Nárazník z new face na old problém

tuning/tuzing úpravy
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Zdravím mám menší problém inšpirovalo ma prehodiť nárazník z novej typy na starý chsicht všetko bolo OK až kým teploty nevstúli s počasím nad 20+ . Jedná sa o to že ako som vymenil nárazník tak po meste sa mi auto hreje viac ako pred tým... Mám asi pol roka starý chladič a rok staré rozvody aj s vodnou pumpou tak že tam by som broblém nevidel... ventilátor zopína pekne ale teraz k podstate mám taký pocit že cez ten nárazník z novej typy má slabý napor na chladič ako náhle idem nad 50 tak to celkom drží na 90 stpuňov ako náhle idme po meste voda ide hore síce nevrie a ako náhle ide voda skoro nad 100 ventilátor ju zreže na dol mal by som preto velkú vďaku za každú radu čo s tým ak máte s tým skúsenosť nerád by som sa vracal k starému nárazniku pred sa ten to je krajší a mám už na ňom aj lízatko z Golfa ale ak to bude robiť šarapatu nevidím iné riešenie... ./ ešte by som dodal že do systému mi netlakuje voda nemizne a ani olej nepribúda.... ešte by som vyskúšal nový termostat ale ten to je bezchybný si myslím... a plast okolo chladiča čo je o čelo prichytené čo má korigovať nápor tiež mám.... skúste poradiť... nech to mám vyriešené kým nieje vonku 38+ potom nvm ako sa to bdue chovať...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Cobrak »

Nemáš třeba málo chladící kapaliny? Může Ti třeba propouštět víčko a o tom nemusíš ani vědět a projeví se to až přehříváním. U Felicie je problém přehřívání při neustálých rozjezdech (klasicky v koloně). Musíš potom pouštět topení, aby teplo od motoru odcházelo. To už se pak zase na 90°C vrátí rychle, ale nesmí se to udělat na poslední chvíli. Já mám třeba ve Feldě čidlo na spínání ventilátoru ze Š120. Spíná dřív a tím se v koloně nestává, že bych přehříval. Už ho tam mám 2 roky (od doby, co jsem to uvařil) a paráda!
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Práve že vody tam mám o trochu viac ako by malo byť max... mal som v aute cca 2dcl novej G12 a nechcelo sa mi to voziť tak som to dolial... vodu sledujem pravidelne a nemizne ani kvapka... ešte do dám že sa tu jedná o motor 1.6 MPI AEE !
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

To, že ti:" ide voda skoro nad 100" není žádný problém, to je naprosto OK. Nic neřeš !
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

No ale ide rýchlejšie ako pred tým bojím sa aby som nedal motoru na búdku keď teplota často lozí hore medzi 90-130 pred tým to nerobilo aspoň tak často nie... je pravda že ak som vymenil nárazník tak som behal viac menej len po meste a do školy čo mám 10min od domu o týždeň mám isť za rodinou cca tam aj späť 400km po dialnici tak to bude testovať skúsim to to trochu pretiahnuť po dialnici čo to dá a ak to bude pekne držať 90 stupňov tak sa asi nato vykašlem ale ak nie tak asi vymením masku za dáku tuning na starý ksicht s veľkým vetraním na chladič lebo ma to znepokojuje... možno že si bude treba len zvyknúť... nato že teraz to bude liezť rýchlejšie hore...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

pro motor lepší 100°C než 80°C. Zvykneš si, 1,6ka nemá s tímhle problém. Mám to taky tak a k tomu ještě klimu, která v létě přitápí a motor bez problémů.
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

