Hadice-odolnost proti oleji

pokec o všem možném i nemožném
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Hadice-odolnost proti oleji

Příspěvek od PavelZet »

čau, mám takový netradiční dotaz. Potřebuji na náklaďáku vyměnit hadici na odvětrání klikové skříně. Hadici potřebuji s vnitřním pr. 30mm a našel jsem doma hadici z felicie 6U0121101m, která by mě tam suprově pasovala. Jenomže je to hadice původně na chl.kapalinu a teď mě jde o to, jestli když ji dám na odvětrání a povedou přes ní olejové páry z motoru a bude trochu namáhaná podtlakem(protože je napojena do sání) tak jestli ji ty páry nějak nerozleptají-nenaruší. Co myslíte, je to o.k., neměla by asi udělat nic, žejo.. ? dík Pavel
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice-odolnost proti oleji

Příspěvek od Maty »

Půjde časem pápá....nafoukne se. Olej nedělá vůbec dobře hadicím na vodu
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice-odolnost proti oleji

Příspěvek od Rob »

Olej opravdu hadicím na vodu dobře nedělá, s tím souhlasím. Nicméně já s úspěchem provozuji vodní hadici na tom samém místě (odvětrání klikové skříně) u felicie již několik let u tří felicií (jednu jsem vloni prodal, takže momentálně už jen u dvou) bez jakýchkoliv problémů. Hadice neteří, neláme se, nenafukuje. Netvrdím, že časem nemůže začít, ale mám to tak již 5 let a zatím OK. Takže pokud k tomu nemáš nějaký svinský přístup a nebudeš naštvanej, že to třeba za rok za dva budeš dělat znovu, klidně tam tu hadici z feldy strč. Pokud chceš mít jistotu, vyrábější se hadice na olej podle rozměrů a dá se taková koupit... Nicméně jak jsi psal, tou hadicí půjdou jenom olejové výpary, nepůjde tam olej jako takový... takže tak nějak..
PavelZet
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. dub 2009 16:13:11
Bydliště: Brno-okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice-odolnost proti oleji

Příspěvek od PavelZet »

díky kluci, zkusím ji tam dát, mělo by to být o.k., opravdu jak píše rob, olej přes ní protékat nebude-to bych ji tam určitě nedával. Jen ty páry, takže bude vevnitř taková mastná, ale nic víc. Jde to vyměnit celkem dobře, takže jdu do toho :-)
Škoda felicia 1.3Mpi 1997
Odpovědět