Zadní kotoučové brzdy

Odpovědět
smazany clen - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od smazany clen - FK »

luke.bean píše:daljí s se použít zepředu.. akorát si musíš vyrobit náboj kterej stočíš třeba ze starýho bubnu na kterej kotouč nasadíš.. akorát pak musíš počítat že auto bude vzdau na jedný straně o nějakých 5mm širší... já to tak mám

a pasuje ten náboj z bubnu feldy na osu z golfa??? a má pak ten kotouč stejnej průměr jako ty z golfa vzadu???...hlavně kvůli třemenu :roll:
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

náboj z feldy tam pasuje ale nemá oka na uchycení třmenu takže ho stejně musíš vyměnit za golfáckej
smazany clen - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od smazany clen - FK »

RacemanX píše:náboj z feldy tam pasuje ale nemá oka na uchycení třmenu takže ho stejně musíš vyměnit za golfáckej

myslim náboj vyrobenej z felďáckýho bubnu na gofláckou osu....
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

použijte komplet zadní kotouče z golfa III a NEMUSÍTE NIC ŘEŠIT
kotouče už jsou s ABS
jsou to už bezporuchový třmeny Lucas takže nehrozí že zatuhne ručka a když zatuhne tak se dá rozebrat
a lanko se dá použít z kotoučový oktávky takže není třeba nastavovat
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

Ondras83 píše:myslim náboj vyrobenej z felďáckýho bubnu na gofláckou osu....

a proč tohle řešení?
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

já to mám takhle.. náboj z utočeného bubnu a doma vyrobenej držák třmenu - nic na tom není.. vytvarovanej plocháč a na něj navařený dvě trubičky

Obrázek

a tady jen držák

Obrázek

výhoda je třeba levnějších kotoučí než na golfa kde jsou s ložiskem...

a když budu chtít,zvětším si plocháš,seženu jak velkej kotuč budu potřebovat a dám si ho tam ;)
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

a tak to vypadá na autě

Obrázek

akorát musí počítat člověk s tím,že je auto pak širší o tloušťu kotouče a tloušťku držáku,kterej je jakoby "navíc" .. tady je to cca 1 cm na každý straně
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

je to pěkně udělaný ale z hlediska člověka kterej má minimální přístup k soustruhu a svářečce je to dost pracný řešení proto já zvolil cestu nejmenšího odporu a pracnosti kdy se jen šroubuje a mění kus za kus :)
a cena zadního kotouče i s ložiskem je už dost přijatelná :)
smazany clen - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od smazany clen - FK »

héééj :D...luke.bean....supr věc, přesně takhle sem to myslel, akorát sem chtěl dát ty držáky origo gofl....supr, udělám to taky takhle, soustruh máme, svářečka no problem a materiál a ruce taky sou...už jen sehnat čas....

mimochodem, nedaj se tam použít komplet brzdiče z oktávky ????....

o šířku mi nejde, stejně sem chtěl dávat podložky...takže díky, ještě jak je to s těma třmenama....
jo a to lano...originál z feldy je teda moc dlouhý a musí se tam dělat ten nátrubek na bowden...z oktávky je akorát ?? a pasuje bez úprav do felicie ????
smazany clen - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od smazany clen - FK »

jo ještě....dneska sem objel vrakáče a nikde kotoučovky z golfa, venta atd nemaj, ani neseženou....šlo mi teda hlavně o náboje....super, takže tohle je vyřešený...
přeci jenom, nebyli by nějaký rozměry těch držáků ???
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

rozměry držáků nemám.. dělali jsme to tak nějak pasováním dílů k sobě a postupným vytvářením..
třmeny z oktávky tam dáš taky

k těm lanovodům si přečti první příspěvek v tomhle tématu ;)
smazany clen - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od smazany clen - FK »

luke.bean píše:rozměry držáků nemám.. dělali jsme to tak nějak pasováním dílů k sobě a postupným vytvářením..
třmeny z oktávky tam dáš taky

k těm lanovodům si přečti první příspěvek v tomhle tématu ;)

díky...třmeny seženu, pak to nějak dopásnu, jak řikáš

k těm lanovodům, vim, že se maj upravit z feldy, ale někdo řiká, že sou kratší, někdo delší...někdo řiká, že z oktávky tam pasujou bez úprav, někdo řiká že z golfa (to by mělo bejt stejný jak na koktě)...tak právě se ptám, s autem budu jezdit každej den i v zimě, tak nechci, aby mi zamrzlo lano ;)
smazany clen - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od smazany clen - FK »

???????!!!
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Dedla »

Vim o celý zadní kotoučový nápravě vhodné do Feldy včetně lanovodů ručky. (vypadá to jako základ VW Golf III GTI.Stejný/podobný jako má dnes Jirkaf,nebo jako jsem měl já,SNB,nebo Luke). Zajímalo by to někoho? Je to v Praze.

