Horní uložení zadního tlumiče

Jurka - FK

Problém horního uložení zadní tlumiče

Příspěvek od Jurka - FK »

Lidičky.... asi před měsícem jsem byl u mechanika na výměnu tlumičů zadních.... v klídečku si jezdím, ale furt mi něco bouchá vzadu, ale říkám si, že mám přehuštěné pneu a kašlu na to. Předevčírem to cestou do práce začlo hodně bouchat, tak odkryju koberec a jak je tam ta vrchní matka s tím silentblokem atd., tak to bylo celé volné...silentblok si tam lítal dalo se s tím točit atd... na druhé straně totéž, ale míň...předevčírem sem mu to dal na reklamaci a za hodinu mi auto vrátil...pak sem to skouknul a byli tam jakoby dvě matky na sobě a silentbloky už drželi, tam kde mají. říkal, že prej nějaká špatná matka nějaký stoupání nebo co a že tam měli být jiný matky vyšší.... bla bla bla Teď je to OK, ale stejně mi přijde, že dvě matky na sobě tam nemají co dělat, že je něco špatně. Jakoby tam něco někde zapoměl a nechtěl ose mu to tam dávat. Můžete mi poradit čím by to mohlo být nebo jak správně to má být? Ještě to vyfotím, aby ste to viděli....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 10. led 2009 15:53:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Hanuš »

2 matky bezne nejsou. Ale ta tva puvodni zrezla taky neni jistota. Snad tam nezapomnel dat to gumove tlumeni ze strany tlumice, ktera jde do kastle.. Ale z fotky to vypada, ze to je dobre.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Pawlick »

A neplní ta rezavá matka jen funkci větší "podložky"? Vypadá, že je větší. Třeba tam byl na tlumiči poškozenej závit.

A ta horní matka je pojistná, ta by se neměla povolit, já bych to moc neřešil, držet by to snad mělo...

Akorát mě ještě napadá jestli jsou zespodu všechny silentbloky. Teď si nevybavuju jak až moc ten závit tlumiče kouká nahoru...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od luke.bean - FK »

no,řekl bych že si z ty zrzavý matky udělal jen jakoby podložku.. v originále tam je totiž atypická matka na 14klíč a ta je zchovaná jakoby v tý mističce a vždycky to jde blbě povolit

mechanik tam dal asi o kus větší matku,která se tam tak nějak chytla a postupem času se jízdou "povolila"..

dal tam přes to novou matku a je vyřešeno..
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Jurka - FK »

No takhle on když mi to dělal tak tam byla jen ta vrchní matka pak to začalo mlátit a nějak se to asi povolilo a ten silentblok byl celej venku a vše se hýbalo tak sem mu to dál na reklamaci a on tam pod to dál ty zrezly matky asi jako podložky a už ta guma je tam kde má ale bojím se jestli tam prostě nezapomel něco dat nebo aby se to zase nepovolilo jinak tlumiče mi dával ateso....
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od jirkaf »

pod tu matku se dává pérovka která ji jistí aby se nepovolila. ty zrezlý tam jsou buď proto, že je na pístnici strženej závit a nebo se pánovi jen nechtělo to dělat klíčem tak tam dal tu matku jako podložku aby mu na ni dosáhl oříšek z goly :)

Ale jak na to koukám, tak se mě nezdá jak je to volný ... já když utáhnu tou matkou silenblok tak je mnohem víc zmáčklej!!! Raději bych to rozebral a zkontroloval co je dole!
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
drv.Astor - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od drv.Astor - FK »

ma tam byt SAMOSVERNA MATKA! (matka a uvnitr je neco jako pryz) Mechanik ti kecal nesmysly, aby se mel na neco vymluvit. Dve matky na sobe...no je to humpolacke reseni, ale melo by to udrzet, ale stejne bych tam dal to, co tam ma byt, je to investice 15kc a mas klid
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Pawlick »

Však ta horní matka je samosvěrná! A originálně tam tuším není, stejně jako pérovka. Alespoň já jsem je tam neměl. Prostě jen jedna atypická matka jak píše Luke, ke který se nejde dostat...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Jurka - FK »

