Kdy měnit tlumiče?

Uživatelský avatar
Maslicko
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. bře 2010 17:23:26

Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od Maslicko »

Zdravím,

chci se zeptat kdy měnit tlumiče?
Můj mechanik mi říká, že jsou špatné a že je třeba je vyměnit..
No zajímá mě, podle čeho se to dá poznat.. abych si to mohl jako laik ověřit, jestli je třeba je opravdu měnit hned.. nebo jenom chce ze mě vydyndat peníze..

asi je to dmntní dotaz.. ale přeci jenom mě to zajímá.. díkes

Maslicko
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od 103457 »

Ahoj mašličko, jednoduché a laické řešení je zmáčknout auto směrem dolů a koukat, co udělá, když vyskočí nahoru. Musí se jen zvednout a ne houpat. Pokud se houpe, tak jsou tlumiče KO.
Kolik máš najeto na tlumičích?
Vrba - FK

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od Vrba - FK »

Zajeď si s něma na diagnostiku. Pro laika (asi) nejjednodušší řešení :)
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od DuDe »

Asi tak . zajed na diagnstiku . Zaplatíš tuším 200 a oni ti řeknou v jakym jsou stavu . ;)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od Kuladmin »

Nebo se to da poznat jednoduse kdyz se na ne podivas a v horni casti jsou mastne tak uz jsou k.o. - tecou.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od Atnarfus »

První příznak vadných tlumičů jsou rázy při přejezdu nerovností. Auto s dobrýma tlumičema přejede poklop kanálu aniž by to bylo znát. I větší díru přejede se žďuchnutím a ladným houpnutím. Když začne být cítit každá prasklina, tak tlumiče napracují jak mají.
Když už jsou tlumiče vážně v háji, tak je problém při větší rychlosti držet přímý směr a při průjezdu zatáčkou se musí směr stále korigovat volantem.

Budeš překvapen, jak je Felda poměrně pohodlné auto, až dáš nové tlumiče. Přejedeš železniční přejezd a ani ti nezarachtají mince v kastlíku. Jestli namontuješ nějakou druhovýrobu, tak to ale nebude na dlouho.
Uživatelský avatar
Maslicko
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. bře 2010 17:23:26

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od Maslicko »

Težko říct kolik mají najeto .. jelikož jsem auto kupoval v prosinaci 2008.. takže nevím kdy byly měněny .. No každopádně dík za radu.. mrknu nato a když tak asi zajedu na diagnostiku a př. to vyměním..
Ještě otázka, jaké tlumiče koupit? Nějaké doporučení? nebo je to jedno?

dík moc.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od Ivarek »

Koupil bych Atesa.
Jinak bude jaro a to jsou obyvkle různé akce na kontrolu tlumičů zdarma,nebo alespoň tady na Mělníku se občas vyskytujou.
tgfh - FK

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od tgfh - FK »

Nevěděl jsem na čem jsem, zajel jsem na diagnostiku tlumičů - stojí do 200Kč a hned jsem věděl přesně v jakém jsou stavu.

Jinak já je před měsícem měnil za plyno.-kap. Bilsteiny a musím říct, že jsou fajné, přední jsou trošku tvrdší než série, o moc ale ne, za to zadní jsou tak 3x tvrdší než HP, uvidím jestli časem nevyměknou, každopádně se jezdí ale skvěle, rozdíl hodně velký a to stály nové jen 5000Kč všechny 4.
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od mause »

většinou to poznáš až je pozdě...:_) jestli se houpe auto jak kačena je to jasný.. mrkni na gumy jestli nejsou poskákaný tzn. že jsou na nich plošky... a většinou se origo tlumiče dožívají okol 150 000... takže asi tak :-) každopádně je to investive do bezpečí..
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
stony - FK

Re: Kdy měnit tlumiče?

Příspěvek od stony - FK »

Tak to jste mně kluci nepotěšili. 150 tisíc a skáče jak koza. Tak to docela sedí. Na nechám si to taky otestovat až bude ta akce zadara. 8-)
Odpovědět