Rozpěrná tyč předních tlumičů

Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od Raceman »

by mě zajímalo proč?
Keke - FK

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od Keke - FK »

Protože tam nechce vlézt až dole na ty štefty.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od emilio52 »

Tak to zkus malinko nadzvednout heverkem a ona si sedne . Ale jen trochu.!!!
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Keke - FK

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od Keke - FK »

ok,takže by nemělo pak vadit když bude pak pořád napružená? jako aby to třeba neničilo ty štefty,když by to tlačilo pořád i když by auto stálo. to je mi divné auto nikdy nebylo bourané a jde tam z těží :( .
Terr - FK

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od Terr - FK »

Dneska jsem si tam namontoval tu rozpěrku a zajímalo by mě, jestli je jedno, z jaký strany jí tam narvu, nemyslím vzhůru nohama, ale stranově převrácenou, tj. tou tyčí blíž k topení (dotýká se), nebo otočenou, že je někde na půli cesty mezi motorem a saharou. Osobně jsem zvolil druhou variantu a to proto, že se mi nelíbilo, jak se to o to topení opírá, přišlo mi, že by to mohlo třeba při větším namáhání karoserie vadit.
Tak tedy, je jedno jak je tam daná, má to vůbec nějaký vliv, nebo je to úplně fuk?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 23. zář 2009 17:22:03, celkem upraveno 2 x.
vanplus - FK

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od vanplus - FK »

mezi motorem a saharou :o panebože kam si to namontoval?? každopádně pokud se cokoliv na karoserii dotýká něčeho může to zvýšit hlučnost či přenášet vibrace....
Terr - FK

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od Terr - FK »

Asi topení, vypůjčil jsem si obrázek od kolegy výše a červenou barvou to zvýraznil. Tak toho se to dotýkalo a já jsem tu tyč otočil, aby to bylo dál od toho a nikde se ta tyč teď nedotýká.
Obrázek zde:
http://img228.imageshack.us/img228/9276 ... elicie.jpg
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 23. zář 2009 17:21:14, celkem upraveno 1 x.
vanplus - FK

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od vanplus - FK »

jasně to je topení,no tak radši bych volil variantu nedotýkat viz možné vibrace či hlučnost a pak taky by to mohlo možná překážet při sundavání toho krytu topení....já ho třeba sundavám často poněvadž je neuvěřitelný co se tam je schopný skrz ty malý otvůrky dostat za velikej bordel...
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěrná tyč na 1.3 BMM jak

Příspěvek od Jura_Favorit »

Hazi píše:Já mam tu hranatou z Faka, otočenou vzhůru nohama, svuj učel to plní dobře a vše se pod ni vešlo a nic jsem nemusel předělávat, baterku taky v pohodě vyndám a jako bonu jsem s ni přidělal ještě vzpěry kapoty.

Svůj okrasný účel plní skvěle, ale funkční o poznání hůř, když je to na nezpevněných L profilech (žádný prolis, žádné žebro, jen ohnutý plech/hliník) a tudíž se to v ních prohýbá... Ne nadarmo byla určená na zaklesnutí mezi domky tlumičů a na "vedení vrchem" byla navrhnuta úplně jiná tyč... :?
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Keke - FK

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od Keke - FK »

ok,takže by nemělo pak vadit když bude pak pořád napružená? jako aby to třeba neničilo ty štefty,když by to tlačilo pořád i když by auto stálo. to je mi divné auto nikdy nebylo bourané a jde tam z těží :( .
Terr - FK

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od Terr - FK »

Jak to myslíš napružená? Ta tyč se nikde neohýbá ani nic. Jinak mě tam pasovala bez problému a to bylo auto bouraný.
Uživatelský avatar
Koudyc
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 20. lis 2008 19:31:15
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Koudyc »

Já mám rozpěrku za 900kč a Měla by to být ORIGINAL ŠKODA MLADA BOLESLAV co se dávála do kit caru na rally. Ještě jsem ji nikde neviděl..
dám sem potom foto..
Sportline felda 1.3MPI r.v 97 naj.220000tis 50KW přestavba + blbůstky a Tuning ,)
Zatím nejvyšší dosažená rychlost: 175 Km/h

