Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

tuning/tuzing úpravy
Mego - FK

Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Mego - FK »

Keďže motor teraz cez zimu dostal zabrať, rád by som ho trošku vymaľoval...
Obrázek

Ide mi o ten vrchný hlinikový blok. Toto, kde je logo SKODA a kde je tá trubka na vlievanie oleja. Táto časť je relatívne horúca, takže normálna syntetická farba asi nie je dobré riešenie... Pozeral som nejaké žiaruvzdorné nátery a chcem sa spýtať, či bude stačiť do 600 stupňov? Ďalší problém je ten, že som prechodil už aspoň 10 farieb lakov a všade majú len čierné a strieborné... ja by som potreboval modrú, tak ak by niekto vedel odporučiť niečo rozumné, bol by som rád ;) Ďalej tiež niečo chcem dzignúť na ten plast, do ktorého prúdi vzduch z filtra. Niečo pekné mi tam namaľuje sused (čo profesionálne kreslí grafity), avšak tam akú treba farbu? Postačí normálka na plast - balakryl plasty?

Ďalšia vec, chcel by som implementovať vzperu tlmičov. Teraz pôvodne tam nemám žiadnu, chcel by som aby to vyzeralo nejako takto:
Obrázek

Len neviem, či do tých držiakov tlmičov mám normálne navrtať diery, do nich narezať závity a dať to na šrubky? Je možné takéto riešenie?

Napokon by som chcel dosiahnúť o čosi lepší zvuk motora (nie zas tak, aby človek pri tom ohluchol). Aké sú možnosti? Športový filter veľmi dávať nechcem, lebo som sa o tom dočítal, že je horší ako normálny filter... Známy, čo je mechanik, tak sa pýtal, či mám štvorbodové vstrekovanie a to netuším, ako zistím. Pred STK som s hrôzou zistil, že mám asi 6cm dieru na výfuku, potom som menil celý diel. Avšak vtedy s tou dierou to bol parádny zvuk, také niečo by som chcel dosiahnúť

Ďakujem za každú pomoc
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Maty »

ad barva ... do 600°C bude určitě stačit ... ten motor není tak teplý
ad rozpěra .... staší koupit rozpěrnou tyč na feldu a namontovat ... má v sobě díry (montuje se na stávající šrouby co ti koukají od tlumiče)
ad zvuk ... kup si laděný koncový díl ( http://www.soieta-tech.cz/ , http://www.laityng.cz/ , .... )
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Sruty22 »

v rozperce jsou diry a chyta se to za ulozeni tlumice, na to prijdes hned jak to uvidíš.
Barvu klidne obyc tak velka teplota tam není (dnes se delaji ventilove vika z plastu). Na bloku nemam zaruvzdor a drzi vpohode ;) Ale osobne bych to nedelal mi se to nelibi raci to dat do pekne ho stavu jako origo lepe se to pak proda az te to omrzi ale to je tva věc. Odpoved na tvou otázku ze klidne pouzit normalni barvu jen poradne odmastit a nejlepe pouzit zaklad na hlinik
Vyfuk nejlepe konec primo na filetu (original se daval soieta)

EDIT tak jak pise maty
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/
  • potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Mego - FK

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Mego - FK »

Predpokladám, že zas tak teplý motor usudzuješ na základe ručičky v pilotnej kabíne :D
Avšak treba robiť rozdiel medzi teplotou vodou a vnútornou teplotou motora. Voda síce môže mať 90 stupňov, avšak výbuch benzínu v motore má cez 1300 stupňov, preto sa pýtam. Ale keď hovoríš, že bude stačiť, tak bude stačiť ;)

K tej vzpere - problém je ten, že v aute, kde sú tie čierné poklopy na tlmič, že tam nemám diery a tam ich budem musieť asi vyvrtať... je mi jasné, že vo vzpere už tie diery budú, ale v aute nie sú zatiaľ (ibaže by boli pod tým čiernym krytom, čo idem o 5 minút oprobovať)

Tak či tak ani po dvoch dňoch hľadania neviem nájsť modrú žiaruvzdornú farbu :(

Ono ako s tými žiaruvzdornými farbami neni sranda... raz som zváral elektrickým oblukom a normálna farba tam bola (teraz sa vôbec nebavíme o motore) a začalo mi to horieť... je jasné, že pri zváraní je tam tak tritisíc stupňov a toľko motor nemá nikdy, ale predsalen radšej s istotou, ako by mi potom počas jazdy mali šľahať z kapoty plamene...
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Sruty22 »

mas mpi takze 4bodove vstrikovani (1bodove je BMM a ma jiné sani + rozdelovac)
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/
  • potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Sruty22 »

zkus google asi druhy obrazek a vidíš vo co go
Obrázek
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/
  • potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Mego - FK

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Mego - FK »

Tak zatiaľ vám ďakujem pánové. Ešte posledná otázka... 300 stupňov je dostatok pre farbu na motor?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Maty »

Díry tam mít musíš ... jinak by ti upadly tlumiče :D

neleť si teplotu uvnitř motoru a venku na motoru ;) venku je chlazený vzduchem a blok motoru je chlazený vodou ... teplota +/- odpovídá tomu co máš na budíku .... pokud chceš mít klid dej něco +/- okolo 200°C a máš svatý klid. Hafo lidí stříká bloky normální barvou a taky to drží ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Mego - FK

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Mego - FK »

Noo, tak som to overil a je to tak ako hovoríte... teraz keď tam budem dávať tú vzperu, môžem vpohode uvolniť tie dve matice? Oni vlastne držia tlmič zhora či nie? Keď ich uvoľním, dám vzperu a zakrútim naspäť, tak sa nič nestane, či mi vyskočí tlmič zhora von?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s menšímu úpravami v motorovom priestore

Příspěvek od Maty »

Pokud nebudeš mít auto zvednutý kolama do vzduchu tak se nic nestane ;) ... a i kdyby jsi je měl ve vzduchu tak ti nanejvýš spadne kus dolů tak ho zase vrátíš zpátky. Koukni se po fóru o přední rozpěrné tyči toho tu je napsáno už víc jak dost ...
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět