Rozebrání čerpadla posilovače

Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Alf »

Netěsnost vstupní trubky je celkem známá věc, ale mně prosakuje olej kolem hřídele na které je řemenice.
V DP je sice napsáno, že opravy se neprovádí, ale při pohledu na čerpadlo je vidět, že by mohlo jít pěkně rozebrat.
Zkoušeli jste ho někdo rozebrat a přetěsnit ?
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Návštěvník

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Návštěvník »

Ona je otazka zda se vubec daji koupit veci na pretesneni!! Pokud jo musi to jit. Pokud ne ....
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Alf »

Proto se ptám, jestli už to někdo rozdělával.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Suri »

Alf - nedospel si k niečomu novému? vraj sa to dá v pohode rozobrať a aj vymeniť tesnenie aj ložiská že niesú drahé , neskúšal si to rozobrať?
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Alf »

Zatím nezkoušel. kdybych měl čerpadlo navíc, tak ho rozeberu. myslím, že problém nebude
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Suri »

ani ja práve nemám žiadne naviac
nebulus - FK

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od nebulus - FK »

Tak som pravdepodobne odhalil príčinu vŕzgavých zvukov hlavne na voľnobeh. Za jazdy sa ozvalo slabé buchnutie pod kapotou a keď som po 150km zastavil na pumpe, tak som pod autom zbadal olejovú škvrnu. Pôvod bol niekde pri servo čerpadle, došiel som ešte domov ( za jazdy servo nechýbalo ), akurát pri parkovaní :D . Zatiaľ som som zistil, iba, že to tečie asi okolo remenice, je tam bez jamy zlý prístup. V pondelok to pôjde k mechanikovi, tak budem vedieť viac. Zaujímavé, že po zastavení odtiaľ zase vytieklo dosť oleja. Mám tam červený a podľa pôvodného majiteľa nebolo servo opravované a malo by to byť všetko pôvodné.
nebulus - FK

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od nebulus - FK »

Takže auto je už opravené, odišlo ložisko na čerpadle, tým sa to celé vysunulo a netesnilo. Mechanik tvrdil, že rozbrať by sa to dalo, ale bol by problém s presným zalisovaním remenice. Takže nakoniec sranda za 120E ( čerpadlo z vrakoviska, nový remeň, olej a práca ).
Ksanda
Příspěvky: 114
Registrován: pát 09. kvě 2008 15:30:48
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Ksanda »

Zdravim, nevite nekdo v cem se lisy ty cerpadla pro 1.3,1.6 a 1.9 ? Je tam jiny tlak 72baru benziny a 90 diesly, je tam nejaky regulacni ventil ??
1.3MPI Hlava, vacka, jednotka = M-E
http://www.youtube.com/watch?v=MBOo6SJHLN0
Uživatelský avatar
HeavySmoker
Příspěvky: 165
Registrován: sob 10. led 2009 23:19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od HeavySmoker »

Ahoj, nepokročil jste někdo s rozborkou čerpadla? Potřeboval bych vyměnit ložiska a nevím kudy to začít rozebírat.

díky
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od H4nIS »

zkoušel někdo měnit čerpadlo z 1.9 na 1.6 ? jestli to vůbec jde a jestli je pak nějaký rozdíl
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
HeavySmoker
Příspěvky: 165
Registrován: sob 10. led 2009 23:19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od HeavySmoker »

Mám prosbu na někoho kdo má někde volně servočerpadlo. Potřeboval bych oměřit jeden rozměr, sice mezi unašečem řemenice a hřídelí. potřebuji vědět o kolik mm je utopená hřídel vůči unašeči. Přikládám i fotku, je to výškový rozdíl mezi červenou a zelenou tečkou. http://atamancz.rajce.idnes.cz/nastenka#servo.jpg

Díky moc mi to pomůže při opravě. Honza
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od H4nIS »

Ja bych potreboval vymenit lozisko vi nekdo jak na to?? Servo ma jen 90 000 najete a uz to dela strasne zvuky jak za jizdy tak na volnobeh.
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od 103457 »

Měl jsem ten samý problém, pískalo ložisko, někde na netu jsem četl, že rozbrat a vyměnit ložisko jde, ale již to nejde podomácky sesadit. Na to je prý spešl stolice. Koupil jsem na vrakáči za 500,- zánovní a maká super. Akorát do diesla potřebuješ na tlak 90 Bar, do 1,6-ky ti stačí i 70 Bar
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od H4nIS »

Dal bych tam i z diesla, ale nevim jestli bude sedet ten drzak a jeste sem nekde cetl, ze ten zvuk muze delat i remenice a nevis jak poznam jestli je spatna??? Ono mi nejde do hlavy jak to muze odejit po 90tkm kdyz druha felda ma pres 250 a nejde slyset nic.
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Velda »

Mam dotat, když stojim a točim volantem tak mi servo "bzučí" jako když vytočíte volant do krajních poloh, ale bzučí přerušovaně i když točim volantem stale stejnou rychlostí. Vyměnil sem kapalinu ale nepomohlo. Nic nikde neteče :( Asi bude jednodužší sehnat nekde nove cerpadlo co?
vaclavka
Příspěvky: 33
Registrován: pon 30. dub 2018 19:22:26

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od vaclavka »

Dobrý den. Už prosím někdo dělal podomácku repas servočerpadla? A nebo kde dělají a za kolik? Jestli se teda tento díl repasuje?
Tomino36
Příspěvky: 1
Registrován: pon 13. kvě 2019 12:03:59

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od Tomino36 »

Také bych rád věděl, ideálně někde poblíž Olomouce. Díky.
1.3 Mpi,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,
Elektronická cigareta
Hlava, vacka, jednotka = M-E
vaclavka
Příspěvky: 33
Registrován: pon 30. dub 2018 19:22:26

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od vaclavka »

Ted mi odepsali z jedné firmy. Repase 5000,- Jeto reálné? Když nové stojí kolem 3000,-
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrání čerpadla posilovače

Příspěvek od 103457 »

Já koupil na vrakáči čerpadlo z feldy, která tam přijela po svých a ještě na místě vrněla, takže jsem si vyzkoušel točit volantem, fungovalo to, vyndali mi čerpadlo a vzali si 500,-Kč. Asi bych být na tvém místě do repase nešel.
Odpovědět