ABS - čidlo

Sumss - FK

ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

Zdravím. Z ničehonic se mi rozsvítila kontrolka ABS a vykřičník. Kapaliny je dostatek, neuniká, brzdy jdou v poho (bez abs samozřejmě). Vag mi vyhodil následující:

1 Nalezeny chyby:
00285 - Snimac otacek vpredu vpravo (G45)
35-00 - -


Protože origo novej snímač není levná věc-letmý pohled na net mi ukázal i částku 1500... :/

Je nutné ho měnit? Na foru jsem našel, že někdo měl problém s bubny a čidlo očistil. Jde to i vepředu? Jak na to (rozebral jsem an feldě dost věcí, ale brzdy jsem zatím nemusel řešit...)

Díky Tom
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Kuladmin »

ocisti cidlo a hlavne zkontroluj zda ti nepraskl ten protikus ,,derovany plech,,. A zkontroluj draty k nemu zda nejsou nekde prodreny nebo dokonce rozpojeny. A cidlo se da i premerit myslim ohmetrem. Viz nekde net.
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2005062902
Sumss - FK

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

nemam auto u sebe a nějak si to nevybavuju, ale nebudu muset kvůli tomu sundavat plastový podběhy, že ne? to bych to patrně nechal na jaro a byl bych pěkně na*ranej :hlava:
Uživatelský avatar
Luka$
__________________
__________________
Příspěvky: 923
Registrován: stř 12. bře 2003 10:33:53
Bydliště: Pardubice / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Luka$ »

nezapomen to krom PC kontrolovat i pohledem (to cidlo)

PC mi hlasilo vse ok. Ale auto si pri rozjezdu pribrzdilo :(
A bylo to prave tim ze cidlo bylo zlomene ale nehlasilo ze by bylo vadne, takze snimalo spatne otacky. :(
Luka$
administrátor
http://www.feliciaklub.cz

Ty znáš mé cesty a silnice a víš, že mnoho lidí jezdí nerozumně a lehkomyslně. Dej, ať mezi ně nepatřím, ale ať jsem ke každému zdvořilý a laskavý. Dej, ať se nestanu vrahem, a pomáhej mi, abych se vrátil zdráv a beze škody pro druhé i pro mne.
cajikovic
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18. čer 2011 18:50:34
Bydliště: Rapotin
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od cajikovic »

Zdravim namontoval jsem kotoucovky z 3golfa ale mam ABS a zacalo me svitit abs tak nevim jake mam dat cidla abs jestli z golfa jestli pasuji diky za radu
Sumss - FK

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

k opravě čidla jsem se dostal až teďka. Jinam příčinu jsem patrně našel, kabel k čidli byl přefiknutej a na druhým kole je prodřenej. Za předpokladu, že čidlo jako takový je ok, postačí jen výměna kabelu?

Máte s tím někdo zkušenost? Ať již již s výměnou čidla či jen kabelu. Náročnost?
Díky.


Tom
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Kuladmin »

Zalezi kde to mas fiknute pac mam pocit ze tam neni nikde spojka apod , myslim ze je to defakto v kuse s cidlem.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

U zadních je spojka pod zadníma sedačkama a u předních je spojka vevnitř v motorovém prostoru cca u tlumičů.

Nicméně každý další spoj an vedení od čidla je zdrojem rušení a mohlo by to zlobit pokud to nebude dokonale spojené ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sumss - FK

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

No přibližně v polovině toho kabelu. Máte pravdu s tím, že ten spoj by mohl pořád zlobit. Trošku mě to mrzí,neboť kabel se prodřel díky prasklé plastové pásce, která ho držela u tlumiče. A díky mému lajdáctví mi to prasklo i na druhém kole, takže musím měnit čidla na obou předních kolech.... :(

Jinak nevíte na co je taková ta gumová "ucpávka", na odkaze je vlevo od snímače, kterej jde do kola jako takového.

http://www.e-cat.cz/p-2537992/sortiment ... 52_1967460
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

Nevim co myslíš ucpávkou .. nicméně od čidla .... čidlo -> kabel -> držák prouchycení kabelu k plastovému držáku (má být na spodku tlumiče+kryje hlavu šroubu co drží tlumič) -> kabel -> další držák co by měl být součástí tlumiče -> kabel -> průchodka do motorového prostoru -> kabel -> konektor ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sumss - FK

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

hmmm, tak to jsi mě Maty moc nepotěšil. To je patrně příčina, proč mi odešly ty kabely do věčných lovišť. Měnil jsem v servise přední tlumiče, cca před dvěma lety. Mno a pamatuju si, že okolo tlumiče byla taková ta plastová páska (jak se zacvakne a už se nepustí) a za tuto pásku byla zachycena druhá a v ní byl právě ten kabel od čidla. Jenže ta páska praskla a kabel je...