Prosím a jak to tam teda má být? Byl by někdo tak hodnehj a šel mi to blejsknout? Abych viděl jak to má být správně... ale ještě dneska prosím zítra frčím na dovču dopoledne... Moc moc děkuju
drv.Astor - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od drv.Astor - FK »

bbb.JPG
aaaa.JPG
Tak koukam, ze to tam mame kazdy jinak.... mno tady je to ze servisni prirucky....
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Jurka - FK »

To vím...už sem se koukal do Etky, jak to vypadá.... já bych právě potřeboval vidět v reálu, jak to vypadá a jak to má být utaženýž moc atd...
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od luke.bean - FK »

zvedni to na hevírek a zkus kolem zahýbat jakoby nahoru a dolů.. ať ti někdo v kufru kouká co to tam bude dělat.. nemělo vby se to tam hýbat.. pokud by zapoměl dát dolu tu gumu,hjýbalo by se to a pak by to i mlátilo..

pokud zespoda guma je,zkusil bych ještě kus dotáhnout,ale nehledje v tom zbytečně žádnou vědu.. ;)
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Jurka - FK »

A tady jak je ten obrázek tak ty díly číslo 10 a 11 se dávají zespoda nebo zezhora?
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Hanuš »

10 a 11 mas zezhora.... pokud das auto na hever, sundas kolo a zahybes tlumicem nahoru a dolu, tak v kufru to musi drzet a nesmi se to pohnout. Pokud se to hybe, tak tam dotahni matky, nebo se mrkni zda tam nahodou nechybi guma zespodu od tlumice do kastle... v tom obrazku co zde je nema cislo, ale je tam krasne videt.. je navkliknutna na tlumici uplne nahore.

Myslim si, ze tvuj mechanik nic nezanedbal.. ale jistota je jistota.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Jurka - FK »

No zase kdyby to tam nebylo, tak by to podle mě bouchalo furt ne? Určitě by to bylo poznat....
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 26. pro 2008 22:22:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od luke.bean - FK »

jj,to určitě,protož by to byl kov na kov..
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Dedla »

Ten díl 11 nemám rád a klidně bych ho i vynechal! Apoň je ten gumo-spoj v kastli tužší,tolik se to nežvejká a o to víc to tlumí na malých nerovnostech. ;)
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Jurka - FK »

Chci se zeptat ohledně toho obrázku, jak tu někdo dával, tak ty díly 10 až 16 sou přístupné zhora po odmontování té matice? Příští víkend to musím omrknout a podívat se proč tam narval ty podložky (matky), protože pravá strana není dotáhlá jako levá a furt mi přijde, že tam něco bouchá (občas) Díky
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od luke.bean - FK »

ano,všechny díly 10-16 jsou přístupnné shora
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče?

Příspěvek od Jurka - FK »

Prosím odborníky o pomoc.... už sem to tu ve vlákně řešil a dneska jsem to rozebral a narazil na pár problémů a nevím co je špatně a co je správně. Takže... Obrázek
Toto je obrázek když oddělám tu matku pak ten silentblok vrchní a tu misku pod ním.... Když povolím tu matku co vidíte na fotce a zhoupnu se s autem, tak pístnice se normálně hýbe nahoru a dolů a něco tam bouchá zespoda, jak to zašroubuju je to dá se říct OK, ale nevím, jestli je to v pohodě třeba při jízdě při větších nerovnostech, jestli to má bouchat nebo tam něco chybí zespoda.... Co vy na to?

Další věc je ta, že když nasadím na to (viz. foto) ten silentblok s tou spodní a horní miskou a s tím válečkem uprostřed, tak ta spodní miska co je jakoby vražení zespoda v tom silentbloku se opře o tu matku a nejde dolů, takže visí prostě na té matce viz. foto a potom jak chci dát tu vrchní misku a tu vrchní pojistnou matku, tak to nejde utáhnout tak, aby se ten silentblok pořádně rozplácnul a je tam jen zlehka posazenej (dá se s ním skoro točit) zkrátka přes všechny ty misky a ten váleček co je v silentbloku se vše opírá o tu menší matku viz. foto a ani to víc dotáhnout nejde což mi přijde dost divný...

Prosím pomozte, kdo jste to dělal co a jak má být...mám to teď rozdělané a nevím co dělat. Moc díky
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od luke.bean - FK »

tu matku co jsi povolil,tu nepovoluj,ta drží pružinu na tlumiči..

Zkus vyhodit tu kovovou podložku která je zaražená v horním silenbloku a dát to tam bez ní..

Pak se silntblok daleko víc stáhne a zkus to projet co to bude dělat..

já to tam taky nemám,právě proto,aby se to víc stáhlo a tím pádem je to uložení jakoby tužší ;) ;)
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

Sem přišel v čem je chyba.... Obrázek
Obrázek

Když se na to podíváš, tak ta spodní trubka s tou spodní matkou co je vidět na fotce je asi nějak víc nahoře a pak na druhé fotce je tam daná ta spodní miska z toho horního silentbloku, ale opírá se o tu matici a ne o tu gumu tím pádem je to celý víš a nic nesedí jak má.... Ta matka z tou trubičkou má být asi níž a ta miska dosedat na tu gumu přímo a té matky by se ta miska neměla ani dotknout..... Ale jak se tohle mohlo stát? Nějak špatně poskládanej ten spodek nebo jak? Nebo je to správně?
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Michal »

podívej se na uložení horní misky pružiny na pístnici. měla by tam být ocelová podložka o tloušťce cca 5 mm zajištěná ocelovou pružinkou ve vybrání na pístnici. Nejlépe bys měl vyndat celý tlumič a pak uvidíš sestavení. Jestli se nepletu, tak je to asi takhle-pružinka, ocelová podložka, horní miska pružiny,spodní gumové uložení tlumiče uvnitř s rozpěrnou trubkou a matice. To celé vložíš zespod do karoserie, nasadíš zvrchu (v kufru) vrchní gumové uložení s rozpěrnou trubkou, miskovitou podložku a samojisticí matku.
Naposledy upravil(a) Michal dne ned 11. led 2009 17:34:48, celkem upraveno 1 x.
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od luke.bean - FK »

ona se liší ta hornía spodní guma a nenapadá mě nic jinýho,než že ti mechanik dal zespoda tu horní gumu,ta je menší..

tu vyklenutou podložku jak máš na 1. fotce dej úplně pryč,dej tam tu gumu,podložky shora,dotáhni a vše bude v pořádku.. ;)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od mikka »

Takhle jsem si vyfotil díly tlumiče při výměně.
Ve spodní řadě jsou nové součástky, v horní jsou staré.
Třeba to pomůže...
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od 103457 »

Takhle si to taky vždycky rovnám vedle auta, pro jistotu a jednou mi to ta moje snaživá ženská všechno posbírala a dala do krabičky, aby se mi prý něco neztratilo. A už má zákaz vstupu do garáže. :lol:
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

luke.bean píše:ona se liší ta hornía spodní guma a nenapadá mě nic jinýho,než že ti mechanik dal zespoda tu horní gumu,ta je menší..

tu vyklenutou podložku jak máš na 1. fotce dej úplně pryč,dej tam tu gumu,podložky shora,dotáhni a vše bude v pořádku.. ;)

Tak teď nevím.... měl sem dilema jak to poskládat...buď tam dát tu vyklenutou podložku a vynechat ten váleček co je v tom horním silentbloku anebo naopak... Když tam dám oboje, tak to nejde pořádně dotáhnout, aby si ta guma sedla.... Když chci aby si to sedlo, tak sem oddělal tu malou trubičku co je v tom silentbloku a v pohodě, ale zase ta vyklnutá podložka přímo sedí na té matce viz. foto jak už sem dával, ale teď jak to tam mám a zhoupnu se na autě, jako by tam něco trochu bouchalo, tak zas nevím jestli to není tím, že sem oddělal tu trubičku z toho silentbloku a nedotáhnu to potom jakoby nadoraz a je tam nějaká vůle... já už sem z toho jelen, ale asi tam ty podložky atd. mají nějaký účel... asi to půjdu přemontovat a vyndám ty vyklenuté podložky a dám tam ty trubičky do silentbloků....dotáhne se to nadoraz až na to že ta guma nebude prostě moc rozpláclá....jinak mě taky napadlo jestli tam třeba nedal tlumiče na hatchback není mezí tím nějaký rozdíl?
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

