Výměna brzdových trubek

majkl - FK

Výměna brzdových trubek

Příspěvek od majkl - FK »

Zdárek chlapí.
Koupil jsem komplet celé brzdové potrubí . To stávající (10,5 roku staré) má již puchýře, místy se loupe, tak pro klid měnim. Až na jednu trubku k PP kolu je vše orig (normálně ji neměli k dodání ;) ). Mám trubky nějak natírat barvou nebo co s tím? Ještě se chystám na nástřik spodku a dutin, tak je asi vezmu tím sajrajtem na spodky. Co si myslíte o té barvě? Je na nich takový asi plastový potah... asi barvy nemají smysl, co?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od 103457 »

Nasaď trubky a pak komplet nastříkej se spodkem.
majkl - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od majkl - FK »

Taky se přikláním k této variantě. Jenom pro upřesnění - nejhorší to je v místech pod přední a zadní sedačkou - lítá sem bordel od předních kol, i když mám lapače.
Zbysek - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Zbysek - FK »

Souhlasím s tím nástřikem kompletním po montáži. Jinak je stejně odřeš a nemá to smysl a jak je budeš muset maličko tvarovat, tak to stejně popraská. Jinak jsi teda slušnej blázen měnit trubky jen tak když netečou. Já teď budu měnit jednu co se mi nelíbí a ani do toho se mi nechce, protože je to vždycky jen o problémech. :)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od Zdenda19895 »

Já jsem před STK měnil trubky k zadním kolům protože už nebyly hezké. (10let) :lol: :lol: Trubky k předním kolům jsou jako nové. :D :D
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
majkl - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od majkl - FK »

Přijde mi jako větší bláznovství jezdit s trubkama s puchýřema, když nevim co je pod nima. Nechce se mi čekat až jednou prošlápnu pedál brzdy, to bych se asi moc nenasmál. Přední vypadaj celkem dobře, ale když už budu měnit všechno, tak těch pár korun za přední mě nezabije. A hlavně je klid. A taky už před rokem a pul na STK remcali...
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od Zdenda19895 »

Právě, před dvěma lety mi na STK řekli že ty trubky nejsou moc hezké. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
majkl - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od majkl - FK »

Jo, kdyby to někoho zajímalo, tak komplet potrubí brzdové (bez té PP trubky) vyšlo na 2500,- Kč. No? jakej sem blázen? :lol: :) :lol:
PP koupena neorig za 52 Kč.
majkl - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od majkl - FK »

Mám vyměněno, společně i s palivovým potrubím a výměnou brzdových pístů a těsnění. Celkem práce cca 13-14hodin, samozřejmě nejvíce práce bylo s povolením některých spojů a pak taky vymyslet jak je dostat pryč a nové na své místo. Musel dolu i přední stabilizátor (takže rozpúlit vejfuck a řazení). No prostě větší jebačku jsem snad zatim na autě nedělal. Už vím proč se jim v servisech do toho nechce se slovy, že to jsou ještě v pohodě, že vydržej (to mám z několika zdrojů...)
Palivový natom byly hůř, brzdové hlavně v ohybech a místech, kde jsou zacvaklé v příchytkách. Na dosti místech byla stěna mí'n než poloviční. Otázka jakou má pak pevnost.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od emilio52 »

Lepší je vyměnit dřív než později celý auto :) S brzdama není sranda a zvlášť když šlápneš a vono nic stalo se mě to u starýho a je to blbej pocit ještě že jsem nejel moc rychle zachránila to ruční :) .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Potrubí

Příspěvek od Dejwis »

Zdravíčko všem, nebudu zatim zakládat nové téma, chtěl bych zkontrolovat to co budu měnit, chci někdy v lednu udělat repasi brzd. trubek, hadic a věcí kolem, tak zda mám vše, případně co chybí atd. Děkuji moc. (Jedná se o Feldu 1.3BMM 1995 - 50kW)