OT: Budou ještě k mání chlazený přední brzdy (vypadá to na kotouč Renault 238mm a brzdiče +desky z malý Sierry) a sada tlumičů HP special.
Do inzerce to zatím nedávám,protože si tam furt někdo prosazuje nějaký "dej foto" apod. a já žádný foto zatím nemám - možná mít ani nebudu.
Ach jo,je to složitý a těžký,když někdo neví jak vypadaj brzdy ,AL ráfky,jiný doplňky apod... :(
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
smazany clen - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dedla píše:Vim o celý zadní kotoučový nápravě vhodné do Feldy včetně lanovodů ručky. (vypadá to jako základ VW Golf III GTI.Stejný/podobný jako má dnes Jirkaf,nebo jako jsem měl já,SNB,nebo Luke). Zajímalo by to někoho? Je to v Praze.

OT: Budou ještě k mání chlazený přední brzdy (vypadá to na kotouč Renault 238mm a brzdiče +desky z malý Sierry) a sada tlumičů HP special.
Do inzerce to zatím nedávám,protože si tam furt někdo prosazuje nějaký "dej foto" apod. a já žádný foto zatím nemám - možná mít ani nebudu.
Ach jo,je to složitý a těžký,když někdo neví jak vypadaj brzdy ,AL ráfky,jiný doplňky apod... :(

co za tu nápravu ???....za rozumnou cenu se mnou počítej....do prahy bych si případně zajel, ale asi jen max na čerňák, jinak bych se opravdu ztratil :roll: ....jaká je cena ???? a je to komplet náprava nebo jen komplet kotoučovky s lanem ????

ozvi se dyštak na kulhy83@seznam.cz nebo PM....
vanplus - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od vanplus - FK »

pokud to ješte máš beru to a sem z prahy...
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Dedla »

Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
vanplus - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od vanplus - FK »

já čekal aspon zachovalou nápravu..tahle je zralá na repas,to se zbláznil za 5000 tuhle zrezlou nápravu...mimochodem golfa z touhle nápravou seženeš celýho za ty prachy...kamarád dokonce viděl golfa za odtah ale bylo už pozdě...tak neříkám že sem chudej ale za tohle tak litr...dík za tip aspon...
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Dedla »

vanplus:
Co tady blbneš?
Za ten tvůj "litr" dnes nekoupíš pomalu ani svačinu,natož plnou nádrž benzínu...
Když jen vemu v úvahu,že brzdový lanovody na tohle stojej 1000-, origo WV jeden kotouč 2440-,origoVW nábojka kolem 4500,- a to ještě nemluvím o kompletních bzdových třmenech apod...
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od kejzi1 »

Dedla klid,ty sis ještě na tyhle reakce nezvyknul?Já už jo
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

Dedla píše:vanplus:
Co tady blbneš?
Za ten tvůj "litr" dnes nekoupíš pomalu ani svačinu,natož plnou nádrž benzínu...
Když jen vemu v úvahu,že brzdový lanovody na tohle stojej 1000-, origo WV jeden kotouč 2440-,origoVW nábojka kolem 4500,- a to ještě nemluvím o kompletních bzdových třmenech apod...