Obrázek
oh01
Příspěvky: 221
Registrován: úte 18. srp 2009 12:21:24
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od oh01 »

Takova rychlo otazka.. Je lepsi origo cerna vzpera, nebo ta hlinikova? Popripade je to uplne fuk? (vzhled neberu v potaz)
Obrázek
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od emilio52 »

Vzhledem k tomu že co člověk to názor tak bych volil originál černou .Mám ji taky :lol:
Když to tu přečteš od začátku tak pochopíš . :lol:
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
oh01
Příspěvky: 221
Registrován: úte 18. srp 2009 12:21:24
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od oh01 »

Ja bych taky radsi volil cernou, akorat se blbe/draze shani :( Proto se ptam jekej by to byl rozdil pokud bych vzal hlinik..

Na aukru je cerna original za 250, jenze postovny je za 200, coz je skoro dvojnasobek.. A do Podebrad si pro ni z Ceskych Budejovice nejedu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: vzpěra mezi tlumičema

Příspěvek od Tomy »

Atnarfus píše:Já nejsem odpůrcem vzpěry. Jenom "varuju" před přehnaným očekáváním. Jestli z Feldy chcete udělat auto, tak namontujte stabilizátor. Ta vzpěra je při normálním ježdění fakt znát minimálně, ne-li vůbec.


čím širšie pneu máš obuté, tým je poznať vzperu viac. Ja to montoval do svojej feldy kde mám 185/60, a v ostrých zatáčkach to poznať rozhodne bolo. Samozrejme, jazdné vlastnosti to inak výrazne nezlepšilo okrem subjektivneho dojmu že karoseria auta je po prejazde dierami na ceste kludnejšia.
Z mojho pohladu, výrazne sa dajú zlepšiť jazdne vlastnosti montážou vzpery + stabilizátora, až v tomto momente sa felda dá považovať za auto... a je to za pár šupov.
petrjisa - FK

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od petrjisa - FK »

prosim o radu jakou rozpernou tyc koupit aby to melo nejakej aspon malej ucinek na zlepseni jizdnich vlastnosti a hlavne aby tam pasovala. nasel jsem tyhle:
http://tuning.autodoplnky.cz/skoda-dily ... al-s251171 - tu tady nekdo doporucoval
http://speedpro.cz/rozperna-skoda-felicia-p-178.html - to se mi zda jako stranky ktery zavodum trochu rozumi ale ta cena se mi zda moc nizka a nelibi se mi ten ohyb na ty tyci ale treba to funkci nijak nevadi
http://www.v3tuning.cz/zbozi/6314/Rozpe ... --6314.htm - tohle by me zajilo jestli nekdo ma
http://www.autofam.cz/index.php?page=product&id=6367 - stejna jako ta prvni?
a nebo sehnat takovou tu cernou co tam davala skodovka ve výrobě? ted zrovna nemuzu sehnat zadnou fotku, pokud vite kde sehnat poradte
jo a mam 1,3 mpi r.v. 97
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od mikka »

Rozpěru originál jsem kupoval ve Škodaservisu v listopadu 2008 za 668 Kč. Podle mě je pevnostně o dost lepší než ty ohýbané neoriginál.
Toho ohnutí druhého podběhu při nárazu zboku bych se zas tak nebál. Ono po takovém nárazu, kdy by se pokřivil jeden podběh, to bude stejně na rovnací stolici, a navýšení ceny za opravu i druhého podběhu už bude nevýznamné.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od 103457 »

Rozhodně upřednostním bezpečnost, před poškozením podběhu. Za mne jedině origo rozpěru, jinou nemá cenu dávat.
nebulus - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od nebulus - FK »

