Zadní brzdy trubka

standaedy - FK

Zadní brzdy trubka

Příspěvek od standaedy - FK »

Ahoj nevíte kudy vede a co se musí všechno sundat u zadní PRAVE trubky co vede o nadrže jakoby nad ní a do auta (rosí se mi tam kapalina trubka totál zrezlá) Předem dík za rady
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Kuladmin »

Jelikoz nevime jestli mas zesilenou nebo nezesilenou trubku tak tezko rict. Pokud myslis tu co vede zepredu z hl. valce tak jde pod podlahou az dozadu k naprave kde prechazi do hadice a ta zase do trubky ktera konci v brzovem valci. Kdyz uz todle budes menit doporucuju i druhou stranu a oboje komplet ta hadice bude tutove stat uiz taky zaprd a mozna to ani nepovolis nerozdelas odsebe.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od ferdamravenec »

nejdřív musíš vědět co máš za auto
krátká - popsáno výše
kombík - regulátor brzd vlevo před nápravou > nad nádrž > k hadičce klemující nápravu
standaedy - FK

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od standaedy - FK »

Ahoj dik za odpoved ale zeptám se musí se sundavat nádrž??
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od ferdamravenec »

jo a taky musíš vědět jestli je s ABS nebo bez něj
já nádrž nesundával - kombi bez abs
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Vasek »

já nádrž taky nesundaval (krátká bez ABS). Měl jsem sundanej jen koncovej tlumič vejfuku. Myslim ale, že by to šlo vymotat i okolo toho vejfuku. Kdybych nevěděl, že bylo v poslední době s výfukem manipulováno (tzn. že půjde lehce rozdělat), tak ho nechám být...
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
standaedy - FK

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od standaedy - FK »

chlapy dík a neznáte ještě někoho kdo by mne naučil s Vag programem jak nastavovat a tak
Uživatelský avatar
Udoharys
Příspěvky: 67
Registrován: pát 09. lis 2007 15:36:33
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Udoharys »

Ahoj borci. Kolik by stála taková výměna brdových trubek? Popřípadě, kdo by si na opravu troufnul. Ostrava a okolí.
Felicie r.v. 1995 LXi, zdvihový objem válců: 1289, BMi, kW: 50.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od osobne »

Také by mě zajímalo, kolik stojí výměna trubiček s rozvodem brzdové kapaliny? Málem jsem kvůli tomu neprošel přes STK, musel jsem technikovi slíbit, že si je nechám do tří týdnů vyměnit, je na nich koroze. :scratch:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od ferdamravenec »

to záleží kolik si kdo bude účtovat za práci , kolik bude stát materiál (jestli trubky hotový origo/polský/čínský ... , nebo vlastní výroba ocel-pozink nebo měď ) , jestli je to kombík bez posilovače + zátěžák , ....

kdysi u 120 to vyšlo +- co za materiál to za práci
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od osobne »

Mám Š Felicii LXi krátkou rok výroby 1998. Žádný posilovač, zátěžák nevim co je. Tak alespoň odhad ceny, jestli to bude do 1000 Kč, nebo do 2000 Kč, nebo více? To už bych se na to asi vykašlal a nechal to jak to je. Jak se projeví únik brzdové kapaliny z prorezlé trubičky? Přestane to brzdit postupně, nebo najednou?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Matuhsch »

si to spocitej kolik stojí ty trubky v nějakým eshopu
ale me dvojku stal jenom materiál a plus tak 15oo minimálně za praci...
Obrázek
Obrázek
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Kuladmin »

Jestli máš ty trubky schnilý tak je vyměn a nečekej až to rupne pač to je naráz a defakto přestávaš brzdit. Si připrav ruku na ručku ;) Hadice a trubky vše vyměnit a máš na vždy pokoj a jistotu - přeci jen to jsou ,,jen brzdy,, tak co...
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od osobne »

