Jak funguje brzdná soustava?

Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Xyz255 »

Autu na technické neprošly zadní brzdy, tak mechoš že cosi ukutil s brzdovým válcem - tady jsem zjistil hlavní mezeru ve vzdělání, a sice tu, že nemám páru o nějakým válci a vůbec ani jak fungujou brzdy na feldě. Při brouzdání v dílech jsem zjistil, že jsou ještě nějaký jiný válečky u každý brzdy či co... Mohli byste mi prosím někdo nějak jednoduše vysvětlit princip co a jak? Doteď jsem si myslel, že když šlápnu na pedál tak je tam nějakej píst s pumpou, který zajistí zmáčknutí brzd na kotoučích / rozepnutí paken v bubnech, ale asi je to málo vědomostí, když si to chcu sám doma spravovat :D

V DP to logicky není a na netu je to všecko obecný a nebo není...
Jiri.Cerny
Příspěvky: 26
Registrován: stř 26. srp 2015 16:14:12

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Jiri.Cerny »

Neříkej, že google neporadí
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od emilio52 »

Jsou to brzdy !!!
jak si to chceš spravovat sám když nevíš jak brzdy fungujou ? :lol: Nech si to spravit někým kdo tomu rozumí nebo se zabiješ a nebo někoho zabiješ.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Rambo-x »

Mám stejný názor,když ani nevíš v základu jak brzdy pracují tak radši běž na pivo a nech to na profesionálech. Udělej to prosím než někoho nevinnýho zabiješ
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Xyz255 »

A kdo říká, že si to spravuju? Brzdy jsou v cajku :D To je hrozný s váma, jednoho něco zajímá a hned všeci ať to někomu dá, ať s tím doma nic nedělá, že to akorát posere... (nic ve zlym kluci)
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Matuhsch »

ja nevim co konkrétně te zajímá ale tak obecne snad vis jak funguje hydraulika.. proste mas valec s posilovacem kterej ti tlačí kapalinu a ve předu mas pistky kery pritisknou desticku na kotouč a vzadu prasátka který roztahnou čelisti a pritisknou je na buben. do posilovace vede podtlakova hadice ze sani, podtlak ti ulehci mackani pedalu.. no na každým trmenu či prasatku mas odvzdusnovaci šroub. do soustavy nesmí přijít vzduch protože ten je stlacitelny narozdil od brzdovky, cili místo toho aby se vysunul pistek tak jen stlacis vzduch a nebrzdis. ze stejnyho duvodu se mění kapalina co dva roky protože do sebe nacucava vodu ze vzduchu, když se pak zahřeje vznikne para-nebrzdis. pak mas ještě na aute bud zatezovy regulator nebo omezovaci ventilky na zadní nápravu abys se ti auto nepretacelo do smyku, prakticky ale felda s timhle omezovakem nebrzdi na zadku vůbec a je lepší to vyhodit :D
Obrázek
Obrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Xyz255 »

Ty omezováky vzadu ani nevim, že existujou :D Mě spíš zajímaly ty válce a válečky, který jestli chápu tak vzadu jsou v každým bubnu jeden váleček a na předních brzdách je to zabudovaný v rámci třmenu, jo? A taky u toho hlavního válce jaký jsou ty okruhy, jestli předek / zadek nebo je to nějak nakombený jinak?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Matuhsch »

Jejda ny tak se podivej na googlu na fotky trmenu a bubnu.. Ano vzadu kazdej buben jeden valecek a ve predu je ve trmenu pistek. Omezovak je bud zatezovej na zadni naprave nebo ventilky hned za hlavnim valcem nebo tam neni nic kdyz mas abs :)
Obrázek
Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od ferdamravenec »

doporučím ti knihu , Příručka opraváře automobilů ,
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Xyz255 »

No výborně, přímo učebnice, už vím co budu chtít k vánocům :D díky :thumleft:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje brzdná soustava?

Příspěvek od Maty »

a okruhy .. jsou do kříže .. LP a PZ ... PP a LZ
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět