Co se starou felicii

pokec o všem možném i nemožném
6host - FK

Co se starou felicii

Příspěvek od 6host - FK »

Ahoj,
Mám felicii 1996,1.3BMM 50kW kratká, které během léta končí technická(tuším konec července)
Má vyhnilé zadní lemy a na některých místech i prahy., přední blatníky na výměnu taktéž, nutno vyvařit také přední nosníky blatníků
a já řeším co s ní?
Původně jsem myslel , že bych ji dal k nějakým klempirovy aby ji vyvaril, ale nějak mě to poslední dobou pustilo a rád bych se ji zbavil, protože se to dle mě nevyplatí (koupím radší jinou)

Ovšem když už s ní do šrotu,tak bych na tom rád získal aspoň nějaké penízky.
Na feldě je motor po GO (najeto cca 25k km) a je zaplacen eko poplatek
mohl by tady někdo poradit jak to co nejlépe speněžit a zároveň legálně odhlásit?
Nemám s tímhle zkušenosti, auto jsem ještě nelikvidoval a tak by mě zajímalo jestli je např. zájem o papíry k takovýmhle kouskům nebo to nemá vůbec cenu řešit?

popř. pokud by se našel někdo tady na fóru kdo by si to odvezl za nějakou částku a zvrakoval nebo někdo kdo se tím přímo živí?
možná vyvstává otázka proč jsem dělal GO když to teď dávám pryč - auto jsem si koupil před dvěma rokama v podstatě jen kvůli tomu abych se naučil automechařinu, prostě mě to nějak po matuře chytlo a tak jsem se do toho pustil.Nasypal jsem do toho celkově přes 40 tisic, i když to na tom autě není vidět :D, velká část padla na motor, ale dělal jsem i GO přední nápravy, brzd.. jenže se mi teď nechce dávat dalších x tisíc do toho aby to udělalo technickou a bůhví co pak, za prvé teď nemám bohužel na to hrabat se v autě čas, vejška je vejška a ještě k tomu práce, ženská... mnoho lidí to tady zná..Mimo jiné když už tak bych se rád hrabal v nějakých historičtějších kouscích jako mustangové apod.

Díky vám za rady
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od ka-spel »

Dáš jim na vrakáči cca 2 litry a dají ti doklad o ekologické likvidaci. Auto si pak sám rozebereš na ND a nepotřebné věci hodiš na vrakáč a na sběrný dvůr.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
mmazalek - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od mmazalek - FK »

já to udělal tak že jsem při odhlášení řekl že jsem z ní udělal boudu pro psa, podepsal jsem čestné prohlášení a bylo odhlášeno.
Kamarád zase naopak nahlásil že z toho má kurník pro slepice, taky prošel odhlášením v poho. auto sem odhlašoval v lednu 2012...
a pak rozebereš na díly, a nepoužitelný díly odvezeš do výkupny kovů (samozřejmně ty co jsou kovový) :D a zbytek rozprodáš....
Baset
Příspěvky: 38
Registrován: pát 06. kvě 2011 9:13:21
Bydliště: Dobelice - Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od Baset »

Já ji rozebral na díly kompletně a do sběrny odvezl jen kastli kde mi do týdne vystavily doklad o ekologické likvidaci ... a všechny věci mi teď leží v garáži :D
Doda - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od Doda - FK »

mmazalek píše:já to udělal tak že jsem při odhlášení řekl že jsem z ní udělal boudu pro psa, podepsal jsem čestné prohlášení a bylo odhlášeno.
Kamarád zase naopak nahlásil že z toho má kurník pro slepice, taky prošel odhlášením v poho. auto sem odhlašoval v lednu 2012...
a pak rozebereš na díly, a nepoužitelný díly odvezeš do výkupny kovů (samozřejmně ty co jsou kovový) :D a zbytek rozprodáš....


Takže normálně dojdu na úřad a řeknu že bych chtěl odhlísit toto auto a že to budu používat třeba jako sklad materiálu?A auto je pak normalne odhlašený z provozu jako kdybych jim donesl papir o ekolikvidaci?
6host - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od 6host - FK »

To by me taky zajimalo, jestli se to da takhle ochcat tak to teda potez panbu, ale tady uz me nezaskoci nic :D
takova moznost by se mi totiz libila taky.
proste bych si z toho vyndal vsechny nahradni dily co by se mohly hodit , vyndal z toho vsechno nekovovy to bych hodil do sbernyho dvora a kastli bych hodil do srotu
vic by se mi libilo to ale na nekoho prepsat, prodat mu papiry a auto zvrakovat
mmazalek - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od mmazalek - FK »

ano oni ti dají podepsat čestné prohlášení, tím jím vlastně slíbíš že tě s tím autem nepotkají na silnici. (kdyby potkali a chytli tě fízlové zak je z toho průser jako brno a ty pokuty nejsou malý)
pokud to chceš rozebrat a rozprodat tak je to ideální plně legální řešení:-)
mmazalek - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od mmazalek - FK »

