problém s anténou

dotazy a rady na vše kolem hudby
Denoo - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Denoo - FK »

zdravim Vas , ja zase som bol doteraz spokojny s radiom a signalom anteny, teda vsetko hralo uplne krasne, v podstate som chytal vsetky radia cisto bez sumu, mam ale pick up, a nad strechu kde sedim ako sofer, som si dal siber, alebo taky plast na odpor vzduchu co sa dava na niektore feldy pick up uz od vyroby, ale problem samozrejme nastala antena, odsroboval som ju od strechy, a nasroboval alebo uchytil na to nove plastove kridlo ktore sa spaja s budkou vzadu, tuto je to predne kridlo nad kabinou vidiet :

http://www.autolemy.cz/plastove-lemy/es ... -1996-2001

antenu som uchytil na to kridlo , trosku potiahol kabel anteny co sa dalo a dociahol tak akurat. Lenze teraz uz je signal ovela slabsi a casto krat radio sumi, by som povedal ze o 50 percent to chyta slabsie , neviete cim to moze byt? Mam pocit ze teraz ked dam ruku k radiu signal sa ovela zlepsi. A ako pisem vsetko bolo ok az do uchytenia anteny na ten plast,,, je mozne ze robi problem ze neni uchytena na streche auta teda ako kostra a tym to bude? dik
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Faust »

mě hraje radio docela slušně ale co jsem si všiml,že když je oauto viplé a pustím radio tak jde pěkně a jak zapnu spínačku na kontrolky začně trochu šumnět.chyba kde?
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Fucajs - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Fucajs - FK »

Nevite nekdo, zda nelze koupit jen ten zesik k antene, at nemusim kupovat cely novy prut? :)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Vlada320 »

potřebuju poradit chci si koupit fungl novou anténu na feldu a asi půjdu do origo anteny ale nevím kterou budel lepěí vzít.škodovka dělala na feldu tři antény jedna je rok 4.1995-4.1999 druhá je 5.1999-2.2000 a třetí 2.2000-do ukončení výroby.cenově jsou všechny snad stejný, asi vezmu tu poslední rovnou i s kabelem ale chci se zeptat jestli je to podle vás dobrá volba jít do škodovky pro origo novou anténu nebo se dá sehnat nějaká lepší za tu cenu?tý origo bych věřil ale zase chci prostě aby to potom pořádně chytalo signál a ne že to bude stejný jako teď.díky moc za rady
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Orcus »

Nebudu zákládat nový téma, kvůli jedný odpovědi. Poradí mi někdo kudy je vedenej kabel od antény u NF combi?

Je mi jasný, že to bude pod tapecím střechy a dál někde za palubovkou. A o to jde, předchozí majitel šikula, nejspíš úplně odstříhnul kabel a já ho zaboha nemůžu očima najít. Sundávat kvůli tomu celou palubku se mi nechce, kor když nevím, kde konkrétně signálovej kabel hledat, jestli napravo či nalevo. Poradí někdo?

Rád bych po 4 letech dal audio víc dokupy a měl tam i normální rádio. :scratch:

Děkuju. :thumright:
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Orcus »

UP :arrow:
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od 103457 »

levým A sloupkem
Polo
Příspěvky: 192
Registrován: pát 17. zář 2010 20:43:14
Bydliště: Brandýs n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Polo »

já ten kabel při rorebírání interiéru našel za pravým A sloupkem vedenej po praný straně auta (bylo to nějak položený na nebo v gumě co je ve dveřích aby to nebylo na volno)
přidám obrázek ;)

* je to nf krátká
Naposledy upravil(a) Polo dne pon 24. zář 2012 23:02:42, celkem upraveno 1 x.
Polo
Příspěvky: 192
Registrován: pát 17. zář 2010 20:43:14
Bydliště: Brandýs n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Polo »

http://tomas07.rajce.idnes.cz/kabel_anteny
jak je pohled ze zadu, tak v pravo hadička zadního ostřikovače a v levo kabel antény...