1) Brzdová hadice přední - 2× : http://autodilykrc.cz/eshop/detail/brzd ... 3575848e27

2) Brzdová hadice zadní - 2× : http://autodilykrc.cz/eshop/detail/brzd ... 4727315d7b

3) Brzdová trubka PL kola : http://autodilykrc.cz/eshop/detail/trub ... af3d5067d9

4) Brzdová trubka PP kola : http://autodilykrc.cz/eshop/detail/trub ... a87600c090

5) Brzdová trubka ZL kola : http://autodilykrc.cz/eshop/detail/trub ... 965ad9b15a

6) brzdová trubka ZP kola : http://autodilykrc.cz/eshop/detail/trub ... 236a0ea64c

7) Pístek brzdiče SADA 2× : http://autodilykrc.cz/eshop/detail/pist ... 5831d5fa05

8) Šroub odvzdušnění brzd M6 4× : http://autodilykrc.cz/eshop/detail/srou ... 5451d4ab19

9) Zadní pakny mám nové, jsou tam ani ne rok - takže ty nebudu kupovat

10) Brzdová kapalina - tady to je jasné, jen dodržet specifikaci

11) Pokud budu měnit kotouče a destičky, tak tam mám vybráno - Ferodo, tady vím a mám....

Takže zda mám všechny ty hadice a trubky všechny, nebo zda něco nechybí...

Děkuje Dejwis :geek:
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od Ponman »

Ted si nejsem jisty,ale rekl bych,ze je rozdil mezi prednima a zadnima ovzdusnovacima sroubama.Podle foto toho odkazu to jsou predni.Poptal bych se, :roll: ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
smazany clen - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já bych ještě zvážil zadní válečky pokud je nemáš měněné, páč jak ti vytečou tak můžeš zahodit i pakny, stačí když sundáš buben a nadzvedneš manžetku válečku, nebo někdy stačí jen tu manžetku zmáčknout a už je kolikrát jasno, jakmile tam bude mokro tak zahodit a dát nové.
Jurka - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Jurka - FK »

Jo zadní a přední odvzdušňováky sou jiný.... ty tam máš zrovna 4x zadní
luke.bean - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od luke.bean - FK »

a taky se připrav na to,že trubek co vedou dozadu k nápravě je víc druhů.. liší se slabá/zesílená bouda a pak v 95 byli dva druhy trubek..

liší se to ohybem jakoby pod nohama řidiče zespodu

teď jsem to dělal,tak pořádně obal nervy,protože to je strašná pakárna

ty zadní dlouhý trubkyvůbec nesedí a musíš si je naohýbat podle sebe.. ve výrobě jim to moc nejde :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od Ivarek »

No když už to bereš takhle od podlahy tak bych ještě vyměnil tyhle podložky................6ks na autě.

http://www.autodilykrc.cz/eshop/skoda/f ... 91-611715#
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od Vici »

ja menil na kombiku komplet trubky protoze se davalo abs. trubky sme mel origos. stalo to celkem palku. a vymena tech dozadu byl smrtak. nemit kamose se zvedakem tak by me asi odvezli - protahnout to pod napravnici j smrt. musela se povolit atd
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
majkl - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od majkl - FK »

Já myslim, že ti chybí to hlavní a to josu dvě trubky co vedou dozadu pro zadní brzdy. Máš tamjen ty krátky, který byli i u mě dobrý. Ty trubky co vedou zepředu dozadu jsou vystavený všemu bordelu od LP kola. Ty 4 trubičky cos napsal jsou uplně v pohodě. Největší jebačka je s těmahle dlouhýma.
Mělo by to být toto (dle datumu výroby auta):
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 951ceb5c8a
a
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 720d389792

Nevim jak polský (nebo kde to vyráběj) trubky, ale já měl origo a pasovali na 99% přesně. Bylo to ale spíš na škodu, když jsem to protahoval kolem nápravnice.

