Zvyšování podvozku

Hans - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Hans - FK »

Jakou to má životnost? Mám strach že si to sedne podobně jako silentbloky
Hans - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Hans - FK »

Tak a je to. Dal jsem po dvou gumách na každou pružinu. Celé auto se zvedlo asi o 2 až 3cm, ale bez podrobného zkoumání to člověk nepozná. Hodně se mi teď líbí pevnost a stabilita. Montáž byla jednoduchá a rychlá. Doporučuju!
Btw: jak bude hezky, nafotím a dám foto
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: nízká zadná náprava

Příspěvek od denis15 »

Mě by to snad ani nedošlo, ale kamarád se dnes díval na mou feldu a ptal se, jestli jsem ji nesnižoval :D . Koukal jsem na feldy a asi mám podobný problém-mezi kolo a lem nedám ruku, protože je kolo utopené, předek je tak 2-3cm mezera. Na rovině to vypadá vpoho, ale ta prdel je nižší. Misky jsou OK, tlumiče nové, fungují, jen po montáži LPG si to sedalo a teď mám nechtěný tuning. Otázka zní teda takto: má smysl dát nové pružiny z krátké, když vozím stále 1/2 nádrže benálu a skoro plnou LPG (a většinou 2 lidi vzadu), nebo jít rovnou (preventivně :D ) do kombíkových? Mám obavy, že takto už nic nenaložím do vozíku. ;)
Díky za rady.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nízká zadná náprava

Příspěvek od Kuladmin »

urcite dej s kombika obyc bys mozna ani nepoznal
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: nízká zadná náprava

Příspěvek od denis15 »

Má smysl dávat ze staršího kombíka, nebo mám brát nové? Nějak se mi zrovna do tohoto nechce investovat 2ku. :roll:
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: nízká zadná náprava

Příspěvek od Vlada320 »

pokud někdo budete chtít mám na prodej originál pružiny zadní i s gumovejma uloženíma z kombíka.není problém udělat fotky.jsem z prahy.kdyžtak mi napiště SZ.poslat na dobírku není problém. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od RAIMMI »

já to dal na Passata, zadek se zvedl pěkně cca o 2cm, ale po týdnu to tak o 1cm zas kleslo, asi jsem měl dát po dvou gumách na jednu stranu :lol:
Tomaslpg
Příspěvky: 14
Registrován: ned 02. kvě 2010 10:25:09
Bydliště: Přerov

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Tomaslpg »

Zdarec chlapaci, taky uvažuji o zvíšení podvozku. nebot mám plynáka a plyn něco váží. Kde ste si to obědnávaly? Kolik to stojí na obě nápravy...cca v vzadu tak o 3-4 cm a predek i 2cm stačí. Dík za link, typ. Tom
favorit lpg, rapid lpg , felicie 1.3 lpg , octávie 2.0 combi lpg , felicie 1.6 lpg
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od denis15 »

Nikdo nic? Řeším stejný problém a mám dilema: nové péra z kombíka a nebo podložky na zvednutí? S LPG mám prdel nízko a naposled jsem na zfrézovaném povrchu vzal o tažné a mám zohlý držák zásuvky tažného :( . Kdo to prodává a nebo jste si to někdo nechali utočit a pokud jo, z jakého materiálu, aby to vydrželo. Mám krátkou feldu a nejsem si jist, jestli péra z kombíka udělají to, co potřebují, případně na dlouho-auto je vytěžované 4ma lidma 5 dní v týdnu.
Díky za odpovědi.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od RAIMMI »

nahoře máte odkaz (napsal ho tam 103457) napište mu meila na jaké auto to potřebujete... je s ním dobrá komunikace...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

denis15 píše:Nikdo nic? Řeším stejný problém ....

Nikdo ti neodpoví, když se pořádně nezeptáš. Je to tu stokrát zmiňované, že svůj dotaz musíte přesně specifikovat. V tomto případě musíš uvést motorizaci, karoserii a co všechno jsi už dělal, popřípadě kolik máš na origo podvozku najeto.
stony - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od stony - FK »

Takže říkáte že se dá udělat HP podvozek za pár korun jen s pomocí gumy. To beru :lol:
Potřeboval bych zvednout zadek a celkově zařídit aby se auto míň naklánělo. Tak pokud to tyhle gumy umí zařídit, tak není co řešit.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Vlada320 »

kdo bude chtít mám doma zadní pružiny i s tlumičema na kombíkovou feldu.a je k tomu i všechno gumový uložení a i přední gumový uložení tlumičů.je to sice jetý ale vpořádku.nechám to vše za 400kč.tlumiče jsou vpořádku.na krátkou feldu super aby se zvednul zadek kvůli lpg.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od denis15 »

OK, upřesním jak jen to jde: motorizace 1,3 40KW , krátká felda 99 rok (je to v mém profilu), proto jsem to neuváděl. Najeto 110tis. km, posledních 8tis s LPG-zadek šel k zemi. Měněny všechny tlumiče, nyní je na řadě horní uložení předek, zadek je původní a nic mu není-nejezdilo to v zimě-bez vůlí a koroze proto neměněno. Péra všechny původní. Jde mi o to, jestli péra z kombíka zvednou ten zadek-nemám s tím zkušenost a nebo je lepší dát podložky ,případně obojí zkombinovat-nechci z toho zase ale udělat kozu :D .
S LPG a 2ma lidma jsou zástěrky 5cm nad zemí a i při prázdném autě nelze dát ruku mezi lem zadku a kolo-předek je OK.
Jezdím hodně ve 4ech, proto to řeším, navíc se počítá i s vozíkem, což je nyní po naložení nereálné.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

denis15
Tak vem to co nabízí Vlada320 v předchozím příspěvku a zvedne se ti to akorát. ;)
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od denis15 »

Dneska mi příjdou nové péra z kombíka a jdu na zvedák. Vyfotím to před a po výměně, aby bylo patrno, jak to vypadá.
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od denis15 »

Tak nasazeno-zadek meřen od země po lem blatníku šel (nezatížený) z 53 na 57cm,když se postavím na tažné svými 100kg, sedne o cca 4cm. Auto je stabilnější v zatáčkách a po výměně předního uložení auto zatáčí kam člověk chce, neplave a nic nikde neklepe-vřele doporučuju vyměnit, pokud někdo má od výroby. Toť mé postřehy-podložky tedy zatím ne, ale uvidíme, až si péra "sednou".
mouzi - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od mouzi - FK »

Jedna technicka: Vsude se pise, ze jsou tyto mezizavitove gumy bezpecne, ale ja jsem od prirody skeptik, takze se ptam: Nevim presne, kolik ma pruzina zavitu, ale neni tak jako tak dimenzovana akorat, aby mela odpovidajici zivotnost tim, ze se vlastni hmotnost vozidla rozlozi do toho poctu X zavitu? Kdyz vyradime 1, 2 zavity, zbyde cela prace pruziny na tech zbylych prazdnych zavitech, ktere nyni nesou celou vahu vozidla, predevsim pri zhoupnuti. Nesnizuje se tak rapidne jejich zivotnost, resp. nehrozi jejich nahle prasknuti?

EDIT: Krom toho, ze pri vetsim zhoupnuti na sebe pravepodobne budou jednotlive zavity narazet, paklize nemame tvrdsi nez standardni tlumice.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 02. čer 2010 12:49:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Vlada320 »

no na tom něco bude :oops:
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

Pružiny na 1,9 mají o jeden závit méně, jak toto vysvětlíš??
Vložením gumy do pružiny závit nevyřadíš, stále tam je, zrovna tak, jako je stále stejná hmotnost vozidla. Guma alias pryž je pružná, takže pružina nadále funguje ve smyslu pružení, jen je trochu tvrdší.
mouzi - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od mouzi - FK »

Nevysvetlim to nijak, rikam, ze nevim, kolik maji pruziny zavitu, ja to psal ciste hypoteticky s odkazem na fyzikalni zakony.
Jiste, ze ten zavit tam stale je, ale ta guma vyplni mezery mezi nimi a vzhledem k tomu, jak je ta guma tvrda, bych nerekl, ze se nejak extra zmackne. A to, co se nezmackne, musi logicky prebrat ty volne zavity. Nejlepsi by bylo spocitat to, ale jak?

EDIT: Ty pruziny na 1,9 maji stejnou tloustku dratu a maji stejny prumer?
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Vlada320 »

podle mě ta pružina z 1,9 má sice o jeden závit míň ale podle mě je jinak stavěná myslím jako tvrdostí a vůbec vlastnostma je jiná,
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

Ta guma není zas až tak tvrdá. Měl jsi ji někdy v ruce?
Obrázek
mouzi - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od mouzi - FK »

Mam ji v ruce prave ted :)
Kdyz se divam po netu, co kde nabizeji za pruziny na Felicie, tak nevidim rozdil v motorizaci. Proste pruzina Felicia predni, zadni.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

OK, nechám to být, pokud se bojíte, tak tam ty gumy nedávejte a je to vyřízené. Dle mně je to mnohem menší risk, než tam dát čínskou pružinu, byť novou. Nejednou to tu padlo, že praskla.
Používám gumy do pružiny už 4 tou zimu, do každé pružiny dávám 2 gumy, jak vpředu, tak vzadu, mám 1,6ku combi jezdím naložený a ostře a bez nejmenších problémů. Ani jsem nikdy neslyšel o negativním vlivu gumy v pružině.