*přidán obrázek z dílenské příručky...
http://tomas07.rajce.idnes.cz/kabel_anteny#antena.jpg
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Orcus »

Děkuju za rady, takže to mám 50/50. No, potom to budu muset nechat na jaro. :shock:
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Polo
Příspěvky: 192
Registrován: pát 17. zář 2010 20:43:14
Bydliště: Brandýs n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Polo »

no, ještě by šlo zkusit vzadu sundat ten plast jak ukončuje stropnici a opatrně se podívat na jakou stranu vede ten kabel

* http://tomas07.rajce.idnes.cz/kabel_anteny#horni_panel.jpg
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Orcus »

V pohodě, ten plast tam vůbec nemám, stejně jako ten, co kreje spodní část kufru se zámkem. Když sem stropnici chtěl sundat, nešlo to, jakoby byla přilepená. Tak sem toho radši nechal, nerad bych jí polámal. :scratch:
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Maty »

:ot: Stropnici drží : plasty A,B,C sloupku, těsnění dveří, vepředu clonítka, po stranách stropní madla, vzadu plast + pod ním cca 2 plastový špunty, případně střešní okno ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Vlada320 »

nevim jak někdo jinej ale já mám na kombíku tu stropnici i přilepenou a nevypadalo to že by to nebylo origo že by to někdo dodělával.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Orcus »

Taky se mi zdálo, že je přilepená, tak sem ji radši nesundaval a radši vočesal celý nteriér od plastu atd, když sem to bral v létě mokrým vysavačem.
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Vlada320 »

chci se zeptat nevíte někdo z jaký nový škodovky půjde na feldu anténa?vím že jde hlavně o sklon, třeba z fábie nebo oktávie dvojkový by neměl bejt takovej rozdíl, nevím.chci si dát na fledu lepší anténu a v těhle autech ty antény fungujou tak že bych tam dal nějakou takovou na vrakáčích se daj sehnat.dík za rady
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Vondry »

Napíšu to jsem .Není nějaká redukce mezi origo spojku co je u střechy . Koupil jsem si novou anténu tam je tenhle konektor co je zde http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi ... tena-AM-FM a v autě je ten origo šroubobací a nehce se mi protahovat to celý v zimě nejlépe bych tam dal jen redukci pokud se dá něco takového vubec koupit nikde jsme nic nenašel :?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vondry
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 21. zář 2007 14:38:03
Bydliště: Telc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Vondry »

Díky mco já to přehlídl :D
skipi - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od skipi - FK »

Zdravim, tiez som mal problem so signalom, menil som radia a nepomohlo, tak som kupil origo antenu aj so zosilovacom a signal bol perfektny.......az doteraz ked zase som bez signalu .....stanice sice naladim , chvylu hra cisto a potom zacne chrcat a takto sa to opakuje...........skusal som ci nieco nerusi a zistil som ze ked odpojim napajanie zosilovaca, tak chrcanie (praskanie) prestane aj signal je lepsi , ale aj tak to nieje 100%. Antenu mam asi pol roka. Neviem ci odpalilo zosilovac alebo vcom moze byt chyba podla Vas? Kablik zosilovaca bol napojeny na modrom kably pre napajanie anteny. Voltmetrom som tam nameral cca 10V.
Filip

Re: problém s anténou

Příspěvek od Filip »

čau dnes jsem to konečně vyřešil koupil jsem v nitřní antenu se zesilovačem v globusu za 130 korun a radio chyta jak za mlada
konečně :-)
skipi - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od skipi - FK »

Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od 00Inferno00 »

Fancar určitě má ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od felicia1 »

také patřím do klubu jezdím bez signálu.
s mamkou máme oba feldu 1.3lxi z roku 95
oba máme stejné rádia, mám ho i vtraktoru.
a teď v traktoru mám anténu za 45 kč bez zesilovače venku na laminátové střeše a hrálo by to snad i pod vodou, ještě se nestalo že bych ztratil signál.
mamka má na autě origo anténu se zesilovačem a rádio jí hraje IA1 opravdu málokdy vynechá signál.
já mám na autě tu samou, ale bez zesilovače, a jakmile se rozjedu přes 15km tak už slyšim jen potichoučku sem tam něco....... a jinak šum šum a šum.

teď přemýšlím jestli koupit ten zesilovač o pár příspěvků výše (když tu nikdo nepíše zda funguje)
nebo jestli na ten rok a půl koupit novou anténu za tiskara se zesilovačem a lámat si ruce pod stropem
nebo zda si frknout na blatník anténu z dědovy tisícovky (na ní mi totiž hrálo vždy a všechno, je to takovej starej silnej prut na pružině, samo že bez zesilovače)
popř, koupit si do auta vnitřní anténu se zesilovačem, ale tam taky nevím zda funguje, a kam jí nejlépe umístit.

jo abych nezapomněl to rádio je sencor (typ přesně nevim) za 1500.....
předchozí původní rádio taky moc nechtělo chytat signál a v té 1000vce jsem ani nestačil přemýšlet kterou stanici uložit, tam hrálo jako fík.

