Špatné tlumiče?

Hanz - FK

Kovove zvuky -tlumice KO?

Příspěvek od Hanz - FK »

Zdařec, když jedu po kostkách tak auto dělá strašnej rachot a mam pocit že se rozpadne, a když po rovné vozovce na které jsou nerovnosti (např. malé hrbolky zvrasněného betonu) tak se ozývá takové divné mlácení, někdy až kovové... co mam zkontrolovat? dorazy? uložení? Klouby?
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od Dejwis »

Když zhoupneš předek auta ručně, jak se hýbá? Hned se vrací a stojí, nebo se houpe jak na vodě? Když zahýbeš autem , skřípě někde něco? Ale bude to něco jako dorazy, misky tlumičů, může to být uložení ramen...
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 02. srp 2009 17:27:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Hanz - FK

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od Hanz - FK »

někde sem slyšel že když rozhoupu předek, tak by měl po dvou zhoupnutích ztuhnout? já s ním mohu houpat pořád a když ho zhoupnu tak se hned nevrati, stlačim ho dolu (jde to lehce) a on pak vylitne nahoru a pak zase dolu, pak se ustálý.
při houpání nic neskřípe.

A když už to budu rozebírat co všechno tedy vyměnit?
Pato - FK

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od Pato - FK »

Hanz píše:Zdařec, když jedu po kostkách tak auto dělá strašnej rachot a mam pocit že se rozpadne, a když po rovné vozovce na které jsou nerovnosti (např. malé hrbolky zvrasněného betonu) tak se ozývá takové divné mlácení, někdy až kovové... co mam zkontrolovat? dorazy? uložení? Klouby?


Ahoj, mám ten istý problém, mne to bucha na vodicovej strane. Typujem na gulový čap, nakoľko už mi to robilo a po výmene prestalo.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od Dejwis »

No tak záleží kolik můžeš dát do výměny. Pokud budeš dělat tlumiče, tak tlumiče, misky, gumy uložení, šrouby.... (pokud můžeš zajet na rampu at ti udělaj test tlumičů) - pokud je to něco na ramenou, tak nejvíce odchází čep ramene a zadní silentblok - lepší je koupit celé nové rameno které je osazené všema gumama, nebudeš se s*át s vytahováním, jinak totiž je třeba lis, svěrák, klid, dílna a není to o moc levnější :-)
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
smazany clen - FK

Špatné tlumiče?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím chci se zeptat mám takovej pocit že mi felda vzadu trochu víc sedí oproti předku máte to taky tak ? ty tlumiče jsou už celkem jeté a dá se předpokládat že jsou i původní neměněné r.v 1995 135 000 km .Myslíte že je to na výměnu?pokud ano co by jste doporučili? rád bych trošku i snížil auto.Když jedu v 5ti tak mám část zadního kola doslova schovanou dikes za rady
luke.bean - FK

Re: Špatné tlumiče?

Příspěvek od luke.bean - FK »

no,výšku auta nedělají tlumiče,ale pružiny,je možný že ty jsou už unavený.. jinak tlumiče dneska zjistíš jestli jsou KO vizuelně ( ale zjistíš jen jestli netečou ) a nebo že dojedeš na test tlumičů.. pak uvidíš jak jsou na tom..

a vezmi si metr,a změř výšu auta od prahu na zem u předního kola a to samé před zadním - pak uvidíš jestli je auto nějak nakloňený

pak nevím jestli chceš snížit auto když píšeš že máš schovanou pneu v blatníku? při 5-ti lidech?
smazany clen - FK

Re: Špatné tlumiče?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jj tak řek bych že auto je nakloněný dozadu ještě to změřím jak jsi říkal...a celkem dost to auto pruží když zatlačím na kufr jakože uplně lehce zmáčkutelné...a je mi jasné že pokud snížím podvozek tak nebudu moct jezdit v 5ti tak max ve 4 lidech
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné tlumiče?

