Problem se zapojením zesilovače

dotazy a rady na vše kolem hudby
19majo12
Příspěvky: 2
Registrován: úte 31. bře 2015 16:40:31
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Problem se zapojením zesilovače

Příspěvek od 19majo12 »

Dobrý deň. Mám problém so zosilovačom. Som laik ale dokázal som si vždy všetko spraviť sám. Používal som 4 kanálový zosilovač Magnat The Rock 600. Mal som na neho napojené zadné koaxialne repro v plate a subwoofer. Zosilovač bol už prekupený od iného majiteľa. Používal som ho v pohode cez rok. Ale teraz ked som ho odpojil a šiel znova napojiť zrazu bol problém. Najprv som normálne všetko pozapájal ako aj pred tím(kabeláž som nikdy neodpájal tá je už zapojená cez rok , + a - káble mám 25 hrúbku ). No nešiel a niečo bolo s poistkami (boli v poriadku len ako keby nemali kontakt ). Poistky som vymenil, no ked som dával dnu nové tak praskli.
Odpojil som plusoví kábel od baterky a znova dal nové poistky. Ale ked som šiel znova zapojiť plusoví kábel, tak trocha to pri kontakte zaiskrilo a ked som ho potom ešte raz priložil tak to pošlo (ten zosilovač ) prikladám foto. Chcel by som vedieť či som spravil niekde chybu ja ? Alebo už to boli posledné chvíle zosilovača. A dá sa to opraviť ? Alebo mám rovno investovať do nového ? Len sa bojím aby aj nový neskončil rovnako.
Ďakujem
https://plus.google.com/u/0/10104952563 ... 7535076907
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se zapojením zesilovače

Příspěvek od Andy486 »

To hentú prasačinu vovnútri si bastlil už ty :o ? alebo to tak bolo? tie tranzistory sú len nejaká náhrada pôvodných , hnusne nacínované a iba PRILOŽENÉ k chladiču :hlava: , celé zle. ak to fungovalo niekedy, tak to mlelo z posledného a môžeš byť rád, že to vôbec išlo.
Určite budú zas zhorené tie koncové tranzistory, vykašli sa na to, a kúp nejaký funkčný zos. z bazáru :salut: ....
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
19majo12
Příspěvky: 2
Registrován: úte 31. bře 2015 16:40:31
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se zapojením zesilovače

Příspěvek od 19majo12 »

Práveže som to ja nerobil :/ tiež som na to pozeral že čo to je ale tak nevyznám sa do toho tak aby som si to vedel opraviť a pod. Kúpim druhy bude to lepšie
mna netrápi že už to má za sebou. Kúpim druhý a bude pokoj.
Odpovědět