Kúpil som na vrakovisku dve hliníkové rozpery ( úplne rovnaké ) označenie žiadne, iba 8SD. Na fotke je tá škaredšia, tá druhá je skoro ako nová :D . Ale pri montáži som zistil problém. Na strane pred vodičom je pri tlmiči smerom k motoru ešte tretia skrutka, kde je uzmemnená RJ a ešte nejaké iné veci. Ako sto toto riešili? Buď vyvŕtam do rozpery ešte jednu dieru, alebo uzemnenie zruším a dám inde?
Obrázek
RedmeX - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od RedmeX - FK »

vyvŕtaj dieru, je to jednoduchšie riešenie ;)
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Smells »

Přesně tak jsem to řešil já.Vyvrtal jsem tam díru.Do toho hliníku jde vrtat krásně.MPi tam ten šroub nemá,ale jelikož mám BMM tak jsem musel vrtat :-)
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
RedmeX - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od RedmeX - FK »

ja mám na 50kw MPI šrúbu tiež a rozperu mám duralovú kde diera už bola...
nebulus - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od nebulus - FK »

Tak som konečne rozperu namontoval a otestoval. Rozdiel bol zjavný, auto tak nejako stuhlo a riadenie je menej gumové. :thumleft:
Badd
Příspěvky: 58
Registrován: sob 05. zář 2009 14:46:25

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Badd »

.....
Naposledy upravil(a) Badd dne stř 17. bře 2021 19:00:40, celkem upraveno 1 x.
Marty_pv - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Badd: Vrakoviště (pohybuje se kolem 200-300) nebo škodovácká prodejna náhradních dílů (počítej ale s vyšší cenou, pokud vůbec bude).
Badd
Příspěvky: 58
Registrován: sob 05. zář 2009 14:46:25

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Badd »

.....
Naposledy upravil(a) Badd dne stř 17. bře 2021 19:02:55, celkem upraveno 1 x.
Marty_pv - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Určitě ti na 1.9 pásne ta z 1.3 MPI (originální barva je černá)
Obrázek
Jak to vychází s ostatníma typama netuším (dělala se ještě rozpěra duralová na 1.3 BMM/MPI a pak další podobná, ale na fávo s karbecem, tu nebrat)
pardalecht

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od pardalecht »

stef99 píše:No tak tocit volantem mi jde porad steje jelikoz mam posilovac. A na HP sem taky nejake nerovnosti atd moc nepoznal... Ja sem ji vyndal taky z duvodu toho, ze pokud me nekdo trefi z boku tak se mi hne celej predek....tak uvidim,ale asi ji koupim


-To je přeci úplná blbost. Rozpěrná tyč je tam kvůli kroucení karoserie, takže je namáhána na krut. Pokud do tebe někdo vrazí tak se tyč musí zlomit, jestli ta rána vyjde tak že se nezlomí utrhne se ze dvou šteftů co ji držej. Rozpěrná tyč ti opravdu s druhou stranou vozu ani nehne...
nebulus - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od nebulus - FK »

Tak som po nejakom čase zistil, že tyč som namontoval opačne :oops: . Bolo mi trocha divné že tlačí na kryt sania, ale pred kúrenie išla ešte ťažšie. Nakoniec som ale na nejakej fotke zbadal, že to má byť predsa pred kúrením. Tak som zase musel vŕtať dieru pre uzmenenie. :D a s trochou násilia som ju tam dostal.
Martin_Happy - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

V poho, já jí měl loni taky celej rok opačně.

Jinak když někdo vrazí do boku, tak autem hne spíš náprava než takový tintítko, jakým je rozpěra
hurvajsp - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od hurvajsp - FK »

nazdarek kluci mam dotaz, sehnal jsem origo rozpěru škoda(černá) a také hliníkovou
mam dva dotazy ktera je lepsi ma lepsi vlastnosti?
a jak tam ma pasnout bliz k topeni nebo bliz k filtru sani? :(
Martin_Happy - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

originál by se neměla dotýkat topení

já bych volil asi origo
johnyxxl
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. led 2009 15:27:43
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od johnyxxl »

