Laminátové díly pro motorsport

tuning/tuzing úpravy
hans1.8 - FK

Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Ahoj dělali jsme si vlastní laminátové díly pro svoje auta na vrchy. Měli byste někdo zájem o nějaké díly na felicii? Nejspíš budeme jednu felicii stavět na vrchy. Ale budem ji dělat v seriovém vzhledu. Ne rozšíření kit car a podobně. ;)
Uživatelský avatar
michal.j125
Příspěvky: 246
Registrován: úte 21. pro 2010 19:42:16
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od michal.j125 »

jake dily ? blatniky, narazniky, kapota, dvere ? na kolik by to vyslo cenove
Felicie 1.9 D GLX vybava - ele. okna , pal.PC , ele. zrcatka , interie z Edice Mystery , 15" ATS Cup
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

Zájem by rozhodně byl! Přední blatníky, kapota NF (ale tu určitě dělat nebudete, tak to abych se do toho zase pustil sám...)
buly - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od buly - FK »

určitě přední blatníky, o ně bych měl 100% zájem
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Tak blatníky uvažujem taky,ale tam moc uspora váhy není. Kapoty a kufr je veliká uspora váhy. Kapotu na novou tvář by nebyl problém udělat,ale musely by zatím být aspon 2 - 3 zájemci pro odběr dílu. Ala samozřejmě určeno pro motorsport. Nebude to určeno pro ježdění po silnici.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Skury »

Tohle už tu jednou bylo, možná dokonce je to stále aktuální...

viewtopic.php?f=18&t=31446&hilit=lamin%C3%A1tov%C3%A9&start=50
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
buly - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od buly - FK »

u těch blatníků mi nejde ani tak o váhu jako spíš o korozi. Nějaký orientační ceny by byly? např. tý kapoty NF, blatníků atp.
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Ted se do toho témata dívám,ale jedna se jen o kapoty a to co tam je jsme schopni udělat za lepší cenu. ;) Hlavně se jedná momentálně o množství. Zde jsou naše fotky.

http://skoda-virt.cz/cz/clanky/nabidky- ... orsport-1/
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

Já už tohle jednou organizoval právě v tom druhým vláknu, ale problém byl že výrobce chtěl minimálně 15ks od každýho dílu a já sehnal zájemce asi na 10 sad blatníků a 5 NF kapot, což bylo málo a tak to padlo. Pokud tady stačí míň a bude nějaká rozumná cena, tak by to byla bomba ;)
RedmeX - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od RedmeX - FK »

o kapotu NF by bol zaujem. Bude s vyztuhami? Pouzivala by sa aj v premavke, takze len tenucka slupka mi je na nic. To ze to nebude mat certifikat mi je jedno...
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Aha tak to není problém. Moje podmínka by byla menší. Pokud máš ještě ty zájemce tak napiš kdo co by chtěl a kolik by toho bylo? Jsme přímými výrobci ;)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od 103457 »

On zájem se bude odvíjet od ceny.
Takže by to chtělo ± nahodit cenu blatníku kapoty + tvoji podmínku od kolika kusůje to reálné.
Rovněž je důležité, zda to bude kompletní díl s výztuhama ap, který se vymění jen za plechový nebo bude potřeba, dál doupravit, třeba, jako dříve byly kitový blatníky
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Díly pro závody bez uchycení pantu kapota,kufr cca 1500 - 1800kus. Blatníky závodní to znamená lehčí cca 2300 pár. Pokud by to někdo chtěl pevnější na běžný provoz tak se to udělá jen o něco hrubší takže cca 2500 - 2700 pár. To by se přesně spočítalo. Pro to běžné ježdění nikdo moc nechce dělat díly,protože to je na pruser když to nemá atest a nemá to moc životnost z důvodů tukancu atd. Kapota je jiná. Pro závody bez uchytů cca 1500 - 1800. Co se týče vnitřních výztuh originál tak kapota, kufr cca 2500, ale ten kufr je pak problém s plynovými vzpěrami. A také by se kufr musel udělat z jiných tkanin a pryskyřic pro běžné používání z důvodu nasazení originál skla, zámků atd. Což nevím jestli se má cenu dělat.
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

RedmeX píše:o kapotu NF by bol zaujem. Bude s vyztuhami? Pouzivala by sa aj v premavke, takze len tenucka slupka mi je na nic. To ze to nebude mat certifikat mi je jedno...



Pokud by jsi chtěl na nový model tak už jste tuším dva a já bych si taky jednu udělal ;) To bychom mohli domluvit. Pokud ti nevadí o nějaké to kilo víc tak ti ji udělám hrubší o jednu vrstvu s originál vnitřními výztuhami. To bude pevné dostatečně a pujde ti tam dát originál uchycení i zámek kapoty ;)
buly - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od buly - FK »

orientačně váha tý kapoty z laminátu?
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Dělali jsme na golfa II. Plechová 14,5kg a lamino závodní verze 4.5kg. Pokud by se dávaly uchyty na panty atd tak do 6kg by jsme se mohli vejít.
RedmeX - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od RedmeX - FK »

Tak pri cene cca 2500 za kapotu s výstuhami so mnou počítaj. Hmotnosť 6kg je stále výborná, ono okrem úspory hmotnosti sa posunie ťažisko keďže kapota nie je najnižšie ;) Kufor sa ti asi neoplatí, resp. okolo 3-3,5 tisic. sa dá kúpiť už odladený, takže to zrejme má význam len v ľahkej verzii.

Inak nebudeš si robiť aj ľahké bočné dvere a okná z Lexanu? Do budúcnosti by ma to zaujímalo tiež, ale zatiaľ len teoreticky,keďže bez rámu by sa asi auto krútilo až príliš a bezpečnosť nič moc.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

Tak se v tom začínám ztrácet - silnější verze kapoty by byla s plechovýma výztuhama ze sériový a nebo výztuhy z lamina podle sériovýho provedení? Protože se dělá obojí a nějak to tu pro mě je nejednoznačný.
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

RedmeX píše:Tak pri cene cca 2500 za kapotu s výstuhami so mnou počítaj. Hmotnosť 6kg je stále výborná, ono okrem úspory hmotnosti sa posunie ťažisko keďže kapota nie je najnižšie ;) Kufor sa ti asi neoplatí, resp. okolo 3-3,5 tisic. sa dá kúpiť už odladený, takže to zrejme má význam len v ľahkej verzii.

Inak nebudeš si robiť aj ľahké bočné dvere a okná z Lexanu? Do budúcnosti by ma to zaujímalo tiež, ale zatiaľ len teoreticky,keďže bez rámu by sa asi auto krútilo až príliš a bezpečnosť nič moc.



OK. Zatím vidím,že se sbírají lidi. Co jsem dal po forech dotazy na lamina pár lidí se ozvalo i co se týče jiných aut. Takže zatím to vypadá,že bychom nejspíš do toho asi šli. Mám felicii na běžné ježdění takže udělám jen kapotu,ale co dveře by taky nebyl problém. Kdyby bylo se našlo více lidi určitě bysme je udělali. Jak to bude aktuální tak napiš a domluvíme se. Laminátové dveře určitě jen vyrámovaného auta a to ještě nesmíš řidičové. V pravidlech už ted musí být origo plec.
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Honza_t píše:Tak se v tom začínám ztrácet - silnější verze kapoty by byla s plechovýma výztuhama ze sériový a nebo výztuhy z lamina podle sériovýho provedení? Protože se dělá obojí a nějak to tu pro mě je nejednoznačný.



Silnější verze pro uchycení pantů a origo zámků by byla celá z lamina vrchní i spodní strana. Výztuhy by byly podle seriového provedení. Ale samozřejmě pokud by někdo chtěl tu závodní "superlehkou" na panty tak se dá udělat,že se ze výztuhové části nalepí do kapoty jen část s uchytama na panty a zbytek bude holý a místo originálního zámku se dájí sportovní zámky. Něco jako je toto např.

http://www.sportracingparts.cz/sportrac ... amykatelne
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

Tak to je OK ;)
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Takže cca od října budeme dělat lamina. Našli se zájemci a tady na felicia klubu Vás je taky dost. Zatím jsem napočítal dva zájemce na blatníky a 3 zájemce na kapotu nový typ. Napište mi sem nebo do SZ co byste chtěli a na jaký typ. Podle toho začneme dřív dělat určitý model. A prosím taky provedení jestli pro motorsport nebo na normální ježdění ;)

Děkuji ;)
Aliii

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Aliii »

Ahoj, a proc nejsou k dispozici kitovy, nebo sirsi verze? :ugeek:
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