tak teda dám na teba budem to sledovať pokiaľ voda nebude bublať a vyvierať tak sa nebudem v tom vŕtať jedine možno kúpim čidlo ktoré by o pár stupňov nižšie zopínalo chladič ako je teraz na 1.6ke origoš... lebo ako pomáhať zapnutým kúrením v lete je sprostosť... aj keď strešné okno a bočné predné mam skoro furt otvorené .... ešte vyskúšam kopce ! lebo ak mi to raz vyvrie tak tak to bude treba niak riešiť... zatial to asi nechám tak na dobu neurčitú... ak s tým nebude väčší problém ako je len stúpajúca teplota....
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Chlapi banálny problém s teplotou sa stal vážny... Dnes bolo vonku cca 26 stupňov. Po diaľnici som spravil 200km tam aj späť ako náhle som šiel 130km/h motor sa zohrial na 90 a stále to pomaly stúpalo hore pri 120 stupňoch mi zoplo ventilátor a furt sa teplota držala :/ zapol som preto kúrenie na nohy na max a po chvíli ideálnych 90 stupňov tlačil som 140-150 km/h a držalo ako náhle som som skúsil držať 100km/h pri vypnutom kúrení šlo to hore zase... preto mám na Vás prozbu čo s tým je doprdele :/ zo starým nárazníkom som mohol ísť 170-180km/h a teplota nešla ani o kus nad 90 stupňov na diaľnici... bude to zlým náporom kvôli nárazniku z novej typy feldy na moju starú alebo neotvára termostat poriadne s kúrením to držalo... ešte do dám ak by ste mali dáke otázky na mňa prečítajte si čo som písal hore najskôr aby sme sa nedostali do omylu... hadice tlak nemajú... voda nemizne...a v expanznej nádržke pri zošliapnutí plynového pedálu na hladine vody ani jedna bublina... proste na diaľnici čím rýchlejšie som šiel tým to išlo viac hore... keď som prišiel za rodinou do mesta a nehal som motor cca po 200km po dialnici vychladnúť na cca hodinu a zase som šiel za rodinou do jednej dediny motor sa pomaly zohrial a pri rýchlosti cca 80-90Km/h držalo ideálnych 90stupňov bez kúrenia aj keď som šiel len 50 predpisových v dedine až kým som neprišiel zase do mesta na prvé 3 križovatky tam zase začala pomaly liezť hore pri parkovaní pred barákom ventilátor zase vrčal a teplota klesla po chvíli zase zoplo ventilátor a potom zase vyplo ako náhle klesla teplota vody... poradte čím by to mohlo byť... vodná pumpa je rok stará aj s rozvodmi v systéme je asi 80% G12 zvyšok destilka... chladič je od decembra nový... ešte mám otázku či je rozdiel medzi náporovým plastom na chladiči čo je o čelo prichytené rozdiel medzi starou a novou typov .... ešte do dám či by mohla šiška tak hriať motor nieje od motora dáko extra oddelená ale nápor na ňu ide.. a nemám katalyzátor ale nemyslím že by to tým bolo som autoelektrikár a nevyznám sa až tak dobre mechaniky ale čo to ovládam prípadne poradte niečo...:/
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

Mám stejně poskládanou feldu, jako ty, se stejným motorem a problém s tím nemám. Nemyslím, že by byl problém v nárazníku nebo v tom krytu pod maskou. Sice je v Etce plno těch krytů na přívod vzduchu, na jednotlivé roky výroby, motorizace, klimu, ap. Zkusil bych vyndat termostat je to to nejjednodušší co můžeš zkusit. Rovněž 80% G12 a 20% destilky je dost husté. Možná při málo otevřeném termostatu a vyšší hustotě kapaliny je i toto problém ve vyších rychlostech.
Zkus vyndat termostat, popřípadě podle refraktometru změřit chladící kapalinu a uvidíš sám, zda dojde ke změně.
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Dobre to by som vysúšal... mám otázku pôvodný chladič bol ten to http://www.aci.sk/76002003-chladic-1-6- ... d6805.html teraz mám http://www.aci.sk/76002004-chladic-1-6i ... 11564.html mohlo by to mať niaky vplyv ? a ešte otázočka podla refraktometru by mali byť aké hodnoty hustoty viem ak ma pamäť nemýli meria sa tým bod tuhnutia chladiacej kvapaliny hlavne pred zimou...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Takže som sa dozvedel od kamráta mechanika... najskôr termostat ako tu už bolo spomänuté slabo cvičí pôjde nový originál keď že s náhradami je vraj problém.... a s hustotou to vraj G12 nebude vraj pri 100 stupnoch mení hustotu... skoro ako má voda len keď je studená je hustá aby nezamrzla... no nič dám Vám vedieť ak sa chyba odstráni v pondelok najskôr asi až ak zoženiem termostat...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Rambo-x »

