Výměna brzdových trubek

6host - FK

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od 6host - FK »

koukni se o dva prispevky zpet, ted jsem je menil, je to voser a nadaval sem dost, jeste ke vsemu mi v kelly ty chytraci dali trubky pro favorita tkaze jedna byla nepouzitelna a druha byla pouzitelna ale mela vsechny ohyby asi o 1cm driv nez jsem potreboval takze jsem si s ni vyhral, ale mel jsem napravnici sundanou, s ni bych to skutecne delat nechtel, ale nic jineho ti asi nezbyde(nez si s tim vyhrat), kdyz bych to delal nekdy znovu tak to radeji sverim servisu popr. pokud mas jamu nebo zvedak tak by to asi slo taky , ale s autem na kozach to je horor, kdyz nemas rozebranou predni napravu, a prava trubka co jde prostorem pro nadrz je taky zuzovka
az prohnijou trubky pro benzin tak to hodim do servisu :D , ty se mi menit nechce, proto je zkusim jeste nejak osetrit, i kdyz to nema valny smysl, brzdovy kazdopadne jednoznacne vymenit,tam nema cenu riskovat
zbyndafel - FK

Brzdové trubičky

Příspěvek od zbyndafel - FK »

Ahoj,
potřeboval bych info ke kompletní výměně brzdových trubiček na Felicii 1,6 combi. Nevíte někdo zhruba cenu?
A nemohl bych to někde sehnat abych nemusel jít přes servis?
Dík Zbyněk
Jarmar

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Jarmar »

Ahoj
Jakoukoliv brzdovou trubku si můžeš objednat na http://www.bekas.cz
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Suri »

zbynda - trubky sa dajú objednať v salone škoda akurát potrebuješ vedieť všetky objednacie čísla alebo to u nich vyhľadať v katalogu , cena z hadičkami na combi feldu bola cca 2000 korún . Proti číne pár korún navrch ale pokoj
kolombino - FK

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od kolombino - FK »

Ahoj prosimte nevis kolik stoji ty trubky mam prasklou jednu.Od ridice v puli auta to je ta prvni diky
goodFela - FK

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od goodFela - FK »

Nezesílená karoserie
Pro levý zadní kolo stoji 302,-
Pro pravý zadní kolo stojí 283,-

Zesílená karoserie
Pro levý zadní kolo stoji 370,-
Pro pravý zadní kolo stojí 370,-

S ABS
Pro levý zadní kolo stoji 390,-
Pro pravý zadní kolo stojí 474,-

Ber to orientačně. Je to vytažený z ETKY, ceny aktualizovaný cca před 4 měsícema.
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Vondry »

Mám takovej dotaz snad to tu není jelikož mám přední brzdy nový i zadní a pořád mi víc brzdí předek a zadke nic. I Ježek co to projíéžděl mi říkál že brzdy nic moc tak mě napadlo už snad jen vyměnit komplet brzdové trubky jelikož jsou z venku dost zarostlý už mám krátkou feldu 1996 je to 1.6 motorizace se zátěžákem na zadní nápravě a nemám ABS .
-mohl by mi tady někdo nebo do SZ poslat odkazy na všechny brzdové trubky co mám koupit nejlépe odkaz na každou trubku zvlášť abych je mohl naházet jen do košíku a objednat díky moc :salut:
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Ivarek »

Jen takovej malej technickej....nezapomeň na příchytky co drží trubky k podlaze,skoro tutově ti min.každý druhá popraská.A připrav se že to je slušný porod.Měnil jsem je před měsícem.A rovnou jsem měnil i palivový rozvody,byly ve stejným stavu jako brzdový.
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Vondry »

Ivarek díky ,ale odkazy náhodou nemáš co ? A na kolik to vyšlo tak brzový a na kolik palivový ? Budem to dělat ve dvou v jamně tak snad to pujde.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Matuhsch »

já sem měnil před týdnem... trubky mě vyšly asi kolem dvou tisíc...starý vyrveš v pohodě, připrav si rovnou nový prasátka a kluzný podložky na zadek. A bez spuštění nápravy je to porod je tam tak 1cm místa.. Trubky budeš muset trochu ohnout protože jinak to neprorveš..ve dvou by to mohlo jít líp, když sundáš pp kolo tak jeden bude strkat ze spoda a druhej z boku pomáhat.. znova bych do toho nešel
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Ivarek »