Máš v ruce tu gumu jo? :lol: :lol: :lol:
Já o pružině nemluvil.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

Tak se nedívej po netu a dívej se do etky. Všichni taky tvrděj, že tlumiče jsou všechny stejný bez ohledu na motorizaci, či kastli HB, combi, van-praktik a taky to není pravda.
Jurka - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Jurka - FK »

Nebylo by todle info o zadních pružinách?
mouzi - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od mouzi - FK »

Aha, a ta tabulka je o cem, o perach do klobouku?
Ano, mam ty gumy taky, jinak bych to tady asi neresil.
Ze s tim jezdis "už 4 tou zimu, do každé pružiny dávám 2 gumy, jak vpředu, tak vzadu, mám 1,6ku combi jezdím naložený a ostře a bez nejmenších problémů" jsi mohl napsat klidne driv.
A klidne to zopakuju potreti: CISTE TEORETICKY, tak se nemusis hned vzrusovat.
Jak podle cisla originalniho dilu koupim odpovidajici tlumice jineho vyrobce?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

Jurka ptal ses mě?
Myslel jsi toto: ??
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

Ok nebudu se vzrušovat, dám si pera do klobouku. :salut:
mouzi - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od mouzi - FK »

Zajimave rozdily, ale nejsou uvedeny motorizace, cili u zadnich naprav to asi nehraje roli. Taky dobry ten pulzavit navic u kombika :)
Jurka - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Jurka - FK »

Jj....to sem mylel...díky
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od denis15 »

Já mám namontované péra z kombíka, Německá výroba. Oproti originálům, které měly cca 109tis. km byly na stole o cca 5cm vyšší a znatelně tuhší, což se dalo předpokládat. Zatím gumy neřeším, ale možná za rok na ně dojde :) . Jinak si myslím, že gumama nic nezkazíš, pokud ty péra aspoň trochu fungujou-nejsou jako houba. Já je měl tak měkké, že by se ty závity při propružení na 100% potkávaly (total KO) a jel bych jak na motokáře. Kamarád má feldu a je normálně vysoko aniž by péra řešil (rok 95), tak nevím, co ta moje odvozila za hrůzy. Toť můj názor a prozatimní zkušenost.
mouzi - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od mouzi - FK »

tak to je docela drsny po 109 tis... a tlumice mas ok? ty by mely jeste neco ustat, kdyz jsou mekci pruziny, ne? mozna prave kvuli spatnym tlumicum se ti rychleji opotrebovaly pruziny..
Eisman - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Eisman - FK »

Zdravíčko :salut: ..Potřebuju poradit..chci si zvednou feldu kombíka ale jenom v zádu o takových 5cm ALE nechci si kupovat celý podvozek HP nebo něco takovýho.někde jsem tu cetl že se tam dají dát pružiny z Felicia VAN plus (stoupne a jsou tvrdší)..nemáte někdo zkušenost?popř.pokud máte fotky.díky moc PS::nebo mi napište váš názor budu rád když mi poradíte..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

Neptat se, hledat :!: Kdo hledá najde.
viewtopic.php?f=27&t=101&p=213949#p213949
Eisman - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Eisman - FK »

díky moc..
mouzi - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od mouzi - FK »

dneska jsem tam natlacil ty gumy, po dvou dozadu a po jedne dopredu, tak jsem zvedav, jak se mi zitra pojede
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od denis15 »

To mouzi: Tlumiče byly na tom stejně jako péra-houby jakko po dešti :-). Výměna všeho pomohla-misky byly OK ale péra a tlumiče ještě origo.Jsem s tím teď v zahraničí a je to super, jen jsem dostal na dálnici šutrem do okna tak budu muset vyměnit-zatím jen malinký pavouček ale zimu by to nedalo a je to v zorném poli. Sere mě, že je to vidět více z venku než ze vnitř. Nějak do toho cpu furt prachy a to netuním :D ale to je mimo téma-výměna pér se za ty prachy vyplatí, pokud to do toho auta má smysl dávat a není to na dojetí-tak bych to shrnul.
olejovky

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od olejovky »

Zdravím! Felicii používám jako pracanta na ježdění po lese. K dokonalé prostupnosti v podmínkách kamenitých nebo rozbahněných cest už jí chybí jenom o něco zvýšit podvozek (který se mi montáží lyžiny podařilo ještě snížit)... Představuji si tak, že vytočim podložky pod péra - nejspíš z hliníku nebo silonu, to je asi jedno, časem odejde obojí:) a péra podložím (shora?). Otázkou je, co na to budou říkat klouby (neboť se tím změní poloha kol vůči převodovce), respektive, o kolik maximálně byste zvyšovali? Jiný auto nechci, felicie opravdu projede případně procouvá úplně všude a jízdní náklady jsou v těhle podmínkách neskutečně nízký. Děkuji za rady!
liska00 - FK

