Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

ThomasHK - FK

Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Zdarec, mozna ze uz to tu bylo, takze se kdyztak omlouvam za zbytecne tema a nekam me odkazte. Koupil sem si mlhovky na svoji feldu (original, starsi typ). Nikdy na aute nebyly a ja se desim toho, ze budu muset sundavat volant jen kvuli pripojeni konektoru na kontrolku v pristrojovy desce. Jde povytahnou pristrojovka tak, ze tam dosahnu nebo bude muset volant dolu kvuli takovy prkotine :?: Diky
gerrik - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od gerrik - FK »

Otázkou je jestli nemáš natažený dráty do motorovýho prostoru, pak by stačilo jen napojit mlhovky. A s tím sundáním přístrojovky, lepší je vyndat aspoň ty plasty kolem volantové tyče, jinak pokud to děláš poprvý se pos...reš, a v lepším případě ti to nebude sedět jak má. Kdyby něco, se klidně ozvi, pomůžu.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od Kuladmin »

A pokud to zapojis jako original tak nic do budiku tahat nemusis ta kontrolka je uz zapojena - nastesti - teda aspon by mela byt. Takze pak staci pridat vypinac ty draty natahat do pojistkovky tam pridat rele a natahat - pokud to tam uz nemas od vyroby dopredu k naraznikum a je to.
ThomasHK - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Ok, no mlhovky tam z vyroby nebyly. Kabelaz si sezenu primo z feldy. To rele je nejaky specialni, nebo bezne k sehnani? Pomuze mi s tim znamej co uz to delal, tak predpokladam ze bude vedet ;)
Hazi - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od Hazi - FK »

Rele je běžně k sehnaní. Dával jsem mlhovky cca 14dní dozadu, krom kabelu na kontrolku tam nic nebylo, ale dělalo se to docela pěkně a za půl hoďky se už svítilo.
Návštěvník

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od Návštěvník »

Nevim jak u nove ale asi to bude stejne proste kdyz otevres vepredu motorovy prostor musis mit po stranach dole natazeny draty s koncovkama(2draty). A pak musis mit v palubce kam zapojit spinac - privod s koncovkou k nemu. A dale si najdi ele schema - me se to nechce hledat je to snad uz vsude ktery mistecka musis mit ve svorkovnici obsazeny prave na ty mlhy a pak jeste teda dokoupit ty mlhovky (ideal origo ale v obchodech novy jsou za silenou premrstenou cenu) + spinac + rele.
Tholis - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od Tholis - FK »

Vím že tu ty témata jsou ale nikdo mi zatím adekvátně neodpověděl a není to nikde pořádně v kupě. Mám relé, spínáč a samotné mlhovky.. Sehnal jsem si kamaráda elektrikáře co zapojuje rozvaděče na čerpadla atd. Takže šikovnej elektrikář bohužel nedělá auta. Potřebuju tedy vědět. Jaké kabely tahat (typ, počet, rozměry-veškeré ty elektrikářské věci-originál jsem nesehnal snad půjdou nahradit normálními na metry kupovanými) kam je tahat, jak a čím je připojit (typi spojek a štekrů-nejlépe kde je sehnat-či čím je nahradit), to samé s relé (které mám ale rád bych aby se zjistilo jestli je to opravdu ono.). Jak říkám je to elektrikář, ale nikdy to nedělal nikdy jsem to ani já ani on neměli rozebraný. Smím vás tedy poprosit o nějaký postup jak na to? Co se týká demontáže palubky to už nějak zvládnem potřebujem opravdu jen přesnou odpověď/popis (nejlépe i fotky) jak to připojit aby jsme nic nepodělali...Obětujte prosím chvilku času, za odbornou montáž chtějí 1500-2000 a tolik vážně nemám...Ještě jednou tedy prosím o popis práce, umístění míst kde se bude co připojovat a popis kde přesně se to připojí...
Laky - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Laky - FK »

cau jsem na tom presne jako ty mam rele spinac mlhovky a kabely jsem si nejake nakoupil 1,5 mm hrube ruzne barvy at se mi to nemota schema zapojeni jsem stahl nekde od tud zhruba vim jak to zapojit budu se dotoho poustet v patek jinak na kabely pouziju svorky ze stareho iso konektoru od radia ty pasujou do tech konektoru v pojist. skrince a na spinac mam nejake ty plisky co se nasouvaji na jiny plisek (jak treba na repro), palubku staci rozdelat jen tu cast s budikama staci sundat 5 sroubku tam musis zapojit dratek pro kontrolku mlh. a ten vypinac ale nemuzu sehnat konektory na mlhovky new face tak to tam musim napajet natvrdo a udelat si vlastni konektory jak jsou treba u centralu nebo el. oken vse nafotim doufam ze se mi to povede :|
Tholis - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Tholis - FK »

Každou fotku atd. jsem hrň já se do toho pustím tak do 3týdnů=čekám na potisky budíků a budu to dělat vše najednou i s palubákem a palubkou..

edit: mám vše krom kabelů..i štekry si mohu objednat , ale sám to asi nezvládnu...Jsme už bezradnej... Viz firmy na fóru...
Laky - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Laky - FK »

cau tak sem to zapojil a fici to ale nevim jak sem dat fotky, byla to docela drbacka :D
Laky - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Laky - FK »

tak doufam ze to vyjde ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Laky - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Laky - FK »

ty fotky jsou horsi kvality je to z mobilu a jeste necim zkomprimovane ale melo by jit vse poznat jinak k mlhovkam jsem to natahal podel ostatnich dratu a dovnitr sem to dostal pres tu gumu jak vede od baterky ten cerveny tlusty kabel a ukostreni je vyfocene pro kazdou mlhovku zalezi navas jak si s tim vyhrajete hodne zdaru a nervu pri zapojovani :D :D :D
Pilgrim - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Pilgrim - FK »

