Jaké tlumiče ?

ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od ka-spel »

Dotaz kolik vám tak vydrží tlumiče (přední, zadní). Vzadu mám kapalinové TRW a od vyměny (i s pružinama) najeto 53 tis. a vpředu Kayaba plynové najeto 8 tis. Tak jen kolik to ještě vydrží.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od 103457 »

To nelze říct, kolik vydrží tlumiče, někomu 20 tisíc a jinému 100 tisíc km záleží, kudy a jak jezdíš, jak hodně si na opotřebované tlumiče zvykneš - nezvykneš
Zajeď si někam na test tlumičů a uvidíš sám, v jakém stavu je máš.
Návštěvník

slečna potřebuje radu

Příspěvek od Návštěvník »

ahojky,
mám na vás prosbu..abych se trocchu uvedla.....Jsem studentka, felicii jsem zdělila po rodičích, je to felicie combi, rok výroby 96,
Potřebuju vyměnit přední i zadní tlumiče, takže komplet.
Než přijdu do obchodu, chtěla bych nějaké rady, at nevypadám jak blbce .o)
Nevím jaké všechny součástky budu potřebovat..poychbuju že je jen jeden tlumič a ten se vyměni, určitě toho bude víc.
Takže potřebuju poradit, co vše by se mělo koupit, pak jestli kapalynové nebo plynové, jestli neznáte nějakou dobrou stránku na koupi tohoto příslušenství apod.¨
Předem moc moc děkuji :o) Míša
Zdeny89 - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Zdeny89 - FK »

Zdarec volal jsem dneska do mototechny a ptal jsem se na tlumiče.Prodavačka mi řekla že dovoz z Francie a ,že jdou na odbyt a že jsou zákazníci spokojení tak by mě zajímala značka jestli nevíte co by to mohlo být?
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od ka-spel »

Zdeny89 píše:Zdarec volal jsem dneska do mototechny a ptal jsem se na tlumiče.Prodavačka mi řekla že dovoz z Francie a ,že jdou na odbyt a že jsou zákazníci spokojení tak by mě zajímala značka jestli nevíte co by to mohlo být?


Že by Record http://www.autobenex.cz/dily.asp?id=16 . Neznám
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
jarda.vysocina - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od jarda.vysocina - FK »

Potřebuji na svoji krátlou Felinku nové zadní tlumiče . Přední mám origo a měněné v servisu i s části řízení a v pořádku .Zadní jsou asi původní a jelikož se začánají ozývat a zadek auta je níž, myslím že je potřeba to vyřešit. Určitě to bude chtít zkontrolovat uložení zadních pružin. Tlumiče chci nějaké méně tvrdé, jezdím max ve dvou a mám raději klidnější a pohodlnější jízdu . Poraďte, jaké se vám osvědčily, cenu moc neřeším .
Jarda
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Pawlick »

Jarda: S origo (ATESO) si spokojenej nebyl? Na normální ježdění jsou dostačující, ne? A zadek auta je níž - nemají to spíš na vinu unavené pružiny? Jinak uložení bych samozřejmě vyměnil komplet i s tlumiči.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
tgfh - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od tgfh - FK »

Zdeny89 píše:Zdarec volal jsem dneska do mototechny a ptal jsem se na tlumiče.Prodavačka mi řekla že dovoz z Francie a ,že jdou na odbyt a že jsou zákazníci spokojení tak by mě zajímala značka jestli nevíte co by to mohlo být?

Nevím jaký máš přístup k Feldě, ale pokud si ji chceš určitě ještě chvíli nechat tak kup něco lepšího. Krom toho víš určitě, že máš špatné tlumiče?

/Když jsem nevěděl v jakém jsou stavu zajel jsem na test, dělají ho za nějakých 150-200Kč.
Osobně mám Bilsteiny B4 VNE-4573 a auto sedí jak přibité, ikdyž jak mi řekl Kopr, je to trošku kostitřas, mám s nima najeto více než 10000km a jsou pořád stejně tvrdé, stály mě všechny 4 necelých 5000Kč, dají se normálně sehnat na netu. Pokud by jste do nich někdo šli taky tak doporučuji (na léto) aspoň o krůček širší pneu, po tom co jsem přezul na 165ky zimní jde cítít, že je to málo.
tgfh - FK

Re: slečna potřebuje radu

Příspěvek od tgfh - FK »