Myslím že to je moc,dneska jsem jel 300km dálnice,na moravě ještě vedro jak v pekle....na dálnici se teplota držela na 90° a ani se nehnula....ve městě v koloně se dostala ke 110° a pak se sepnul ventilátor a pak už se to ani nehlo,stačilo vyjet z města a teplota zase 90°
Mám sice motor 1,3 MPi ale myslím že v chlazení nejsou tak velké rozdíly v rámci felicie
Jo a hlavně nepodceňuj význam toho aerodynamického směrovače vzduchu na chladič-význam obrovský.....měl jsem to kdysi rozbitý,teplota se stále držela kolem 100°C a ve městě se to tak tak nevařilo....dal jsem nepoškozený a všechny problémy s chlazením zmizely....on je velký rozdíl jestli ti hafo vzduchu fouká na chladič nebo všude okolo
Uživatelský avatar
DDT
Příspěvky: 550
Registrován: pon 24. pro 2012 17:41:49
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od DDT »

Již 11let mám v chladícím okruhu nalitou neředěnou G12(2xvyměněná) a s teplotou motoru nemám problém(1.3BMM) a 3 roky v 1.3MPi,také bez problémů.
FELICIA GLXi 1.3 BMM r.v.1996 červená solitaire metalíza
FELICIA GLXi 1.3 MPi r.v. 1998 zelená pacific metalíza
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

Rambo-x píše:Jo a hlavně nepodceňuj význam toho aerodynamického směrovače vzduchu na chladič-význam obrovský.....měl jsem to kdysi rozbitý,teplota se stále držela kolem 100°C a ve městě se to tak tak nevařilo....dal jsem nepoškozený a všechny problémy s chlazením zmizely....on je velký rozdíl jestli ti hafo vzduchu fouká na chladič nebo všude okolo

u 1,3 ky možná ano, 1,6ka a 1,9ka nemá místo okolo, kudy by mohl vzduch unikat, má větší chladič, který je přes celou díru v chladičovce. Já bych se zaměřil na termostat a až potom rozebíral a zkoumal auto pod maskou. ;)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

JJ každý hovorí že ten termostat už dosluhuje... 10 minút svižnej jazdy teraz večer a už hučal ventilátor.... tak že vymením ten termostat a uvidím... dám vam vedieť akurát ešte by som chcel vedieť v tých chladičoch čo som tam dal či je dáky rozdiel? a akú máte skúsenosť s termostatmi kúpiť originál na 1.6 je to asi najistejšie než dáky krám ?
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Rambo-x »

No zase o tolik větší není,ono jde hlavně o to že se to chladí hlavně tou spodní dírou v nárazníku a ta díra v nárazníku je o trošku níže než samotný chladič....ten směrovač je zkosený a nabírá ten vzduch ze spodu nahoru ke chladiči....když jej tam nemáš polovina vzduchu ze spodní díry v nárazníku jde pod chladič-a to už je velký rozdíl
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

Rambo neuraž se, ale víš o čem mluvíš respektive o čem píšeš :?: :?: :?: :o
Obrázek
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Rambo-x »

Ne já myslím ten plast mezi nárazníkem a chladičem

toto http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... /N5afL8fY=
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

Já jsem psal že, 1,6ka a 1,9ka nemá místo okolo, kudy by mohl vzduch unikat, má větší chladič, který je přes celou díru v chladičovce
Ty jsi kontroval:
Rambo-x píše:No zase o tolik větší není
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

A teď mi napadlo, já tam vlastně tren plast směrující vzduch nemám vůbec kvůli klimě a problém s chlazením nemám a nikdy jsem neměl. Pouze při koupi auta, kdy byla prasklá příruba termostatu a termostat se nemohl otevřít. Přesto jsem s tím dojel domů z Boleslavy až do K. Varů, uchladil jsem to jen zapnutým topením. ;)
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Rambo-x »

Já jsem taky měl tu díru mezi chladičem a stěnou utěsněnou,takový *** nejsem abych nechal lítat vzduch kolem chladiče.....ale nechladilo se to nějak moc dobře dokud tam tenhle směřovač vzduchu nebyl....myslím že svůj účel to má,jinak by to tam nemontovali
Beru zkušenosti z 1,3 kde se bez toho dalo jezdit velmi obtížně hlavně v létě....po montáži všechny problémy zmizely

Ono spíš jde o ten spodek,že to nabírá vzduch ze spodu a žene jej to nahoru k chladiči,vzduch který by jinak odešel POD chladičem bez účelu
Uživatelský avatar
DDT
Příspěvky: 550
Registrován: pon 24. pro 2012 17:41:49
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od DDT »

Tak ono se to hlavně chladí přes nárazník,tam jde největší přísun vzduchu. Když se dělal prototyp Favorita,tak v nárazníku neudělali otvor a ono to nebylo schopné jenom přes masku uchladit,takže se potom upravoval nárazník. Jinak mám v masce přídavné dálkové světla a je to v pohodě.
FELICIA GLXi 1.3 BMM r.v.1996 červená solitaire metalíza
FELICIA GLXi 1.3 MPi r.v. 1998 zelená pacific metalíza
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

hele fakt nevím, co tu pořád plkáte samý OT.
Mluvíme tady od začátku o motoru 1,6 a kombinaci stará tvář - novej nárazník. Nechte si svoje postřehy o 1,3ce a favu do vhodnýho příspěvku, akorát Hudziho blbnete.
1,6ka má velikej chladič, vyplňuje celou díru v chladičovce a použití starého nebo nového typu nárazníku nemá na chlazení vliv. Zrovna tak použití krytu pro chladič má u 1,6ky minimální vliv.
A co se týče spodní díry v nárazníku, tak ta směřuje vzduch do chladiče, nikoliv pod něj.
Obrázek
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Rambo-x »

Tak to nevím jestli má 1,3 chladič i výškově jinak,ale chladič začíná tak v polovině spodní díry nárazníku a u mě kdyby tam ten plast nebyl tak polovina vzduchu jde do pryč.....to je jedno,jen postřeh,nechtěl jsem prudit :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Ďakujem za postrehy... vymením termostat a uvidím ak to pomôže budem veľmi rád lebo toto auto bolo 8r ako ju máme spoľahlivé ale zub času sa už podpísal asi na niektorý súčiastkach tean nárazník som len kvôli tomu vytiahol do diskusie lebo mi to začalo robiť ako sme ho vymenilo no a možno to robilo aj skorej len keď boli teploty okolo 10-15 tak sa to neprejavovalo... a preto som spojil ten súvis s tým nárazníkom... tak že vymením termostat a hádam sa pohnem dobrým smerom akurát by som chcel vedieť či sa mení iba termostat alebo aj príruba... ?
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

Vyměň i přírubu, pokud termostat špatně otevírá je to u 1,6ky z 90% problém příruby.
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Termostat som kúpil anglický po zľave 15.50€ a prírubu dovoz dáky... za 3€ dneska sa do toho pustím dúfam že sa vonku nerozprší do vtedy :)
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Nový termostat nepomohol priam naopak ešte horšie ako bol starý spravil som 3km a voda skoro 120 stupňov .... zajtra vrátim nový... a pôjdem asi ku nám do Autonova. a.s. kúpiť... alebo poradte dáke riešenie ? :(
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

