Zvedák na výměnu rezervy - jaký lze použít?

Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zvedák na výměnu rezervy - jaký lze použít?

Příspěvek od Ravo »

Ahoj,
po dlouhé době jsem se opět vrátil zpět ke své oblíbené Feldě a pořídil jsem jeden jetý kus, potřeboval jsem druhé auto do rodiny - pracanta, a volba zcela jasně padla na Felicii combi s tažným ;-)

Nicméně při uvádění do provozuschopného stavu jsem zjistil, že nemám ve výbavě zvedák pro výměnu kola a klíč na kola je už notně "vyžvejkaný", nevím jestli bych s ním něco povolil. Takže sháním zvedák a teď je otázka, jaký pořídit.
Může to být zvedák na fabii/octavii atd, bude to pasovat na ten lem prahu? Už si bohužel nepamatuju, jak vypadal originál Felicia... a tady bych ocenil, jestli máte někdo tip, jaký klíč pořídit (kříž z Tesca?), kvalitní golu, momenťák atd kupovat nebudu...potřebuju jen něco na nouzovou výměnu kola při defektu.

Díky za rady a pokud máte něco bezprizorní zvedák/klíč...tak budu rád za nabídky.

Ravo
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: D: Zvedák na výměnu rezervy - jaký lze použít?

Příspěvek od Matuhsch »

Já bych sehnal normálně z feldy... ten má takovej žlábek kterej nasadíš na ten spodní rantl prahu. Klíč na kola je dobrej z octavky dvojkove, stejnej je i v dvojkove fabce třeba - je trubkovej, a nevyžvejkává se jak origo feldí... Jinak do garáže mám zvedák pojízdnej z kelly a zvedám ve předu za rameno a vzadu za spodek tlumiče..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: D: Zvedák na výměnu rezervy - jaký lze použít?

Příspěvek od Faust »

osvědčil jsem mě tenhle klíč teleskop na odtrhnutí šroubů když to máš pracanta

http://klice.heureka.cz/klic-na-kola-l- ... cky-17x19/

a když to je pracant tak né vždy ho můžeš vzít za prahy tak doporučuju toto....já ho sehnal v kelyně za 450kč a můžeš to zvednout za nápravu

http://ramena-rizeni.heureka.cz/hydraul ... k-2000-kg/
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
Ravo
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. čer 2006 15:25:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: D: Zvedák na výměnu rezervy - jaký lze použít?

Příspěvek od Ravo »

Díky za info...ale tohle všechno už v dílně mám. Je jasný, že zimní/letní kola si budu dělat pěkně v pohodě a pořádným nářadím v dílně.

Já potřebuju jen zvedák a klíč co budu vozit v autě (jako povinnou výbavu), ale aby to nebylo jen k smíchu a v případě nouze jsem s tím někde u krajince povolil a vyměnil kolo za rezervu.
Tzn. klasický zvedák a pak takovou tu ohnutou trubku co má na konci naznačenou 13ku klíč - prostě originál vybavení standardní.

Ale kupovat to nový je vzhledem k ceně celýho auta nesmysl, takže spíš se ptám, jestli někdo nemá nějákej bezprizorní za symboliku (flaška atd.) nebo zdarma ;-)
Popř. kde takový věci shánět...
Felicia 1.6 GLX - Old Face Hot Chilli Metalista
Obrázek
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: D: Zvedák na výměnu rezervy - jaký lze použít?

Příspěvek od Mr.Wankel »

Na nouzovou výměnu je právě třeba kvalitní klíč. Někde na lesní cestě daleko od civilizace, když je průtrž mračen a začíná se stmívat, to člověk rozhodně ocení kvalitní teleskopický klíč. Nějak si nedovedu představit, že za těchto podmínek v dešti a blátě skáču na tom originálním pahýlu, který vydávají za klíč, a marně se snažím uvolnit zarezlý šroub (nebo když ho předtím výtečníci v servisu dotáhli na max rázovým utahovákem).
Myslím, že nový klíč za 200,- se vyplatí oproti odtahovce nebo prošení místního nerudného venkovana, aby mi feldu traktorem odtáhl aspoň na asfaltovou komunikaci. ;)
Uživatelský avatar
Nosferat
Příspěvky: 564
Registrován: pát 21. říj 2011 16:53:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: D: Zvedák na výměnu rezervy - jaký lze použít?

Příspěvek od Nosferat »

Zajeď na vrakoviště, máš to za pár korun...

Navíc ten hydraulickej s minimálním zdvihem 165mm, nevím jak dáš pod auto s píchlým kolem, když seriová výška prahu je 180mm, s prázdným pneu asi 140mm ....
Renault Clio Generation 90TCe 56kw
Škoda Fabia II Family 1.2HTP 12v 51kw


https://www.instagram.com/hrabe.official/
Odpovědět