Mohl by mi prosím někdo zapátrat ve svém archivu a poslat mi fotku oněch originálních držáků na kabel? Přijde mi ta jako mnohem elegantnější řešení než tohle moje. Tím spíš, když budu muset vrazit ty peníze do čidel nových... :/
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sumss - FK

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

díky Maty. Nevíš náhodou kód z etky? Jinak takhle na obrázku si ho moc nedokážu představit, jak to funguje :) zvlášť tu špičatou věcičku :D
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

To víš, že vim ... hledal jsem podle něho obrázek :P .... 6U0 971 848

Jinak ohledně montáže ...
Obrázek

Červený kroužek : držák pro ABS kabel na tlumiči
Modrý kroužek : Díra pru tu "špičatou věcičku"
Žlutý kroužek : Skrz tohle vede šroub co drží tlumič v těhlici a přez hlavu toho štroubu je ta "kulatá íra se zubama"

Mno a zbyde ti plastová vidlička do které strčák ABS kabel ;)

snad to je dosti srozumitelné :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sumss - FK

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

díky moc za parádní odpověď! Jinak koukal jsem an cenu a jsem pěkněj hořkej... Mít tam tuhle věcičku, tak by se tohle patrně nestalo :hlava:

Jinak je nutný mít sundanej tlumič? Mě to popravdě podle toho obrázku moc nedochází :D :jocolor:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

Nooo ... tak to vypadá, že asi budu muset dojít k autu a vyfotit to :scratch:

Až potkám auto tak to vyfotim ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sumss - FK

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

jsem rád, že si nejsi jistej. Už jsem si říkal, že jsem fakt jelito, že to z toho nepoznám :)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

Jí si jistej jsem ;) ... ale než abych zase něco vytvářel v malování tak mě příjede jednodušší to dojít vyfotit :P


EDIT: Tady je ta fotka ... snad už dosti srozumitelná ;)

Obrázek
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sumss - FK

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss - FK »

:oops: díkes!
Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 272
Registrován: sob 26. pro 2009 10:25:35
Bydliště: Kralice nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od kouda »

Nechci zakládat nové téma tak se zeptám tu, jak se připevňuje ten kabel k ABS na tlumič od HP, myslím ten vrchní držák? díky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

Stahovací páskou :P .. Hp tam ten držák nemaj tak to jinak nejde :P ... Chytit kabel v místě kde má být uchycen v origo tlumiči (nechytat jen tak za kabel )
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Luva

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Luva »

zdravím, hledal jsem, ale nenašel jsem to co jsem potřeboval , tak se ptám tady je možné nahradit čidlo z felicie , čidlem od octavie ? Bude funkčnost stejná? diky za rady
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

Který čidlo?

Přední jsem nezkoumal ale zadní jsou jiný
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
ing5

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od ing5 »

Koukal jsem, že čidlo na Octavii je stejné i na Felicii pickup fun, rozdíl je, že z něj nevede kabel, ale je na něm jen koncovka na vsunutí kabelu, také by mě zajímalo zda by bylo funkční na běžné Felicii při propojení - o víkendu jsem dělal brzdy a když jsem se pokoušel vyndat čidlo na levém zadním kole,tak jsem ho poškodil - rozdíl v ceně originálu proti tomu na Octávku je něco přes 1000,-Kč
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Maty »

Funkčně na tom bude asi stejně nicméně každej spoj na vedení může vést k problémům případně špatné funkčnosti
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Luva