Jinak přeji hodně zdaru.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Potrubí

Příspěvek od Dejwis »

jojo, zapoměl jsem tam ještě hodit prasátka: 2× http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 1d62aeb615
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Potrubí

Příspěvek od Dejwis »

Jurka píše:Jo zadní a přední odvzdušňováky sou jiný.... ty tam máš zrovna 4x zadní



pravda, špatně popsáno, šrouby budou přední a zadní...
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Potrubí

Příspěvek od Dejwis »

Ivarek píše:No když už to bereš takhle od podlahy tak bych ještě vyměnil tyhle podložky................6ks na autě.

http://www.autodilykrc.cz/eshop/skoda/f ... 91-611715#


Díky ;)
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Potrubí

Příspěvek od Dejwis »

majkl píše:Já myslim, že ti chybí to hlavní a to josu dvě trubky co vedou dozadu pro zadní brzdy. Máš tamjen ty krátky, který byli i u mě dobrý........

Jinak přeji hodně zdaru.


:geek: Díky za info
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Radek1
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 19. říj 2006 22:38:19
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od Radek1 »

Já se taky chystám všechny trubky vyměnit,zároveň udělám i ty benzínové-přecijen jistota je jistota ;)
raduzo22 - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Ahoj lidičky, řeším teď stejný problém jak většina z vás.Na technické se jim nelíbil stav brzdových trubek na mojí feldě, je to combík 1.3 50kW r.v. 1995 a když sem se informoval v mototechně co mají a co to stojí tak mi řekli že v roce 95 byl nějakej přechod z favorita na feldu,to sem nějak čekal ale jde mi o to kdo dělal brzdový trubky atd.mám strach abych si nekoupil vše na r.v.95 pro feldu o ona tam byla půlka věcí namixovaných felda x favorit,stalo se to někomu? Děkuju za info ;)
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Potrubí

Příspěvek od Chose »

Zdar,poslední fáva a první feldy mají prakticky stejné podvozky,tak by tam neměl být nějaký problém,maximálně si tu trubku jinak zahneš nebo upravíš.
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Doyle - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Doyle - FK »

Zdarec, taky jsem teď měnil trubky, šlo to hnusně, ale šlo to.Přitom jsem vyměnil zadní prasátka, už bylo na čase, docela propouštěli.K tomu i hadice a všechny ty věci kolem.
Chtěl jsem se zeptat jak je to u odvzdušňování s ABS.

V knížkách a na netu jsem se dočetl, že je třeba mít odpojenou baterku, někdo píše, že stačí jen aby se neotočilo klíčem někdo zas, že je to jedno.Jak to tedy je a proč to varování vůbec?
Co se pak stane nebo kvůli čemu se to doporučuje nebo nedoporučuje?
kolak
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 05. črc 2007 14:10:16
Bydliště: 294 29 bezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od kolak »

ahoj mam dotezik bude mi pasovat leva brzdova trubicka od zadu k posilvaci z favorita na felicii?? :?
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Potrubí

Příspěvek od Chose »

V těch trubkách je rozdíl,ale třeba se ti to tam podaří napasovat :roll:
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Potrubí

Příspěvek od Sadra17 »

záleží jakou má kastli feldy jestli vyztuženou nebo nevyztuženou ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Jurka - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Jurka - FK »

Jen tak pro zajímavost....když sou zhnilí trubky brzdový zadní a dejme tomu to najednou rupne, tak furt ještě brzdí druhej okruh ne? Respektive dvě kola by měli bejt furt v pohodě??? A stejně se asi nestane, aby člověk šlápnul na brzdu a nic najednou jakože žádnej účinek... Co myslíte?
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Potrubí

Příspěvek od Chose »

Vždycky by to měl aspoň jeden okruch podržet,to už by byl kurňa pech,aby selhaly oba okruhy naráz.Ale stává se někdy aj nemožné :roll:
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
RedmeX - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od RedmeX - FK »

Ja mám blbé hadičky k brzdám a pri viacnásobnom brzdení, až sa zohriala kvapalina, tak sa mi robili "výdute" na hadičkách a strácal som tlak, takže felda aj s brzdou na podlahe brzdila slabo... Dal som vymeniť predné hadičky a zlepšilo sa to, už brzdí, ale zase po výraznom brzdení začne opäť klesať tlak a prestáva brzdiť ako má, takže tie dva okruhy nie sú zázrak :) Budem sa musieť pustiť tiež do výmeny hadičiek k bubnom...

