Dodatečná montáž ABS

hnec - FK

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od hnec - FK »

tak jsem vse uspesne dodelal a vcera prosel STK! abs vubec nekontroloval ale to je dost individualni kazda stk ma jine zvyklosti...
brzdy fungovali v poradku tak nic neresil... :thumright:
JendaE
Příspěvky: 27
Registrován: pon 28. zář 2015 18:19:49

Re: Dodělání ABS

Příspěvek od JendaE »

hnec - FK píše:tak jsem ted naistaloval cekou verzi VAG-COM 304...kdyz se pripojim,dam test kabelu,pise COM port status -OK,interface status 0-nalezen,pripraven ,fast-synch kompabilita -NE
kliknu na VYBER RIDICI JEDNOTKY,03-ABS....cekam....napise BEZ ODEZVY RIDICI JEDNOTKY
a tuhle hlasku to hodi at delam co delam....ale z jednotky imobilizeru se ozyva jakesi cvakani...
uz si fakt nevim rady....

To proč ti diagnostika nenajde ABS je proto že asi nemáš propojenou elektroinstalaci ABS s diagnostickou zásuvkou, viz odkaz https://issuu.com/marty_fk/docs/fel_elektricka_schemata strana 79. Drát šedo/bílý ze svorkovnice na ŘJ abs 13 pozice vede do zásuvky diagnostiky 7 pozice.

Hodlám si na svou 1.3 BMM taky nainstalovat systém abs, zajímalo mě jak jste postupovali s elektroinstalací, rozkuchával někdo dráty z abs od hlavního kabelovýho svazku nebo jste radši vyměnili celej svazek. Mám právě 1.6 s abs, tak mě právě že čeka oddělení abs od ostatního...naštěstí jsem koupil celou 1.6 a shodou náhod je z roku 95 moje je taky 95 a překvapivě obě mají shodně najeto já 125 500 a ta 1.6 125 900 :D to se jen tak nepoštěstí... :D
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž ABS

Příspěvek od Honza_t »

Mám ten pocit že za těch 6 let už to asi vyřešil :flower:

Vykuchat svazek ABS od zbytku neni zase takovej problém, vedou jím asi tak 4 dráty a zbytek by měl být zvlášť. Osobně mi to přijde daleko snazší než kuchat ven celej původní svazek a měnit ho za jinej - na to musí s největší pravděpodobností palubka dolu. Takhle se dá všechno protáhnout drátem a sundáš akorát budíky. Já to takhle mám, ABS z 1.6 a šlo to na 1.3MPi. Kabeláž byla to nejjednodušší.
JendaE
Příspěvky: 27
Registrován: pon 28. zář 2015 18:19:49

Re: Dodatečná montáž ABS

Příspěvek od JendaE »

Horší to bude s těma nábojema, buďto vyměnit nebo se po pokusit provrtat. Do toho přendávání se mi moc nechce protože bych pak musel preventivně vyměnit všechna ložiska... jako jo byla by to nejlepší varianta ale tak uvidím až to vše rozeberu. Jinak svazek jsem už vykuchal abs od stávajícího opravdu je to pár drátu to i alarm na elektroinstalaci byl komplikovanější
KAT
Příspěvky: 28
Registrován: stř 26. lis 2014 16:51:19

Re: Dodatečná montáž ABS

Příspěvek od KAT »

Nechal jsem si ABS zapsat do techničáku. Stačil jim vytištěný výpis z diagnostiky ze škoda servisu.
Odpovědět