Podložky

Příspěvek od liska00 - FK »

Mám dotaz .... chtěl bych zvednout ´´zase´´zadek felicie ... do teďka sem to měl zvednuty podložka na spodní misce ale moc se to neosvedčilo jelikož mi jedna pružina praskla a druhej tlumič to uplně odrovnalo a pak i prasknul tak nevíte nějakou jinou možnost .... napadlo mě sehnat vrchni misku trošku ji poupravit a dat tam trubku a všechno to opřít o puvodní vrchni misku ... nemáte stím někdo zkušenosti ... ? nebo poradtě ...pls
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

Zvednout jedině pomocí origo dílů já bych do žádnejch udělátek nešel, přece jenom jde o kejhák, když ti to prdne ve vyšší rychlosti.
Tlumič + pružina z praktika - vanplusu + ještě můžeš dát gumy do pružin.
Já dávám na zimu 2 gumy do každé pružiny a zvedne se to o cca 2 - 3 cm.
Garazazahama - FK

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Garazazahama - FK »

zdar dlouho sem nepsal, hele tak je to 8 měsíců co jsem do per narval ty gumy, včera sem měnil tlumiče a když sem vytáhnul pero s tlumičem nestačil sem se divit, gumy se mi rozpadly v rukách. Nevím co to je za material ale už to nechci. Nevím jaké máte zkušenosti vy ale tohle mě fakt zarazilo.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

Já je dávám už 6-tou zimu vždy od října do března a jsou furt, jak nové, žádná prasklinka, že by byly spuchřelé ap. Ale je fakt, že je mám již dlouho, možná předtím byla jiná kvalita materiálu. Jsou kupované v Polsku.
Matesmarshall
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29. srp 2010 21:53:48

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Matesmarshall »

Zdarec, jak tady pročítám ty Vaše zkušenosti se zvedáním podvozku a úspěchem díky gumám do pružin, tak bych potřeboval poradit jak mám zvednout moji feldu kombi 1.9D, protože gumy do pružin nefungují. Řekl bych, že se to nezvedlo vůbec. Píšete o pružinách z Van-Plusu. To znamená, že když si koupím samostatný pružiny na Van-Plusa a namontuju je na feldu kombi, tak to bude v pohodě sedět a nikde to nebude dřít? A co je hlavní o kolik se to zvedne? Zkoušel to už někdo z Vás a jak to dopadlo nebo jestli máte foto před i po montáži? Díky za info.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

seriové pružiny + seriové tlumiče
Obrázek

pružiny vanplus + tlumiče vanplus
Obrázek
Karell
Příspěvky: 453
Registrován: úte 07. úno 2006 23:39:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Karell »

Zdravim, nemohl byjste mi nekdo doporucit kde v Praze a okoli koupit pruzina na van-plus?? koukal jsem na kelly a autodily Krc ale nak jsem nenasel, jde mi oto ze starej ma kombika a prdel dole obcas nekde skrtne zasuvkou od tazneho, furt me uhani at mu stim neco udelam, a me se nechtej kupovat obyc pera na kombi tak pokukuju po tech na van-plus. Mam otazku tlumice kdyz budu brat nove mam vzit na kombi nebo van-plus?? jake budou rozdily... Dik za reakce. pokud uz tu nekde neco je tak se omlouvam ale asi jsem slepej. Diiik
no design car...
no tuning car...
no style car...
no city car...
only My car... :) -> MotorExcel
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od 103457 »

vanplus = praktik
čili sháněj pružiny + tlumiče do praktika, prodejci to znají pod tímto názvem, jelikož je to takto vedené v ETCE. Nevím, kde v Praze sehnat, ale čísla dílů jsou tato:
pružina praktik Van: 6U9 511 115 B
tlumič praktik Van: 6U9 513 031 F
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Pawlick »

Ceny dle ETKY vč. DPH:
pružina: 755Kč
tlumič: 1405Kč
Když si k tomu připočteš 7% vyjde ti cena, za kterou si to koupíš v origo prodejně ND na Jarově.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Karell
Příspěvky: 453
Registrován: úte 07. úno 2006 23:39:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšováni podvozku

Příspěvek od Karell »

diky za cisla a ceny, mam jeste jednu otazku, ty pruziny z praktika jdou na tlumic z kombi???ze bych koupil jen ty pera. Jaky jsou rozdily v tlumicich z kratky a z kombika?? dekuji..
no design car...
no tuning car...
no style car...
no city car...
only My car... :) -> MotorExcel
Odpovědět