Jo,my to měli na zvedáku a švára prohlásil že daleko rychlejší bude když se sundá nápravnice,povolí a odehne řízení a ještě jsme o kus popuštěli nádrž.A stejně to šlo na pikaču,ale nechtěli jsme hned moc ohýbat nový trubičky.Trubky mě vyšli na cca 2500kč s těma držákama a ještě nějaký drobnosti.Všechno jsem měl originál.
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Vondry »

Ivarek a kde si ty trubky kupoval ?Vím že to bude pakárna boužel. Ale když to dám do servisu tak si vezmou hodně za práci a trubky naohejbají aby jim tam šli dobře .

A bylo to znát vubec ta výměna na brzdách?
Matuhsch- díky no bude to asi sranda :D a když se sundavá ta náprava tak tam jsou taky nějaký silnetbloky nebo uložení co by se dal ovyměnit né? Já pořád nemám funkční Etku takže jsme jak slepej a nevím co vše koupit :(
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Matuhsch »

no to ti neporadim... nikdy sem napravu dole nemel, ale silentbloky mas na ramenach leda..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Ivarek »

No já je měnil hlavně z důvodu že jsem je měl celkem fest zrezlý a jel jsem na STK,jinak jsem s brzdama problém neměl,takže jsem nějaký rozdíl nepocítil.Jinak si myslím že nápravnici na jámě neundáš,to si nějak neumím představit.
Díly jsem kupoval tady http://www.cc-autodily.cz/
A jinak nevím na kolik je máš schnilý ale nevěřím že by byly zarostlý zevnitř (taky čím by mohli být zarostlý,když jsou permanentně v brzdovce) tak že by ti snižovaly brzdný účinek.Buď bych se zaměřil na hadičky,ve kterých se prý může uvolnit kus gumy uvnitř a pak dělat něco jako záklopku nebo na brzdový válec případně na zátěžový regulátor.
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Vondry »

Ivarek - jojo s tou nápravou máš pravdu já je mám orezlý hlavně ty dlouhý pod autem ostatní jsou ok. A palivový jsou taky Ok ale říkál jsme si když tak už :D. Takže myslíš rozhýbát zátěžák a přitáhnout ho že by to bylo lepší? Hadičky jsou taky nový ale pořád to nebrzdí jak ostarej dobrej forman v kombi se šitama Starline . :(
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Ivarek »

No asi nejspíš ten zátěžák,pokud je tedy problém se zadkem.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od 103457 »

Hele ty máš zátěžák na krátký feldě :?: :o To jsem ještě neviděl, krátký feldy mají ventilky na pumpě.
Zkoušel jsi vyměnit kapalinu a důkladně to několikrát odvzdušnit?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Matuhsch »

trubky nemuzou mit vliv na brzdnej ucinek dokod netecou...
nejdrivv bych zkontroloval pistky/prasatka, popripade vodoci cepy a vymenil brzdofku a odvzdusnil. a vysteloval zatezak aby daval co nejvetsi tlak.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Vondry »

103457 - Pokud se nemýlím i Spirus ho tam měl na krátký já ho mám jak na červený krátký tak na modrý :tohle tam mám .http://www.autotypautodily.cz/cz-detail ... -4906.html .
Kapalinu mi měnily v servisem a po výměně přednícj brzd se zas vyměnila po odvzdušnění a při výměně zadních se znova část měnily vždy minimálně 3x celé odvzdušněno.
Matuhsch-
Prasátká jsou taky nový ještě mi někdo doporučoval z pickupa feldy tam jsou prý větší a brzdí líp je to pravda ?
Zátěžák když přitáhnu nebo povolím dává víc tlaku na zadní brzdy já ho neměl venku a ani nezkoumal jak funguje tak se ptám radši.
Vodící čepy jsme taky měnil velý třmeny ve předu jsou zrepasovaný.

