Jaké máme kdo penumatiky?

Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jaké máme kdo penumatiky?

Příspěvek od Cobrak »

Ahoj všem,

doufám, že Lukáše nenaštve tohle téma a nesmaže mi ho ;-) Jelikož tady hodně lidí řeší, jaké koupit pneumatiky a hledá nějaké doporučení, ale nikde (aspoň já ho nikdy nenašel) tady není vlákno, kde by se o tom přímo psalo, dovoluju si založit tuhle šňůrku. Každý, kdo bude chtít, zde může napsat, na jakých pneumatikách jezdí a jak je s nimi spokojen. Mělo by to tu zkrátka sloužit na recenze Vašich pneumatik, nikoliv, aby se zde ztrhla diskuze, od toho jsou vlákna jiná!

Takže kdo chce, napište sem značku, typ a rozměr pneu, na kterých jezdíte a jak jste s nimi spokojeni.

Já začínám: Barum Briliantis 2 (165/70 r13) najeto aktuálně na nich mám 20tis. a nemůžu si je vynachválit. Na suchu paráda, na vodě ještě lepší.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké máme kdo penumatiky?

Příspěvek od 103457 »

Ahoj, myslíš to dobře, ale strhne se tu jen hádka, protože 100 hlav = 100 názorů. Ono je důležité vzít v potas, že pneu jen pomáhá, není všemocná, většinou není špatná pneu, ale mezičlánek sedačka ◄► volant.
Když pomineme špičkové značky, kde je kvalita známá, jako Bridgestone, Goodyerar, Pirelli a další, tak obecně platí, že čím měkčí guma tím méně vydrží, co se týče nájezdu kilometrů, ale o to lépe drží auto na vozovce. Většinou asijské pneu jsou měkčí.
jinak já jezdím rovněž Barum a to jak léto, tak zima, vždy 3 sezony a dávám nové. Respektive jsem dával, jelikož jsem je vždy za 3 roky sjel. Nyní co jedu jen v pondělí ráno do práce a v pátek odpoledne z práce toho moc nenajezdím, všechno ostatní olítám služebákem, takže přesně nevím jak často budu kupovat nové gumy. S Barumka jsem spokojený, jak kvalitou, tak cenou.
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Jaké máme kdo penumatiky?

Příspěvek od kwik »

já na zimu kupuju vraníky 165/70 r13 a buď HPL4 nebo ty s křemíkovýma kouskama, mám vyzkoušené, že se snima dostanu kam potřebuju, na silnici drží na ledu sněhu vodě... Měl jsem barumky ale tohle mě příjde lepší. jak psal Vašek 100lidí sto názorů a plno lidí řekne protektory nikdy...

Na léto kupuju co je zrovna k mání za dobrou cenu (175/60 r14) ale značky co jsem měl a byly parádní jsou Dunloop, Maxxis, Yokohama, Toyo, Hankook, Michellin, Continental, Kumho

Zato co bylo příšerné a už nikdy bych nekoupil byly (vše rozměr 175/60 r14) :
Nankang, Goodride
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké máme kdo penumatiky?

Příspěvek od osobne »

letní Barum Brillantis 165/70 R13
zimní Debica Frigo Dir 165/70 R13
Uživatelský avatar
Majklaz
Příspěvky: 356
Registrován: sob 21. črc 2012 15:37:45
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké máme kdo penumatiky?

Příspěvek od Majklaz »

Teď jsem jezdil matadory 175/70 R14 a krom toho že to byly balony a nevypadalo to hezky, tak to byly strašný pneu. Když bylo trochu mokro, nemohl jsem pořádně šlápnout na brzdu, jinak jsem se klouzal. I pomalý dojíždění na semaforech mě někdy překvapilo že po došlápnutí pedálu jsem ještě kousek doplachtil. To když jsem jezdil na plecháčích Barumky tak to bylo určitě lepší, ale na mokru taky nic moc. Teď budu jezdit Continentaly 165/65 R14, tak můžu později poreferovat.
Odpovědět