Neustálé pískání brzd

SirTnT - FK

Neustálé pískání brzd

Příspěvek od SirTnT - FK »

Zdravím,
mám docela velký problém.
Našel jsem nějaké příspěvky, ale žádný s přímo stejným problémem.

Před rokem jsem měnil brzdy - ferodo desky i kotouče.
Prvně mi pískali při brždění - vyčistil jsem vodicí plochy destiček a bylo to v pohodě.
Teď mi během zimy začali přední kola pískat za jízdy. Aniž bych brzdil. Při přibrždění to přestalo.
Promazal jsem vodící čepy, vyměnil manžety a těsnící kroužek pístku. Odvzdušnil...ale stále píská. Když zvednu přední kola tak obě jsou přibržděné a nedá se s nima otáčet. Tak jsem ještě vyměnil obě přední brzdové trubky i hadičky a ihned se projevila opět ta stejná závada. Při zvednutí předních kol obě kola přibržděná.
Jediné co už mi na přední nápravě připadá špatně je velká vůle v uložení tlumičů. Může to mít souvislost? Případně je ještě něco na co se zaměřit? Už vážně nějak nevím co dělat. Vždy vše promažu, rozchodím (pístek jde zatlačit pomocí sika kleští) a když ujedu pár km tak to zase píská a nevrací se. :(
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustálé pískání brzd

Příspěvek od Kuladmin »

I destičky tam jsou volně ? Vraž zepředu do té drážky plochýž velký šroubovák mezi plovoucí třmen a venkovní destičku a zkus zapáčit tak aby pístek začal zajíždět. Pokud s tím nepůjde zajet je někde problém. Bud přirezlý pístek, ucpaná tubka resp. hadice, nebo přirezlé pojezdy, a jako poslední by to mohl být i HBV, ale to je až jako poslední možnost a hlavně by se to projevovalo i jinak třeba špatně brzdilo nebo vůbec, jiná poloha pedálu apod. Chce to opětovnou kontrolu a rozebrání. Pístek musí jít zatlačit defakto 2 prsty zpět do brzdiče.
Odpovědět