Návštěvník píše:ahojky,
mám na vás prosbu..abych se trocchu uvedla.....Jsem studentka, felicii jsem zdělila po rodičích, je to felicie combi, rok výroby 96,
Potřebuju vyměnit přední i zadní tlumiče, takže komplet.
Než přijdu do obchodu, chtěla bych nějaké rady, at nevypadám jak blbce .o)
Nevím jaké všechny součástky budu potřebovat..poychbuju že je jen jeden tlumič a ten se vyměni, určitě toho bude víc.
Takže potřebuju poradit, co vše by se mělo koupit, pak jestli kapalynové nebo plynové, jestli neznáte nějakou dobrou stránku na koupi tohoto příslušenství apod.¨
Předem moc moc děkuji :o) Míša

Vyměň tlumiče a misky, pružiny nech asi původní, pokud auto není sedlé. Kapalinové se pohybují s cenou okolo 900Kč (nevím přesně), plyno-kapalinové okolo 1100Kč (za jeden tlumič), záleží jaké značky je jich hodně. Možná by bylo fajn svěřit to nějakému zkušenějšímu, který se postará i o výměnu, která moc problematicka není, takže se za ní moc neplatí. Máš někoho takového?
michal123

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od michal123 »

ahoj ctěl bych se vás zeptat já mám škodu felicii 1,6,96 a jak sundáte tlumič a nandáte a tu pružinu jak dáte do té misky děkuji mockrát za postup michal, v servisu po mě chtěj 4 tis jenom za tlumič chtěj 1500 a přitom ho maj za 400 a original za 800, a za práci chtěj taky dost,tak bych touto cestou chtěl od vás poradit, děkuji , myslím přední tlumič. :geek:
jen-da - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od jen-da - FK »

Tlumič vyndáš i s pružinou a miskou. Zvedni auto, sundej kolo, a vyšroubuj šroub v těhlici - je to myslím 10, na 16 klíč. Je lepší při tom sundat i brzdový třmen Pak otevři kapotu a vytoč ty dva šrouby č. 13, co drží tlumič nahoře, tlumič vyndej. Stahni pružinu stahovákem a povol matku na vrchu tlumiče č 19, vevnitř většinou imbus č6. A pak postupně sundavej, a měn - je to jednoduché, práce tak na hodinu.

Popsané to máš i v dílenské příručce, která se dá stáhnout

Jinak ten šroub v těhlici budeš muset uříznout, pokud matku nepovolíš, a vyklepat. Takže si určitě kup nový šroub i matku.
Yany - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Yany - FK »

- píše:KAMOKA produkuje 80% dílů na zahraniční vozy a zbývající je škoda, kvalita skoro jako Monroe, Kayaba...

Tak toto ma pobavilo, pretoze Kamoka je len baliaca firma, nevyraba nic, krom toho ked otvoris homokinetak na feldu vnutri je VIKA! ... a monroe sa nechyta na kayabu, alebo bilstein, ako to vobec mozte davat na jednu uroven. :lol:
Standa3

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Standa3 »

zajímalo by mě, jak se poznají vadné tlumiče - u mojí Feldy 1,6 MPI jsou slyšet rány při přejezdu nerovností, mohlo by to být tlumiči?Zjistil jsem, že na zadních sedačkách jsou ty rány slyšet víc, na předních je to lepší.Dala by se alespoň částečně otestovat funkčnost tlumičů tím, že třeba přední část auta přimáčknu dolů a pozoruji, jestli se rovnoměrně vrací zpět?Kdyby třeba ta přední část nereagovala na přimáčknutí dolů, mohlo by to znamenat, že jsou vadné tlumiče?
gaggag - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od gaggag - FK »

Testy na tlumiče ti udělaj na počkání v servise. Mě to dělal kamarád v servise zdarma, ale normálně za to chtěj asi kilo. Jinak myslíte, že je rozdíl mezi zadníma seriovýma na combi 1.6 a 1.9? Vezu často těžkej náklad a při plným naložení je z toho trochu lowrider :) Tak jsem si říkal, že bych tam příště dal ty z nafťáka jestli jsou silnější. Nebo rovnou z pickupa?
Hans - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Hans - FK »

Tlumiče dej stejný, vyměň jen PRUŽINY z pick upa.
K tomu co psal Standa3, tlumič sám o sobě nebouchá, většinou nepřijemné zvuky co pronikají až do kabiny způsobuje horní uložení tlumiče. To, že se ti to zda vzadu horší je jen tím, že zadní náprava je jen "tyč".
Zaki
Příspěvky: 170
Registrován: pon 17. srp 2009 1:56:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Zaki »

Standa3: Ked zatlacis auto dole a mas dobry tlmic, tak sa ti plynule vrati hore a uz sa nehybe. Ak je tlmic zniceny, tak sa auto po zatlaceni rozhupe. Ale takto sa daju poznat len tlmice, ktore su uplne po smrti. Ked chces vediet jak presne su na tom, treba ist na test
Standa3

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Standa3 »

dají se nějak ošetřit tlumiče, které začínají zvenku lehce korodovat, aby ještě nějaký čas vydržely?Myslím, jestli by se dal ten rez nějak vybrousit a přestříkat
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od emilio52 »

Všechno jde když se chce :lol: .Obrousit,odmastit a nastříkat ,tmelit to nemusíš .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Standa3

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Standa3 »

jaký přípravek je nejlepší na odmaštění karoserie nebo té kovové části tlumičů, pokud bych je chtěl přestříkat, aby se barva nezačala znovu odlupovat?
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

tlumiče TRW

Příspěvek od Sadra17 »

http://eshop.prondo.cz/tlumiC-fa-pR-plyn~zJGM463.html máte s nima nějaký zkušenosti ?
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Yany - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Yany - FK »

Podla mna cistic brzd, odstrani mastnotu a spinu ale neposkodi lakovane casti.
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Aleš »

Dnes jsem měnil gumy a kouknul pod auto po zimě. Děs a hrůza, všechno již kvete a dále rozkvétá :mrgreen:
No 14 let je 14 let, a bude to už jenom horší.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
Herec - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Herec - FK »

Chcem povedat,ze mam na felde najeto 230000 km a ted mi teprve odesel zadny tlumic a to tak,ze sem snazil obrusit korozi a jak sem ho brusil tak sneho zacal strikat olej,takze sem mu moc pomohel.Chci se zaptat jaky je lepsi novej,plynovy a nebo olejovy?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od 103457 »

Ten tlumič určitě odešel už dááávno, nikoliv až teď.
Plynokapalinový auto trochu nadzvednou a jsou tvrdší. Kapalinový jsou měkký-komfortnější cestování, na úkor sportovní jízdy.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od ka-spel »

Dejwis píše:KAMOKA produkuje 80% dílů na zahraniční vozy a zbývající je škoda, kvalita skoro jako Monroe, Kayaba...


http://www.autodily-prostejov.cz/

Rádi bychom Vás upozornili na ukončení prodeje veškerých autodílů značky KAMOKA....!!! (PO ŠPATNÝCH ZKUŠENOSTECH S TĚMITO AUTODÍLY JSME UKONČILI VZÁJEMNOU SPOLUPRÁCI)
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
gerrik - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od gerrik - FK »

Tak už to potkalo imně, auto udělalo hají na PP kolo. Vybírám tlumiče, hlavně podle ceny, má někdo konkrétní zkušenosti s Vikou? nechci slyšet jen doměnky že je to čína apod, přímo zkušenosti. Díky
Hans - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Hans - FK »

Měnili jsme jen přední za Vika. Vydrželi asi 20tkm. Byli opravdu vytečené a nad 100km/h se auto rozhoupalo na každé nerovnosti. Jestli můžu doporučit tlumiče, když nechceš moc investovat tak Sachs nebo AL-KO. Jsou levný a dobrý, kamoš je dává a drží dobře.
gerrik - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od gerrik - FK »

Al-ko neboli Monroe, ne? 20 tis. s tímhle autem nenajezdím, a nad 100 to stejně nejede :D Ale tahám v tom těžký věci, tak asi proto ty Monroe. Nemá někdo odkaz na nej cenu? klído kdekoliv po čr ;)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od ka-spel »

Monroe za ty prachy předražený šunt. Dej Ateso nebo Kayaba plynové.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od Hanuš »

Pred mesicem jsem koupil tlumice Kayaba, vyroba ČR. Koupil jsem je zde - http://www.autopet.cz . Na nizsi cenu jsem uz nikde nenarazil :). Nekupoval jsem je z jejich eshopu, ale objednavku jsem udelal pres email. Cenik tlumicu v eshopu je platny. Poslali mi tlumice PPLkem na dobirku. Balik nesel z Prahy, ale z Brna :D. Firma ma sidlo: Realauto s.r.o., Husovická 885/3, Brno.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
gerrik - FK

Re: Poradte tlumiče

Příspěvek od gerrik - FK »

Lucas - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Lucas - FK »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jaké tlumiče a pružiny na feldu 1,9D.

Vybíral jsem docela dlouho, protože jezdím jak naložený, tak i prázdný. Mám raději razantnější styl jízdy. Po přečtení tady těch všech příspěvků jsem si dal do kupy tyhle tlumiče: http://www.vltava2000.cz/autopet/defaul ... mentID=257 a tyto pružiny: http://speedpro.cz/sada-4kusu-sportovni ... -1311.html. Ty tlumiče bych chtěl nejspíš plynové.

