Pružiny Vanplus

smazany clen - FK

Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

Chtěl bych feldu kombajna trochu zvednout - mám tam LPG a když se k tomu někdo veze vzadu a něco málo se hodí do kufru, tak to dost sedne. Všude jen čtu o tom, že je potřeba použít pružiny z VanPlusu, že jsou o cca 4cm delší než klasické co jsou na kombíku... Mno, ale otázka zní, kde je sehnat??? Nikde ani u autokelly jsem na ně nenarazil... Všude jen rozlišují, kombi, HB, 1,3 1,9 apod...

nevíte někdo???

Dík
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Vanplus nemá speciální pružiny, ale tlumič. Pružiny se používají z praktiku a tlumič origo Vanplus
smazany clen - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

počkat počkat.... světlou výšku udává přece pružina a né tlumič...

co je to praktik???? :?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Lumpo píše:počkat počkat.... světlou výšku udává přece pružina a né tlumič...

co je to praktik???? :?

To ano, ale každá pružina má i svůj tlumič, když je pružina tvrdší a auto tak nesedá, tak má tlumič jinou dráhu než u pružiny měkké.
Praktik je dvoumístné combi se zvýšenou tonáží.
Nebo lze použít paket pro špatné cesty od výrobce, tam jsou spešl pružiny i tlumiče, ale vychází jedna náprava na 4 - 5 tisíc Kč :x
smazany clen - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

aha, takže praktik je Vanplus bez boudy??? Takže až budu kupovat nový tlumiče, tak dozadu dám ty z Vanplusu a pružiny z praktiku... mno. jsem zvědavej, jestli to někde seženu, páč zatím jsem se setkal jen s rozlišením HB? combi... Pickup - ale ten má jinou nápravu...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Když půjdeš do nějaký obyč mototechny, tak ti budou tvrdi, že jsou jen jedny pružiny a jedny tlumiče, takže musíš jít někam, kde si je můžeš objednat. Tady máš čísla.
ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) Raceman dne sob 29. pro 2007 10:22:45, celkem upraveno 2 x.
Důvod: však jsem ti to jednou už upravil tak aby to fungovalo ;)
smazany clen - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

dííík přesně tohle jsem potřeboval... Nemáš v té ETCE i ceny???

PS: kde se ta etka nechá sehnat??? Měl jsem doma ETOS, ale todle vypadá o dost líp... 8-)
smazany clen - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

Taky se pridam, potreboval bych zvedout zadek kratky felde. Typek v servisu mi rikal, ze se tam davaji pruziny z dieselu kombika. Je to mozny?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

MatyCZE píše:Taky se pridam, potreboval bych zvedout zadek kratky felde. Typek v servisu mi rikal, ze se tam davaji pruziny z dieselu kombika. Je to mozny?

Pokud chceš zadek, tak je jedno jakej to mělo motor, ten je vepředu. Dej tam combi, ale nepočítej zdvih nějakejch 5 cm, spíš to ani nepoznáš, ale auto ti nebude tak sedat při naložení.
smazany clen - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dikes sefe, ja jen ze se mi zda, ze ten zadek je strasne spadlej i pri prazdnym aute... Tlumice jsou dobry
JA20

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od JA20 »

Myslim,že to niekto riešil už na starom fore. Ja mam combi 1,3mpi s LPG a zadok mám pridvihnuty takymi ,,special,,podložkami pod miskami tlmiča.A je to fakt super.Mam to už na felde nejakých 7rokov a stoji to zato.Cena nejakych 400sk u sustružnika :D :lol: Akurat je nevyhoda,že ked sa meni tlmič tak sa musi meniť i ta podložka lebo väčšinou tam za tych par rokov pekne prihrdzavie a potom nejde stiahnut dole.ale to už je len detail. ;) Ked bude vonku pekne počasie môžem to vyfotit. PS-a samozrejme treba kupit tlmič z odnimatelnou spodnou miskou,lebo napr LIP ju majú privarenu napevno.
smazany clen - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak lidicky vzhledem k tomu ze se chystam na podobnou operaci zvednuti sveho milacka protoze mi semtam kdyz je nalozen dre o spodek hlavne v lese na chate atd nemate nejakej osvedcenej system nebo fotky podlozek atd atd predem dik za rady !
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Ponman »

medwed píše:Tak lidicky vzhledem k tomu ze se chystam na podobnou operaci zvednuti sveho milacka protoze mi semtam kdyz je nalozen dre o spodek hlavne v lese na chate atd nemate nejakej osvedcenej system nebo fotky podlozek atd atd predem dik za rady !

