Horní uložení předních tlumičů (popis, výměna...)

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Fidlla »

Ivárku to se pravě nechtělo....aspon nemusím dělat geometrii přední napravy.... :) :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Ivarek »

Počkej pokud jen povolíš tlumič v objímce těhlice,vyndáš a pak vrátíš,tak žádnou geometrii dělat nemusíš.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Fidlla »

Ale jo,po každé ti nesedne uplně stejně....tomu sem se vyvaroval tím to.... :) :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Ivarek »

Tondo nechci se hádat ale do tý objímky to musí sednou jak prdel na hrnec,tam není možnost nějaký vůle kvůli který by se rozhodila geometrie.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Fidlla »

Já se nehadám....... jen mi to tak stačilo,to víš ted zase navykl z prace věci opravovat a ne měnit komplety.... :) :) jinak mám připravený jiný komplet tlumiče i s pružinama-jen je hodit na auto...ale to víš v zimě a po praci ve které se pořád v nečem hrabeš se už nechce noooooo,však už brzo vyjedu na pole a to bude jiná.... ;) ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Ivarek »

No já mám právě opačný problém.....zaboha nemůžu povolit ten šroub v tý objímce...teda povolím ho ale ani se nehne.Nejhorší že kvůli těm deb..ním zákonům s autogenama ho už nikdo v okolí nemá,tak jsem zvědavej jak ho dostanu ven.
Jinak přemejšlel jsem jestli budu měnit tlumiče komplet ale asi taky vyměním jen horní uložení a zbytek se uvidí.Nechce se mi dávat nový věci když vidím v jakým stavu jsou naše silnice.To jsou jen vyhozený prachy.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Fidlla »

No to si ivárku nepomužeš,když budeš kašlat na jednu věc vysere se jiná postupem času,nemyslím tím hoorní uložení,pak to začne na rameni,atd....

Když ti to jde povolit-matka,tak kup nebo jestli máš povolovač zavitů,tak to opucuj ocelovím katáčem a nastříkej to vše -šroub a kolem těhlice tak týnen před montáží. Pokud budeš měnit přední tlumiče,pujč si od někoho hořák na malou PB lahev na lepenku a tím to ohřej,tak jsem to dělal já na fačku při výměne předních tlumičů-jako na potvoru se mi zalomily šrouby v těhlici a jedině autogen nebo jeho slabší bratr propan-butan mi s tím pomohl. Hele stačí to řádne prahřát a pak šrouby jen vytlouct... ;) ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Ivarek »

Ne,já chtěl říct že nejdřív opravím to horní uložení,protože to je fakt v háji.Je vymlácený a bouchá to jak kr..va,pak zajedu na test tlumičů a uvidí se jak na tom budou.Pak se bude pokračovat.
No mě nic jinýho než ten hořáček nezbude.Jinak mám penetrační - hodně vzlínavej - olej,tak to budu muset nějak pozastříkávat.Jinak na fáčku sem jak šroub tak samotnou objímku máznul vazelínou se stříbrem a nikdy jsem neměl sebemenší problém.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Fidlla »

To ja ted taky všechno před montáží mažu měděnkou...ta potvora nevysne.... ;) ;) To bych taky tak udělal ivárku,nejdřív horní uložení a pak zbytek...mě to ale čeká 3x....letos musím dát Malinu do top stavu a osadit ji nějakými chybějícími věcmi... ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Ivarek »

Tak jsem na Aukru koupil hořák se 3 koncovkama,snad na ten šroub objímky bude stačit.Jestli ne tak mi nezbyde nic jinýho než to odvrtat.

http://aukro.cz/show_item.php?item=1496461315
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od PetrMPI »

Ahoj, budu dělat horní uložení a chtěl jsem se zeptat jestli mám všechno co je potřeba:

Obrázek

Všechno je po dvou kusech a to zabalený je ložisko. Díky předem i zadem.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Suri »

Petr - za predpokladu že nemáš zhnité misky máš všetko
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Aleš »

Dělal jsem tl. tento týden. Nakoupil jsem toho zbytečně moc a navíc ty různé kovové misky -podložky šmejd který nepasoval .

Po 14 letech (ale gumu+ložiska+žlutý pomocný tl. jsem dělal již v minulosti )

potřeba dílů


1, tlumič ATESO nedodává samojistící matku pro pístnici!!!!
2,Spodní šroub+ matka do těhlice (dalo by se sice použít původní)
3, gumové uložení měněné před 5 lety OK, dal jsem ale nové
4, horní miska pružiny tlumiče byla v super stavu-bez koroze
5, ty plechové misky pro ložisko super stav, nové stejně nepasovaly (díry)
6, ložisko -měněno před 5 lety-OK, dal jsem ale nové
7, ten plastový kroužek a horní kovové uložení se šrouby jsem nechal původní -super stav, nový kroužek na nové uložení jsem nebyl schopen bez poškození řádně usadit-čina
8, žlutý pomocný gumový "tlumič" po 5letech KO-(vratil jsem původní orginál)

Největší pakárna vyndat šrouby co drží tlumič v těhlici, potom stáhnout pružiny, jinak to jde.
Krom tlumičů za 750/kus vše ostatní za hubičku kvalita odpovídá nejspíš ceně, brutální rozdíly původní orginální kovové díly ve srovnání se současnými-přesnost,povrchová úprava.....
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od Ivarek »

Dle mého stačí vyměnit pouze ten gumový silentblok a ložisko (misku v případě že je stará KO).Nějak jsem moc nepochopil funkci toho plastového kroužku - opírá se o něj ten horní kovový kalíšek co je na něm matka - v případě že je tlumič nezatíženej.
Jinak samozřejmě na řidičový straně jsem ten šroub v těhlici co drží tlumič vyndal horko těžko ale na pravý jsem utrhl hlavu,takže jsem ho 2 hodiny odvrtával - fakt porod.
vajdo
Příspěvky: 43
Registrován: pon 01. bře 2010 12:23:27
Bydliště: Slovakia - Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: horne uloženie tlmičov

Příspěvek od vajdo »

Zdravim, menil som v piatok dorazy..odvtedy som spravil asi 120km a citim ze auto nema take tlmene narazy ako ked som to spravil..

Tak som dal dole krytku a cakalo ma toto:

http://dl.dropbox.com/u/23893111/Blacky ... ia0164.jpg
http://dl.dropbox.com/u/23893111/Blacky ... L22191.JPG

Co sa mohlo stat..daval som nove dorazove gumy ako aj loziska..a nove misky na pruziny.

Len tak pre zaujimavost..ked sa to spravilo bolo to vsetko pekne rovno..a odrazu sa to vychililo.
BLACKY N&M 1.3 Lxi 50 kW + Sporak , čierna metaliza,
AUDIO: Pioneer DEH-2220UB, JBL GT5-963
Obrázek
borlan - FK

Horní uložení - výměna

Příspěvek od borlan - FK »

Zdar, omlouvám se, snažil jsem se pročíst související vlákna, je toho tady dost...ale je to takové "rozevláté". Chtěl bych zkusit získat ucelenou kuchařku na konkrétní záležitost. Pokud možno laicky podat, nemám nastudováno. Když bude jasně zpracováno a popsáno, tak ani netřeba extra studovat souvislosti.

Tak tedy:
- chci provést "kompletní horní uložení předních tlumičů" - co se pod tímto vlastně vše skrývá? Čeho všeho se tato operace týká? Zároveň se nechci v žádném případě pouštět do uvolnění spodku tlumiče z těhlice.
- co lze vyměnit bez stažení pružin a co se stažením pružin?
- jaký je kompletní soupis všech potřebných dílů (rozdělit na bez stažení pružin a se stažením)?
- stručný postup při výměně, přesné pořadí kroků, co se provedou
- byl by k mání nějaký výkres-řez tohoto uložení s popisem dílů?
- byl by rozměrový popis-nákres jednoduchých nouzových ale přitom dostatečně bezpečných stahováků pružin?

Dík předem za snahu a pochopení, snad vznikne ucelený a neroztahaný dokument... :)
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 22. dub 2011 11:21:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3, příspěvky sloučeny
vajdo
Příspěvky: 43
Registrován: pon 01. bře 2010 12:23:27
Bydliště: Slovakia - Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od vajdo »

Tak bez stahovania pruzin vies vymenit len horne ulozenie. Lozisko uz nevymenis!