Příspěvek od Kuladmin »

Ono taky mrkni resp hmatem sahni zda tam vubec jeste jsou horni misky na pruziny nebo zda uz pruziny ,,lezej,, opiraji se o karoserii - nad pruzinou je miska a mezi ni a karoserii musi jit vsunout z kazde strany prst. A porad taky nechapu kdzy pises ze v 5 lidech uz skoro tahas zasterky o zem a ty chces jesste snizovat??? Resp to pak chce spis jeste snizit predek ne a ne jen zadek?? nejak todle nepobiram ted to mas nizky :o) a se snizovanim na nasich silnich a retarderech bych mo moc neprehanel.
OldaRok

Re: Špatné tlumiče?

Příspěvek od OldaRok »

Po 135 000 km ty tlumiče vyhoď kontrola by se měla provádět i bez zjevných známek opotřebení každých 20 000km. A jestli vydrželi 135 000 a jsou původní a ještě netečou a fungují tak klobouk dolů. A je to fakt výjimka.
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné tlumiče?

Příspěvek od Michelin1 »

By ses divil kolik feld jezdi na puvodnich tlumicich :-D
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
Jurka - FK

Re: Špatné tlumiče?

Příspěvek od Jurka - FK »

Otec má 226000km a zadní tlumiče sériový ještě... Jinak ten tlumič vadnej poznáš jendoduše...jednak mrkni na pneu, jestli není šišatá pak třeba na každé straně na to pořádně skoč a uvidíš co se bude dít... nesmí to pružit...jen se shoupnout zpět a ne že se to bude kymácet jak ožralá děvka...
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné tlumiče?

Příspěvek od mause »

moje měly 160 000 ale je fakt že se to houpalo jak... jestli je to jak íšeš sou v tahu pružiny... a jelikoš až to budeš rozdělávat tak by byla prasečina tam vracet tyhle tlumiče... tak jsou taky na výměnu..:-) a co jsi tím myslel snižovat... jako pružiny... ja jsem snižil na hp a když naložím plné auto tak se to skoro nehne... vživotě bych nechtěl neěco aby mi to ubralo jedno místo v autě.. to už napovídá o tom že asi nebude něco dobře ne?
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
cendasklo - FK

chytám zástěrkama

Příspěvek od cendasklo - FK »

U moji felicie (100000 najeto) když vezu 3-4 lidi chytám v zadníma zástěrkama (na hrbech, teda záplatách) teda jenom u těch věčích, netahám to po zemi pořád. Ted sem ty zástěrky uplně vyhodil tak si to jenom chci ověřit jestli je to fakt ono a nemlátí tam nic jinýho. Může to způsobit neco jínyho než unavená pružina??? má to cenu dávat novou nebo skrátit zástěrky (5 cm kvůli tomu aby tam bylo aspon neco pro policajty), nemůže to dělat třeba tlumič (moc propružit) nebo třeba vymlácený uložení či co je tam dalšího??? zas tak šíleně v zadu sedlá není. Bylo mi řečeno at nedávám nový pružiny, že to bude akorát vysoký a hůř se to bude řídit k vůli těžišti, co vy na to??? jak moc spichá řešit neco takovýho???
Rex - FK

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od Rex - FK »

co se divíš když vezeš skoro 250 kilo. to chceš aby to lítalo? zkus tam nacpat 5 pytlů cementu a budeš to mít stejně. tlumič se váhou snižuje, tím pádem šoupáš zástěrky
mystery - FK

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od mystery - FK »

Tak,tak ... felda není teréňák, abys vezl 3 metráky a auto bylo půl metra od země :D
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od mause »

jestli tě to štve a máš asi krátkou felu tak si kup pružiny z kombajna ;)
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od Tomas6 »

Zkrať zástěrky.Už nad tím taky uvažuju.Ale já to mám níž díky HP.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
cendaskl

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od cendaskl »

Rex píše:co se divíš když vezeš skoro 250 kilo. to chceš aby to lítalo? zkus tam nacpat 5 pytlů cementu a budeš to mít stejně. tlumič se váhou snižuje, tím pádem šoupáš zástěrky

nejsem idiot, mám krátkou rok a kombíka máme doma sedmej rok. Mě to začalo dělat až ted a u kombíka to nechytalo nikdy (jenom na jednom velkým hupu ) a to jezdíme v 5 a ještě třeba z báglama, a má najetýho 2x víc než ta moje, kombi mají tvrdší pružiny, to vím taky. A pokud vím to auto má nosnost 400, takže při téhle váze nákladu se potom ty zástěrky zkráti sami???
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od Tomas6 »