No dnes jsme řešili s kolegou blatníky. A vzhledem k tomu,že se budeme zabývat výrobou převážně pro motorsport tak asi seriové blatníky dělat nebudeme a budeme rovnou dělat kit car verzi s nárazníkama a i kapotama a možná dveřma. Kapoty budeme dělat nová i stará felicie. Kapoty budeme dělat bez uchycení na panty a originál zámky a nebo ve verzi pro uchycení pantů a taky pro uchycení pantů i originálního zámku,ale kapota nebude ze spoda vypadat jako originální. Rozhodli jsme se tak z důvodu hmotnosti a účelu proč to vlastně celé děláme z toho lamina. ;) Dělat originální kopii se vším je zbytečná hmotnost navíc a taky cena nahoru kvůli většímu množství materiálu. Během příštího týdne budeme zajištovat materiál a začínáme s přípravama. Počítám pokud vše půjde podle představ tak kapota na felicii jako první kus by mohla být hotová cca 2 - 3 týdny kvůli výroby formy. Pak už to pujde rychleji podle domluvy zájemců atd. ;)
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

to je škoda, kitový seženeš na každým rohu, ale origo nedělá nikdo
buly - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od buly - FK »

s těma blatníkama je to škoda, jak říká honza, kitcar se prodává všude, ale serii nedělá nikdo - tam je podle mého názoru větší potenciál. no záleží samozřejmě na vás
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

No uvidíme ještě podle hmotnosti. Podle mě je ušetřená hmotnost minimální. Kapoty,dveře,kufry ušetříte za pěkné peníze hodně,ale blatníky nejsou žádná sláva a dělat je s originálníma výztuhama pro běžný provoz je zase s jinou. Když vezmeme,že originální blatník z plechu od Škodovky stojí kolem 700kč tak 2500 - 3000 dát za lamináty je trochu jiná cena.

Padl ještě jeden náad od mého kolegy, že by se daly dělat seriové blatníky a k nim jen zvlášt lemy kitcar pro přilepení. Což by se ještě možná dalo promyslet. ;)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Maty »

hans1.8 : tipoval bych, že valné většině lidí co chtěj ty laminátový díly nejde o váhu nýbrž o to, že laminát už nezerne :D ... proto poptávka pro klasickejch blatníkách :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
buly - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od buly - FK »

jak píše maty, ale cena 700 za origo blatník je trochu z říše snů, cena originálního se pohybuje okolo 1800,-
druhovýroba na těch 600 vyjde ale ta kvalita...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od 103457 »

Jaká kvalita? Blatník je měkkej, takže jde dopasovat. Z žádnejma centimetrovejma odchylkama ve velikosti či tvaru jsem se ještě nesetkal. A českej hnije stejně, jako čínskej, když se o něj nepostaráš. ;)
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od 00Inferno00 »

Přesně tak, pokud chcete šetřit hmotnost, tak bych šel cestou kapoty, kufru, dveří, skel... Zas z toho nedělejte megahustej motoršport :?
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Pluhda
Příspěvky: 383
Registrován: pon 26. lis 2012 10:59:09
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Pluhda »

Já bych docela uvítal přední blatniky a pátý vrata.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Skury »

Inferno: Víš jak... Plno lidí nasadí lamináty a najednou to bude mít o 70koní víc a maximálka tak 250kmh... ;)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

:D musím se smát jak tady pořád lidi ignorujou, že laminátový blatníky chceme kvůli korozi a pořád dokola nám říkaj jak to hmotnost neušetří :lol: :lol: :lol:

103457 píše:Jaká kvalita? Blatník je měkkej, takže jde dopasovat. Z žádnejma centimetrovejma odchylkama ve velikosti či tvaru jsem se ještě nesetkal. A českej hnije stejně, jako čínskej, když se o něj nepostaráš. ;)


Ale nepřeháněj, čínskej vydrží ani ne z poloviny tak dlouho jako origo. A jo, já mám nějakej čínskej nebo polskej a moc to teda nesedí tvarově (u dveří je uprostřed díra pomalu centimetr a u krajů poloviční). Prostě kvalitu fakt nepopřeš.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od 103457 »

Tak to máš blbý, já mám oba nějaký noname, kus za 499,-Kč a seděj dobře a s korozí ± jako origo. Vystříkáno pořádně zespoda a držej.
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od vlasta »

jebat lamino do provozu...jebneš ho a je po něm.... plech vyklepeš
Jo. To su ja.Člen číslo 374
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Pokud ten kovový blatník nastříkáte ze spoda epoxidovým základem, lem blatníku ze spoda originálním gumovým nastříkem co se stříká ve fabrice podlahy atd a potom dobře do plniče a dostanečnou vrstvu barvy a pak ještě vnitřek blatníku body nebo kvalitním nástřikem na podvozky tak nevěřím tomu,že ten blatník i třeba čínský nevydrží aspon 3 - 4 roky. Jenže tohle je procedura co něco stojí a na druhé straně jsou lidi co vymění blatník nastříkají to naostro acetonkou a pak se diví po zimě že to rezne. A ještě jedna fantastická věc jsou plastové nadkolí. Mám je na felicii koupené budu montovat. Dost známých co to má si to pochvalují i na starých škodovkách ;)
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

Nevím jak ho nastříkal ten co mi to dělal, ale já ho zevnitř natřel navíc slušnou vrstvou asfaltovýho nátěru a plastový podběhy taky mám. Jinak myju autošamponem s voskem, což by taky mělo bejt znát. A výsledek? 2. zima a konec. 4 roky mi připadaj jako z říše snů. Takže jestli to neklapne tady, prostě si je z lamina udělám sám a prostě budou, plechový už si na auto NIKDY nedám!