všem moc děkuji za jakékoliv rady, nápady, zkušenosti.
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Orcus »

Já ti odpovím jednu část. Anténa do blatníku Ti neprojde, protože nebude mít na felinu homologaci.
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od PetrMPI »

Zdravím. Odešel mi ten plastovej kroužek kolem antény a mám strach, aby tam tudy nezatékalo. Dá se někde sehnat samostatně?
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od felicia1 »

Orcus píše:Já ti odpovím jednu část. Anténa do blatníku Ti neprojde, protože nebude mít na felinu homologaci.

já myslel že u antény je jedno kde jí kdo má?
do TP se nezapisuje tak by to vadit nemělo, alespoň tedy u traktoru jakožto taky silničního motorového vozidla to každej umísťuje kam ho napadne a co ho napadne a nikdy jsem neslyšel že by na STK řešili i domádo drát místo antény...

ale netvrdim ani že to nemůže být jinak
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od 103457 »

PetrMPI píše:Zdravím. Odešel mi ten plastovej kroužek kolem antény a mám strach, aby tam tudy nezatékalo. Dá se někde sehnat samostatně?


Peťo v Etce to není vedené, jako ND. Já jsem ho taky nesehnal, tak jsem dal nějakou gumovou podložku a OK.
Orcus
Příspěvky: 71
Registrován: stř 29. zář 2010 19:38:56
Bydliště: aaaa
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Orcus »

felicia1 píše:já myslel že u antény je jedno kde jí kdo má?
do TP se nezapisuje tak by to vadit nemělo, alespoň tedy u traktoru jakožto taky silničního motorového vozidla to každej umísťuje kam ho napadne a co ho napadne a nikdy jsem neslyšel že by na STK řešili i domádo drát místo antény...

ale netvrdim ani že to nemůže být jinak


Tak samozřejmě, že to řešit nemusej. Ale potkáš blbce policajta, kterej to bude strašně chtít řešit a víš jak to pak pokračuje... :roll:
Hrdý majitel Škoda Felicie Combi Kit car aneb co je z kitu, nerezne. :)
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od felicia1 »

no ale stejně jak je možný že tenhle x let starej klacek bez zesilovače chytá všude a origo anténa jen když stojim na parkovišti....
Letis - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Letis - FK »

Zdravím, mám ve feldě radio Kenwood KDC-W413U. A taky mi už od začátku nefunguje FM rádio... vídím, že je to častý problém, ale řešení je pokaždé jiné...
Teď sem se díval na iso konektor a do manuálu k radiu + tady na stránkách.. všechno jsem to porovnal v takovém obrázku: Obrázek
z něj vyplývá, že zem by měla bejt ok, to zapojení na 4 a 7 si nejsem jistej a ptám se tady.. 6 je podle návodu ok, ale v manuálu o tom není ani zmínka a nevim, co to dělá..
ale nejzvláštnější je 5, kde rádio očekává jakýsi power control, ale z auta je vedeno napájení pro anténu a předzesilovač :? tento kabel je ke všemu rozpojovatelný, ale přijde mi, že nic nedělá...

pozn.: v manuálu rádia jsou popsány skutečně jen vývody 4,5,7,8 plus se zmiňují o tom, že u vw je 4 a 7 prohozená

Moje otázka zní, jak mam zprovoznit fm radio?(opravdu skoro nejde.. šum je tak 70% zvuku a to ještě tak na 2 stanicích max :D)
Letis - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od Letis - FK »

Dneska sem pootevřel tapec vzadu a chtěl sem odstranit ten anténní zesilovač ... jak tu někteří psali, že se může hádat s tím v rádiu atd.
Akorát sem žádný nenašel! :D zde foto: Obrázek .. ten přístup je tam teda pěkně na pytel a taky nevim, jestli se ten zeslivač někde neschovává :?: :lol: btw na co je tam ten druhy uzší kabel s tím bílým rozpojovatelným konektorem?
Horší je, že ted už vůbec nevim, kde může bejt problém u mě :(.. signál je furt hrozně slabej.. i když se lehce zlepšil tim, jak sem se v tom hrabal.. :shock:
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od Maty »

zesilovač je v patce antény....venku na střeše

velkej kovovej konektor ... kabel antény
menší plastovej konektor ... napájení zesilovače
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od smrcek »

Vrátila se mi felda z opravny, kde se navařoval nový zadní blatník a nemůžu za boha chytnout ani jednu stanici. Je možné, že to vyvaření nějak poškodilo anténní zesilovač?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od 103457 »

říká se tomu bludné proudy a je možné, že ti odpálily zesík v anteně.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od smrcek »

Teď mám origo anténu, která potřebuje fantomové zapojení. Je to tahle? http://www.spoilercentrum.cz/eshop/prod ... ez/foto/1/

Takže stačí koupit anténu bez zesilovače, připojit fantom a frčíme dál?

