zadrhlý pístek

Peter

zadrhlý pístek

Příspěvek od Peter »

Zdravím nedávno jsem koupil felicii.. a hned po pár týdnech sem objevil docela velkej problém při brzdění jsem slyšel že už to jde kov o kov tak jsem koupil nový desky když jsem je chtěl vyměnit zjistil jsem že je sjetá jenom jedna u levého kola ta vnější vnitřní byla jako nová u pravého kola byli destičky taky ok
když jsem chtěl vyměnit všechny desky za nový narazil jsem již u zmíněného pravého kola na problém nemohu zasunout pístek zkoušel jsem všechno možné svěrák svorky apod ale nic ani se nehne... je nějakej zadřenej nevíte někdo co s tím jak ho rozpohybovat aby to bylo zase jako dřív

všem dík za rady jsem fakt zoufalej
smazany clen - FK

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od smazany clen - FK »

Proste ho musíš dostat ven.Pak si kup opravnou sadu a smontuj.
Peter

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Peter »

můžete mi prosím kdyžtak napsat nějaký stručný návod jak ten pístek vyměnit musí se vypouštět kapalina ??
Tisíceré díky všem
luke.bean - FK

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od luke.bean - FK »

kapalina musí ven,pak se podívej jak vypadá pístek a hlavně jak to vypadá v brzdiči.. někdy je zrezlej jen pístek,ale taky se stane že je vyrezlej i brzdič zevnitř a s tím nic neuděláš a musíš brzdič vyměnit.. já pístky vyndavám tak,že sundám brzdič,zaslepím si přívodní hadišku aby mi nevytekla kapalina a pak třebavzduchem fouknu pomalu di brzdiče a pístek vyleze.. a až to budeš dávat dohromady,tak si všechno namaž kapalinou,ať ti to jde dobře smontovat
Uživatelský avatar
Tomy
Příspěvky: 198
Registrován: ned 25. bře 2007 9:40:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Tomy »

No podľa toho čo píše autor príspevku niesom si istý či myslí piest, alebo vodiaci čap. Pokiaľ má opotrebovanú dosku na 1 strane, a na 2 strane ako novú, tak to skôr vidím na zapečený spodný vodiaci čap.
Pokiaľ zaepčený čap, tak:
- postriekať napr WD40, a postupne pomaly točiť s čapom a postupne ho vybrat
- vyčistit
- nandať nový čap s vazelínou na to určenou + manžetu
Barvas - FK

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Barvas - FK »

Pokud máš opravdu zarezlý píst a nemůžeš ho dostat zpět, dělám to tak, že když je destička venku, tak poprosím někoho aby mi opatrně šlápl na brzdu. Jde o to aby se pístek "utrhl", pohnul se. Je třeba dávat pozor aby nevyjel celý, pak je to dost práce! Před tím je dobré pod manžetu stříknout injekční stříkačkou trochu brzdovky a dát si cigáro. Pak sundat manžetu aby na to bylo lépe vidět. Až se vysune,( znova opakuji, trochu, ne ho vytlačit celý!) očistit, případně lapovacím, nebo hodně jemným smirkovým papírem (zrnitost 800 -1200) očistit, vypláchnout lihem, postříkat brzdovkou a natlačit zpět, případně postup opakovat.
Josh123456 - FK

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Josh123456 - FK »

buď ho můžeš vyndat celý ten pístek a nebo to můžeš udělat přesně tak, jak řikal Barvas s tím rozdílem, že nemusíš používat kapalinu, ale WD na to jeho rozhejbání. A pokud ho budeš vyndavat celý ten pístek i s gumičkama, tak je to dobré potřít vazelinou nebo kapalinou s skvělým mastným účinkem, co je přímo na tento účel asi tím pádem, jak řikal luke a pak ten pístek nemusíš tak mordovat, aby si ho tam dostal zpět. Jinak se přiklánim k nahoře uvedeným názorům.
Barvas - FK

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Barvas - FK »

Vyndat ho může ale pak musí ovzdušňovat, nevím jestli má ABS, nevím jaké má zkušenosti, tak jsem to bral cestou nejmenšího odporu. WD není špatný ale kdyby byla stará, dobrá, červená brzdová kapalina........... Ta uvolnila snad všechno.
robin1 - FK

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od robin1 - FK »

Pravé predné koleso mi brzdí menej, ako ľavé. Mal som to rozobraté. Spodný vodiaci čap bol prihrdzavený. Opravil som to a tiež som chcel preveriť, ako je na tom piest. Kliešťami som chytil okraj piestu a skúsil som ho trochu potočiť okolo svojej osi. Išlo to veľmi ťažko, preto sa chcem spýtať, či to tak má byť, pretože sa mi nezdá, že by to gumové tesnenie pri otáčaní piestom malo klásť taký odpor. Myslím si, že ťažšie by malo ísť piest zatlačiť dovnútra, ale otočiť okolo svojej osi by malo ísť ľakho.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 18. srp 2010 16:06:01, celkem upraveno 1 x.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Kuladmin »

i otacet se snim da celkem dobre asi takhle dokud netece pod tu kryci manzetu tak je to ok horsi bude az potece !! A spis nez otacet si mel skusit ho zatlacit zpet az na doraz. Todle ja delam pokazdy kdyz mam kolo dole a diky tomu mi to chodi krasne volne a mam jistot u ze vse funguje vcetne vodicich cepu.
robin1 - FK

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od robin1 - FK »

Ako hlboko by mal ísť stlačiť?
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Kuladmin »

nadoraz ;)
az se ta kryci manzeta hezky srovna do roviny s telem pistku.
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Velda »

zdarec, Mam vzadu kotouče z golfa a měnim desky. Pistek sem dostal jen pár mm (asi to ne) a dostanu tam jen jednu novou destičku. Takže mi zbývá ještě pořádnej kus cesty. Ale zaboha s nim nemužu pohnout, dělám to na autě. Má někdo nějakej fígl? zarezlý by být neměli jsou tam asi 4 roky a brzdili dobře.

