Zapojení zadních reproduktorů, kabeláž a její vedení

dotazy a rady na vše kolem hudby
Santana - FK

Zapojení zadních reproduktorů, kabeláž a její vedení

Příspěvek od Santana - FK »

Ahoj,dráty k reprákům je lepší vést po pravé straně ve směru jízdy a přípojení není složité.Musíš oddělat boční plasty pod palubkou u nohou na obou stranách a jsou tam z výroby nachystanej hnědej konektory pro zadní repro,na straně u řidiče to je někde v tom svazku a u spolujezdce to najdeš hned,konektor odcvakneš a připájíš na to dráty.Z levé strany do provlečeš pod palubkou doleva a pak odděláš ten plast co je vedle sedadel a tama povedeš dráty dozadu.Není to nic složitýho,taky jsem z toho měl obavy,ale bylo to docela v pohodě. ;)
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Tomas6 »

Pokud ovšem má přípravu na rádio.Jinak tam konektor není.Ale jde to napojit na rádio.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
tony.rs - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od tony.rs - FK »

Nejlepší to je natáhnout přímo od rádia z ISO konektoru pořádným kabelem (jak už tu někdo psal) 2,5qmm.
MAOrh - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od MAOrh - FK »

mam maly problem... pomalu se chystam si natahnou kabelaz do zadu... mam auto bez pripravy takze je vsechno mne... ale kdyz chci sundat plast ktery je podel levej strany tak mi tam prekazi otvirani patych dveri...jak to maj soudruzi u skodovkz udelany? :mrgreen: nebo jaky je idealni postup dotazeni kabelu do zadu? :D
Collin - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Collin - FK »

Už jsi nevzpomínám jak jsem to dělal. ale dostal jsem tam 16qmm kabel. Tuším že jsem to snad vepředu jen nadzvedl co to šlo. jinak si to nevybavuju.
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Jyrgen »

MAOrh píše:mam maly problem... pomalu se chystam si natahnou kabelaz do zadu... mam auto bez pripravy takze je vsechno mne... ale kdyz chci sundat plast ktery je podel levej strany tak mi tam prekazi otvirani patych dveri...jak to maj soudruzi u skodovkz udelany? :mrgreen: nebo jaky je idealni postup dotazeni kabelu do zadu? :D

a co takhle zvolit druhou stranu kde ta páčka není ;)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Collin - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Collin - FK »

Jyrgen: Mě to nenapadlo, nebo to možná druhou stranou nebude taky tak lehké. Už jsem to dělal dávno tak nevím.
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Jyrgen »

Collin: kolem spolujezdce to jde jedna báseň :) dělal sem to nedávno na kámošové feldě. Rozhodně líp než na straně řidiče, ta páčka tam vážně prudí :lol:
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Collin - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Collin - FK »

A kudy jsi táhl napájení od baterky? To byl možná u mě problém proto jsem to tahal u řidiče.
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Jyrgen »

no přímo za baterkou průchodkou dovnitř a pak taky prahem u spolujezdce. Sice sem někde někdy četl, že by napájení mělo jít jinou stranou než signálový kabely, ale u sebe sem nepoznal nějaký ovlinění, zkreslení nebo něco nežádoucího a u kámoša táhnutí druhou stranou nedovolila délka kabelů, takže taky všechny spolu.
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
MAOrh - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od MAOrh - FK »

no protoze do me stavajici felinky zadnej zesik neplanuju tak to asi potahnu vsechno jednou stranou a mam vystarano...takze to asi pujde u spolujezdce a bude klid... diky moc hosi... jinak kolikatkou to tahate? 2,5? to je vcelku dost ne? :D
Collin - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Collin - FK »

Jyrgen: Tak pokud tam néní žádné rušení apod. tak bud jen rád :)
MAOrh: Na rádio stačí 1.5qmm. Ale použil bych 2.5qmm
MAOrh - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od MAOrh - FK »

tak jo pres poledne sem na to mrknul a vypada to v cajku... vyvody konci u noh vepredu takze staci jen odtam tud kabely natahnout do zadu pod plato... meli by jit nejakou specialni cestou nebo proste podlahou s ostatnimi kabely? :)
Collin - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Collin - FK »