Nebo pořídit tuhle? http://www.skoda-dily-skladem.cz/katalo ... u0035505f/
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

...když anténa nemá zesiovač...není potřeba napájení...není potřeba fantom. napaječ.. ;)
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od felicia1 »

OMYL mám tu bez zesilovače a chytám pouze když stojím na místě...
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od smrcek »

Tak jsem vyměnil anténu, ale stále se nic neděje :( Sehnal jsem model ze superba, který má nevyndavací prut, tak uvidíme jesti na jiném rádiu zahraje...FM poslouchám sice minimálně, ale když si chci poslechnout tak ho prostě chci :twisted:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od smrcek »

Kdyby byl odpálený fantom, šlo by naladit nějakou stanici? Nebo by to bylo horší, než se zapojením bez fantoma?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
mjamriska - FK

Re: problém s anténou

Příspěvek od mjamriska - FK »

ja pouzivam antenu bez zosilovaca a je to uplne v pohode
Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 1097
Registrován: sob 07. led 2006 21:58:12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od fancarhifi »

... :roll: ...jestli máš anténu ze SUP tak ta musí mít napájení...jak jsi ji tam nainplantoval...?..ta má konektor RAKU II a felda Hirschmann
www.fancarhifi.cz vše co potřebujete pro ozvučení vašeho miláčka
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od smrcek »

Normálně...ale je klidně možné, že byla z octavie a naroubovaná na superba. Prostě jsem ji sundal ze superbu a dal na feldu ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od smrcek »

Tak chyba byla ve fantomovém napájení ;) Vyměnil jsem za 80 Kč a teď mi to ladí i rádia z Hradce Králové :lol:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od 103457 »

Jestli jseš u Pardubic, tak v tom nevidím problém. :lol:
Teď vážně, mám taky problém, koupil jsem novou antenu, ale nemá dělenej kabel, budu ho muset tahat dopředu, už jste to někdo dělal? Je origo kabel někde sponkovaný nebo bude stačit jen napojit nový kabel na starý a pomalu starý vytáhnout, čímž se mi zavede nový? To vypadá moc jednoduše co?
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od smrcek »

Právě, že jsem v Počernicích :lol:

Přijde mi jednodušší koupit anténu s jedním kabelem a zesilovačem přes fantoma, je to podle mě lepší než tahat oba kabely ;) Ale stejně se to dělá jednou tak co :) Kdybys chtěl tak tady mám tu svoji vymontovanou anténu a nemusíš nikam nic tahat, jenom si koupit fantoma, pokud ho nemáš :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od 103457 »

Uvidém, co vymyslím, ještě jsem se k tomu ani nedostal to změřit, jesli k anteně něco jde nebo ne, fantoma tam mám.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od felicia1 »

tak nakonec mi stačilo sehnat kvalitní autorádio a problém s jednou feldou je vyřešen, i na tu původní anténu chytám všechny stanice, co poslouchám a to i za jízdy 90tkou.
u druhé feldy se musela dát nová anténa, pán říkal že tak po 5 letech začne stát za nic
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s anténou

Příspěvek od martin.324 »

Nechci plevelit forum, tak svůj dotaz přidávám sem:

Mám v AUTĚ tento konektor antény:

http://imgway.cz/v/1D3E.jpg

Avšak u rádia, které chci do AUTA - FELDY 6/2001 dát, bylo toto zařízení:

http://imgway.cz/v/1D3F.jpg

1. k čemu toto zařízení je?

--------------------------------------------------------------------------------------------

Na mém rádiu (viz níže) je ten ovšem opak tohoto anténního konektoru - opak k tomuto konektoru

http://imgway.cz/v/1D3G.jpg

Mé rádio

http://imgway.cz/v/1D3H.jpg

2. prosím jaké jsou tam šroubky, samořezky 5 nebo 6?

3. a jak rádio z plastu vytáhnu ven

děkuju mnohokrát za odpovědi na mé 3 otázky
Odpovědět