A nebo dej nové pružiny....
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od Kuladmin »

Novy neunaveny pruziny ale pak to mohou jeste byt ko horni misky !!! casty jev proreznou a auto klesne pac jsou ty misky opreny celou plochou o karoserii vcetne pruziny a auto je odhadem i bez zateze o cca 2cm nize!! Musi se ti jit dat ,,strcit,, prsty mezi misky a karoserii
cendaklo

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od cendaklo »

Kuladmin píše:Novy neunaveny pruziny ale pak to mohou jeste byt ko horni misky !!! casty jev proreznou a auto klesne pac jsou ty misky opreny celou plochou o karoserii vcetne pruziny a auto je odhadem i bez zateze o cca 2cm nize!! Musi se ti jit dat ,,strcit,, prsty mezi misky a karoserii

jesné, dík moc, na to se mrknu...a co když to budou jenom pružiny??? má to cenu dávat nové??? uvažuji příští rok o věčí investici do podvozku až našetřím nějaký keše a nechce se mi do toho nic vrážet tedka. Proto to uřezaní zástěrek. Navíc sem slyšel názor, že když tam dám novou pružinu bude zbytečně vysoká a auto se bude blbě řídit kvůli vysokýmu těžišti.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od Kuladmin »

Todle si musi rozmyslet sam zda to potrebujes zvednout nebo ti stacej ty zasterky, to ze kdyz se koupi nova neznamena ze to bude vysoko zalezi jen na to be jaky koupis jsou rezne delky ale taky hlavne ruzne tuhosti.
cendaklo

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od cendaklo »

Kuladmin píše:Todle si musi rozmyslet sam zda to potrebujes zvednout nebo ti stacej ty zasterky, to ze kdyz se koupi nova neznamena ze to bude vysoko zalezi jen na to be jaky koupis jsou rezne delky ale taky hlavne ruzne tuhosti.

když sme u té tuhosti...když dám na auto tzv. sportovní podvozek (tlumiče+pružiny nižší a tvrdší) jak to ovliní životnost ložisek, čepů...zkrátka zbytku podvozku, rozpěru jinak už mám a ližinu bych pak taky nějak svařil. S životnosti mám největší strach, nemám auto na blbnutí, ale ježdění do práce a zpátky po našich tankodromech okresních cest.
Host

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od Host »

Čau.
Řešil jsem úplně stejný problém. I když bylo auto prázdné tak zadek seděl, že nešla strčit ruka mezi podběh a kolo. Ve 4 to taky dřelo, když se to zhouplo. No auto mělo najeté 80 000 km a od výroby nebyly vyměněné tlumiče. Tak jsem dal zadní odpružení z kombajnu, nové tlumiče a je to super. Mezera mezi kolem a lemem je asi 6 - 8cm. Pokud jezdíš klidnou jízdou - normální tak v zatáčkách určitě rozdíl nepoznáš.
Tady se řešil podobný problém
viewtopic.php?f=27&t=4291
sklenik

Re: chytám zástěrkama

Příspěvek od sklenik »

mezi miskama a kastlou místo ještě je, takže jenom unavenný pružiny. Vidím to na skrácení zástěrek. Budu to ještě vyvařovat, mám v haji kapotu (v autobazaru sem si nevšiml, že zdruhé strany byla na šrot :roll: ) a další drobnosti, takže chci investice do podvozeku odložit až na přítí rok, když to v zatáčkách ještě sedí dobře.
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 171
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:28:05
Bydliště: Lanškroun

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od BoboAUG »

Zdravím
Příde mě že mám podobný problém, auto při jízdě na nerovnostech dělá uplně děsivej rámus.
nejdřív sem pátral uplně všude, nejdřív sem si myslel že to dělá vořech z goly někde zapadlej vzadu v kufru .. ale nakonec sem se dopátral až k pravému zadnímu tlumiči.
Pod gumovým kloboučkem je celé gumové obložení vyšolichané a píst si lítá nahoru, dolu i do stran jak chce. Přišlo mě že gumové obložení má být v celku ale že prasklo (v mototechně je ale nové obložení taky dvoudílné .. tím to tedy není)
Byla by nějaká rada ? Tlumiče sou ateso, nevím jak staré, sem druhý majitel.

