.. zacnu pridavat a rozvibruje se to jako blazen. proste jak se vytvori pevne spojeni (zatah, brzdeni motorem) pres poloosu kolo-prevodovka tak to u me dela. no a kdyz vymenim kulaky a vsechno co pujde a bude to delat dal, tak to asi prodam :D
BHMartenn

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od BHMartenn »

tak ja jsem ted vlezl pod auto a chytil jsem poradne za obe dve poloosy a na levy strane u vnitrniho homokinetaku ma ta poloosa vuli tak 5mm do stran, tam si myslim ze bude u me ten problem. prava poloosa zadnou vuli nema, teda jen v podelne ose, ale tady mi to na konci u prevodovky pekne lita do stran. a ted si vzpominam ze mi tam tenkrat mechanik menil oba dva klouby (turky) a ten vnejsi jsem pak musel po 3 mesisich znova menit... a tohle je vlastne druhy turek, takze na nej ted doslo. jestli mi prijdou dily do patku tak na to o vikendu vlitnu. ale vubec me nenapada jak takovy kloub muze ziskat takovou vuli. to by se snad uz musela rozpadnout ta cela klec.
Ahmed - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Ahmed - FK »

hele každopádně dej vědět jak ti to dopadlo... já se teď pod auto několik dnů nedostanu...
Nanocars - FK

Silné vibrace při akceleraci kolem 80-110km/h

Příspěvek od Nanocars - FK »

Zdravím všechny,vřera jsem jel asi 180km s povoleným dynamickým vyvažovačem poloosy(zpuchřela ta guma pod závažím a rozdrolila se,bohužel jsem to musel dojet)Dneska jsem dal tu gumu úplně novou a pořád to při akceleraci silně vibruje.když vyřadim,vibrace přestanou.(disky jsem nechal převážit a jsou vpořádku).Mohl to být i homokinetický kloub?-vůle nemá a manžeta je neporušená.Prosím o jakoukoli radu.Díky moc.
smazany clen - FK

Re: Silné vibrace při akceleraci kolem 80-110km/h

Příspěvek od smazany clen - FK »

První bych taky zkontroloval čepy, horní uložení tlumíčů a pak bych se kdyby to nepomohlo koukl na homo. Jinak se to tu řeší pořád dokola. :-)
tgfh - FK

Re: Silné vibrace při akceleraci kolem 80-110km/h

Příspěvek od tgfh - FK »

Máš vychozený nějaký z kloubů poloosy, kdyby to byly čepy, tlumiče tak by to vibrovalo pořád a ne jen při akceleraci.
Měl jsem Feldu taky jednou ve stavu kdy mi to začalo hnusně vibrovat, hned jsem věděl, že je to kloubem, bylo to vnitřním pravým (tedy na té delší poloose kde je závaží), ten kloub byl úplně v háji, takže moc s tím do opravy nedoporučuju jezdit.
Nanocars - FK

Re: Silné vibrace při akceleraci kolem 80-110km/h

Příspěvek od Nanocars - FK »

Díkes měli jste naprostou pravdu,udělal jsem všechny čepy,horní uložení tlumičů.Nakonec v háji oba vnitřní homo klouby.Moc vám díík.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silné vibrace při akceleraci kolem 80-110km/h

Příspěvek od Vici »

jo me to dela pikap taky.. klouby na poled vypadaji ok ale podle me to dela jeden z nich.. tak holt vymenim oba...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
smazany clen - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravim, tak je svatek prace tak jsem mel konecne dnes cas to rozdelat... je to jak jsem rikal ... rozpadly kriz vnitrniho homokinetaku, resp jedna jeho cast, vysypany jehlicky... prikladam link na fotku.
http://bhmarten.rajce.idnes.cz/Vnirni_k ... /#kriz.jpg

uz jsem to testnul, zavada odstranena... pri zaberu se chvelo cely auto od cca 50km/h pri 120km/h uz se to nedalo... cim vetsi zaber tim znatelnejsi vibrace.. to samy pridani plynu nebo podrazovani.

Jinak me akorat vypekl ten kloub... kupoval jsem to podle roku vyroby a prisel kloub ktery mel na krizi 22 drazek a ja jich tam mam pres 30, mam tu poloosu s jemnejsim drazkovanim, takze jsem to musel prehazet na ten starej kriz abych mohl jezdit. jde to docela dobre. sundat zajistovaci krouzky necim ostrym a pak prehodit. Vsiml jsem si ze jehlicky na puvodnim homokinetaku VIKA byly o dost kratsi.. je videt ze se setri uplne vsude.

BH.
Ahmed - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Ahmed - FK »

takže teď když jedeš tak je vše úplně v pohodě a auto jede klidně? a jaký to je přesně kloub? vnitřní homokineťák? musím se tam taky podívat...
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Tomas6 »

Tohle není homokineťák.Je to křížový kloub.Předpokládám že mám něco podobného.Dost často bývá vyjetý důlek v místě kde se kříž dotýká dráhy ve které jezdí...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
smazany clen - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od smazany clen - FK »

..je to stejnobezny vnitrni kloub poloosy... ted mi auto jezdi jak ma... hezky klidecek, zadny vibrace.-... zkus vlezt pod auto a v miste kloubu chytit za poloosu a zahybat s ni.... prave ze jsem to poznal ze tady u toho kloubu mela poloosa vule do stran oproti ostatnim kloubum ...
Ahmed - FK