Chcem sa spytat..nikto mi neporadil ta som rozobral ulozenie znovu a bolo tak ako ma byt, takze neviem preco mi to tak vychililo. Idem to nasadit a chcem sa spytat ulozenie (guma) sa ma niecim natriet aby sedelo v miskach?
BLACKY N&M 1.3 Lxi 50 kW + Sporak , čierna metaliza,
AUDIO: Pioneer DEH-2220UB, JBL GT5-963
Obrázek
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od Aleš »

mám to na levém kole taky trochu jinak než na pravém, najeto hodně, bez problémů, nedávno výměna tlumičů atd, a opět je mezi koly rozdíl. Neřeším. Jinak gumy jsem mázl vazelinou ať se pěkně srovnají.
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
borlan - FK

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od borlan - FK »

Hm hm hm....tak moje vlákno sloučeno do tohoto...takže asi dopadnu tak jak jsem nechtěl - příspěvek se ztratí v tom "rozevlátém" hejnu tohoto vlákna. Připadlo mi, že v tom mém jsem se specificky ptal a čekal jsem reakce bod po bodu. Tady se to vmisí do x linií a budu zase vědět útržky. Myslím, že obecně pouhý výskyt dané problematiky ve vlákně neznamená ještě automaticky dablování jiného vlákna. Dík...

Asi tedy zkusím vytipovat někoho zkušeného v této oblasti podle příspěvků v tomto vlákně a poprosím o soukromé konzultování formou zpráv. Jinak se myslím jasného výsledku nedoberu...
borlan - FK

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od borlan - FK »

Měl by teda někdo dílenské zobrazení uložení předního tlumiče? Možná nejlépe v řezu? Event. dík předem...
vajdo
Příspěvky: 43
Registrován: pon 01. bře 2010 12:23:27
Bydliště: Slovakia - Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od vajdo »

BLACKY N&M 1.3 Lxi 50 kW + Sporak , čierna metaliza,
AUDIO: Pioneer DEH-2220UB, JBL GT5-963
Obrázek
borlan - FK

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od borlan - FK »

Ještě ohledně stahování pružin - je to co napíšu blbost? Myšlenka:

- nechám zatížený tlumič s pružinou vahou auta (např. spustím heverem na nějaký špalek apod.)
- v této stlačené poloze zajistím "něčím" spolehlivým závity pružiny
- v prostoru motoru odšroubuju matici, vyndám misku pod ní a vrátím matici (jen pro jistotu, aby "odjištění" pružiny bylo jen na nazbytnou dobu, přestože je nyní držena "něčím")
- zvednu auto heverem z podložky, konec tlumiče se vysune z podběhu
- mohu volně oddělat matici a provést výměnu dílů navlečených na pístnici tlumiče (ložisko apod.)
- vrátím matici a spustím znovu na podložku až se zasune konec tlumiče do díry v podběhu
- v motororovém prostoru vrátím pod matici tu podložku a dotáhnu
- spustím na podložku a odjistím v zatíženém stavu závity pružiny (oddělám to "něco")

To by mohlo tak být, ne? Jen ještě vymyslet jednoduché a bezpečné to "něco" a přitom méně složité než stahovák...
Napadá mě namotat x otáček silonového lana (ale to se asi pak natáhne dost), nebo 2x plech podélně z obou stran pružiny, v každém plechu 4 díry na prostrčení 4 kulatin (od sebe tak, že mezi kulatinama projde tělo tlumiče) a drátem omotat tlumič s plechama dokola (aby se nemohly plechy rozjet do stran)...

Třeba ba se vymyslelo i "něco" jiné, nenáročné na výrobu...prostě bych se zbavil potřeby a šroubování nějakých závitů...

Tak co, je to blbost celé?
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od mikka »

To by šlo.
K zajištění toho péra ve stlačeném stavu bych použil řetěz. Řetěz provlíknout co nejvýš dovnitř péra, vnitřkem podél tlumiče dolů a co nejníž zase z péra ven. Na vnější straně péra řetěz spojit šroubem s maticí a dvěma podložkami, tak, aby byl řetěz co nejvíc napnutý. Na opačné straně péra druhé zajištění. Ke spojení těch kousků řetězu by měl stačit šroubek M6. Takže otvor v článku řetízku by měl mít šířku min.6 mm.
Tenhle způsob je vyzkoušený na starých škodovkách.
borlan - FK

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od borlan - FK »

Vida - ten řetěz jako alternativa "něčeho" se mi líbí...na jednou za život je to jednoduché, účinné...dík!
vajdo
Příspěvky: 43
Registrován: pon 01. bře 2010 12:23:27
Bydliště: Slovakia - Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od vajdo »

To "neco" by som neriskoval..pruzina je silna a kebyze vystreli nechcel by som byt pri tom. Stahovak sa da spravit za par drobnych...tak nesaskujte chlapci
BLACKY N&M 1.3 Lxi 50 kW + Sporak , čierna metaliza,
AUDIO: Pioneer DEH-2220UB, JBL GT5-963
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od 103457 »