Ahoj lidi, potřebuju poradit. Rozhodl jsem se, že si pořídím rozpěrnou tyč předních tlumičů, tak jsem se tak předběžně zeptal v mototechně, a mají za 370kč- předpokládám, že to bude hliníková. Na internetu jsem našel i duralové. Stačí hliníková, nebo je lepší pořídit si duralovou? Jinak se jedná o felicii 1,3 MPi, 40kw, 97 rok. Díky za odpověď
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Ivarek »

Já bych si spíš koupil origo černou,ocelovou.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Vasek »

nejlepší je ta černá origo, nová stojí okolo 6-ti stovek a jetá tak od 2-vou. Jak je tu již psáno, origo je robustnější a tudíž i bezpečnější a je u ní menší šance že se při nehodě zlomí(nechtěl bych to ale testovat) {a nikomu to ani nepřeju}. V neposlední řadě je výhoda ta, že odpadá problém s přemístěním kostřícího bodu. Je to prostě plug&play. To se o těch hliníkovejch říct nedá. A ještě mě napadá, že ne všechny hliníkový mají homologaci.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
johnyxxl
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. led 2009 15:27:43
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od johnyxxl »

No jo, ale tu ani u nás v mototechně nemají, a hlavně je už moc drahá. Já nejsem zrovna při penězích. Ale ta duralová (cca 500 kč) bude asi pevnější než ta hliníková (cca 370 kč). Takže myslíš, že tu hliníkovou to nemá ani cenu kupovat, že to nic moc nevydrží? 5íkám si, že hliník je celkem měkkej, aby se mi to nějak nebortilo. :?
Marty_pv - FK

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Abys to neměl jenom jako placebo efekt, ale skutečně funkční tak si sežeň tu origo ocelovou (hliníkový jsou díky materiálu i konstrukci podle mě jenom na oko) - a cena vychází taky slušně - vrakoviště 200 za skoro novou
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Martin420 »

Súhlasím s Martym aj s ostatnými ktorý tu spomenuli origo oceľovú. Sám som mal hlinikovú, ale v aute bola asi len 2 týždne a šla preč...Keď si dolu klikneš na odkaz na moju feldu, tak si tam môžeš nájsť pár fotiek. Zohnal som si origo oceľovú, a nemusím riešiť problémy ako kostra, trieskanie tyče o blok motora pri nízkych otáčkach a pod. Bolo to o nervy. Musím ale dodať, že moja tyč nebola origo stavaná na feldu ale na favorita, pričom rozmerovo šroby sadli aj na feldu. Pokiaľ by si zohnal origo felďacku hlinikovú, tak ti pasovať bude, ale má to viacmenej len ozdobný efekt. Skutočný význam tej tyče som pocítil až keď som dal do auta oceľovú. Hoď si inzerát do bazára že ju zháňaš a isto sa nájde niekto kto sa jej bude chcieť zbaviť ;) Ja som svoju tiež takto zohnal, bola ako nová, no napriek tomu som ju pred nahodením celú natrel (niečo som vtedy natieral v garáži a vošla mi do cesty tak ostala pekne "zmaľovaná" :lol: )
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
johnyxxl
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. led 2009 15:27:43
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od johnyxxl »

A nevíte někdo o nějakým slušným pražským vrakovišti? A ještě k té rozpěrné tyči bych potřeboval sehnat opěrky zadních sedadel. Budu rád za tip. Díky
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Mejra »

;) mno, jen takovej dodatek.. mám tu duralovou (byt přímo na feldu a ne na fáčko).. a neměl jsem problém s kostrou.. ;) tak nevím..

pokud má člověk BMM, tak i odpadá nežádoucí jevy ohledně srážek s blokem motoru..

takže bych tyhle tyče přímo nehanil.. a nezatracoval ouplně někam pryč..

samozřejmě nikomu neupírám, že ta origo ocelová bude mít lepší vlastnosti, co se týče stability.. ;) určo ten dural bude poddajnější, tak se o něco bude víc "kroutit"..
Adler - FK

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Adler - FK »

Duralová rozpěra je úplně v pohodě a není o nic horší než ocelová montovaná ve výrobě. Vždyť i ona duralová se prodává ve Škodovce jako originální díl pro dodatečnou montáž.