Je možné, že byl termostat vadný, není to nijak ojedinělé, ale proč to nezkusíš nejdřív bez termostatu? Tím zjistíš, že chladící okruh funguje dostatečně a motor uchladí.
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

no to som nevyskúšal :? a bola to chyba a chcel som... len už bola skoro tma na dvore ked som sa vrátil lebo som sa vozil a testoval to tak sa mi nechcelo vyberať starý už termostat. tá stredová tyčka na starom termostate ťažko chodila skoro vôbec oproti novému tak som ju kus rozbehal... ale zistil som aj to že na novom termostate bola tá tyčka o pár mm kratšia... oproti starému.... a prírube nič nieje aspoň prasknutá nieje... tak že zajtra ten to vrátim a skúsim iný z autorizovaného servisu kúpiť ak budú mať... a skúsim aj bez termostatu pobehať...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

no chlapi :( zlé a ešte raz zlé správi bol som sa u nás v servise popýtať mechanikou a vraj ak sa mi auto hreje len ke´d tomu stúpam na dialnici kopce a pod... bud hlava alebo tesnenie... ešte mi poradili bez termostatu pobehať alebo skontrolovať mrazové poistky... vraj sa to ani nemusí prejavovať na hadiciach alebo vo vode...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Rambo-x »

Většinu zpráv automechaniků je třeba brát trošku s rezervou....jsou to taky jenom lidi a chtějí si vydělat,zkoušel jsi už pojezdit bez toho termostatu?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od 103457 »

Zkus to bez toho termostatu a uvidíš, jak se to projeví. Pokud by byla hlava nebo těsnění v háji, tak by se to mělo projevovat i jinak, olej ve vodě - špinavá mastná usazenina v expanzce
voda ve válcích - špatné startování, bílý kouř = pára z výfuku
tlakování chladící soustavy.
Já, když měl vlasovou trhlinu na hlavě u scorpia, tak to cca 5km jelo bez problémů, jak se ale motor postupně ohříval, tak to najednou začalo vařit a vyházelo to vodu z expanzky. Naopak, když mi na feldě odešlo těsnění, šla voda do válce a kouřilo to bíle, záleželo, jak se motor zastavil, jestli byl píst nahoře nebo dole, když bylo dole, nešlo to ani nastartovat.
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Termostat je už vonku... budem na tom jazdiť do nedele aspoň dneska som to bez termostatu nemohol dáko dobre od sledovať lebo motor bol horúci i po poskladaní tak za jazdy držalo 90 ale to som šiel len dákych 10-15 min od kamaráta z dvora kde som to robil ako náhle som prišiel na sídlisko a som zaparkoval tak aj ventilátor zoplo ale len na chvíľku ako inokedy... uvidím keď motor bude studený a budem na tom behať že či to bude za jazdy hriať zajtra pôjdem na tuning zraz pozrieť kde budú mať zastúpenie aj feldy potom sa máme presunúť na letisko tak cestou na letisko budú dáke kopce tak to vyskúšam jedine som objavil pod výfukovými zvodami na tesnení pod hlavou olej... nie veľa ani blok nieje zdrbaný ako keby trochu mokvalo pod zvodami ale olej neubúda... :( a žiadne ťažké štarty ani dym som nepostrehol všetko ok aj motor má dobrý ťah... jedine som postrehol že prdká do výfuku nemám totiž katalyzátor väčšinou keď brzdím horúcim motorom 2-3 stupňom... ale to fakt len prdká žiadne šupy otáčky drží pekne žiadne zásahy do motora sa nerobili chip ešte nemám a ani znižovanie hlavy nebolo uskutočnené iba vzduchový filter mám šišku a katalyzátor nieje to by nemal byt vplyv nato... si myslím a na výfuk zvodoch mám malú prasklinu ako je bežné na 1.6 ale nefučí tade....
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Termostat vonku a hreje sa to skur**** :( v utorok ide do dielne hlava dole a pôjde na od tlakovanie ak bude OK.. tak sa zníži a pretesní motor... a snáď ok tak že to vidím na 2 týždne bez auta :?
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Rambo-x »