Pružina není tak silná, jak zde popisujete, sám jí stlačím oběma rukama natolik, aby šla zašroubovat matka, ale chybí mi třetí ruka právě pro to našroubování matky :lol: , ve dvou lidech nepotřebujete nic, jeden pružinu stlačí, druhý zašroubuje matku. Jako naprosto dostačující je popruh s ráčnou, bohatě stačí ten za pár korun z kauflandu či od rákosníků. Výhoda popruhu je, že je slabý a dostane se bez problémů do pružiny a navíc je látkový, takže pružinu nepodře, pokud jí máte lakovanou.
Jirka123

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od Jirka123 »

Ahoj,
měl bych dotaz. Při jízdě mě auto táhne doprava. Bylo vyměněný horní uložení tlumičů neboť bylo k.o. a následně provedená geometrie, přední pneumatiky jsou nový. Stav se ale moc nezlepšil a táhne do strany pořád. Nevíte,kde by ještě mohla být chyba?
Dík.
Invisible1988 - FK

Re: Vrchní šroub zadního tlumiče

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Jde o matičku šrouby misky předního tlumiče na straně u řidiče.Chci tam dát rozpěrku originál tu černou.Jde o to,že na jednom z těch dvou šroubů tu matičku ani za boha nedostanu dolu.Povolím ji točí se točí...šroub však nikoliv,ten drží pevně.A ani když vezmu matku do kleští a táhnu jakoby směrem nahoru tak se mi ji nepodaří odmotat ze závitu.Už nevím co s tím.Jak ji mám dostat pryč abych tam dal rozpěrku a tu matičku určitě novou.Setkal se s tím už někdo někdy?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne čtv 02. čer 2011 15:42:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3, příspěvky sloučeny - dobrá sekce, špatné téma
goodFela - FK

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od goodFela - FK »

Uřízni, vyndej tlumič.. Buď ten šteft seženeš novej (-> vyrazíš, nasadíš novej) a jestli ne, tak rozebrat a vyměnit horní misku.
Invisible1988 - FK

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Sice je tohle asi dobrý řešení ale kvuli matičce takovýhle manévry?Ta matička stačí dostat dolu nasadit rozpěrku a dát novou matku.Ten šroub je v pořádku vubec nic mu není.Ta matička je špatná.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od Chose »

Zkus pod matku narazit šrubovák a páčit sním tu matku směrem nahoru a zároven ju vytáčet klíčem,nebo ju prostě nějak šetrně rozříznout a dostat ven tak aby sis nepoškodil závit na šroubku.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Invisible1988 - FK

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Tak nakonec pujde nová miska se šrouby.Ta matička dolu nepujde a nepujde a popravdě závit na šroubu je asi...však víte kde!
Marty_pv - FK

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Vzhledem k tomu že ten šroub jde pořád dostat ven (uříznout a zbytek vyrazit/vylisovat) tak je podle mě zbytečný luxus kupovat celou misku
samotný šroub - N 907 875 01 (2 koruny vs. 50 za čínskou misku nebo 105 za origo)
Postup výměny viz výše...
goodFela - FK

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od goodFela - FK »

Jsem si myslel, že jsi máš spíš utrženej závit na šteftu než na matce. Jak říká Marty. Pokud nebude miska totálně shnilá, tak prohoď jenom ten šteft ;)
Invisible1988 - FK

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

miska shnilá určitě nebude protože jsem dával kompletně nově přední tlumiče včetně veškerého horního uložení (prostě uplně vše nové) cca před necelým rokem tzn. před cca. 7000 km bohužel ten šteft se asi nějak zkurvil když jsem pak dodatečně dával origo rozpěrku.Bohužel nebudu to měnit já sám protože nemám stahovák na pružiny nýbrž mechanik tady u nás na ulici.Zkusím mu to ale navrhnout aby vyměnil jen ten šteft.Pro jistotu ho i koupím
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od 103457 »

Teď si to přesně nevybavuju, ale mám dojem, že k výměně šroubu není potřeba stahovák, myslím, že by to mohlo jít vyměnit vnitřkem pružiny.
goodFela - FK

Re: horní úchyt předního tlumiče

Příspěvek od goodFela - FK »

Teď si taky nemůžu vzpomenout, jak to tam vypadá... Ale myslim že máš pravdu ;)
gerrik - FK

Namazání horního uložení?