Díky
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Vasek »

to je jasný, že Ti nejde zatlačit- má v sobě totiž šroubovací mechanizmus kvůli ruční brzdě. Zatlačit to nejde, musí se to zašroubovat přípravkem.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Velda »

Jeeeezis tak to sem debil.... Díky zkusim to :-)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Vasek »

žádný učený z nebe nespadl ;) Musíš šroubovat a zároveň tlačit.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od 00Inferno00 »

Já jsem si skrz toho nedávno koupil sadu pro výměnu brzdových destiček. Když jsem dělal brzdy, měl jsem ji půjčenou a dost mi pomohla. Je to lepší než zápasit se stolařskou svěrkou, sikovkama...
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Velda »

Sada vypadá fajn, ale s mým systémem brždění (nebo spíš nebrždění) bych ji potřeboval jednou tak za 5 let, Což se asi nevyplatí... Zkusim tlačit a zaroven točit a uvidim
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Velda »

Tak sykovky nepomohly, tak sem ti řekl že vyndám pístek. Tak šlapu na brzdu a nic, tak sem šlapal z plných sil a dycky se ozvalo jedno křupnutí. Když už sem se dostal s pedalem na podlahu, třmen šel do svěráku a pístek sem vydoloval. Byl docela špinavej tak sem ho vyleštil, vyčistil ve třmenu drážku na těsnící gumičku, proplách vnitřek třmenu, vyčistil gumičku a smontoval zpět. Bál sem se toho ale šlo to všechno (krom vyndavání pístku) uplně v pohodě. pístek sem pomocí nástroje na zatlačování pístků zatlačil, dal na kotouč desky, nasadil třmen, odvzdušnil a brzdí to naprosto dokonale! :)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Vasek »

tak hlavně, že to dobře dopadlo ;)
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Mr.Wankel »

Řeším podobný problém. Brzdy fungují, auto netáhne do strany, ale na STK to neprošlo, že prý brzdí nerovnoměrně. Tak budu muset udělat repasi předních brzd a mám k tomu pár dotazů.

1) stačí "Opravná sada pístku brzdového třmenu"? 6U0 698 471 D
Obrázek
Nebo je lespší koupit navíc "Sadu dílu držáku třmenu" ? 6U0 698 470
Obrázek

2) v případě že to bude zarezlé je lepší použít lapovací nebo smirkový papír?

3) jak moc je (časově) náročná a obtížná kompletní repase celého brzdového systému?
(přední, zadní, hlavní válec, posilovač, rozdělovač)

Už mě opakující se problémy s brzdami natolik štvou, že uvažuju o kompletním vyčištění, výměně všech těsnění, vyčištění a přestavbě na silikonovou kapalinu, která nezpůsobuje korozi brzdové soustavy (protože nepohlcuje vodu).

Díky.
Toki
Příspěvky: 24
Registrován: sob 11. črc 2015 21:05:23
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Toki »

Chlapci menil som si kotuce, dosky a voditka komplet lebo som mal pocit ze su zadrhnute. Pri jazde to klopkalo a ked som stlacil brzdu tak prestalo. Stacilo ju trosku vyslapnut. Ked som to rozmontoval ostal som zhrozeny, lebo na voditkach vobec nebola vazelina. Vycistil som to, dal vsetko nove. Vsetko bolo ok az kym som nepresiel s novymi brzdami asi 50km a klope to opat este viac. Neviete kde by mohol byt problem?
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od Rambo-x »

Mám úplně stejný problém,taky už nevím co by to mohlo být,mě to neklape nijak moc,jenom na extra rozmlácené silnici tak to už ani neřeším. Zkoušel jsem laborovat se vším,nový čepy,vyčištění pístku,brzda chodí naprosto perfektně,silný účinek,nepříbrzďuje,desky jsou sjeté rovnoměrně,ale prostě na dírách to poklapává,jak píšeš stačí lehce zmáčknout brzdu a přestane to. Mě napadá jediný,velká vůle mezi deskou a kotoučem nebo vychozený ten protikus čepu(ale tam moc velká vůle není to jsm zkoušel)
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: zadrhlý pístek

Příspěvek od mikka »

Když jsem udělal repasi brzd, klepání se zvýšilo, a to i když ve vodicích čepech žádná nadměrná vůle není. Je to tím, že nové těsnicí kroužky jsou hezky pružné, umožní větší vrácení pístku po odbrzdění a zvětší se vůle mezi kotoučem a destičkami. Až guma těsnicích kroužků ztvrdne, krok pístků se zkrátí a klepání bude menší.

Trošku pomůže občas silně sěšlápnout pedál brzdy při spuštěném motoru, tj. fungujícím posilovači. Na nějakou dobu se vůle mezi kotoučem a destičkami zmenší a klepání se ztiší.
Odpovědět