Čo všetko potrebujem na výmenu hadičiek k zadným bubnom? Oplatí sa pri tom vymeniť už aj nejaké iné diely?
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 30. bře 2010 19:38:43, celkem upraveno 1 x.
Jurka - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Jurka - FK »

No mě šlo jen o to, že se prostě nestane, že by člověk šlápnul na brzdu a prd...
Adler - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Adler - FK »

To je, ale myšleno při poruše přímo jednoho z okruhů HBV (hlavního brzdového válce) například když uvnitř odejde těsnění pístu ne? Ale pokud se jeden okruh přeruší (prdne trubka nebo hadice) pak bude kapalina vytékat nejen z okruhu, ale i ze zásobní nádržky a tím pádem se zavzdušní celý HBV. Úbytek brzdovky by pak sice měla signalizovat kontrolka brzdové kapaliny, ale na druhou stranu nic není stoprocentní a na nic se nedá spoléhat úplně.
Marty_pv - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Adler: Tohle se nestane, když prorazíš jeden okruh tak vyteče, ale zásobní nádržka je rozdělená přepážkou - polovina kapaliny v ní zůstane
Adler - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Adler - FK »

Marty_pv: Ano o tomhle taky vím, ale... Pokaždé když jsem dělal něco na brzdách např. měnil potrubí, hadice, odvzdušňoval pak hladina v zásobní nádržce klesala po celé délce (aspoň mi to tak vždycky přišlo) i když jsem pracoval na jednom okruhu. A zase i kdyby byla rozdělena nádržka pro oba okruhy pod zn. MIN tak přeci při poklesu hladiny pod tuto hranici pak dojde ke zavzdušnění HBV.
Marty_pv - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Adler: To bude nějakej renonc, kdyby zásoba nebyla oddělená pro oba okruhy tak by nemělo smysl tam dvojokruhový brzdy dávat - řekněme že ti prdne hadička v jednom okruhu, párkrát zabrzdíš a máš celou zásobu brzdovky v háji - v ten moment budou oba okruhy mimo provoz
Adler - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Adler - FK »

Marty_pv: Nejspíš budeš mít asi pravdu... Hledal jsem řez zásobní nádržkou, ale nikde se mi ho nepodařilo najít a to ani pro Favorita ne u kterého mi to přišlo nejvíc patrné. Ale prostě třeba zrovna u něj jsem nějak nepozoroval, že když klesá hladina v nádržce tak klesá jen v jednom okruhu na kterém zrovna pracuju a vždycky mi přišlo že klesala v celé nádržce stejně. No v každém případě mám na léto naplánovanou u druhého auta což je právě Favorit preventivní výměnu HBV tak to schválně zkusím jak se to bude chovat. Ale nejspíš je to jen můj špatný dojem.
Marty_pv - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Adler: Řez nádobkou jsem taky nenašel, ale na schematickým obrázku "jak pracuje hbv" v knížce o felicii (Cedrych) je zásoba pro oba okruhy oddělená
kolak
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 05. črc 2007 14:10:16
Bydliště: 294 29 bezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrubí

Příspěvek od kolak »

ahoj pozor na abs trubky maji na 1 konci jine vetsi sroubeni ,koupil jsem sadu a mam ji tak do vitrinky mluvym o l.p trubka co vedou pod autem,, :salut:
Adler - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Adler - FK »