Tak trochu doufám že tlumiče sou kaput a konečně bych měl ospravedlnění pro to si koupit HPčka :) na druhou stranu finančně se mě to teď ubec nehodí.
Přikládám fotku jak to vypadá.

Obrázek
BoboAUG - První vozítko ala závoďák - http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 97#p204397
drv.Astor - FK

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od drv.Astor - FK »

U me to byly spatne tlumice a cep rizeni s vyschlym mazivem ;-)
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 171
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:28:05
Bydliště: Lanškroun

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od BoboAUG »

A to to vypadalo stejně jako na fotce ?
Celou dobu mě přišlo že tlumiče byly ok, nic nepískalo. Problém se ukázal pár dní po dunsání zadních sedaček.
Doufám že to že sou KO potvrdí i někdo jiný, pak už hurá do HPček .. ikdyž zatím asi jen do zadních :(.
Zrovna to přišlo v špatnou dobu .. čeká mě pojištění a hlavně dovolená :(
BoboAUG - První vozítko ala závoďák - http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 97#p204397
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od Tomas6 »

Řek bych že ti tam chybí ta spodní guma na uložení...Otázka pár korun a jezdíš dál...Špatné tlumiče se poznaj tím že auto nesedí v zatáčkách a po přejetí nerovnosti se houpe.Na test je zbytečné jezdit.Tam aby prodali,tak ti řeknou že sou špatné skoro vždy.Byl jsem tam s novýma Sachs a chtěli mi je hned měnit.Ale jak zjistili že maj měsíc a sou od noch,tak dělali test znovu a pak už to teda vyšlo...
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 171
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:28:05
Bydliště: Lanškroun

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od BoboAUG »

Od pohledu je to stejné na obou tlumičích, jen u tohohle je to celé povystrčené do auta.
Ten spodní díl gumovýho obložení je takovej vytahanej od toho jak tam ten píst lítá.
Když bych ty obložen vyměnil (sou už i koupený doma) asi by se nic moc nezměnilo.
Ta fotka co sem přihodil je když je auto normálně postavený na kolech.
Taky když se kouknu na tu špatnou stranu auto je podstatně níž než ta strana kde je to ok.
BoboAUG - První vozítko ala závoďák - http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 97#p204397
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od mikka »

Je tam nějaká chyba ve složení.
Na pístnici je pod závitem zápich s kroužkem, o který se opírá horní miska pružiny přes spešl podložku.
Na spodní misku pružiny na tělese tlumiče příjde pružina, na ni gumová podložka a horní miska. Pak je tam rozpěrací trubka, na kterou je navlečená spodní gumová vložka. Následuje velká vypouklá podložka a matice, která to celé stahuje.
Takto sestavený tlumič s pružinou se vsune zespod do otvoru v karoserii, spodní gumová vložka se zespodu opře o kastli. Shora se nasadí horní gumová vložka a podložka, a další maticí se to stáhne tak, že otvor v karoserii je sevřený mezi dolní a horní gumovou vložku.

http://img269.imageshack.us/gal.php?g=zadntlumi1.jpg
Naposledy upravil(a) mikka dne pon 03. srp 2009 22:22:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 171
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:28:05
Bydliště: Lanškroun

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od BoboAUG »

To bude určitě ono
Když se mrknu na píst co trčí v kufru ven nějaká drážka tam je.
Určitě se teda jen svlékl ten kroužek a celé to zajelo do kufru.
I tak ale as ibudu muset tlumič vyměnit, zaboha nejde sundat ta horní matka, stříkal sem jí 2x WDčkem a nic
T dvě plošky na klíč co tam sou sou už lehce setřelý takže se to nedá pořádně chytit, nechápu proč tam neudělali šestihran jako je třeba na matce.
I tak dík za odpověď .. tohle docela ulevilo mej peněžence :)
BoboAUG - První vozítko ala závoďák - http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 97#p204397
piskot - FK

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od piskot - FK »

Takhle to vypadá že je spíš projetá horní miska. Chce to jen rozložit, vyměnit a složit :)
smazany clen - FK