Právě za 4 roky co mám feldu tak každý rok mění jen přední kotuče a zadní jsou furt jak nový :hlava: A to jsem zkoušel hned několik typu kotouču myslím origo (velikost ).
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Matuhsch »

Já mám velký prasata, na combi je to tak normálně, a nepozoruju že by to extra brzdilo... ale může to tak být. zátěžák nevim jestli nahoru je plnej tlakjá to nechal být radši. Zeptej se vaška 1034.. či jak má to číslo, on to má poštelovaný nebo někde na foru to bude. Tak pokud jsou třmeny repasovany tak už fakt nevim čím by to mohlo být.. Ale trubky ti určitě nepomůžou, to je jen :safe:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od 103457 »

Pokud máš zátěžák, tak by to mohlo být jím, zda je zarezlej a nechodí ti.
Pokud je zarezlej, tak mám obavy, že po rozhýbání začne téct. Pokud není zarezlej a normálně chodí, tak ho nastavit na polohu naloženýho auta, čili povolit štelovací šroub, zamáčknout a dotáhnout.
Zda zátěžák chodí, poznáš podle toho, že vlezeš pod auto a někdo ti šlápne - povolí, šlápne - povolí. Zátěžák by se měl pohybovat.
Ale možná pak bude problém na STK, letos si toho nevšimnul, předloni mi za ten upravenej zátěžák zdrbnul ( 500,-Kč mu spravilo náladu ) Na těch hodinách co ukazují účinnost brzd mi to vysvětloval, že zadek u feldy má jít na 960 a mě to brzdí 1340 ( nevím v jakejch jednotkách to je ), takže je zadek přebržděnej. Ovšem nepozoruji na sněhu či mokru nějaké negativní účinky a to s tím jezdí dokonce manželka, která nejezdí moc bezpečně. :P
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od ferdamravenec »

to bude zátěžákem , trubky budu taky měnit , ale půjdu do mědi , nejlepší cena je ve feroně ,některý průměry mají i oplastovaný , nebo se zeptat tam kde přivážejí z ferony hutní materiál jestli by neobjednali , taky v topenařství , atp.
já jsem tu kupoval trubičky pr6mm za cca45 kč/m , v richter-frenzel , je to firma na vodu topení ...... , v mototechně chtěli 100kč/m
holendry v mototechně do 10kč/ks
Marty_pv - FK

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Marty_pv - FK »

ferdamravenec: Čistou měď snad ne viewtopic.php?f=16&t=13307&p=463355&hilit=m%C4%9B%C4%8F#p463301 to si zaděláváš na solidní průšvih
Když už tak se trubky dělají z CuNiFer slitiny nebo jsou jenom poměděný
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od ferdamravenec »

nevím jak je to čistý , ale problémy rozhodně nemám brzdí to auto přes 2t a 2km z kopce , jinak tady kolem v servisech pokud si necháš dělat brzdy tak se ptaj jestli chceš měď (je to dražší) nebo normální (levnější) trubky , na š 120 jsem použil trubky na felicii s povlakem zelené barvy a za dva roky byli ohnilý .
likvidovaly jsme toto vozidlo : http://pajanov73.rajce.idnes.cz/cervena ... 200104.JPG
takhle stálo cca 10 let a už min 5let předtím se sním nejezdilo , a jediný co na něm bylo dobrý (kromě skel) byli měděný brzdový trubky ,
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Vondry »

Zátěžák chodí , tak v uterý zajedu na STK at mi to změří jak to brzdí .Když jsem byl naposled na STK tak jsem měl zadky nový tak je moc neřešil že si prý sednou ještě tak uvidím co to ukáže teď.