Marty_pv: Tak dnes jsem se na to mrknul a pořádně si na to posvítil a to doslova :D Ale jen u Fava, protože Feldu mám momentálně pryč. A tam je to tak že rozdělení zásobní nádržky pro oba okruhy začíná přesně na zn. MIN. Teď je teda otázka a co je pravdy na tom, že při poklesu hladiny ke zn. MIN hrozí zavzdušnění brzdového válce.
Jurka - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Jurka - FK »

No nehrozí to by muselo bejt ještě hodně níž... anebo bys to auto musel převrátit:)
Adler - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Adler - FK »

Jurka: Nic ve zlém, ale ptáš se tady jestli není problém v tom když praskne hadička nebo se prorve potrubí. A teď reaguješ na můj příspěvek a s jistotou tvrdíš že to nehrozí... To mi nejde k sobě. Pokud bys to měl ověřené pak to beru, ale takhle to na mě působí že se jen domníváš a vlastně přesně nevíš kde je pravda. Já sice také jen spekuluju jelikož jsem nikdy brzdovou kapalinu ke zn. MIN klesnout nenechal, ale pokud to beru podle knížky pak existuje upozornění že hladina se nesmí nechat klesnout ke zn. MIN jinak hrozí zavzdušnění brzdového systému. Čili to beru tak že pokud se hladina dostane na úroveň zn. MIN je tady jistá možnost že ke zavzdušnění dojde.

Ale jsou to jen spekulace a doměnky a třeba to opravdu bude tak že ke zavzdušnění opravdu dojde až hodně pod úrovní MIN. a tohle upozornění je sichr pro každý případ... To by chtělo ověřit.
Jurka - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od Jurka - FK »

Já když jsem se ptal, tak to bylo myšleno jako otázka na zamyšlení a čekal sem, že se ozve někdo komui se to stalo a má s tím přímo zkušenost... Já to měl rozdělaný vím jak to vypadá i sem vyndával nádobku z válce atd... Dá se říct, že vím jak to funguje a dá se říct, že moje otázka byla zbytečná, ale ptal jsem se proto, abych se sám pro sebe uklidnil, že se mi prostě nemůže stát abych z ničeho nic šlápnul na pedál a stal ose úplný prd... Ikdyž na 99 procent vím jak to je furt se mohu mýlit v něčem, tak se radši ujistím a třeba se ozve někdo komu se to fakt stalo a uvidíme... Já sám ty trubky zadní mám docela v blbým stavu, tak prpostě pro klid v duši
lachim.k - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od lachim.k - FK »

Zdravím všechny, před třema týdnama jsem jel do Brna a tam se mi začal propadat brzdový pedál. Ale pořád to brzdilo, tak jsem si říkal, že to opatrně půjde odbrzdit až dom. Po několikátým zabrždění to přestalo brzdit úplně, takže jsem dojel dom už bez brzd (pouze nouzová ruční). Rupla mi pravá trubka co vede pod autem dozadu... Takže to chvíli brzdí na druhý okruh, ale né pořád ;)
Mám 1,6MPi s ABS, takže první problém byl v sehnání nových, nikde je neměli, tak jsem si je musel nechat objednat. Když jsem sundával starý tak jsem se zasekl u pření nápravy. Nevím jak na to, ty starý nějak vytáhnu, ale jak tam dát ty nový? Musí se povolit náprava? Prosím o radu jak na to. Máme doma ještě 1,3MPi bez ABS, tam je u přední nápravy o hodně místa víc, ale na 1,6 je asi jen 8cm. :? :scratch: Prosím všechny o radu!!! Budu to dělat u známího na jamě takže vím, že to nebude med! Děkuji mockrát
6host - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od 6host - FK »

mam dotaz , chci menit take trubky co vedou od predu k zadni naprave, takze ty dlouhe, ale nejak sem je nenasel ani v kelly ani v autodilykrc , ty odkazy co tady nekdo na auto krc odkazoval nefunguji , nalezl jsem u nich vsechny ostatni trubky ale tyhle dlouhe asi nemaji? nebo jsem slepy? kdyztak prosim o radu kde je koupit nejlip origo a nejlip nekde v Praze a okoli.Diky