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od smazany clen - FK »

mě to vrzalo a mlatílo taky, měnil jsem tlumiče a pak pomocí jehli s nasátým olejem jsem promázaval čep řízená a pak kulový čep na ramenu a už je vše ok...
smazany clen - FK

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od smazany clen - FK »

piskot píše:Takhle to vypadá že je spíš projetá horní miska. Chce to jen rozložit, vyměnit a složit :)


jj přešne tak.. ;) stojí pár korun a pokud by byli už dost vymačkaný ty gumy co ta jsou taky bych je vyměnil..
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Unavené pružiny

Příspěvek od mause »

ne jsou uplně jiné... a zadek ti nejspíš tak moc sedí protože máš unavené pružiny...
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Witcher

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od Witcher »

aha no a nedaji se nak ozivit?:D
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od Raceman »

nelze oživit jen vyměnit hlavně ty pružiny
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od mause »

HP ano klasika těžko koupit nové... tlumiče se dají koupit rozumě stačí hledat po netu... ale lepší koupit kvalitnější... kluci ti určitě poradí... měl jsem stejný problém ale ja vyměnil za HP a byl to ten nejlepší krok :-)

prožiny těžko ale dají se koupit za pár šušnů a určo koupit nové...

http://www.vltava2000.cz/interskoda/Goo ... =6U6513031
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... licia.html

http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=50&path[]=2158&path[]=18883&path[]=1177461&path[]=1177476&path[]=1177478&product=50028

ale to jen tak co jsem orientačně koukl at víš o čem se bavíme... kluci ti tu určitě poradí jaké tlumiče jsou nej...

kolik máš najeto??? ale ty pružiny bych fakt radši koupil original a možná i z kombajnu...
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Witcher

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od Witcher »

ja prave nevim jestli by mi jenom obycejne vymeneni pomohlo pac mam v kufru bombu a jeste subac tak naka vaha tam je:/
Witcher

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od Witcher »

jinak najeto mam 137k km nevim jestli byly meneny ale asi ne..
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od mause »

pokud auto plave nebo se moc houpe v zatáčkách či na hrbech je to na nové tlumiče... tento věk si myslím i odpovídal... zkus na auto zatlačit z vrchu nesní se pohoupat jen propružit... ja bych koupil pružiny z kombíku...
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Witcher

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od Witcher »

jj taky jsem to tu uz cet prej se to zvedne az o 4centaky s pruzinama z kombajnu:)
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od mause »

newim ja to nemám vyzkoušené je to možné ale mě se to zdá být moc si myslím že se to tak nezvedne... ale nevím možná kecám.. ale určitě se zvedně nosnost ... a třeba to bude nepatrně trochu lépe sedět... :-) :twisted: :twisted: :lol:
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Cau muzu vymenit predni tlumice se zadnima?

Příspěvek od Jojin »

S těmi pružinami z combi bych byl opatrný ... musíš si uvědomit co všechno (kromě té nádrže na LPG) vozíš v kufru, jinými slovy ... jezdíš spíš prázdný nebo často z poloviny či více naložený? Problém je v tom že pružiny stavěné na větší trvalé zatížení by mohly způsobit dost nepříjemný efekt který si dovolím nazvat"kozí skoky". Zkrátka budou moc tvrdé,ta kastle je na ně moc lehká a váha nádrže s obsahem není nijak závratná. Nosnost zůstává,je daná typem vozidla (papírově).
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 171
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:28:05
Bydliště: Lanškroun

Re: Strašný zvuky

Příspěvek od BoboAUG »

Zdravím :)
No problém už je vyřešený, ono nejen že je vháji to horní gumvé obložení .. ale hlavně sou včoudu tlumiče.
Zrovna včera sem je oddělával, teda jestli se tomu tak dá řict (flexokladivová metoda :) ). Tlumiče byly vzadu na autě původní, uplně zrezlý.
O té plechové misce co je nad ružinou ani nemluvě (myslel sem si že tam je .. ale ono to byla jen barva, kov už byl dávno fuč)
Dneska jedu pro tlumiče nové, bohužel tohle přišlo v době kdy sem uplně švorc, takže HP nebudou :(
I tak dík všem za rady.
Luboš.
BoboAUG - První vozítko ala závoďák - http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 97#p204397
Odpovědět