Problemy autoradio + svetla + central

dotazy a rady na vše kolem hudby
Viper1121 - FK

Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Viper1121 - FK »

Zdravim, mam taky smiesny problem.. vcera som do feldy zapajal autoradio.. boli tam len kable tak som tam najprv dal iso koncak, nasledne som zapojil radio...problem bol ten, ze ked som zapol radio, nesiel mi zvuk, 3 hodiny sme sa s tym babrali, prekablovacky atd, az nakoniec nahodou sme na to prisli, ze repraky "nabehli" len ked sa blikne reflektormi. Dnes to chvilu fungovalo tiez, potom sa vyskytol druhy problem, radio sa zacalo hadat aj s centralom vo vodicovych dverach (ktore mimochodom nefunguje).. proste zapol som radio, a ten motorcek strasne zacal hucat bolo to pocut na cele parkovisko.. nechapem cim to je mozne? co ma radio spolocne zo svetlami a s centralom?

Proste zhrnutie, radio islo len po bliknuti svetiel, teraz nejde vobec, cez iso ked spojim zlty kabel na ISO so zltym v aute a zapnem tak to huci, ked spojim cerveny a zlty na ISO a zapojim obe len na cerveny na aute tak to nejde, vcera islo dnes uz nie,
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Viper1121 - FK

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Viper1121 - FK »

podla toho som to robil, cerveny na cerveny, zlty na zlty, a cierny na cierny(hnedy)... tieto 3 viac tam neni + antenka ale ta ma inde dieru... a proste roztoci sa motorcek na central.. aj ked ta felda je 1.3MPi rok vyrobi 97 proste ta najstarsia bez stredoveho panela, a este s hodinkami miesto otackomeru
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

Drát na drát .. barva na barvu? ... a měřil jsi to než jsi to zapojil ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Viper1121 - FK

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Viper1121 - FK »

presne tak, cez "cokoladu" to mam spojene pekne farba na farbu, len ta zlta nam robi problemy, ked zapojim tak sa toci motorcek na centrale, ked nezapojim nejde, a ked spojim s cervenym tak tiez nejde ale islo... neviem co s tym je... merat som to nemeral, ale aj fotrik sa to snazil zapojit.. vzdy to chvilu islo a potom nie takze si nevieme rady
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

To chce proměřit kam ty dráty připojuješ .... pokud ti to blbe s centrálem tak to máš 100% blbě zapojený ... rádio nemá s centrálem absolutně nic společnýho ....
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Viper1121 - FK

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Viper1121 - FK »

no ved to je jasne ze nema to je blbost, ale preco to proste robi? nemoze byt niekde skrat? ze proste tam celkovo hapruje cela elektronika? obcas zasvieti aj kontrolka (!) ale po "restarte" vacsinou zhasne... a ako to mam premerat? som v tom novy takze moc o tom neviem
Viper1121 - FK

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Viper1121 - FK »

vzhladom na to ze tam mozno je skrat rozhodol som sa natiahnut kabel + priamo z baterky... viete mi niekdo povedat ako to bude najlahsie? kade ho tahat?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

Pojistková skříň .... vpravo nahoře je přívod přímo do baterky (šroub s matkou). Pokud to tam budeš připojovat tak nezapomeň na pojistku alespoň na kabel.
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Viper1121 - FK

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Viper1121 - FK »

problem sa vyriesil, na chybe bol reprak vo dverach vodica ktory je nejako spojeny s kablom od centralu, cize ked ten reprak isiel vlastne otvaral aj dvere, napojil sa tam iny reprak cez druhy kabel a vsetko facha tak ako ma, az na jednu vec a sice ze v cervenom kabli neni prud, skusal som chytit do ruky, nekoplo neviem ci vobec ma, ale kym nezapnem svetla tak radio nejde... a ked zapnem svetla tak vlastne zacne prudit elektrika cez zlty kabel a az potom ide radio
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

Tak to máš blbě zapojený ... bereš spínaný napětí přez "58" což je 12V po zapnutí světel. Je to běžně v ISO konektoru pro rádia, kterým se dá zapnout/vypnout podsvícení.

A metoda, že za drát chytneš rukou není to pravé ! ... Vem si multimetr a proměř to!
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Viper1121 - FK

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Viper1121 - FK »

problem vyrieseni, neviem ci som to tu pisal zda sa mi ze hej ale nevidim to tu :D tak znova :D mam blbu pamet... chyba bola v repraku na vodicovej strane, bol tam kontakt medzi nim a centralom, takze ked ten reprak hral tak otvaral dvere kedze tam bol prud :D inak vsetko v poho, akurat radio nejde kym sa nezapnu svetla, podozrievam cerveny kablik ze tam neni prud takze dneska to zmeram a dam vediet
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

Ano psal jsi to včera o 2 příspěvky dál.

V originálním ISO konektoru z výroby není spínané napětí po zapnutí klíču, ale je ta spínané napájetí po zapnutí světel.
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Jim »

Ahoj,
tak jsem také (metodou pokus-omyl) zjistil, ze se mi nove radio nespina klickem, ale svetly. Docela me to dozralo, tak jsem nakonec prasacky odstipnul zluty (+) od svetel a propojil ho na strane radia s cervenym (staly + z baterky) aby radeji fungovalo porad, nez jen s rozznutymi svetly. Akorat se bojim chvile, kdy radio zapomenu vypnout (napr. kdyz dohraje CD a je zticha) a rano nenastartuju, protoze si pres noc vyflakam baterku.

Neresili jste to spinani klickem nejak :?: A co pripojit paralelne (ted uz volny, od svetel odpojeny...) zluty plus na stavajici kablik na kontaktu "C5" na konektoru "C" v pojistkovce (samozrejme pres pojistku) ? Zatim mne od toho zrazuje to, ze nevim, jakou ma tenhle kontakt zatizitelnost (a jakou ma vlastne zatizitelnost ten kontakt od svetel ?). OK, relatko to jisti, ale nechci to delat zbytecne, cim min veci tam bude, tim min se jich muze podelat ...

Jinak krásná malůvka v sekci "návody" na zapojení rádia ( http://www.feliciaklub.cz/navody/zapojeni-autoradia.html ) je mi bohužel na nic, protože vůbec neodpovídá mojí situaci v autě. Podle návodu má být na červené (+) ze spínací skříňky, ale ten tam nemám vůbec. Na červeném vodiči mám přímý (+) z baterky. Tenhle přímý přívod má být podle návodu oranžový, ale na oranžové mám napájení autoantény (které je v návodu modře - ale modrý drát tam taky nemám). Prostě maglajz :hlava:

Mám Feldu rv. 1997, oldface ...

Díky za názory.
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

zda jsem to pochopil správně

zapneš světla, zapne se ti rádio ? .... to je normální pokud někdo napojí spínané napětí pro rádio na pin č.6 kam je originálně přivedeno 58 (napětí z parkovaček) pro originální autoráio, které se tím v rozsvěcelo podsvícení spolu s osvětlením

Zda někdo řešil spínání rádia pomocí klíčku? .... řeši to tu snad každý a je to tu několikrát i popsaný. Je víc možností buď k odpovídající pozici v ISO konektoru přivést spínanou 15 buď z spínací skříňky nebo z pojistkové skříňě z konektoru pro autorádio kde není tento výstup osazen

To že ti nesedí barvy drátů nic neznamená. důležité jsou pozice v iso konektoru, které by měli +/- souhlasit a vždy je dobré si je prověřit a nespoléhat na barvy vodičů. Kde kdo to mohl před tebou x krát přepojit a pak tam nenajdeš nic. vezmeš multimetr a začneš měřit a hned zjistíš kde je co
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Jim »

Jojo, přesně tak.
Parkovačkami se mi rádio zapínalo (zvláštní, staré to nedělalo a jelo přímo z baterky pořád - asi zpřeházené piny), tak jsem ten kabel od parkovaček odpojil a na tuhle pozici v ISO konektoru připojil prozatím alespoň stálý (+) z baterie, aby rádio fungovalo nezávisle na světlech, ale chci to předělat na spínání klíčkem - to jsem předtím neřešil.