Obrázek

Takže tady obrázek, aby sme se lépe pochopily... Všechny díly 1-6 + ten zbytek fialově to je jasný ten zbytek tam bude dycky a teď jde o to, že když tam dám všechny tyto díly, tak díl 4 bude opřenej o díl 3, ale jak to má být správně má být opřenej o díl 3 nebo o díl 2?

Další problém.... když použiju všechyn červené díly a samozřejmě i ty fialové, tak to vytvoří kolem té pístnice jakoby sloupec dílů a jak se dotahuje úplně ta vrchní matka, tak to na jednou dojede na ten sloupec nadoraz a dál to nejde a ta guma se skoro nerozpleskne a teď jde o to má to tak být? Nebo si můžu dovolit vynechat díl 6, aby to šlo dotáhnout víc a silentblok se pěkně rozplesknul ovšem na úkor toho, že už v tom jakoby sloupci z těch červených dílů bude ta 6ka chybět. Mohlo by to nějak bouchat nebo dělat neplechu? Tak to mám teď a nejsem si jistej...

Další věc co když udělám to stejné, ale namísto dílu 6 oddělám díl číslo 4. Co se potom stane? To zase navazuje na ten začátek, protože nevím o co se má díl 4 opírat jestli o díl 3 nebo 2

Takže ve finále každopádně je na tom někde něco špatně a to něco bude asi zespoda třeba špatně složenej tlumič nebo moc vysokej díl číslo 1 (třeba špatnej díl) no teď to rozdělávat nemůžu až v létě musím s tím nějak jezdit, abych tomu neublížil tak nevím jak to mám složit.

1) Buď tam narvat všechny díly co mají a nechat ten silentblok nerozplácnutej (skoro volnej)
2) Složit to celé bez dílu 4 ovšem to vyjde skoro nastejno jako u 1) a kdoví o co se má opírat ten díl 4 a jak moc je tam důležitý
3) Složit to celé bez dílu číslo 6 ovšem to tam bude zase díl číslo 4 opřený o tu matku číslo 3 (což podle mě nemá být) ale zase si tu horní matku mohu dotáhnout jak chci a mít silentblok rozpláclej jak chci ovšem zase jde o to jestli absence dílu 6 tam neudělá nějakou mezeru a že by to třeba bouchalo, když se to nedotáhne na doraz, jak už jsem psal dříve...

Vím trochu dlouhý, ale prostě mi to nedá....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 11. led 2009 11:51:18, celkem upraveno 1 x.
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od luke.bean - FK »

rozdíl v tlumičích kombi/hatch není.. akorát pickup se liší..

na obrázku:
1: rozpěrka která je na tlumiči pod spodní matkou která drží jaooby misku a pružinu
2: silentblok který je zespoda - je větší
3: matka nad rozpěrku číslo 1
4: to už znáš,vyklenutá podložka která zespoda padne do horního silenbloku která má číslo 5
5: horní silenblok
6: rozpěrka mezi vyklenutou podložku a tu úplně horní velkoplošnou podložku která je ve fialovým rámečku
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

Ještě jsem trochu editoval příspěvek.... :D
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od mikka »

Ta miska díl 4 je tam nutná, protože vrchem zapadá do gumy díl 5, která se o tu vypouklou plochu opírá. Jo, a podle mě díl 4 musí vždycky sedět dole přímo na matce 3.
Shora je miska 4 opřená o díl 6.
Chyba je jedině v celkové délce sestavy trubička (díl 1), matice (díl 3), miska (díl 4) a váleček (díl 6), vzhledem k celkové výšce gumy (2), gumy (5) a plechu karoserie mezi nimi.
Jestli je všechno složené správně, tak zřejmě některý z dílů je nesprávný - možná nižší guma 2 nebo 5.
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