No ja bych to resil u kratky feldy jak psal 103457.Pruziny z kombiku nebo z vanu a dal bych tam i kombikovsky dorazy,jsou o neco delsi.Takze by se ti o neco zvedla.Tak bych to videl ja ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
smazany clen - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mám také Combi na LPG. Trochu by to zvednout chtělo a hlavně při zatížení, aby to tak nepadalo.. Tím by mohl i sednout trochu předek.
Ale kde sehnat pružiny Vanplus a nebo Practic?
Jinak Ateso ma jeden tlumič pro všechny...:
http://www.autobyznys.cz/katalog/zbozi/ ... =&trideni=
Tlumič FEL combi/van/praktik/FOR zadní ATESO
Takže předpokládám, že od Sachs to bude obdobně.
Country
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. pro 2007 23:37:03
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Country »

Ve škodovce tvrdil že pera na van plus a špatný cesty jsou shodný , cena asi 850,-
tlumiče obič combi+ABS něco přes 1000,-
Vyšší nosnost +5cm u prázdnýho.
Naposledy upravil(a) Country dne čtv 12. úno 2009 22:08:28, celkem upraveno 1 x.
smazany clen - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od smazany clen - FK »

Hmm a jak vypadá auto z boku a zezadu s plnou nádrží LPG a cca půlkou benzínu?
Dík
Country
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. pro 2007 23:37:03
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Country »

1. prázdnej kufr a asi 1/2 nádrže benzínu.
2. naloženo asi 240 Kg a 1/2 nádrže benzínu
Obraz N4.jpg
Obraz N5.jpg
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Tak jsem dneska měnil zimní pružiny za letní a zde je rozdíl. Bohužel jen foto zadku napadlo mi to vyfotit až, když jsem měl předek přehozenej.
P1030439.JPG
P1030440.JPG
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Ponman »

:shock: Az takhle jo?Ty prehazujes tlumice s pruzinama na zimu a na leto jiny?
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Na zimu mám paket pro špatné cesty a na léto vpředu HP na seriovou pružinu a vzadu serii. Vzimě je tady opravdu zima, sníh a zmrazky :lol: i se zvednutým podvozkem se mí ženský podařilo urvat a srolovat šusplech pod motorem. :evil:
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Stollby »

takze tlumice a pruziny z van plus jdou v pohode na kombika???
Vždy je co zlepšovat
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Raceman »

Vanplus je v podstatě dvoumístnej kombík s vysokou budkou takže je to stejný
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Stollby »

nejaky odkaz na obchod kde by se daly sehnat pruziny i tlumice???nemuzu je totiz nikde najit
:(
Vždy je co zlepšovat
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Raceman »

Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Stollby »

nema nahodou nekdo i cisla pruzin???
Vždy je co zlepšovat
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

pružina - 6U9 511 115 A Kč 773,- /ks
tlumič - 6U9 513 031 F Kč 1.187,- / ks
mám doma komplety, máš SZ
Stollby
Příspěvky: 1748
Registrován: stř 15. dub 2009 19:01:58
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Stollby »

SZ
Vždy je co zlepšovat
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

kluci mám jen takovej dotaz.chci ten zadek zvednout ale tlumiče mám vpořádku.nestačilo by koupit ty pružiny z vanplus?nebo musej bejt i ty tlumiče jinak si to sedne stejně jako s pružinama z kombíka?díky moc vláďa
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
jen-da - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od jen-da - FK »

A paket pro špatné cesty je stejný na krátkou i na kombíka?
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

Já už jsem z toho kluci zblblej.mám kombíka s plynem a potřebuju zadek co nejvejš a chci toho docílit tím origo podvozkem ale každej píše něco jinýho.mám teda koupiut pružiny na Vanplus, Praktika nebo ty jak uvádí škodovka pod názvem na špatný cesty.a ještě otázka stačí když koupím pružiny a tlumiče nechám origo?protože mi nepřijde že by vejšku auta dělaly tlumiče to mi přijde jako hloupost.výšku a tvrdost dělaj pružiny a tlumiče jsou tam jen od toho aby tlumily rázy do podvozku od silnice ne?
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Ponman »

Tlumice nech,kup z vanplusa pruziny a novy dorazy,ty curacky :lol: na kombi.Rekl bych,ze paket pro spatne cesty obsahuje prave pruziny z vanplusa. ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
drv.Astor - FK

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od drv.Astor - FK »

tlumice jsou stejne, pruziny jsou na vanplus
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Tlumiče nejsou stejné :!: Možná jen od pohledu, ale mají jinou charakteristiku, logicky musí mít, když je vanplus alias praktik na vyšší zátěž. :D
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

já ale nechápu jak může bejt Van plus a Praktik to samí když Van plus je těžší a ještě k tomu vejš než klasický kombi i přesto že je těžší ale když jsem koukal na Praktiky tak to jsou jen kombíky bez zadních sedadel a bez nástavby a jsou stejně vysoko jako klasický kombi.kdyby to mělo podvozek jako Van plus tak jelikože je to lehčí tak by to mělo bejt buď stejně vysoko ale spíš vejš ne?
Naposledy upravil(a) emilio52 dne úte 11. srp 2009 21:25:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