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Luva »

je to přední čidlo.Podle toho co jsem četl za zkoušku by to stálo, ono těch 1300 za čidlo se mi dvakrát dát nechce.
Petry
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. úno 2009 20:52:40
Bydliště: Husinec
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Petry »

ing5 píše:Koukal jsem, že čidlo na Octavii je stejné i na Felicii pickup fun, rozdíl je, že z něj nevede kabel, ale je na něm jen koncovka na vsunutí kabelu, také by mě zajímalo zda by bylo funkční na běžné Felicii při propojení - o víkendu jsem dělal brzdy a když jsem se pokoušel vyndat čidlo na levém zadním kole,tak jsem ho poškodil - rozdíl v ceně originálu proti tomu na Octávku je něco přes 1000,-Kč



Čidlo z octavia I normál funguje, koupil jsem na Aukru (á 120 kč), kabel jem uštípl hned u starého čidla, nalisoval malé konektory - připojil a pak zapatlal silikonem, aby se tam nedostala voda. Funguje to tak už rok bey problemů.
Návštěvník

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim,muzu poprosit o radu?Prodrel se mi kabel na cidlo abs a novy mi prijde drahy nemate nekdo nahodou nejaky napad nabo cidlo doma na prodej?
Sumss

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss »

Zdravím všechny,

po delší době napíšu d svého bývalého vlákna, neboť mám opět problém s čidlem. Čidlo je ok, není prodřené nebo jinak poškozené. Nové, origo škodovácký. Měněno asi před měsícem. Nicméně už hlásí chybu (vag hlásí sporadicky), po vymazání chyby se objeví víceméně znovu a ihned se rozsvítí kontrola ABS+výstrahy. Co s tím? Jedná se opřední kolo, čidlo se měnilo v servise právě kvůli tomu, že to dělalo tohle (tj.svítila kontrolka). Nyní se po měsící situace obdobná. Mám trošku obavu, jestli to nemůže být ničím jiným než čidlem samotným?

Nějaké rady? Shodou okolností se kontrola ABS rozsvítila během odtahu kamaráda na laně. Během celé jízdy svítila. Po odjezdu od něj, tj.bez tažení dalšího vozidla kontrola ABS zhasla a vypadal vše ok. Nicméně od další jízdy už to hapruje :(

Díky za tipy
Paulie
Příspěvky: 282
Registrován: stř 29. čer 2011 17:57:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Paulie »

Co alternátor? Nedobíjí málo?
Sumss

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss »

mám doma jen dig.multimetr. Změřím to v domácích podmínkách, kolik to dobíjí?
Uživatelský avatar
Jivo
Příspěvky: 92
Registrován: pon 20. zář 2010 10:46:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Jivo »

Sumss píše:Zdravím všechny,

po delší době napíšu d svého bývalého vlákna, neboť mám opět problém s čidlem. Čidlo je ok, není prodřené nebo jinak poškozené. Nové, origo škodovácký. Měněno asi před měsícem. Nicméně už hlásí chybu (vag hlásí sporadicky), po vymazání chyby se objeví víceméně znovu a ihned se rozsvítí kontrola ABS+výstrahy. Co s tím? Jedná se opřední kolo, čidlo se měnilo v servise právě kvůli tomu, že to dělalo tohle (tj.svítila kontrolka). Nyní se po měsící situace obdobná. Mám trošku obavu, jestli to nemůže být ničím jiným než čidlem samotným?

Nějaké rady? Shodou okolností se kontrola ABS rozsvítila během odtahu kamaráda na laně. Během celé jízdy svítila. Po odjezdu od něj, tj.bez tažení dalšího vozidla kontrola ABS zhasla a vypadal vše ok. Nicméně od další jízdy už to hapruje :(

Díky za tipy
Mam to same a dela mne to konektor v krabicce ABS. Takze ted hledam zpusob, jak to vyndat a zkontrolovat. Cidlo neslo vyndat a nastesi se jeste neznicilo. Je pravda, ze vetsinou pri manipulac is cidlem doslo k samostatmemu vymazani chyby. Ale dneska jsme se mrknul po 30min tukani a mazani VAG na desticku ABS, hnul s kabelala a cele odpoledne bez probliknuti. Zkus to tedy tak.
Sumss

Re: ABS - čidlo

Příspěvek od Sumss »

Jivo: a co tedy přesně jsi s tím udělal? Zahejbal s tím štekrem? Já trošku pozoruju, že to trošku souvisí s vlhkostí vzduchu. Přijde mi, že když je vlhko, tak to blbne. Jakmile je sucho, najezdím spousty km bez sebemenšího probliknutí.

Dík
Odpovědět