No jestli se má opravdu díl číslo 4 opírat o díl číslo 3, tak by to mohlo být v pohodě a třeba bych jen oddělal ten díl číslo 6 nebo ho nahradil nižžším, aby to šlo více dotáhnout a guma si sedla, ale mě to prostě přijde divný, proč by se to tak krkolomě opíralo o tu matku číslo 3 to mi prostě nejde do hlavy, ale jestli to tak opravdu má být, tak by mohl být problém z velké části vyřešen a stačilo by jen upravit díl 6 aby si guma sedla nebo ho tam vůbec nedat...
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od luke.bean - FK »

díl 4 dosedá na díl 3 ..

Díl čílo 6 ti v ničem nepomůže když ho vynecháš.. to je jen rozpěrka právě aby jsi nerozplácnul silenblok,ale ty potřebuješ dostat silenblok co nejblíž do uložení a k tomu spodnímu..

vyndáním dílu 4 nebude nic silenbloku bránit bay šel až do uložení v kastli a když to utáhneš do konce,tak guma bude krásně zapasovaná v kastli a neměl by být jeiný problém
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

Takže ty jsio názoru díl 4 vynechat a dát díl 6 a dotáhnout nadoraz? Du to zkusit.... jak to bude vypadat a vyfotím schválně
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od luke.bean - FK »

ok..

díl 6 ti fakt k ničemu nepomůže.. silenblok bude pořád ve stejný výšce díky právě dílu 4 ..

když vyhodíš díl 6 ,tak se ti akorát přiblíží k sobě díl 4 a horní podložka která je ve fialovým rámečku ale silentblok bude stále na stejným místě..

ty ho potřebuješ dostat dolu,co nejvíc do misky v kastli a tím docílíš vynecháním 4 ..

edit: přijeď,já na to mrknu.. je to půlhoďka práce a 4 hodiny cesty :lol: :lol:
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

Takže na tomto obrázku je to bez dílu číslo 6 a není to dotáhlé nadoraz (klidně by šel ještě víc rozplácnout)
Obrázek

A na tomto obrázku je to bez dílu číslo 4 a dotáhnuté nadoraz, ale silentblook jak je vidět tam prostě není tak zapasovanej a jen si sedí a když zkusím zavyklat pístnicí do stran, tak to de... Teda ne že by se to nějak vyklalo, ale je tam cítit vůle jak ta guma není sedlá což u předchozího provedení s neekoná a drží nádherně pevně.
Obrázek

Já prostě vůbec nevím jak to udělat zase ten díl 4, tam je z nějakýho důvodu ne?Aby se třeba guma rozpleskla do strana a držela to.... Jako ono je to i logický aby ta guma byla co nejvíc dole a co nejvíc vyplnovala tu mističku, ale pokud tam bude díl 4 a jak říkáte má se opírat o matku 3 na obvodem toho zpodku (spodní guma) tak se tak nikdy nestane a půjde to dycky dostran z velké části, ale něco i dolů...

Podle mě je lepší varianta bez dílu 6 anebo jak říká Luke bez dílu 4, ale chtělo by to zkrátit tak o polovinu díl 6, aby si to víc sedlo ta guma
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od luke.bean - FK »

no,jestli je to na prvním obrázku bez dílu 6 a takhle pěkně se to dotlačí do misky v kastli,tak bych to nechal tak.. ;)
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

No...tak to du zase předělat zpátky....
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