Ponman píše:Tlumice nech,kup z vanplusa pruziny a novy dorazy,ty curacky :lol: na kombi.Rekl bych,ze paket pro spatne cesty obsahuje prave pruziny z vanplusa. ;)

víš co jenomže já byl v servise škoda a asi tam pracujou nějaký ňoumové ale mě řekli že pružiny na Van plus vůbec nemaj v katalogu že tam maj jen Praktik.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

koupím prostě jenom pružiny na tlumiče se.. protože třeba na bavoráka to mi taky nadávalo spousta lidí že jsme dal kratší pružiny ale nechal jsem origo tlumiče, že to vyteče do pár měsíců a že to bude na prd elý.vůbec žádný takový,bylo to nižší,tvrdší,líp to sedělo a tlumiče byly pořád vpořádku a na autě jezděj dodnes.
ovšem pořád je otázka jaký teda mám koupit ty pružiny jestli se mám ptát po Van plus i v jinejch servisech kde mi třeba řeknou že je maj nebo mám vzít ty z Praktika ale bejt třeba pak nasranej že sjem to měnil zbytečně a musim je vyndat a vrátit jim je zpátky prootže to bylo jak když tam dám pružiny z kombíka normálního a nebo se shnánět po podvozku na špatný cesty o kterym když jsem mluvil v servise tak na mě koukali jak puci. :?
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Vanplus a praktik je to stejný, jenom s tím rozdílem, že vanplus je vyšší a má nástavbu z laminátu, kdežto praktik je plechovej.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

no jo ale když se podívám na ty fotky co jste sem dávali tak ty auta jsou mnohem vejš a to já potřebuju.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

vejš jsou proto, že jsou prázdný, již několikrát jsem ti psal, že jsou na větší zátěž, než klasický kombíky.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

dobrá no já zkusím ještě jinej servis protože tady se mi ty lidi nezdaj.
ano já vidím že ty auta jsou vejš když jsou prázdný jenomže ty praktiky na který jsem koukal tak byly taky prázdný a ještě k tomu nemaj vevnitř sedačky a přesto jsou stejně vysoko jako klasickej kombík.to je jedno já se budu ptát po podvozku na špatný cesty a že z toho potřebuju pružiny tak snad mi daj pak ty správný. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Já to vzdávám, dělej si co chceš a kup si nový pružiny, já ti ty z vanplusu nepošlu, bombardoval by jsi mi milionem otázek a na to nemám náladu. :o
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

Promiň já jsem to tak nemyslel chápu že to řeším zbytečně dlouho ale pochop že každej řiká něco jinýho, v servise mi řikaj něco jinýho a ty sám jsi na začátku napsal že Van plus nemá jiný pružiny ale tlumiče a teď píšeš že má jiný pružiny i tlumiče.takže já mám z toho už zamotanou hlavu a nevím co teda vlatsně potřebuju.i jsi mi psal že stačí když dám origo tlumiče na kombíka a pružiny z vanplusu a teď píšeš že to má jiný tlumiče.jsi mi už na začátku měl napsat že je to všechno jiný a říct mi narovinu že ta varianta s origo tlumičema je naprd.já to pak beru tak když mi to napíšeš takhle že ty tlumiče jsou stejný a je jedno jaký tam budou a pak čtu něco jinýho od tebe jinde.
já už se dál ptát nebudu objezdim servisy kde bych mohl objednat ty pružiny z podvozku na špatný cesty a je mi šumák jestli mi budou řikat jestli jsou stejný z toho a toho prostě tyhle pružiny a nazdar.
to už je jedno já to řešit nebudu nějak si poradim a přinejhorším to odserou v servisu kde jim je omlátím o hlavu.
někdy mi příjde že v těch dílech na feldu je pěknej zmatek. :lol:
Naposledy upravil(a) emilio52 dne úte 11. srp 2009 21:25:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Já jsem nikdy nenapsal, že vanplus má stejný pružiny s combi. Vzhledově jsou pružiny a tlumiče stejné, ale jenom na pohled, ne svojí funkcí.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Vlada320 »

Dobře já se ti omlouvám pokud jsem tě nějak rozčílil a už to dál nebudu řešit.vyřeším to se servisama. ;) ještě jednou promiň.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od 103457 »

Ničím ses mě nedotknul, ale řešíš, již dávno vyřešené a ptáš se neustále na to samé a já ti neustále odpovídám, jak v topicu, tak přes SZ.
Country
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. pro 2007 23:37:03
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny Vanplus

Příspěvek od Country »

Já mam pružiny vanplus a obič tlumiče.
Test tlumičů v pohodě , jízda normál , jenom je to trochu vyšší.
Odpovědět