EDIT : dnes zjištěno na STK že rozdíl mezi předníma brzdama do 6% a brzdí dobře a mezi zadníma do 8% ,ale kolísají takže prý bubny nechat stočit a nebo vyměnit.
Díky všem za pomoc.
ryan

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od ryan »

kluci nevíte kde se daji koupit brzdový trubky na fáčko, dííky
robin1 - FK

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od robin1 - FK »

V obchode.
spirda - FK

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od spirda - FK »

zdravim muzete poradim vubec to nechapu.menil jsem zadni bzrdovou trubku do vede do bubnu a nejde mi dotahnout.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od ferdamravenec »

něco je špatně , buď na trubce není "soudeček" nebo je krátkej holendr
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od PavelZet »

nechci zbytečně zakládat nové téma, tak se zeptám tady: Na STK mě změřili nějakým forichtungem brzdovou kapalinu a doporučili mě ji vyměnit, že je stará.. Chci se zeptat, jak se to přesně dělá? Děkuji za rady,pavel

edit: omlouvám se za tento příspěvek, odpověď na mou otázku jsem našel v jiném tématu po lepším prohledání fóra :oops: ..prosím o odstranění příspěvku...
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
manasgsf

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od manasgsf »

Zdravím všechny na fóru. Mám smělý dotaz,nikde se mi nedaří sehnat držáky pro palivové a brzdové trubky - ten pro pět kusů trubek. Existuje nějaká alternativa,nebo tušíte kde by byly k sehnání. Maňas
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od luk111 »

Maňas otázka 2 sekund http://aukro.cz/drzak-prichytka-brzdova ... 02001.html .Doufám že chápu dobře a je to ono.
manasgsf

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od manasgsf »

Ano je to ono,nicméně už ani zde nejsou k mání,pouze tři kusy,asi to bude tím,že už nepočítají,že by někdo něco takového na felicii měnil. :(
pavka813

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od pavka813 »

chlapi která trubka na brzdovym válci patří z pohledu ze předu na auto na levý zadní kolo?díky
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od miroussm »

Chlapi, budu měnit brzdové trubky a narazil jsem na problém. Nikde nejsou k dostání ty plastové úchytky, na netu jsem je nenašel nikde, prošel jsem x autodílů a všude mi jen řekli, že je nemají tak dva roky, na vrakovišti se kvůli tomu ani neobtěžoval zvednout ze židle. Nemáte někdo typ, kde se to dá ještě sehnat? fakt nevím, jak to nahradit :(. Díky moc.
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
betonak

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od betonak »

Bohužel na tento problém jsem narazil také, kompletní výměna brzdových trubek a vzhledem k tomu, že trubky nebyly v originálním držáku jsem neprošel STK a přesto že jsem do opravy vrazil cca 15 000,-KČ auto jsem musel poslat na vrakoviště. Bez těchto originálních držáku tě prostě vyhodí z STK. A není nikde zastání. Už jsem se s tím smířil, že mě tento stát okradl o 15 táců, mohlo být u hůř.
Je to konec Felicií.
No alespoň vrakoviště budou mít kšeft.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Matuhsch »

Co to je za zgrindy ze te vyhodi z stk kdyz nemas originalni drzak trubek? :D to museli byt na stk na hlavu, a ty ses taky na hlavu vyhodit kvuli tomu feldu na vrakac :D to sem snad nevidel este, kdyz uz by to tak bylo tak teda staci dat technikovi na kafe anebo zajet na jinou stk... :lol:
Obrázek
Obrázek
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Prcek1 »

Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Foglik »

Takový držáky sem kupoval teď v mototechne u nás... 20kc vycházel jeden kus. Nějak ale nechápu proč dávat sesrotovat auto po servisu ...

Obrázek
KTM

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od KTM »

To je přesně to co sháním už půl roku po všech možných krámkách. Prosím v které mototechně mají tento zázrak?
Prcek1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 10. led 2009 8:57:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Prcek1 »

Už jsem to psal, mají je v autokelly.
Zadej si do vyhledávače "příchytky brzdových trubek felicia" nebo "6U0201278K" a můžeš si najít kde je mají.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od Foglik »

Ten je na 4 trubky a pod autem jich je 5
krychi
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. led 2011 21:35:27
Bydliště: Plumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od krychi »

Také měním brzdové trubky a príchytky jsem kolupil zde:http://www.skoda-dily.cz/eshop/6U0201278K.html
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových trubek

Příspěvek od ferdamravenec »

Odpovědět