dedlo,nojo,ale když víš o dobrým vrakáči,nebo vlezeš na vw-club,tak seženeš stejnou osu za 2000,- ;) tahle cena je opravdu přestřelená

navíc já jsem koupil zadní kompletní nápravu na fabku RS s najetými 3500km,takže netknutý desky i kotouče za 4500,- - toť jen pro srovnání - a po korozi na ní ani stopička ;)
vanplus - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od vanplus - FK »

jo lanovody určitě jo ale jaksi musíš brát v ůvahu že nový...motor do feldy taky neprodáš za cenu novýho...jimak kamarád koupil celýho golfa za 5500 i z tou nápravou....z fabie ji můžu mít za 4000 po repasi....a když jmenuješ ty ceny tak vem v ůvahu že tohle všechno bych musel koupit než bych si něco takovýhleho dal do auta tak myslim že i ten litr je moc...
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

běžná cena na vrakáči je 3500,- za brzdiče, kotouče a těhlice
jinak za 4500,- se prodává kompletní kotoučová náprava na fábku/oct.
Dedla
Příspěvky: 1425
Registrován: pon 13. úno 2006 18:40:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Dedla »

Info:
Zadní brzdiče Fab/Oct jsou na první pohled stejný,ale liší se průměrem pístů.
Úpravy řídících jednotek motorů Felicia
Ex. Felda http://www.youtube.com/watch?v=b5al6XngGWo Kejzi dík!
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related
Nemám rád SZ...
Monstrak - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Monstrak - FK »

Pásnou mi na feldu? prej jsou z corada
Obrázek
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

tohle je celá náprava z Corrada a brzdiče to jsou Girling a pásnou ti tam na 100% protože přesně tohle jsem tam měl taky než se to teď vyměnilo za Lucas ---- ty starý girlingy tu ještě někde mám ;)
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

Dedla píše:Info:
Zadní brzdiče Fab/Oct jsou na první pohled stejný,ale liší se průměrem pístů.


doplňení: ale liší se průměrem i mezi sebou ( tak že je víc průměrů pro oct třeba.. )
a jsou převážně hliníkový a ne železný ;)
Monstrak - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Monstrak - FK »

Tak mě ještě napadá, napasuju na ty girlingy 13" kola nebo jsem v haji a budu je muset všechny vyměnit.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

jo 13" jsou v pohodě
Monstrak - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Monstrak - FK »

Nemáte někdo prosím návod na rozebrání ručky u girlinga? Docela by se mi hodil, vůbec netušim jak začít.
Monstrak - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Monstrak - FK »

Sehnal jsem nějakou fotku
Obrázek
Monstrak - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Monstrak - FK »

Nevíte jestli mi budou pasovat lanovody z VR6?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

nepasujou a to i z golfa 3 kombíka vr6 jsou krátký
z oktávky na zadní kotoučovku by měly sedět ale ještě je tam nemám tak to nemůžu potvrdit
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

co pořád řešíš s lanovodama?? už jsme to probrali několikrát,nalistuj první příspěvek a tak to udělej.. zůstanou ti sériový lanovody a tohle je výrobek kterej i amatér musí za hodinu vyrobit
Monstrak - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Monstrak - FK »

no jo s lanovodama, vždyť tam někdo psal že to v zimě zamrzává, tak já nevim.
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

s tím ale nic neuděláš,zamrzne ti feldovej stejně jako oktávkovej,golfovej,corradovej a já nevím co ještě..

prostě se tam sostane vlhkost a přimrzne to.. běžná věc a moc se s tím nadělat nedá.. možná pořádně před zimou prolít olejem
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

stručnej obrázek specielně pro monstraka..

Obrázek

modře je nakresleno lanko,nalevo je popsán bovden a vpravo na obrázku je černě brzdič ( díra kterou lanko prochází) a šedivý na brzdiči je mechanismus ruční bzdy za kterým je lanko zaháknutý

my potřebujeme vyrobit výrobek kterej je na obrázku zeleně..

kulatina,která musí mít 3 základní rozměry!
a to: 1)rozměr v místě,kde se navlíká na bovden lanovodu - kulatina musí jít přesně zasunout na bovden až na doraz do osazení
2) vnější rozměr aby vlezla kulatina na druhé straně do oka na brzdiči
3) délka kulatiny jakoby aby se nastavil "chybějící" kus bovdenu

pak vezmu obyčejnou podložku a přiboduju na kulatinu v místě aby se opřela o brzdič...

nevím jestli je to pochopitelný,ale snažil jsem se..

a jdu zalehnout pod auto a vyfotím to real
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Raceman »

luke:
zkus dodat i rozměry pro snažší výrobu ;) hlavně celkovou délku a vzdálenost podložky od jedný ze stran
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

rozměry jsou právě individuální podle toho jak máš vytahaný lanovody...
a ty dva další si snad každý umí změřit sám šuplerou,není to zase tak přesný výrobek ;)

tu jsem udělal rychlofoto - snad to bude dostatečně jasný ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Mexikan »

Nebudu zkládat nové téma a myslím, že se to tady hodí.

