vrzga

Integer - FK

vrzga

Příspěvek od Integer - FK »

Ahojte.
Niečo mi stále vŕzga vpredu na lavej strane.
Menil som spodné čapy, capy riadenia - lemforder
Gumy na stabilizátore, ramenách, horné uloženie tlmičov komplet.
Vrzga to hlavne pri prejazde kazdej jamy.
jediná možnosť je asi tlmič. Možem vyskusat, streknut trochu oleja na na ten leskly teleskop? či tam sa nesucha niečo.
Dakujem za pomoc
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzga

Příspěvek od Kuladmin »

Striknout tam muzes ale jestli si pomuzes to nevim. Jak dlouho a kolik km maji ty tlumice nalitano? Tlumej vubec jeste?
Zkontroluj si mozna jeste silenbloky co drzi prevodovku.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: vrzga

Příspěvek od mikka »

Mě takhle vrzal čep v řízení na hřebenu, taky na levé straně. Pomohlo povolení manžety na řízení a promazání kulového čepu tukem.
Integer - FK

Re: vrzga

Příspěvek od Integer - FK »

No je tam 10 rokov a najazdených 81000.
Silentbloky boli tiez menené. všetky.
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzga

Příspěvek od hromyblesky »

takze rikas ze mas vymene vsechny cepy, a take silentbloky,horni ulozeni,a ulozeni stabiku, tedy to absolutne nema duvod vrzat,tlumice budou OK jeste sem nevidel vrzajici tlumice,maximalne vytelkle) popr pri tomto pocasi zamrzle..... spis vidim problem v tom ze si nekde pochybil,a neco jde v gume moc "na sucho" napr bych odpojil stabilizator jestli to v tom gumovem ulozeni nedela problem, taky bych zjistil odkud to jde...jestli z leve strany nebo z prave,dalsi moznost je zrezly kloub tycek rizeni ale tomu neverim...
kdy si menil ty cepy a za jake?
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Integer - FK

Re: vrzga

Příspěvek od Integer - FK »

Tak menené to bolo asi pred mesiacom. a vrzgalo to aj pre tým. Znacka capov je lemforder.
Ide to z lavej strany. Ten klb riadenia myslis od prevodovky k riadiacej pake? to bolo menené celé.
asi to celé budem pekne kontrolovať. niekde to musí byť :?
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzga

Příspěvek od Kuladmin »

Ne myslim uchyceni prevodovky ke karoserii jeden silenblok je pod nosnikem a druhy zespodu/zezadu na prevodovce co drzi na napravnici.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzga

Příspěvek od Martin420 »

Táto téma ma zaujala. Ja som mal hneď 2 "zóny" odkiaľ som mal možnosť načúvať vrzgoty neznámeho pôvodu. Jeden vychádzal zhruba zo stredu auta (za jazdy sa to veľmi ťažko upresňovalo) no a druhý - presne z ľavej strany. Ten čo šiel zo stredu sa už lokalizoval a odstránil - jednalo sa o vôľu a hrdzu naa....akoby som to tak správne opísal....proste od riadiacej páky ide súbežne s podvozkom tyč do prevodovky, no a premazali sa všetky spoje tejto tyče a odstránila sa klasická nevoľnosť v klbe kde sa spája tyč od riadiacej páky s tou tyčou smerujúcou do prevodovky (sú na seba kolmo).
No a teraz tá ľavá strana - tá je dodnes veľkou neznámou. Už zhruba 3 roky idú odtiaľ LEN ZA STUDENA čudesné zvuky (hlavne ráno keď auto cez noc postojí a hlavne ak je vonku menej než 5-7 stupňov)...Nejedná sa o ustálený škripot aký vydáva napr. vylietané ložisko na kolese, ale skôr o zvuky ktoré vychádzajú striedavo - chvíľku to škrípe, chvíľku nie, sú to max. 1-3 sekundové nepravidelné intervaly, tiež sme to typovali na tlmič, ale je to dosť blbý typ (nalietaných 40 000km, vyzerá zánovne), ložiská boli vymenené, dokonca pri generalke brzd došlo ku kompletnej výmene strmeňa (vraj bol vadný, ale ukázalo sa že to bola blbosť...) Ľavé koleso stále brzdilo, tak došlo ku kompletnej GO brzd (komplet výmena hadíc, vyčistenie nádobky, nová kapalina, nové kotuče, doštičky, aj ten ľavý strmeň), ale keď s tým autom idem ďalej (cca 50-100km), tak po čase začína pri zatáčaní doľava ísť z kolesa pravidelný piskot. Na riadenie to nemá vplyv - netrhá, neťahá do strany, brzda nekope (ABS nemám), proste si to len pri zatáčaní stále popiskuje, pokiaľ idem ďalej ešte ďalších 30-50 km zmení sa to na príšerný piskot, netuším čím to môže byť. Neviem či to má nejaký súvis s tým nepravidelným piskotom ktorý ľavá strana vydáva len za studena, ale nepáči sa mi to...Čím by to tak mohlo byť, keď skoro všetko je už na ľavej strane zgeneralkované?
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzga

Příspěvek od Paulie »

Ahojte, taky mám menší problém s vrzáním. Jedná se o zadní tlumiče. Je to takový zvuk jako když se dře guma o gumu. Prostě takový gumový zvuk. Nikde nic nemlátí, nebouchá, jenom to vrzání. Tlumiče jsou nedávno měněny. Když se jede ve dvou tak v pohodě, ale jakmile si někdo sedne dozadu tak pochopitelně se to ozývá více při přejetí každé nerovnosti(prostě čím je více zadek zatížený, tím je silnější zvuk toho vrzání). Osobně si myslím že to bude asi nějaké gumové uložení tlumičů. Mohl by mi někdo prosím napsat v jakém pořadí jak co demontovat/namontovat a co přesně vyměnit? Dost mě to štve. Předem díky ;)
GrounZero - FK

Re: vrzga

Příspěvek od GrounZero - FK »

taky mám takový problém jak píše kolega nademnou, tlumiče jsou úplně nový a myslím si že dře ten gumový molitan co je na tom teleskopu tlumiče, neví někdo do jaké pozice ho mám vyzdvihnout nebo snížít ?
GrounZero - FK

Re: vrzga

Příspěvek od GrounZero - FK »

nikdo neví řešení ? pomozte prosím ...
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzga

Příspěvek od Hudzi »

Mne to vŕzgalo na combíku vzadu pri prejazde nerovnosťami a myslel som že to budú piestnice na tlmičoch tak som sa nasral a vymenil komplet celý tlmič zo všetkým čo k tomu patri aj na jednej aj na druhej strane a ticho už 2 roky.... Akurát teraz riešim pružiny lebo tie som nemenil... a za 17 rokov už budú unavené si myslím...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Odpovědět