jinak já to udělal přesně jak píše 6host, auto sem po havárii (25.12.2011) nechal odtahovkou odtáhnout domů a po svátkách někdy kolem 5.1.2012 odhlásil, donesl sem jim zelenou kartu,velkej i malej techničák. Rekl jsem že ho chci odhlásit s tím že ho používám jako boudu pro psa. tak na mě chvilku koukal jak na blba, pak řekl že musím podepsat čestné prohlášení o tom že to tak je a že s tím nikdo nejezdí, to sem podepsal a bylo hotovo. Do velkýho mi vytiskli že je auto odhlášené natrvalo a já pak mohl na pojšťovně zrušit zelenou kartu.... jinak auto jsem rozebral na díly, plasty šli na ekodvůr, železo a celou kastlu sem rozřezal a hodil do šrotu, takže krom ekodvora mi vše ještě vyneslo nějaky ty tisíce navíc za který si teď vybavuji svojí novou feldičku :D
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od Mejra »

:shock: u toho se neřeší ekologická tránka věci? To jako legálně mohu nechat auto na slepice z kterého může výtéct cokoliv??

:hlava: Proč je tedy potom pojem ekologická likvidace autovraků?
mmazalek - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od mmazalek - FK »

no tím čestným prohlášením jim vlastně papírově řekneš že jsi to sám ekologicky zlikvidoval.... třeba tím že to použiješ jako kurník pro slepice:-D
navedl mě na to kamarád co odhlašoval škodu 105 , a opravdu to takhle funguje.
Uživatelský avatar
vityjan
Příspěvky: 149
Registrován: pát 09. říj 2009 17:34:44
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od vityjan »

Je to tak, Mejro funguje to i v Blatný - osobní zkušenost. Je v tom jediný háček - auto se nesmí rozebrat a rozprodat na díly (ovšem nikdo to nekontroluje). Jinak je to proto, že málo kdo z nás má povolení provozu ekologické likvidace autovraků a tudíž doma oficálně auto rozebrat nesmíš. Ale jak říkam praxe je taková, že úředník ti to nikdy zkontrolovat nepřijde.

Pak takovej podpis v prohlášení vydá za doklad z EKOlikvidace ;-)
I pád na hubu je pohyb dopředu!
Uživatelský avatar
vityjan
Příspěvky: 149
Registrován: pát 09. říj 2009 17:34:44
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od vityjan »

I pád na hubu je pohyb dopředu!
Doda - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od Doda - FK »

No tak přesně toto jsem ctěl slyšet, pánové :-)Asi to tak nakonec udělám, mám takto dokonce dvě auta a toto je nejjednodušší řešení :-)
mmazalek - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od mmazalek - FK »

tak jsem tu konecne někomu pomohl :D :D
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od Mejra »

vityjan píše:Je to tak, Mejro funguje to i v Blatný - osobní zkušenost. Je v tom jediný háček - auto se nesmí rozebrat a rozprodat na díly (ovšem nikdo to nekontroluje). Jinak je to proto, že málo kdo z nás má povolení provozu ekologické likvidace autovraků a tudíž doma oficálně auto rozebrat nesmíš. Ale jak říkam praxe je taková, že úředník ti to nikdy zkontrolovat nepřijde.

Pak takovej podpis v prohlášení vydá za doklad z EKOlikvidace ;-)


Jasný, přesně tento háček jsem myslel.. Proto jsem se trošku divil, že tomu rozebrání někdo říká naprosto legální.. Jako dá se věřit tomu, že nikdo nepřijde, ale nikdo to nezaručí..
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od Hanuš »

ciste teoreticky bylo by snazsi uvest "ucel odhlaseni z evidence vozidel", ze auto budes pouzivat na amatersky autokros, nebo z neho udelas traktor ;) . Co tu ctu ,tak vzdy se z neho musi stat jednoucelne fixni zarizeni(bouda,kulna,kurnik), bez moznosti mobility :D . To je nejake narizeni, nebo se lidi predhaneji a vymysleji zajimavejsi "prestavby" :lol:?
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od a13sh »

Az se jednou na tohle spusti "akce Krystof",tak to budou vsichni vykukove v .... no radsi nic :lol:
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od bobas »

Pokud budes kupovat feldu,tak si muzes nechat to druhe auto na dily,pokud vlastnis totiz totozny vuz,muzes to odhlasit s tim,ze to vyuzijes pro svou potrebu na dily...
keenworth - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od keenworth - FK »

Já bych si to teda nelajznul, člověk nikdy neví. Náhodou to zkontrolujou a co pak? Za těch pár drobných mi to nestojí, radši zaplatím 2 tisíce v ekoline, kde mi dá papír o likvidaci s tím, že si ho můžu rozebrat doma a díly dát do šrotu nebo prodat...
Víc se mi líbí to co říkal hanuš. Nějaká přestavba na autokros atd. To už se dá dohledat podstatně hůř si myslím.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od a13sh »

bobas píše:Pokud budes kupovat feldu,tak si muzes nechat to druhe auto na dily,pokud vlastnis totiz totozny vuz,muzes to odhlasit s tim,ze to vyuzijes pro svou potrebu na dily...