Bohužel se to tu řešilo už mnohokrát, ale všude se to nakonec vyřešilo přeházením kontaktu v tom ISU a bylo hotovo. Jenže já tam na 100% klíčkem spínaný kontakt prostě nemám, měřil jsem všechny :( . A přeházet to neměl kdo, jsem první majitel a příprava pro rádio byla až do teď netknutá :scratch: . Že by to bylo tak starý, že to ještě nebylo standardizovaný ? Zabavil jsem Felu kolegovi (už new face) a ten to má totálně jinak i se spínaným kontaktem od klíčku (v souladu s tou malůvkou na FK).

Jen mám obavu, že by mi spínačka samotná příliš nepoděkovala, protože mám rádio s celkem výkonným integrovaným zesilovačem a tak papá přes 8 A ... Takže se nakonec tomu relátku asi stejně nevyhnu :? .

Jinak ono má fakt v pojistkovce rádio spínaný kontakt ? Žil jsem v domnění, že to je živý pořád, protože rádio jelo i bez klíčku.
Tak ráno beru měřák a razím kouknout na piny do pojistkovky, jestli tam ten volný spínaný mám, abych ho nemusel krást jinde. Tam jsem zatím moc nepátral, protože jsem stále věřil, že to bude jenom v tom ISU, ale bohužel néni ...

Maty, nevíš náhodou, jako místní znalec, kde by se dala vyčíst ta max. přípustná zatížitelnost ? Nerad bych to utavil.

Díky
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

Malá zelená svorkovnice vpravo nahoře v pojistkové skříni ... označení C ... ta je pro rádio. Měl by tam být jeden pin volný a je na něm spínané napětí od spínačky. (nechce se mě teďka dohledávat přesné číslo pinu)

Když to vezmeš z pojistkové skříně tak pro spínačku to je úplně to samý jako když to vezmeš přímo z ní.

A řešilo se to tu již několikrát ... jak přeházení v ISO konektoru tak i dodatečné dotažení do Iso konektoru ;) .. stačí jen hledat :P

Trošku výkoné rádio? co to je? U mojeho rádia udává výrobce výkon 4*50W (reálně kdo ví co tam je) navíc silové napětí by mělo rádio brát ze stálého přívodu a z espínaného by se mělo jenom zapínat.


EDIT : Tak jsem to dohledal .. nedalo to moc práce
http://feliciaklub.cz/knihovna.html?detail=48
C
1 F 18 volna pojistka "30"
2 nezapojeno "49"
3 radio vstup "30"
4 radio "31"
5 radio vstup "15"
6 radio "58"
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Jim »

Díky moc za info,
zkusím to dohledat, snad alespoň pojistkovku mám stejně jako ostatní, když už ne přípravu pro rádio...
Šlo mi o to, jestli není v pojistkovce kontakt spínaný přes nějaké relé od klíčku, co by šlo použít. Je mi jasný, že když se připíchnu rovnou na ten drát od spínačky, vyjde na stejno, jestli přímo na ní, nebo u pojistek.
A jelikož mám rádio s DVD a spotřebou kolem 12 A , nechci riskovat vyhoření spínačky, tolik určitě nedá. Nevím totiž, jestli si rádio bere proud z větve se stálým plusem z baterie a klíčkem se jenom zapíná, nebo ne. Některá starší rádia měla bateriový (+) jen na udržení paměti hodin a naladění stanic a samotné rádio se zesilovačem, mechanikou apod. se pak rozjelo přímo z klíčku. Navíc záleží na zapojení toho ISA, někdy je to prohozený a problém je hned na světě :ugeek: .

Je možnost to někde vzít a nebo tam budu muset dát dodatečné relátko pro spínání rádia a na ovládací cívku přivést proud od klíčku z oné zelené "C"čkové svorkovnice ?
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Maty »

není tam žádný takový relátko co by na to šlo použít ... nějaký si domontuj sám ;-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 64
Registrován: úte 22. črc 2014 19:04:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy autoradio + svetla + central

Příspěvek od Jim »

No jo, tak alespoň vím, že nebudu dávat zbytečně dvě za sebe.

Dík
.:: JIM ::.
Felicia LX (Combi) ● 1,6 ltr. MPi ● RV 1997 (old-face) ● cca 65 tis. km
bohužel většinou sedím za volantem služebáku a Felinku mám jen na hraní si doma
Odpovědět