Chápu to tedy dobře, že když mi prorezne brzdová trubička např. u pravého zadního kola a začne tudy unikat brzdová kapalina, tak mi přestanou brzdit všechna čtyři kola? Nebo jenom to jedno pravé zadní kolo? Na STK mi technik ukazoval pouze na trubičky u zadních kol, že jsou rezaté.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od ferdamravenec »

podle toho jak velký únik bude , a v jakým stavu jsou brzdy

když to bude unikat malinko tak to bude brzdit normálně až do doby kdy dojde brzdovka ,
když hodně tak možná třikrát šlápneš na pedál a bude to prázdný
úplně brzdit to nepřestane druhý okruh bude brzdit ale až někde u konce pedálu a s dost velkou ovlávadací silou , v podstatě si stoupnout na pedál , dvě kola který budou brzdit se budou až blokovat-smýkat , ale efekt brždění hodně mizernej , brzdná dráha při 50km/h cca 5ti násobná
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od osobne »

Nojo, tak to začnu řešit až před příští STK. Pokud mám někde nedobrzdit, tak stejně nedobrzdím, každý to má už dopředu napsané ve své knize osudu a žádné nové brzdové trubičky to stejně nezmění. :king:
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Mildacaso »

Kvuli par korunam budes riskovat svoje zdravi, ale co je horsi zdravi ostatnich ucastniku silnicniho provozu? Pokud to rupne , jako ze s nejvetsi pravdepodobnosti ano, bude to pri razantnim brzdeni kdy bude velky tlak v okruhu.


Zkus si ve 100vce nouzove zastavit pomoci rucni brzdy a hned pochipochopus jak to bude brzdit.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od osobne »

Tak už to prostě je, každý máme svůj osud napsán v knize osudu, pokud už mám havarovat, tak bude pro mě z právního hlediska výhodnější, když bude příčinou technická závada a ne porušení dopravních předpisů.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od 103457 »

Joo to má logiku. A u jaký sekty jseš, že se chováš, jako blbec. Nenapadlo tě náhodou, že se můžeš zastavit o auto, ve kterém poveze mám svoje děti do školky-školy? Být to moje žena a moje děti, tak bych ti tu tvojí knihu osudu pěkně začernil.
A to, že ti technik na STK řekl, že jsou rezavý trubky a ty s tím stejně jezdíš = jezdíš s vozidlem, které není způsobilé není porušování předpisů??

Musel jsem si ulevit. Prosím neodpovídej, už je tu spousta tvejch demagogickejch plků, netřeba další.
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Mildacaso »

az nekomu ublizis na zdravi nebo zabijes, budes mit spoustu casu v teplekach premyslet o tom jaky si ........ Kazdy si domysli dle sveho uvazeni.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Foglik »

Ja mam taky trubky trochu chyceny a jelikož pres zimu budu auto odstavovat do garáže a dělat všechno pod kapotou tak pro svůj klid ty trubky vymenim i kdyz je to zbytečný protoze technik na STK ma to nic neříkal. Těch 500kc za trubky je tak zanedbatelna castka oproti případným dalším skodam.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od osobne »

103457 píše:Joo to má logiku. A u jaký sekty jseš, že se chováš, jako blbec.

Já vyznávám fatalismus. http://cs.wikipedia.org/wiki/Fatalismus :salut:
Rorschach - FK

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od Rorschach - FK »

Můžete mi prosím poradit číslo dílu co mám chtit pokud mám kombíka, stará tvář, zesílená karoserie, bez abs zato se zátěžovým ventilem pokud jde o trubku co jde z ventilu k LZ kolu. Etka mi našla díl číslo: 6U0611782
tom

Re: Zadní brzdy trubka

Příspěvek od tom »

no jsem to teď vytahal brzdove potrubi komplet a jsem v ...... jak to tam nandat. Doufam že to neodvezu na vrakač. když jsem daval klouby a prachovky tak to byla pohoda.nikde žadny navod ani video jak na brzdove potrubi :hlava: :hlava:
Odpovědět