Příspěvek od gerrik - FK »

Vyměnil jsem tlumiče, dal vše do kupy ale při otáčení kolem, resp. kotoučem (auto je na špalkách) a vrže horní uložení. Neměla se ta nová guma máznout vazelínou? A utahovat matku na pístu tlumiče až na doraz, jo?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 13. čer 2011 9:46:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od Suri »

tie gumy sa normálne nemažú a určite nie hocijakou vazelínou , jedine nejakou čo nerozrušuje gumu ale musí to byť ticho na kolesách aj bez toho
RedmeX - FK

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od RedmeX - FK »

Nemá ti tam čo vŕzgať ak máš dobré ložiská, horné uloženie sa nemá hýbať. Jedine, že nie je dosť zaťažená pružina a pretáča sa v miske (ako moje HP), to je však nepodstatné, pri zaťažení to zmizne.
Ešte ma napadá, že zrejme pri tom otáčaní hýbeš celým uložením, ale to by to tiež nemalo vydávať zvuky ak si nekúpil nejakú čínsku gumu...
gerrik - FK

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od gerrik - FK »

točí se celá horní miska, tam kde je matka a "dře" o ten plastový kroužek co je na horní misce pružiny. zkusil jsem to lehce máznout olejem, a je to ještě horší. až bude auto na kolech, tak to sundám a omrknu
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od Ivarek »

Až dáš auto na kola tak ta horní miska povyleze s tlumičem nahoru a vznikne tam mezera.Nic dřít nebude.
gerrik - FK

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od gerrik - FK »

máš pravdu, po spuštění na kola je naprostý ticho :thumleft:
Karell
Příspěvky: 453
Registrován: úte 07. úno 2006 23:39:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od Karell »

Cus, hele poradite nekdo nejakej typ co by mohlo zpusobovat rychle opotrebovani gum v hornim ulozeni??
Misku co je pod gumou jsem menil-bez efektu... dal jsem novou misku a gumu a moc dlouho to nevydrzelo :P....
Jedine co me napada je zkusit vymenit tu horni misku kam doseda ta guma horniho ulozeni....
Nekdo nakej napada ci komentar?? budu rad zaco koliv... Dik.
no design car...
no tuning car...
no style car...
no city car...
only My car... :) -> MotorExcel
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od Fidlla »

No ono taky zaleží jakou dáš tu gumu,jestli originál od škody nebo turka či čínu....tohle se vyplatí koupit přímo ve škodovce...... ;) ;) ;)
Karell
Příspěvky: 453
Registrován: úte 07. úno 2006 23:39:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od Karell »

Uz jsem kupoval i ve skodovce, kelly, autodilykrč, atd. zejtra koupim v ACI maj psano origo. plus k tomu vemu horni misky a bouchnu to tam a uvidim 8-) ... ted je tam guma z kelly ta tam byla od nedele a dneska vypada jak kdybych ji tam vubec nedal mozna snad jeste hur :puker: ...
no design car...
no tuning car...
no style car...
no city car...
only My car... :) -> MotorExcel
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: horní uložení tlumičů

Příspěvek od Chose »

Mám ty origo z ACI už pár měsíců a zatím perfektní ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Jenda25 - FK

potřeboval bych poradit s rozpěrnou tyčí a tlumičema...

Příspěvek od Jenda25 - FK »

Zdravim všechny, když jsem nasazoval rozpěrnou tyč /felicia 1,3mpi kombi), tak jsem nějak zatlačil na ten šroub a ten mrzák tam propad, musim sundavat celej tlumič nebo to stačí na jeden šroub...? :( dsíky za radu
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: potřeboval bych poradit s rozpěrnou tyčí a tlumičema...

Příspěvek od SatandaS »

hmm ty šrouby tam jsou myslím nějak chyceny na pevno, s jedním šroubem bych určitě nejezdil :? asi budeš muset koupit novou vrchní misku a přehodit to. Možná ti někdo poradí líp ;)
Karell
Příspěvky: 453
Registrován: úte 07. úno 2006 23:39:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: potřeboval bych poradit s rozpěrnou tyčí a tlumičema...

Příspěvek od Karell »

Ten sroub je tam "narazenej" na takovem jakoby tisicihranu... pokud jsi sroub nasel tak ho tam dej zpatky a necim ho tam zkus dotuknout a zezhora normalne pritahni matkou-pokud to pujde(nemusis sundavat tlumic ani nic vic-mozna sito jen prizvednout heverem abys mel vic mista). Pokud nee, tam muzes dat normalni sroub ale pri dotahovani sito budes muset zespoda podrzet klicem a nebo pak koupit novou horni misku... Ja, tam mam sroub a jezdim stim a v pohode.
no design car...
no tuning car...
no style car...
no city car...
only My car... :) -> MotorExcel
Odpovědět