Já jsem je tahal středem protože jsem to měl celé rozdělané. Ale mužeš to táhnout pravou stranou.
MAOrh - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od MAOrh - FK »

vzal jsem levy kabely levou stranou a pravy pravou... jak to bylo pripraveny... v lete mne ceka komplet cela rozborka auta a to budu i predelavat kabelaz a komplet vsechno takze zatim to bylo udelano jen tak prechodne...
Bolthorn - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Tak jsem se už konečně pustil do těch zadních repro. V práci se na mě vykašlali ač mi slíbili, že mi je zapojí. Servis by si za to zase vzal dost tak jsem to nakonec vzal do vlastních rukou, teda s kamarádem. Kabely jsme táhly levou stranou, protože počítám se zesíkem a sw. Repra chci napojit přímo na rádio. Ale nevím jakou barvu v pinu mají dráty od zadních reproduktorů, na které kabely přidělat . K přidělání použiji takové plastové svorky které se zaříznou do kabelu a vzájemně je propojí . Nebo nevím jestli není lepší čokoláda. Pak ještě na co mám přidělat diody co jsou na reprácích, asi na zadní světla co?
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Ivarek »

Bolthorn píše:Tak jsem se už konečně pustil do těch zadních repro. V práci se na mě vykašlali ač mi slíbili, že mi je zapojí. Servis by si za to zase vzal dost tak jsem to nakonec vzal do vlastních rukou, teda s kamarádem. Kabely jsme táhly levou stranou, protože počítám se zesíkem a sw. Repra chci napojit přímo na rádio. Ale nevím jakou barvu v pinu mají dráty od zadních reproduktorů, na které kabely přidělat . K přidělání použiji takové plastové svorky které se zaříznou do kabelu a vzájemně je propojí . Nebo nevím jestli není lepší čokoláda. Pak ještě na co mám přidělat diody co jsou na reprácích, asi na zadní světla co?

Ty svorky bych nedával,to už raději tu čokoládu ale ze všeho nejlepší je letování + smršťovačka.
Bolthorn - FK

Re: jak natáhnout kabely do kufru

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Už jsem tam dal ty svorky. Ale asi to pak předělám.
SobiM - FK

Zapojení zadních repro...

Příspěvek od SobiM - FK »

Ahojte..

Mám problém..nevím kudy v autě tádnout kabely od zadních repráků v platě k rádiu.Jak to máte vyřešený vy?Fotka napoví víc
A neměly felky náhodou přípravu na zadní repro??

Díky za odpověd..
raduzo22 - FK

Re: Zapojení zadních repro...

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Normalně si oddělej ten plastovej prah co máš u řidiče a táhni to pod ním,pak oddělej ten plastovej kdyt podběhu,pak pod volantem a máš to u radia ;)
Dexter - FK

Re: Zapojení zadních repro...

Příspěvek od Dexter - FK »

ano přípravu na zadní repro měli ale končí hned pod palubkou přesněji pod plastem co kryje průchodku do předních dveří.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení zadních repro...

Příspěvek od RAIMMI »

jak raduzo22 ... veď to pod plastama až k rádiu... přístup je pěkný... ;) já sem míval pravý repro pravou stranou, levé levou...
daviidesek - FK

kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od daviidesek - FK »

Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte zda jdou vyvedeny kabely dozadu na repra do plata.Jestli už tam jsou a kde bych je našel, díky za odpovědi.Je to felicia rv. 97
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od Maty »

jenom pro jistotu ... kombi x krátká ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
daviidesek - FK

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od daviidesek - FK »

krátká felinka
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od Maty »

Tak v tom případě kabely pro zadní repro jsou ukončený hned za rádiem ... končej v konektoru co strkáš do rádia ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
daviidesek - FK

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od daviidesek - FK »

takže kabely musim natáhnout a zapojit je do iso konektoru?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od Maty »

jojo ;) ... v sérii tam žádný nevedou, protože tam v sérii žádný repro nejsou ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od mikka »

Na některých autech jsou dráty pro zadní reproduktory vyvedeny k A sloupkům u nohou řidiče a spolujezdce - v tom případě to u origo provedení jsou dvoupinové hnědé konektory, dráty modrý/černý a hnědý/černý u řidiče a zelený/černý a šedý/černý u spolujezdce
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od GeorgeWWW »

jj, já to tak měl, jak píše mikka...
Obrázek
Uživatelský avatar
SatandaS
Příspěvky: 1553
Registrován: pon 11. srp 2008 16:45:56
Bydliště: Frýdek-Místek / Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od SatandaS »

Přesně tak. Jen vyšroubuješ 1 šroub a sundáš tu krytku a najdeš ten kabel to samé na druhé straně. Já jsem na ten konektor nesehnal přípojku tak jsem ho ucvakl a napojil dráty z repra.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od Maty »

Á tak to jsem prokaučoval :D ... jsem myslel, že v krátkejch tam nic není, protože když jsem rozebíral jednu feldu tak to tam nebylo :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Peterecek - FK

Re: kabely na repra, jsou tam?

Příspěvek od Peterecek - FK »

taky taky u toho A sloupku jsem to našel .. zkusíš to jendoduše tak že odpojíš přední reproduktor který je ve stejné svorkovnici a píchneš to do té zadní jestli je to ono
Bobrisek
Příspěvky: 68
Registrován: sob 20. bře 2010 19:37:27
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

jak zapojit plato, kdyz...

Příspěvek od Bobrisek »

Ahoj.. Mam takovej dotaz.. koupil jsem feldu, ktera ma zadelany repra v platu, ale nebyly pripojeny.. hledal jsem, ale dozadu bohuzel zadna kabelaz nevede... Kdyz jsem koukal na svorkovnici, ktera se pripojuje k autoradiu, tak z ni jde vsech osm babelu.. ale pripojeny jsou jen 4 na repro ve dverich.. Nevite tedy nekdo, kde by se mohli nachazet ty zbyly ctyri draty??
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zapojit plato, kdyz...

Příspěvek od Skury »

Kabely povedou buď pravým nebo levým prahem, jinou volbu nemáš.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zapojit plato, kdyz...

Příspěvek od fancarhifi »

...kabely pro zadní reproduktory jsou sice z ISO vyvedený, ale končí ve svorkovnici u sloupku předních dveří (pokud teda je nemáš vyvedený v zadu) Máš dvě možnosti...

...kabely pro zadní repro natáhnout od těch svorkovnic (problém, neseženeš protikus)...

...kabely natáhnout přímo od ISO (po pravé straně pro oba repro) u plata použít rozp. konektor...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... /300-33113

...kabel...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... car-66-286

...ISO konektory...
http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... O-konektor

...nic složitýho...sranda... ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Bobrisek
Příspěvky: 68
Registrován: sob 20. bře 2010 19:37:27
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zapojit plato, kdyz...

Příspěvek od Bobrisek »

fancarhifi píše:...kabely pro zadní reproduktory jsou sice z ISO vyvedený, ale končí ve svorkovnici u sloupku předních dveří (pokud teda je nemáš vyvedený v zadu) Máš dvě možnosti...



Presne tohle jsem potreboval vedet.. jsem to hledal po skoro po celym aute, krom palubky a nemohl jsem je najit.. takze mi doporucujes ty kabely napichnout primo do svorkovnice zapojeny do radia, jestli jsem to dobre pochopil :thumleft:
Marty_pv - FK

Re: jak zapojit plato, kdyz...

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Bobrisek: Kábly pro zadní repro by měly být vytažený až na spodek A sloupku. Odcvakneš přední hranu prahu, odšroubuješ křížovej šroub co drží spodní plast A sloupku a pod ním budou dráty a svorkovnice. Když tam je hnědej neobsazenej konektor tak to je příprava pro zadní repro
Bobrisek
Příspěvky: 68
Registrován: sob 20. bře 2010 19:37:27
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zapojit plato, kdyz...

Příspěvek od Bobrisek »

Mozna trocha blbej dotaz, ale A sloupek je kterej? Ja jen, abych mel trocha jasno v pojmech


\\edit: odstraněna citace viz. pravidlo č.4 - Marty_pv
Uživatelský avatar
LucasCZE
Příspěvky: 305
Registrován: pát 14. srp 2009 22:02:26
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zapojit plato, kdyz...

Příspěvek od LucasCZE »

A sloupek je ten mezi celnim sklem a dvermi spolujezdce...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zapojit plato, kdyz...

Příspěvek od fancarhifi »

...ano...doporučuji kabely přímo od rádia...nenapojovat na ty původní...10m kabelu je akorát pro tuto instalaci...
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
100bubu - FK

Zapojení zadních reproduktorů - kabeláž

Příspěvek od 100bubu - FK »

čauko. v prvej rade dhcem povedat že som hladal ale nenašiel.
Mam 1,3MPI z prípravou na rádio. a chcem sa spítat kde su vyustene káble na zadne reproduktory. na koncovke su. ale idu niekde do zvazku a neviem to vysledovat.

vdaka.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vyustenie zadnych reprákov

Příspěvek od 103457 »

Pokud máš combi, tak hledej v A sloupku dole u nohy. Pokud combi nemáš, tak nenajdeš nic.
ing
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 29. dub 2010 15:18:08
Bydliště: 431 86 Kovářská
Kontaktovat uživatele:

Re: vyustenie zadnych reprákov

Příspěvek od ing »

Když odkryješ plasty pod palubovkou u dveří, tak tam najdeš konektor k zadním reproduktorům.
100bubu - FK

Re: vyustenie zadnych reprákov

Příspěvek od 100bubu - FK »

je to tam. našiel som konektor na lavej strane. tak dufam že druhy bude na pravej.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: vyustenie zadnych reprákov

Příspěvek od 103457 »

103457"Pokud máš combi, tak hledej v A sloupku dole u nohy. Pokud combi nemáš, tak nenajdeš nic.
ing píše:Najde, ale pouze konektor který nevede dál ;)


Dotaz byl:
chcem sa spítat kde su vyustene káble na zadne reproduktory

Takže jsem to napsal správně, nenajde nic, když nemá combi. Krátká felda nemá žádné zadní repro ani přípravu na něj vzadu. V A sloupku najde pouze konektor a směr k rádiu. ;)
borsmil - FK

poroblém kabeláž na zadní repro chaos v drátech

Příspěvek od borsmil - FK »

Obrázek


nevím kterej to je... :hlava: :hlava:
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 03. srp 2011 10:58:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno - špatná sekce, porušení pravidla č. 3
Marty_pv - FK

Re: Zapojení zadních reproduktorů - kabeláž

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Tak tedy znovu, když jsi to teda na chatu nečetl :?
Měl jsi hledat hnědý dvojpinový konektor dole u A sloupku
takže ti to pro jistotu ještě namaluju do fotky (pokud jsi barvoslepý tak se předem omlouvám)

Obrázek
tyba - FK

Re: poroblém kabeláž na zadní repro chaos v drátech

Příspěvek od tyba - FK »

Zdravím, jen sem se chtěl zeptat jak se dostanu k těm kabelům, jestli u těch plastů jsou někde šrouby nebo tak. nechci to urvat násilím, díky.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 09. srp 2011 9:47:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: citace odstraněna, viz pravidlo č.4
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení zadních reproduktorů - kabeláž

Příspěvek od RAIMMI »

odcvakneš ten dlouhej plast co je kolem dveří (stačí jen nadzvednout podblíž toho menšího) a co je tam ten menší plast tak ten je dole přišroubovaný jedním šroubkem...
Odpovědět