Chtěl bych se zeptat, co na to říkáte a jestli je to dobré či ne. Děkuji předem za odpověď...
novaz - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od novaz - FK »

chlapcí doporučení : r.v 1997 combi 1.3 mpi kopletní sadu 4 tlumičů , neprovádním sportovní jízdu ( jízda ekonomická) auto v provozu max 4 roky, roční nájezd 12 -15 K km .Díky
Gorole - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Gorole - FK »

Zdar,
mám možnost tlumičů Starline za necelé 3 stovky, včetně záruky.
Vyplatí se to?
Budu měnit i pružiny, páč auto už celkem sedí.
Budu tam dávat pružiny z kombíka.
Lucas - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Lucas - FK »

Poraďte mi prosím tlumiče: Vybírám mezi Monroe reflex, Alko, Kayaba a to plyno-kapalinové. A mezi pružinami Riegger a Koni.

Děkuju!!!!...
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od ka-spel »

Kayaba
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
jiri

Re: Tlumiče Lip od QH

Příspěvek od jiri »

Máte někdo tlumiče Lip od HQ?
Kuba1 - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Kuba1 - FK »

Čau chlapi,četl jsem tady dlouhosáhle diskuze o tlumičích a začal jsem teda přemýšlet nad těma Bilsteinama B4,známej mi ale ted začal doporučovat ještě nějakou značku Magnum,jsou prej stejně kvalitní a prej za fajn cenu.Chci se tedy zeptat co si o tom myslíte a jestli máte s touto značkou náke zkušenosti,předem děkuju.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Fidlla »

Tady si objednej Bilsteina...za lepší cenu neseženeš...
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... licia.html
To_je_vrazda_napsala - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od To_je_vrazda_napsala - FK »

Take mam tlumice Billstayn.
papa.smurf - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od papa.smurf - FK »

Zdravím. Taky si přidám trošku do mlýna. Velice dobré zkušenosti mám s výrobcem TRW, ale s tlumiči zatím ne. Takže nemáte někdo zkušenosti s tímto - http://www.tlumice-prostejov.cz/skoda/predni-tlumic/predni-olejovy-tlumic-perovani-skoda-felicia.html. Mají komplet tlumiče. Zajímalo by mne jaké jsou jízdní vlastnosti - měkčí nebo tvrdé ?
greenhorn - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od greenhorn - FK »

Ahoj poradily byste jake predni tlumice na feldu kombik 1.6 rok 2000 prej je potreba vymenit i ulozeni v servisu me rekly cca 5000kc nevim co presne koupit atd) znamej by to udelal asi levneji kdyz si to koupim najezd rocne mam cca 8tisic
dekuju za odpoved
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od 103457 »

Poradíme. Všechno zde najdeš, když budeš chtít. ;) Výměna a uložení tlumičů
viewtopic.php?f=27&t=18791
greenhorn - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od greenhorn - FK »

aha to me moc nepomohlo tak proste nekam zajdu a koupim no ja myslel znacku treba aktualni odkaz na shop atd np dik:))
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Vlada320 »

je to dva roky co jsem dával dozadu origo Atesa a pořád jsou suprový, a asi půl roku mám vepředu taky origo Atesa a stejně tak spokojenost.kupoval jsem je u www.2r.cz a při cenně nějakejch 750kč za tlumič přední a mslím 690kč za zadní jsou víc než dobrý.jestli budu ještě někdy měnit tlumiče tak zase půjdu do těhle. ;) můžu jen doporučit
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
halmosmi - FK

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od halmosmi - FK »

Tlmiče značky Atesa už nikdy viec,nabehal som na nich 1900 Km a jeden bol hneď v prdeli začal tiecť a druhý začal buchotať,na teste tlmičov mali pri určitej frekvencii kmitov sa vôbec chiťiť,takže z mojej strany onen poznatok,teraz som kúpil SR Line plynovo-kvapalinové tak uvidím ako vydržia tie.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Pawlick »

No a já mám přední Atesa s logem Škoda - najeto 90 tisíc km - a zadní Atesa s 55 tisíci km a testy tlumičů mi teď dopadly naprosto v pohodě...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Yetti98 »

No taky mě čekaj,v sobotu jsem totiž zjistil ďouru v misce v místě kde se opírá pružina tak že přední půjdou na smetiště dějin :lol: ,zadní zatím vypadaj slušně tak uvidíme :lol:
Naposledy upravil(a) Yetti98 dne pon 25. čer 2012 16:35:25, celkem upraveno 1 x.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

z feldy kombi na krátke favo?

Příspěvek od ka-spel »

Mám tlumiče a pružiny ze své 1,6 kombi. Jde to použit na krátke favo 135 glxi? Chci tchánovi helfnou před technickou. Jeho tlumiče jsou po smrti.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tlumiče ?

Příspěvek od Yetti98 »

Když jste měnilitlumiče ve předu používali jste stahováky na pružiny a neb vám stačil pouze hever :scratch:
Odpovědět