ABS - dvě nové jednotky nekomunikují

davidtk
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. dub 2015 13:07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ABS - dvě nové jednotky nekomunikují

Příspěvek od davidtk »

Dobrý den dobří lidé,

chci se zeptat a bohužel jsem toho moc nikde nenašel.
Mám feldu 1.6 combi r.v. 2000 s ABS a klimou. Odešla mi pumpa ABS, na diagnostice píšu chybu. To je v pořádku, problém je v tom, že jsme v servisu zkoušeli dvě jiné použité jednotky a ani jedna z nich nekomunikuje s diagnostikou.
Ta původní co je v autě je typ 10.0204-0190.4, ale obě "nové" jednotky jsou 10.0946-0300.3. Původní komunikuje a vypisuje chybu pumpy. Po připojení "nových" jednotek nelze navázat komunikaci. Jsou obě jednotky KO nebo je problém v autě, že odmítá komunikovat s jinou jednotkou než tou původní? Nevíme si rady a podle jednoho dotazu na elektrikáře od škodovky prý musí aspoň komunikovat. Má s tím někdo zkušenost?

Omlouvám se jestli jsem nějaké téma přehlédl, ale toto je specifický problém, kdy vím proč nejde stará jednotka, ale nevím proč nejdou jiné :hlava: :hlava:

Děkuji.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - dvě nové jednotky nekomunikují

Příspěvek od ferdamravenec »

protože nová jednotka má komunikaci z pinu 7 a stará z 13 , a voni jsou vobě úpln ě jinak zapojený
musíš sehnat stejnou jednotku
davidtk
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. dub 2015 13:07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - dvě nové jednotky nekomunikují

Příspěvek od davidtk »

Aaaaha,
Mnohokrat diky. To jsem nechtel slyset, ale myslel jsem si to :-)
Radeji se zeptam, ale je mozne zamenit 10.0204 - 0190.4 alespon za 10.0949 - 0348.3? Nasel jsem totiz obe dve na Slovensku, jinak u nas jsem na tyto jednotky nenarazil.
Ta felda je stavem jeste tak na dve technicke, takze se na to vyprdnout nechci. Diky moc.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - dvě nové jednotky nekomunikují

Příspěvek od ferdamravenec »

oběhnout vrakoviště , prohlídnout inzeráty a zeptat se když bude vypadat že to jsou díly z vrakáče jestli tam nemaj to co sháníš

třeba vím že jsme odeslali feldu s tím co sháníš na vrakáč do Frýdlantu ale jestli tam z toho prodávaj díly nevím
davidtk
Příspěvky: 10
Registrován: pon 13. dub 2015 13:07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - dvě nové jednotky nekomunikují

Příspěvek od davidtk »

Uz jsem se konecne zorientoval v tom znaceni :-)
Podarilo se mi konecne najit nekolik moznosti jak celou jednotku s pumpou sehnat. Moc dekuju za informace. Snad se konecne hneme z mista a felda bude v cajku. To auto je neskutecnej drzak. :-)
Odpovědět