Silné vibrace volantu

krajon
Příspěvky: 10
Registrován: ned 11. kvě 2014 12:35:43

Silné vibrace volantu

Příspěvek od krajon »

Zdravím,

mám problém podobného zaměření jako kolega co tu přidával příspěvek podemnou. Nechci to však míchat protože jde o jinou věc tak zakladam nové téma.

Dneska jsem jel do práce a začal se mně hodně klepat volant. Nemám namysli takové ty vibrace, když jsou nevyvážená kola. Bylo to docela silné cukání.

Volant vibroval jen když jsem měl sešlápnutý plyn. Když jsem jel bez plynu (nezávisle na rychlosti) tak byl volant naprosto vklidu.

Občas se od levého předního kola ozývaly rány. Zastavoval jsem a kontroloval zda nemám povolené kolo. Pak se mě zdálo že rány vychází od pravého předního kola. Volant stále silně vibroval až pak jsem zastavil a šel do obchodu koupit svačinu. Nasednu do auta a volant byl naprosto v pořádku a mohl jsem jet zase rychle.

Říkám si, že není možné aby se to jen tak samo uzdravilo. Nemůže to být nedostatek oleje v posilovači řízení? Že by to po tu dobu co jsem byl v obchodě nějak steklo nebo tak něco a bylo to zase ok?
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Silné vibrace volantu

Příspěvek od Andy486 »

Keď píšeš o zázračnom uzdravení, možno to bude klasika - vonkajší homokinetický kĺb. Lebo keď sa rosype homokineťák, tiež začne trhať volantom a búchať od kolesa, no ak spravíš zopár esíčok na ceste alebo zatočíš, tak to často zmizne aj na niekoľko KM.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
krajon
Příspěvky: 10
Registrován: ned 11. kvě 2014 12:35:43

Re: Silné vibrace volantu

Příspěvek od krajon »

No je fakt, že když jsem parkoval tak jsem měl vytočený plný rejt. To by odpovídalo ostřejšímu zatočení. Jen jsem si říkal, jestli to není jen nějaká blbost, že třeba doleju do posilovače olej a bude to OK. Tak to teda hodím do servisu
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Silné vibrace volantu

Příspěvek od Andy486 »

presne tak, stačí vytočiť poriadne koleso a zmizne to na chvíľu. Ja posilovač nemám, takže v tomto smere neviem vôbec poradiť,ako je to s olejom a pod. ale na 99% by som tvoju poruchu tipoval na vadný homokinetický kĺb.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Silné vibrace volantu

Příspěvek od 103457 »

Je to vnější homokinetický kloub. Někde na parkovišti dej plnej rejt doprava a pomalu jeď dopředu a dozadu furt v plném rejdu. Pokud bude křupat, je to levej kloub. Pokud to bude dělat v rejdu doleva, je to pravej kloub. Když jedeš, auto se začne třást, pustíš volant a ono to samo zatáčí vždy na tu stranu, kde je špatný kloub. Když přibrzdíš nebo zatočíš zlepší se to, pak to někdy začas zhničeho nic začne dělat znova co? Dělá to vždy jen, když je motor v tahu a to buď v záběru nebo při brzdění motorem. Pokud vyšlápneš spojku, chvění ustane nebo se sníží.
Odpovědět