Zduření pneumatiky. ..

Feliciajest
Příspěvky: 6
Registrován: ned 19. črc 2015 13:01:00

Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od Feliciajest »

Ahoj, zdravím všechny, Poprosil bych o radu, včera jsem musel zastavit, po tom co mi auto začalo vibrovat :D Po zastavení jsem zjistil, že jedna z pneumatik změnila tvar, vytvořila se na ní boule, prostě jako by opuchla, po výměně vše ok. Zajímalo by mne čim to muže být.
Ps. F 1.3 MPI LXi rv. 2000
Děkuji všem za tipy k tomuto problému.
Zatím čau.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od 103457 »

Buď je stará pneu, nebo jsi někde najel na hranu, třeba obrubník, ap. Vnitřní kord se poškodí a tlak vzduchu v poškozeném místě udělá bouli. Pneu vyhodit!
Feliciajest
Příspěvky: 6
Registrován: ned 19. črc 2015 13:01:00

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od Feliciajest »

Jj stará guma to bude, kupoval jsem to přes inzerát tak bůh ví jak dlouho to tam u něho leželo, ale jak teda poznám že to co kupují není šmejd? Proto že když jsem to kupoval sak vypadaly zachovalé. :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od 103457 »

Feliciajest
Příspěvky: 6
Registrován: ned 19. črc 2015 13:01:00

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od Feliciajest »

Jj děkují za informace, je taky možné že to někde bouchnoul on sám, proto že jako nové jsem je nekupoval . Byly už jetý. Ale určíte kouknu na DOT :D
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od Skury »

Až zas budeš kupovat jetý gumy, tak rovnou chtěj DOTku. Zimáky starší 5 let spíš používej jako letňáky, obecně bych nekupoval starší gumy jak 6 let a to ještě max na nějakou lítačku po městě. Ale hlavně nový gumy nestojí randál...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
emge

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od emge »

Pri radiálnych pneumatikách sa nesmie meniť smer ich otáčania!
Pri smerových dezénoch je to ľahké dodržať. Pneumatiky bez smerového dezénu je potrebné značiť a dodržiavať pri ich prezúvaní smer, ktorým sa otáčali po prvom obutí.

Prekupovať pneumatiky s neznámou "históriou" a bez znalosti ich predchádzajúceho smeru otáčania je riziko. Buď rád, že si závadu včas zbadal a že to nemalo horšie následky. Ja by som pneumatiky nikdy neprekupoval.
Rovnako to platí aj pri protektoroch.
Feliciajest
Příspěvky: 6
Registrován: ned 19. črc 2015 13:01:00

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od Feliciajest »

Ale zase jsem tuhle záležitost rešil i s dalšími lidmi a říkali mi že jim to udělalo i na nových pneumatikách, takže úplnou jistotu nemám nikdy, proto že už při skládání se to opotřebovává, a co se týká směru otáčení, to jestli to předchozí majitel dodržel to Já nezjistím, spíše si myslím že s tím bouchnul do patniku někde a nebo mu to v garáži leželo někde dva roky a s tím spojené změny teplot tomu moc neprospěli. :)
emge

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od emge »

Výkyvy teplôt v garáži sú menšie, ako vonku, či počas jazdy, pri správnom skladovaní by som tu problém nevidel.
Ja kupujem len nové pneumatiky a niečo také sa mi ešte nestalo. Ale záleží aj na kvalite pneumatiky (značky). Pri novej pneumatike je to však dôvod na reklamáciu.
Pätník by pravdepodobne zanechal viditeľné stopy aj na povrchu pneumatiky.

Pokiaľ ide o smer otáčania, dodržal si ho Ty?
Nepíšeš, o aké pneumatiky sa jedná a teda či majú smerový dezén. Vieš pri prekúpených pneumatikách, ako sa otáčali predtým?
Feliciajest
Příspěvky: 6
Registrován: ned 19. črc 2015 13:01:00

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od Feliciajest »

No směr otáčení jsem dodržel a jak se otáčeli předtím nevím. já osobně je měl necelou jednu sezónu, a jelikož jsem to kupoval obuté ( potřeboval jsem je rychle) tak nemůžu soudit. Já je převážíl a jezdil.:D a co se týká značky teď z hlavy si vzpomenu že byly ▶Made in Germany◀ takže tak ale mrknu se a dohledám značku a typ, jen dodám že to byly třináctky. Vím že moc nepomůže pouze upřesňují. ( gumy letěly z okna )
emge

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od emge »

Neuviedol si, či pneumatiky sú smerové (letné asi nie sú).
Ako vieš, že si smer otáčania dodržal? Ak bolo koleso (obutá pneumatika) na ľavej strane auta a Ty si ho namontoval na pravej strane, tak si zmenil smer otáčania.
Pri nesmerovom dezéne nemáš šancu dodržať smer otáčania, ak pneumatika nebola označená. To je častý problém prekupovaných pneumatík. A tiež pri "prezúvaní" pneumatík.
Feliciajest
Příspěvky: 6
Registrován: ned 19. črc 2015 13:01:00

Re: Zduření pneumatiky. ..

Příspěvek od Feliciajest »

Pneumatiky byly zimní, a směrové, směr otáčení byl vyznačen a že bych směr nedodržel je nepravděpodobné, ale pokuď k tomu došlo, musela by se stejná závada objevit i na dalším kole na opačné straně ne ? Adam :)
Odpovědět