Taková technická.... Ten horní silentblok co je navrchu pod tou matkou a vůbec všechny ty díly co jsou přístupné zhora mají nějaký jiný účel než aby to celé drželo ten spodek? Myslím tím, aby když zvednu kolo to nevypadlo ven? Nebo to má i jíný smysl? Teoreticky by se dalo jezdit i bez celého toho vrchu ne? A další věc... ta matka se má dotahovat na doraz respektive až všechny ty díly kovové dosednou na sebe že už to dál utáhnout nejde nebo jinak? Aby ste mě pochopily... mě furt na jedné straně něco bouchá trochu není to moc, ale vytáčí mě to a před výměnou to nedělalo...na velkých nerovnostech dírách atd. to moc poznat není, ale nejvíc se to projeví třeba na dálnici na panelech... Myslíte, že může být něco špatně zespoda tlumiče nebo v té celé spodní části? Zespoda silentbloky sou cítím je prstem...
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od DuDe »

Hele dělá mi to to samy . Taky mi tam cosi klepe po výměně tlumičů . Podlě mě by to moh být klidně i silentblok zadní nápravy .
Jurka - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od Jurka - FK »

No ale tak to by dělalo i předtím...
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od DuDe »

Tak to pak nevim . Zvláštní je že to dělá jen na jednom kolu . Mohl by aj klepat špatnej tlumič .
luke.bean - FK

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od luke.bean - FK »

spodní uložení je jednoduchý,tam je jeden šroub,s tím zkus zavrklat jestli tam není nějaká vůle..

jinak ty horní díly drží jen tlumič na svém místě aby nevypadl kdyby jsi třeba někde skákl s autem nebo jel zostra do zatáčky,tak se jedna strana vyvěsí a tlumič by ti mohl vypadnout :D

víš jistě z jaký je to strany? ještě bych kdyžtak zkusip prohodit tlumič levý za pravý.

stalo se mi když jsem ještě dělal v servisu že na úplně nový audi klepal tlumič.. za boha jsme nemohli přijít čím to je..

dali se nový tlumiče a byl klid.

tak to zkus prohodit a uvidíš..
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém zadní tlumiče? POMOC PROSÍM!!!

Příspěvek od DuDe »

Jak bude přívětivější počasí tak to zkusim prohodit . A uvidím . tet se mi vůbec nechce :)
dave89

Horní uložení zadního tlumiče

Příspěvek od dave89 »

Tak dneska když jsem dorazil domů tak jsem měl po cestě divný pocit, slyšel jsem ránu od zadku když jsem jel a jak jsem vylezl tak jsem to hned viděl :-) auto na levé zadní straně uplně dole.

Při pohledu do kufru je to celé povyskočené o takových 10 cm. Chtěl bych Vás poprosit o radu. Jaká může být cena opravy a jestli se to uložení musí nějak vyvařit anebo jestli to je prostě jenom na výměnu, že když je ten tlumič KO tak vyletí nahoru :) jsem sice laik ale to se mi moc nezdá
Hans - FK

Re: Zadní tlumič KO - cena opravy ?

Příspěvek od Hans - FK »

Takhle se nedá soudit. Nevypadá to na KO tlumiče, jen horní uložení případně pružina. Nahoď fotku ;)
Taresz - FK

Re: Zadní tlumič KO - cena opravy ?

Příspěvek od Taresz - FK »

Ulozenie pruziny na tlmice to tam puklo!!!

co je privarené na tlmic to ulozenie to je KO oprava: jedine novy tlmic ;)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič KO - cena opravy ?

Příspěvek od Kuladmin »

Tak pokud ti vlitlo horni ulozeni tlumice do prostoru kufru tak jedina moznost je vyvareni onoho mista. Tlumic a spol to mozna i prezil max mozna budes muset dat novou horni misku pruziny.
dave89

Re: Zadní tlumič KO - cena opravy ?

Příspěvek od dave89 »

posílám fotku

http://yfrog.com/4jp8310172j

Můžete mi prosím napsat v jaké cenové relaci se může pohybovat oprava ? Nevyznám se v tom a nerad bych se nechal natáhnout
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič KO - cena opravy ?

Příspěvek od LucasCZE »

A chces menit jen ten jeden? Asi rovnou oba, ne? Nebo to vemes i s prednima? Chce to proste upresnit.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Odpovědět