EDIT: tak mozna neumim fakt hledat, je to toto?
http://autodilykrc.cz/eshop/detail/trub ... 96258db191 trubka brzdová pod vůz Levá
ale to se mi aspon dle ceny nezda za tak dlouhou trubku tak malo :), a jestli nekdo vi jaka to vubec je trubka?, nebo tohle http://autodilykrc.cz/eshop/detail/trub ... ba58246792 resp http://autodilykrc.cz/eshop/detail/trub ... 454c05688f - co jsem hledal na googlu tak je to asi ano, ale kazdopadne se ptam zkusenejsich
dik za rady

EDIT: tak jsem si poradil sam :)), v kelly je maji, 109kc bez DPH, na prava nepsano original, na leve uz ne, a cena uuplne stejna.. tka uvidime jak dlouho vydrzi
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pon 19. dub 2010 20:26:07, celkem upraveno 1 x.
6host - FK

Výměna brzdového potrubí pod autem - jak na to?

Příspěvek od 6host - FK »

zdravim,
mám dotaz, dneska jsem koupil nové brzdové trubky(ty po auto ,a jal jsem se je vymenovat-zacal jsem levou - povolil jsem ji vzadu, vypustil kapalinu, vycvakal z uchytu pod celym autem, vysrouboval z hlavniho brzdoveho valce a tady jsem skoncil, nevim jak ji dostat ven pres tu mini mezeru ktera je mezi rizenim, popr. napravnici a karoserii, copak tu staraou bych mohl stipnout nebo zohybat a nebyl by to problem, ale novou ohybat nemuzu, je nejaka moznost jak to udelat krome sundani napravnice a rizeni? nedostnau auto vyse jak 30-40cm nad zem, jamu ani velkej hever nemam.
jeste mam dotaz, jednu trubku ma neorigo a co jsem na to koukal tak mi pride ze ani ta origo neni naohybana tak jak by mela, muzou se bez problemu ohybat a pokud ano tak to je asi omezeny uhel?nebo se ohybanim nici - oslabuje to jejich steny, popr. je treba to treba nahrat? ale to se potom zase oloupe ten lak a to bych nerad

Diky za rady
majkl - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od majkl - FK »

Musíš je ohnout jak při vyndavání tak i nandavání. Jinak to nejde. (jedině vyndat př. nápravu) Ona ta trubka něco vydrží. Zkus si vzít tu starou a ohýbat ji v jenom místě... vydrží dost hodně. Spíš dávej bacha na poškrábání nových trubek. Je to porod.... ale postupně ohnout, posunot, ohnout..... jde to. A taky jsem měl jen hevery a nájezdy.
6host - FK

Re: Potrubí

Příspěvek od 6host - FK »

aha, tak ok, ja jsem se prave bal je nejak moc ohybat, maximalne fakt o tri stupne, tak jestli to neco vydrzi, jako ze mi prislo ze jo :) ,tak hura do toho , ale je to strasna prace, navic co jsem tak koukal tak jsou zhnile i ty benzinove, je nejaka sance ty benzinove opravit- odrezovacem a pak striknout nebo to nema vubec zadnou cenu a jedine reseni je take vymena? ale co jsem na ne koukal tak to je zase dalsi litr a ty uz asi tak vesele ohybat nepujdou ze? :(
Petre - FK

Ako vymenit brzdove trubky ?

Příspěvek od Petre - FK »

Potrebujem vymenit brzdove trubky a potrebujem poradit ako a co treba rozobrat hlavne pri tych dlhych trubkach co idu pod podlahou od predu po zadnu napravu.Pozeral som na to ako idu od motora pod napravnicu tak tam je ten najvetší problem ako ich dam dostať.Za kazdu radu a tip dakujem.
Odpovědět