A nijak jinak se to neprojevuje,třeba mastný šlem v nádobce nebo že to z nádobky tryská nebo tak???....právě to mě přijde divný....špatných těsnění už jsem několik viděl a ne jenom na feldě a vždycky se to projevovalo i nějak jinak,ne jenom přehříváním
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Veď toto žiadne príznaky to nemá... ako je tlak v hadiciach, ubúdanie vody, bublinkovanie v nádržke alebo voda v oleji... ale povedalo mi veľa ľudí a mechanikou že sa to nemusí tak to prejavovať a ono mi to robí len keď sa zohreje riadne motor či že sa môže zväčšiť dáka skulinka za tepla až... ale je to už definitívne... bez termostatu sa to hreje a ani podchladiť ho nejde... s kúrením keď zložíme hlavu budeme múdrejší... do vtedy budem behať na tom ako senilný starý pán... :(
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Mám prosbu nemáte niekto schému ako drží chladič ? ako sa ochladilo počas zlé ho počasia u nás prehrievanie sa už neprejavuje ani v kopcoch mám pocit že tam mám síce nový ale zlý chladič ktorý nestíha.... ako náhle je vonku chladnejšie tak bez termostatu sa to ledva zohreje a keď sa už aj zohreje drží teplotu preto som sa rozhodol keď že autu sa neprejavujú žiadne príznaky ako bolo tesnenie pod hlavou zlé a ani výkon nepoklesol že založím originál chladič čo sa používal pre 1.9 a 1.6 s klímou pretože pred nehodou v decembri tam bol ten to... dočítal som sa že pre 1.6ky sa vyrábajú 2 typy chladičov s výkonom 43kw a chladič používaný s klímou o výkone 60kw ktorý tam bol pred tým ako sa mi stala nehoda a tak tiež mám zlý termospínač ktorý zopína od 115-120 čo je dosť neskoro dám z 1.3 ktorý zopína od 107-92 preto som sa rozhodol že podniknem ešte to to riešenie určite lacnejšie ako keby som dal dole hlavu a nakoniec zbytočne...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Chladič + termospínač som vymenil dal som späť aj starý termostat s prírubou a po problémoch piatok idem s rodinou na chalupu čo je dobrých 180km tam a nazad dúfam že prejde testom ináč som spokojný stúpam tomu teraz v meste a teplota vyskočí len na parkovisku ked nehám dlhšie vrčať... :D žiadna hlava žiadne tesnenie :D( len jediná vec mi nejde do hlavy ako to že nový chladič čo sme založili v zime po nehode ktorý bol 1.6kový nestíhal... a prejavilo sa to až po zime ako sa teploty dostali nad 20 vyššie... )a chcel by som ešte vedieť aký držiak si mám zohnať na ventilátor na chladič lebo ten to mi nejde prikrútiť na spodku keď že chladič je asi o 1,5 cm vyšší zatial mám len vrch prichytený pododávam že mám teraz 1.6 + AC chladič ktorý je výkonnejší oproti obyčajnému...
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Uživatelský avatar
Hudzi
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 12. dub 2012 21:00:32
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nárazník z new face na old problém

Příspěvek od Hudzi »

Felda ide ako hodinky ;) chladič pomohol... Ďakujem všetkým za pomoc a rady :salut:
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 16&t=32022 Moja Feldička odstin 9460 - modra hlubinna :)
Odpovědět