Na to se taky musi vypisovat nejake cestne prohlaseni?
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od bobas »

Jo,ze to nerozprodas,ale jak ti nekdo dokaze,ze jsi ty dily navyuzil na svem aute?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od 103457 »

Aleši já nic nevypisoval, normálně jsme sepsali kupní smlouvu s tím, že prodávám vozidlo na ND. Prodávám tomu a tomu a ten vozidlo rozebere a ND použije pro vlastní potřebu na svoje vozidlo Typ a SPZ.
S takto podepsanou kupní smlouvou jsem vozidlo odhlásil, vrátili mi znehodnocenej TP a hotovo.
Takto mi to doporučil známej z magistrátu a ještě mi doporučil, pokud to vozidlo rozebíráte pro vlastní potřebu na ND odevzdat něco do sběru, či sběrného dvora a doklad o odevzdání - vykoupení odpadu přicvaknout k TP a uschovat.
Opravdu přijde doba, kdy to někdo začne kontrolovat a bude to pro stát přínosnej zdroj peněz z pokut. ;)
Uživatelský avatar
vityjan
Příspěvky: 149
Registrován: pát 09. říj 2009 17:34:44
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od vityjan »

Souhlasím s Vaškem, je to taky cesta a bez háčků ;-)
I pád na hubu je pohyb dopředu!
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od a13sh »

No tohle reseni bobase a Vaska je uz podle me trosku "hratelnejsi" :thumright:

Je na to taky nejaky podobny mustr jako je tenhle?
vityjan píše:Tady je jeden z mnoha vzorů:

http://www.registr-vozidel.cz/dokumenty/cestne_prohlaseni.pdf
Uživatelský avatar
vityjan
Příspěvky: 149
Registrován: pát 09. říj 2009 17:34:44
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od vityjan »

Jestli to dobře chápu akorát smlouva o prodeji jinak žádný speciální lejstro
I pád na hubu je pohyb dopředu!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od 103457 »

Já měl smlouvu o prodeji, protože jsem se auta zbavoval. To by jsi musel mít 2 stejný auta a jedno rušit, aby jsi potřeboval jinej papír, nějaké to čestné prohlášení.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od a13sh »

Hm a kde si o tom poctu neco oficialniho? Celkem me to zajima :cyclops:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od 103457 »

Zajdi k vám na registr motorových vozidel a doptej se tam. Co kraj, to jinej mrav, každej úředník si to vysvětluje jinak. Co platí v jednom kraji nemusí platit v jiném.
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od a13sh »

Aha,takze klasicky cesky bordel - tam to jde tak,tamhle to jde takhle a tady nejde. :hlava:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od 103457 »

Asi tak, :P je to stejné, jako s technickejma, zápisem kol, ap.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od osobne »

6host píše:Původně jsem myslel , že bych ji dal k nějakým klempirovy aby ji vyvaril, ale nějak mě to poslední dobou pustilo a rád bych se ji zbavil, protože se to dle mě nevyplatí (koupím radší jinou)

No nevím, jestli si koupí jiné Felicie pomůžeš, tyhle závady budou mít úplně všechny.
Myron - FK

Prodat/neprodat felicii

Příspěvek od Myron - FK »

Ahoj, chtel bych se zeptat na vas nazor. Mam Felicii 1.3 hatchback uz docela starou popelnici z r. 1995, najeto ma neco pres 205 000 km, v zari ji vyprsi STK a premyslim, jestli to nemam zkusit prodat uz ted, dokud ma jeste nejakou hodnotu, nebo to mam uz radsi dojezdit a pak to prodat nekam do srotu? Dalsi technickou by to uz asi neproslo, takze nema cenu do toho nejak moc investovat. Sice porad jezdi dobre, motor je celkem v pohode ale ma to nejaky problemy s prevodovkou, chybi katalyzator a misty jsou koroze apod.
Honza9007 - FK

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od Honza9007 - FK »

upřímně? je to šrot (neviděl jsem fotky). Ale ani za ten moc nedostaneš. To se spíš vyplatí to auto rozebrat a co je použitelný, tak zkusit prodat a zbytek karoserie do šrotu.

Toť můj názor; ostatní asi budou mít jiný náhled
Uživatelský avatar
rockfist
Příspěvky: 557
Registrován: úte 13. kvě 2008 6:58:54
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od rockfist »

Za mě, pokud je kastle ve špatnym stavu, dojezdit do toho září, pak rozprodat co pude a zbytek do šrotu, mezitim šetřit na něco jinýho, takže vlastně stejně jako Honza9007
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od ka-spel »

Přesně jak ti radí ostatní. Rozebrat a zbytek šrot nebo sběrný dvůr, tak jsem to udělal taky. Taky mě bylo některých zánovních dílů líto (fungl nové brzdy), ale jelikož jsem feldu už nechtěl, tak šlo vše pryč.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Návštěvník

Re: Co se starou felicii

Příspěvek od Návštěvník »

A je to tady,felda má technickou do konce roku a už my neprochází emise podle jejich tabulek tak jsem musel koupit nástupce,sloužila mi dlouho a nikde mě nenechala a pokořil jsem s ní 300 000 km
Odpovědět