Chtěl bych se dovědět, zda byly resp. jsou zapsány zadní kotouče od firmy Air Design i v techničáku.
Nevíte o někom, kdo je má přímo od nich?
Někde (myslím, že dokonce tady) jsem si sehnal nascanovaný papír dodávaný k těm brzdám pro STK a případné kontroly.
Kdybych si teda ty zadní brzdy pořídil, tak jestli by mi stačil jenom ten "zfalšovaný" papír na který bych se odkázal při kontrole, aby "nepičovali", že je to nezákonné?

Co vy na to.
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
stuky - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od stuky - FK »

který teda lanovody na dodělávku těch kotoučů? nějak se začínám ztrácet. Mam se řídit podle toho návodu na úvodní stránce a použít ty z golfa? :? nějak jste mi zamotali hlavu :D
Monstrak - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Monstrak - FK »

Máš nechat feldovský a udělat si nástavec.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Tweety »

Zdravým, tak už jsem se konečně taky rozhoupal sehnat nápravu z golfa.Měla by být z golfa 3 gti r.v.95. Měl bych dotaz jestli jsou kola stejně vystrčený jako s bubnama? Nebo jaký dát podložky pod náboj,aby to bylo minimálně stejně?

A ještějestli nevíte o nějakejch kotoučích za slušnej peníz.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od favo »

Jedny kotouče se mi válí doma koupil jsem je tady na webu jsou sice starší a soustružený ale jestli by ti stačili tak se určitě dohodnem. Jsou v nich i ložiska
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Tweety »

Třeba se dohodnem, můžem to zkusit ;) .
Záleží na kolik si je ceníš a jak moc jsou starý a stočený. Můžeš je třeba změřit - průměr a tlouštku :idea:

Nevíš jak je to s tou tlouštkou? Asi bych od tebe chtěl i ty podložky pod náboj(když by byly s těmi šrouby), tak abych věděl jaký a když by jsme se dohosdi, tak by to mohlo jít spolu. Po EU jezdit a hledat tě nebudu :D .
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

Je to stejně odsazený jako na feldě.. nikdy jsem to teda neměřil,ale kdyby tam byl rozdíl,tak to bude pár mm..
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Tweety »

OK dík.
Ještě prosba, nemáš někde schema kde by bylo rozkreslený z čeho všeho se ty zadní brzdy skládají? Jako kde všude musí být nějaká podložka, matka, ložisko, gumička atd. Já to mám částečně rozebrané v krabici a budu to zozebírat ještě více, abych to očistil a nabarvil. Tak až to budu skládat dohromady, abych na něco nezapomněl.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
luke.bean - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od luke.bean - FK »

no,když řádně prolistuješ toto téma,nalezneš odpověď.. kdyžtak to nějak rozhoď a dej sem fotku.. a nerozebírej v brzdičích mechanismus na ručku tak jako to udělal o pár řádků níž monstrak - je to strašná práce :D :D - a zbytečná..
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Tweety »

Do toho mechanizmu jsem se pouštět ani nechtěl. Tak jsem to prolistoval, ale jak to patří za sebe jsem nenašel. snad to bude hodně podobný s bubnama(jak píšeš na začátku) až je shodím. Foto určitě udělam, ale teď na to není nějak čas, takže až to někdy očistím a připravím si všechny věci, tak budu zase otravovat otázkama.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Monstrak - FK

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Monstrak - FK »

Nahoře je fotka a tam jsou ty součástky za sebou v řadě tak jak se postupně vyndavaly. např: simering,plechovej domeček, pružina, podložka,divná podložka, tyč se závitem ...
Kokám že to budou putovní koutouče :D jsem zvědavej kdo je bude mít na autě :) Jinak já je rozebíral protože byla zaseklá ručka a nedalo se s tim ani za nic hnout. Ta druhá zaseklá nebyla, tu bych nechal napokoji.
Odpovědět