Re: trasenie prednej casti

Příspěvek od Ahmed - FK »

tak jsem se do toho konečně pustil... demontoval jsem poloosu a prohlídl si ten křížový kloub, ze tří postranních ložisek mi tam zůstalo jen jedno a to jen s 50% jehel... celé jsem to vyměnil, vymazal mazací směsí, nasadil novou manžetku a auto jede jako po vzduchovém polštáři... žádné chvění žádný třes..
smazany clen - FK

Re: Silné vibrace při akceleraci kolem 80-110km/h

Příspěvek od smazany clen - FK »

inak na tie loziska poloosi je mozne v dobrej predajni kupit valive elementy. Su to 11.8x2, na jednom lozisku 31 ks, 8centov za element.
V mototechne vyjde cele lozisko 28eur, aspon mna tak vyslo, nez som prisiel na to, ze sa daju kupit aj zvlast..
Pato - FK

Re: Silné vibrace při akceleraci kolem 80-110km/h

Příspěvek od Pato - FK »

Ahojte, mohli by ste mi poradit co môže spôsobovať vybrácie pri brzdení? Pri bežnom jazdení /po meste, ceste okolo 100 km/h/ pri brzdení nič nehucí, resp. nevybruje, ale pri rychlosti okolo 120 pri brzdení mi niečo vybruje, resp. vydáva čudné resp. hučí od predných kolies. Najpr nič a ako sa rychlosť znižuje tak potom neprijemny zvuk... Menil som predné platničky, predtým mi to nerobilo, som z toho na nervy... :(
Návštěvník

Vibrování celého auta

Příspěvek od Návštěvník »

zdravíčko, mám takový problém. Když jedu vyšší rychlostí přes 100 km/h, tak se mi uplne rozvibruje cele auto...
Teď už to dělá i při malých rychlostech a když jedu úplně pomalu třeba v koloně tak kolem 20 km/h tak se to auto jakoby klepe ze strany na stranu...
Mysleli jsme s kámošem, že to můžou být silentbloky, ale jsou v pohodě, pak nás napadly poloosy, ale taky v poho...
Teď říkal, že by to mohlo být že jsou špatně vyvážené kola, tak se ptám jestli to může být tímto...
Ještě mě napadlo, jestli to není tím, že jsou to nekvalitní gumy, mám protektory obnova 165/70/13
Prosím poraďte už mi z toho tečou nervy...
drv.Astor - FK

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od drv.Astor - FK »

dela to i pri jizde uplne bez plynu? pokud ano, tak by to mohlo byt spatne vyvazenyma kolama
Návštěvník

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od Návštěvník »

to vibrování tak zpoloviny přestane když pustím pedál, ale vibruje to stále a při tom popjíždění to dělá taky bez plynu
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od Chose »

Zahod protektory a daj tam pořádné pneu a bude po problému ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
drv.Astor - FK

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od drv.Astor - FK »

ja jsem mel ty obnovy taky a byly docela v pohode... zkusil bych nechat prevazit kola nebo si od nekoho kola pujcit.
Zbysek - FK

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od Zbysek - FK »

Zkus vyměnit ty gumy jen tak na zkoušku s někým a uvidíš. Když to ani tak nepřestane, typoval bych vnitřní klouby.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od Kovi »

že to nejsou vnitřní homoklouby si ověříš snadno, já je totiž v prdeli měl tak vím. Na rovnice jeď třeba na 4°ustálenou rychlostí, pak podřaď rychle na trojku a rychle pust spojku,ale plyn nepřidávej. Pokud se ozve kovové jasně slyšitelné cvyknutí sou to vnitřní klouby. také to můžeš zkusit i tak, že při jízdě určitou ryhclostí pustíš plyn a prudce ho zas sešlápneš, ozve se ten samý zvuk, kovové "cvak", jasně slyšitelné. Průběh této závady bývá matoucí, protože se právě projevuje vibracemi a celkovým neklidem auta, což hodně lidí nasměruje na pneumatiky. pokud to nebudou ty klouby, šel bych pak po těch pneu.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
drv.Astor - FK

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od drv.Astor - FK »

kdyby to byly klouby, tak by to delalo pri zataceni nebo pod plynem...dela to i bez plynu, tak si myslim, ze vina bude na kolech. radeji zkusit s nekym prohodit kola nez kupovat klouby. u felicie je normalni, ze vydava obcas nejaky nesmyslny zvuk, ale trepat cele auto se nema :-D
nebulus - FK

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od nebulus - FK »

Ja by som tiež tipoval gumy. Na mojom boli aj voľné ložoská, koré bolo treba dotiahnuť.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od Kovi »

drv.Astor píše:kdyby to byly klouby, tak by to delalo pri zataceni nebo pod plynem...dela to i bez plynu, tak si myslim, ze vina bude na kolech. radeji zkusit s nekym prohodit kola nez kupovat klouby. u felicie je normalni, ze vydava obcas nejaky nesmyslny zvuk, ale trepat cele auto se nema :-D

Já sem ti neříkal ať si koupíš klouby, jen ať to vyzkoušíš. A u vnitřních kloubů není pravda, že to dělá jen při zatáčení nebo podplynem....To se týká hobokloubů vnějších u kol
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
drv.Astor - FK

Re: Vibrování celého auta

Příspěvek od drv.Astor - FK »

to je pravda...u vnitrnich to muze delat porad...
Odpovědět