Martin420: Hliníková rozpěra kterou jsi tam měl tam neměla co dělat. Ta je určená pro karburátorové modely (hlavně Favorit) a správně patří opačně tedy otočená dolů tak aby ony "Lka" byly mezi podběhy což u u BMM ani MPI není hlavně kvůli ř.j. dost dobře možné. Můžeš mi věřit jelikož jí mám ve Fav a znát to je pokud je daná jak jsem psal.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Yetti98 »

:x Rozpěrnou tyč mám také, ale při vyndavání baterky musí aj ta rozpěra ven a tudíž bych :puker:
Vrba - FK

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Vrba - FK »

Yetti98: nemáš pravdu. Já jsem kdysi měnil baterku na Feldě s duralovou rozpěrou a 50Ah baterku jsem dostal tam i zpět bez demontáže rozpěry. Sice bych to přirovnal k vyndávání ježka z klece, ale nakonec se podařilo :)
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Pawlick »

Mám origo duralovou a kvůli baterce ji vždy povoluju. Na toho ježka v kleci jsem nikdy neměl nervy ;)
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: rozpěrná tyč - rada

Příspěvek od Martin420 »

Adler píše:Duralová rozpěra je úplně v pohodě a není o nic horší než ocelová montovaná ve výrobě. Vždyť i ona duralová se prodává ve Škodovce jako originální díl pro dodatečnou montáž.

Martin420: Hliníková rozpěra kterou jsi tam měl tam neměla co dělat. Ta je určená pro karburátorové modely (hlavně Favorit) a správně patří opačně tedy otočená dolů tak aby ony "Lka" byly mezi podběhy což u u BMM ani MPI není hlavně kvůli ř.j. dost dobře možné. Můžeš mi věřit jelikož jí mám ve Fav a znát to je pokud je daná jak jsem psal.


Áno, plne s tebou súhlasím, hold, vtedy to bola rýchla kúpa spojená s nevedomosťou :roll: Navyše som nemal vtedy feldu po ruke aby som ju mohol zamerať, takže som kupoval viacmenej "mačku vo vreci"...Ale tak nestálo to milion, tak prečo nevyskúšať že jo :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Invisible1988 - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

chlapci chci se zeptat.mám zesílenou kastli,motor 1,3Mpi 50kW,pořídil jsem ježděnou černou origo rozpěru a narazil jsem na problém.Na straně u řidiče pásne v pohodě ale na druhý straně to na ty díry prostě nesedí asi o 3-5mm...jak ji tam mám napasovat?Bude to dost jebačka co?
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od straca »

Jestli se ti opírá o topení tak ji máš obráceně jen ji otoč

nevěřím tomu že se rozpěra při nárazu zlomí myslím ta origo ta hliníková nejspíš jo ta je jen tak na okrasu,ovšem souhlasím s tím že je na ni určítý tlak a to i v krutu ,nechával jsem svou černou origo stříkat stříbrnou praškovou barvou a postupne po kazdé jízde se na barve oběvovali prasklinky a takovy vlásky jak se ta tyč (jekl)trochu kroutí tak barva praská ,já mám rozpěru hned z výroby a můj názor za mě ano ale pouze tu origo ta má účínek hlavně ne hliník
hurvajsp - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od hurvajsp - FK »

Já už bych doporučoval pouze tu origo, měl jsem v autě nejdřív origo pak jsem tam měl tu hliníkovou a vrátil jsem zpátky tu origo protože jsem cítil jak se to s tou hliníkovou kroutí víc než s tou origo
Invisible1988 - FK

Re: Rozperna tyc prednich tlumicu...

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

dobrá chlapci ale pořád jste mi neodpověděli na moji otázku jak to tam dopasovat když už je ta kastle trocha zkroucená
Odpovědět