Mám dotaz, je potřeba sundat přední nárazník pro jejich montáž nebo se to dá i bez toho?
Marty_pv - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Pilgrim: Na nové tváři je nejjednodušší nárazník sundat (šroubky mlhovek jsou shora a nevím jak by ses k nim dostal s nárazníkem na autě)
Pilgrim - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Pilgrim - FK »

No tak to bude zajimavé :lol: ajtík bude sundavat nárazník. ještě nějaká záludnost na kterou bych se měl připravit. teda krom protažení kabelů z motorového prostoru dovnitř a zapojení? doufám, že palubku sundavat nebude potřeba...
Marty_pv - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Palubka dolů nemusí, stačí vyndat kastlík u spolujezdce (nebo airbag) a budíky s přístrojovým štítem
Záludný je protažení drátů průchodkou na straně baterky, doporučuju silnej drát a pevný nervy (průchodka není přímo přístupná, je před ní z vnitřní strany výdech topení)
Jinak by to měla být legrace - zapojit pár kabelů do konektorů, dvě kostřící oka a našroubovat mlhovky do nárazníku (toho sundání se neboj, na nové tváři to jde celkem rychle)
a tip - nikde to v návodu není napsaný ale konektory k mlhovkám se na kabely napojí až když je máš protažený do motorovýho prostoru
Tomas

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Tomas »

Zdravím, je to tu posané celkem pěkně tak doufám, že to zvládnu jen jsem se chtěl zeptat. Na začátku píšeš, že sis koupil kabely, mlhovky a RELÉ. Koukal jsem se do mé pojistkovky a mám tam relé stejně tolik jako ty( a je to auto bez přípravy na mlhovky). Tak jsem se chtěl zeptat jestli si ho vubec použil nebo jestli si použil náke ktere uz tam bylo. díky za odpoved.
Uživatelský avatar
Jozan
Příspěvky: 65
Registrován: stř 07. dub 2010 11:47:59
Bydliště: Hořešovice 101
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Jozan »

Zdravím chlapi! Co si myslíte o předních kulatých mlhovká na aukru? Stojej 170 Kč kus. Zajímalo by mě jestli to neni nějaký vošiděný někde. Origony jsou dražší. Díky :salut: !
Marty_pv - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Jozan: Jestli myslíš Diamondy (čína) tak kvalita nic moc, některý nemají stínítko před žárovkou a parabola se rychle vypálí - pak moc nesvítí
Uživatelský avatar
Jozan
Příspěvky: 65
Registrován: stř 07. dub 2010 11:47:59
Bydliště: Hořešovice 101
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Jozan »

daj se někde koupit za solidní cenu tyhle mlhovky?? eletriku mam z druhýho auta
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Deacon »

Tady máš asi nejhezčí cenu, za origo mlhovky ;) Není to nijak hrozný, ta cena.
http://www.obautodily.cz/skoda_felicia_ ... a-403mh005
" Když jí miluješ, není co řešit "
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Ivarek »

Uživatelský avatar
Jozan
Příspěvky: 65
Registrován: stř 07. dub 2010 11:47:59
Bydliště: Hořešovice 101
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy.

Příspěvek od Jozan »

Díky chlapi! :salut: když jsou ty vánoce.. a co tyhle http://www.auto-lz.cz/zbozi/19280/Prava ... cia--98-01 výrobce TYC
http://eshop.expertin.cz/mlhovka-prava- ... -2601.html výrobce Škoda aftermarket

Když už to kupuju tak nechci nějakej krám ale zas peněz moc neni.. víc potřebuju opravit kastli..
milan

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od milan »

Caute ludia, neviete mi poradit oznacenie toho rele pre predne hmlovky? Nikde sa k tomu neviem dopatrat. Diky
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od mikka »

6U0 906 061 A relé spínací 30A.
Stejné relé je použité pro přední mlhovky, hlavní světla, čerpadlo paliva a vyhřívání zadního skla.
acheron21 - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od acheron21 - FK »

Ahojte,
tiez mam v plane dorobit predne hmlovky.Pod kastlikom pri spolujazdcovi som objavil dake konektory,neviete naco?
A taktiez pod kastlikom na prednej stene bolo prichytene rele,tak sa chem opytat ci to nie je to na hmlovky.
Fotky tu : http://imageshack.us/g/18/cimg8727.jpg/
Diky
Marty_pv - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Ani jedno z toho není pro přední mlhovky, origo relé je v pojistkovce, na fotkách máš nějaký dodělaný žlutý drát, svorkovnici pro svazek airbagu a svorkovnici kódování zadních mlhovek
Pokud za spínačema pro zadní mlhovky, vyhřívání okna atd. není volný šedý konektor tak tam příprava nejspíš nebude
acheron21 - FK

Re: Zapojení mlhovek do vozidla bez přípravy

Příspěvek od acheron21 - FK »

ano ano,priprava tam neni,len ma zaujimalo naco su tie konektory
A to rele nebolo k nicomu pripojene,bolo tam len tak prichytene samorezkou,tak som myslel ci to nahodou neni ono,zeby sa pri montazi hmloviek
iba vlozilo do poistkovej skrine..
Odpovědět