Dodělání posilovače řízení

musa
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. lis 2016 21:41:33

Dodělání posilovače řízení

Příspěvek od musa »

Ahoj, koupil jsem feldu 1,3 v kombíku s klimou, ale nemá posilovač řízení, zajímalo by mě, jestli jde dodělat a jak je to složité?
Je to sice jen auto na montáž, ale několikrát denně s ním parkuji a je to celkem dřina. Oželel bych i klimatizaci, pokud by to nestíhal altík.

Díky moc za reakce.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání posilovače řízení

Příspěvek od Maty »

Jde spíš o to, že 1.3 se továrně dělala buď s klimou NEBO s posilovačem řízení ... fabricky nevyjela kombinace obojího.

Ale je tu možnost pokud máš klimatizaci zn. diavia (má ovládání na panelu ovladačů vedle mlhovek, výstražných, výhřevu na okna) ... pak jen sehnat věci pro montáž posilovače a namontovat.

Pokud áš originálůní klimatizaci (ovládání na panelu topení) tak originální cestou dodělat posilvoač nejde. Nicméně neříkám, že nelze. ale bude to chtít už tvořivost ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání posilovače řízení

Příspěvek od Rambo-x »

Což o altík nejde,jde o to aby ti vůbec zbyla nějaká energie pro jízdu vpřed. Kdyby jsi měl zapnutou klimu a ještě by tomu bral výkon posilovač,tak snad ani 5 nezařadíš. Jinak si myslím že dodělat nejde. To by jsi musel tu klimu vážně vyndat. Jinými slovy neexistuje řemen a držák,který by umožňoval společnou montáž kompresoru klimatizace a čerpadla posilovače.
I kdyby jsi nějak vyrobil držák a dal tam obě ty věci,kde seženeš přesný řemen? to možná tak nechat vyrobit na zakázku.
Doporučoval bych spíš než bastlit držáky a řemeny,tak udělat horní uložení tlumičů a nový ložiska,namazat převodku řízení a ono to musí jít. Najezdil jsem s feldou bez posilovače už skoro 200 tis km a taky žiju :lol:
musa
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. lis 2016 21:41:33

Re: Dodělání posilovače řízení

Příspěvek od musa »

Maty píše:Jde spíš o to, že 1.3 se továrně dělala buď s klimou NEBO s posilovačem řízení ... fabricky nevyjela kombinace obojího.

Ale je tu možnost pokud máš klimatizaci zn. diavia (má ovládání na panelu ovladačů vedle mlhovek, výstražných, výhřevu na okna) ... pak jen sehnat věci pro montáž posilovače a namontovat.

Pokud áš originálůní klimatizaci (ovládání na panelu topení) tak originální cestou dodělat posilvoač nejde. Nicméně neříkám, že nelze. ale bude to chtít už tvořivost ;)
ovládání mám kulatým tlačítkem vedle ovladače topení, to je to horší na dodělání, bastlit to nebudu a budu holt posilovat sám :D
musa
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. lis 2016 21:41:33

Re: Dodělání posilovače řízení

Příspěvek od musa »

Rambo-x píše:Což o altík nejde,jde o to aby ti vůbec zbyla nějaká energie pro jízdu vpřed. Kdyby jsi měl zapnutou klimu a ještě by tomu bral výkon posilovač,tak snad ani 5 nezařadíš. Jinak si myslím že dodělat nejde. To by jsi musel tu klimu vážně vyndat. Jinými slovy neexistuje řemen a držák,který by umožňoval společnou montáž kompresoru klimatizace a čerpadla posilovače.
I kdyby jsi nějak vyrobil držák a dal tam obě ty věci,kde seženeš přesný řemen? to možná tak nechat vyrobit na zakázku.
Doporučoval bych spíš než bastlit držáky a řemeny,tak udělat horní uložení tlumičů a nový ložiska,namazat převodku řízení a ono to musí jít. Najezdil jsem s feldou bez posilovače už skoro 200 tis km a taky žiju :lol:
výkon neřeším, jede suprově, ve dvou, plně naloženej kufr combi nářadím a ještě pohon LPG, budu posilovat sám

Ty si z Vladislavi u Třebíče? To se možná známe. Jsem ročník 75 a jako vejrostek jsme s Vladislavákama soutěžili s hasičama a pek různě popíjeli v hospodách a na zábavách.
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání posilovače řízení

Příspěvek od Rambo-x »

To je možný,já jsem teda až ročník 92,víc klidně přes SZ
Papi - FK

Re: Dodělání posilovače řízení

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Odpovědět