Vlasta: Děkujeme, to bysme fakt neuhodli... Nejsme snad ženský abysme měli na každým rohu crashtest.
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od vlasta »

honza no jo..ty jsi best driver a nikdy se ti nic nemůže stát že ne. takových frajerů jako ty už bylo...papíry ještě teplé, ale radit budeš na daleko že jo. někteří z fora můžou vyprávět co všechno se může stát během týdne.

já blatníky z lamina mám na autě...a nikdy více .... a nevím co s těma vašima plechama pořád děláte že to máte shnilé, já mám origo plechy, nikdy jsem s něma nic nedělal, dutiny neopravoval ani nestříkal a pořád jsou zdravé. někde asi děláte chybu..... moc se v tom hrabete

ale co my původní osazenstvo fk víme že jo :D dneska je to tu samý mladý driver co ví všechno (holt doba jde kupředu...). felina je gut auto, jenom se v ní nesmíte moc hrabat, potom se moc sere
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Skury »

Konec diskuze o ničem a zpět k tématu...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

vlasta píše:honza no jo..ty jsi best driver a nikdy se ti nic nemůže stát že ne. takových frajerů jako ty už bylo...papíry ještě teplé, ale radit budeš na daleko že jo. někteří z fora můžou vyprávět co všechno se může stát během týdne.


No jestli ty potřebuješ plechový abys je mohl co měsíc vyklepávat, já je teda nepotřebuju :D Fakt perlíš :)

původní osazenstvo... ják tak koukám, jsem tady služebně starší :P
Naposledy upravil(a) Honza_t dne ned 08. zář 2013 11:51:44, celkem upraveno 1 x.
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od vlasta »

je vidět, že jsi ještě mladý ... běž se kuknout jestli ti to nehnije...

jinak jdu dodržovat Skuryho doporučení a nechávám diskuzi, ať se přehoupne do původního tématu díly pro motorsport ....

služebně starší tu rozhodně nejsi. já jsem tu už od založení klubu. moje číslo je 374 (jenom mám jiný nick, původní je Rex)
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Honza_t »

Tak ok, ale chováš se jako by ti bylo 16, jen se podívám na auto jako by vyjelo z rychle a zběsile a je jasno. Ale co, urážet jsi začal ty, to je samo o sobě vypovídající.

A jen tak mimochodem, co mělo za smysl nám přijít říct že lamino praská, když je to tu diskuze jen o tom, kdo je chce? Myslíš že to nikdo neví? Jen vyvolávání hádek, nic jinýho.
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od vlasta »

poplácej se na rameni studentíku a běž si pucovat rez.

je to názorové forum, borec začal o dílech pro motorsport, vy jste do toho zapletli běžný provoz, já dal názor, že se to do provozu nehodí. jediný kdo tu na to vystartoval jsi byl ty. chování si nech na doma pro maminku, auto si komentuj jak chceš, jenom ukazuješ co jsi zač. opět platí...rezavý kufr, rezavé blatníky, HP a dvojitý zadní stabilizátor je vizitka mladého FK.

můj poslední příspěvek v tomto tématu, dodržuju radu skuryho, ty jsi ji porušil jako první...

názor pro toto téma....laminátové díly se na běžný provoz nehodí, pro motorsport ano. aloha
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Skury »

Naposled vás upozorňuju...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od Raceman »

já tedy nevím ale tady jeden píše o dílech z lamina a další o laminátových dílech :D opravdu perlivá diskuze a docela by mě zajímalo jak ty díly z lamina vypadají a jak se vyrábějí protože materiál zvaný lamino je snad na nábytek :D
jinak kdo opravdu umí vyrábět věci z kompozitu tzn. z laminátu tak ví že se z něj dají vyrobit velice pevný ale pružný věci který nepraskají
hans1.8 - FK

Re: Laminátové díly pro motorsport

Příspěvek od hans1.8 - FK »

Přesně tak ;) Dají se udělat díly, které jsou pružnejší než některé plasty a odolné dost velkému nárazu. ;)
Odpovědět